Parfumuri si alte chestii parfumate.

  •  
    • 3741 mesaje
    20 Apr 2011, 13:31
    0 0
    Angi,sa-mi zici si mie daca e facatura caci vazui niste promotii la Elisabeth Arden pe Aoro si ma batea gandu sa-mi comand si eu, dar stiu ca nu prea au feedback-uri pozitive.
  •  
    • 4811 mesaje
    20 Apr 2011, 13:34
    0 0
    Mie mi a recomandat site ul o colega care isi ia mereu de aici.Am auzit pareri si pro si contra.
    Asta de mi l a luat eu pare "prefect original",m am si parfumat dar nu mi dau seama dc persista ca ma acomodez imediat cu mirosul...si mai sunt si racita.
  •  
    • 3311 mesaje
    20 Apr 2011, 13:41
    0 0
    mahtobleyla said:
    megutz said:
    moaa, mi-am luat eu un ANgel de la T M si m-am dat de vreo 5 ori cu el,.. si intr-o zi in metrou, fratele meu, se aseaza o tipa parfumata si-n pantofi cu Angelu' meu
    asa mi s-a intors, de am pus sticla deoparte, dracu' stie ce-oi face cu ea.. ca nu il mai suport neam.
    si abia l-am luat

     

    Nu-ti mai place pentru ca mai are si altcineva sau pentru ca se daduse ea prea mult?

     

     

    e, inca nu s-au inventat parfumurile exclusiv pentru mine...

    m-a deranjat mirosul foarte foarte puternic.

  •  
    • 1427 mesaje
    20 Apr 2011, 13:43
    0 0

    Adevarul e ca si eu ma dau cu masura cu parfumul asta si numai iarna.
    Altfel mi se pare prea puternic.

    si mai am un pitic

    Daca nu-mi place persoana care poarta un parfum incep sa am o problema si cu parfumul in sine

    Asa am patit de exemplu cu Dune.

    Daca simt miros de Dune pe langa mine mooor. Asta trecand peste faptul ca eu percep Dune ca fiind un iz de transpiratie combinat cu parfum.


    Acest mesaj a fost editat de către mahtobleyla: 20 Apr 2011, 13:47
  •  
    20 Apr 2011, 14:06
    0 0
    Combinatia fatala: miros de transpiratie + miros de parfum, mai ales dulce
  •  
    • 1427 mesaje
    20 Apr 2011, 14:09
    0 0
    Ooo, da.Si daca mai e si intr-un spatiu inchis esti un om terminat
  •  
    • 3741 mesaje
    20 Apr 2011, 14:14
    0 0
    Ce-ar fi sa ne referim strict la parfumurile din comert?
  •  
    • 1427 mesaje
    20 Apr 2011, 14:15
    0 0
    miruna09 said:
    Ce-ar fi sa ne referim strict la parfumurile din comert?

     

    Adica?

    Astea nu sunt?

    Aaa, te refereai la cele care se comanda pe site-uri?


    Acest mesaj a fost editat de către mahtobleyla: 20 Apr 2011, 14:15
  •  
    20 Apr 2011, 14:15
    0 0
    Cu sau fara feromoni?
  •  
    • 3741 mesaje
    20 Apr 2011, 14:19
    0 0
    Adica fara mirosuri naturale care provin de la oameni mai nespalati.

    Cand citi aici beam o chestie cu gust de banana si nu vrei sa sti cum mi se facu stomacu. Apoi ma dusai si la topicu cu chilotii tanga si de la postarea lui miki nu cred ca o sa mai beau/mananc atata timp cat citesc eva.
  •  
    • 1427 mesaje
    20 Apr 2011, 14:21
    0 0
    miruna09 said:
    Adica fara mirosuri naturale care provin de la oameni mai nespalati.

    Cand citi aici beam o chestie cu gust de banana si nu vrei sa sti cum mi se facu stomacu. Apoi ma dusai si la topicu cu chilotii tanga si de la postarea lui miki nu cred ca o sa mai beau/mananc atata timp cat citesc eva.

     

    Aoleu, scuza-ma

    Postarea aia de la tanga m-a terminat si pe mine ))

  •  
    • 3741 mesaje
    20 Apr 2011, 14:23
    0 0
  •  
    • 3311 mesaje
    20 Apr 2011, 14:25
    0 0

    pfa, apropo de nespalat, am fost ieri la o bodega cu niste colegi si ne-a nenorocit chelenru' ala cat a luat comanda
    unde mai pui ca atunci cand a adus cele necesare s-a intins de vreo doua ori peste masa sa ajunga si la cei din colt..

    si acum, totusi,
    sa continuam cu prafumurile pe care trebe' sa dai bani


    Acest mesaj a fost editat de către megutz: 20 Apr 2011, 14:26
  •  
    20 Apr 2011, 14:30
    0 0
    megutz said:

    si acum, totusi,
    sa continuam cu prafumurile pe care trebe' sa dai bani

     

    Chiar asa, sa continuam ca ma gandeam sa adaug si eu ceva cu un sac de chiloti (folositi) gasiti intr-o camera de camin

  •  
    • 1427 mesaje
    20 Apr 2011, 14:31
    0 0

    Mie mi-a mai placut de exemplu Roma, de Laura Biagiotti.
    Aaa, si uitasem de Noa, Cacharel. Ani de zile a fost preferatul meu.
    L'air du temps de la Nina Ricci mi-a placut la un moment dat.

    Am acum un NAf NAf, cel clasic, mai usurel. Mai e unul de la Naf Naf care chiar si pentru mine este mult prea dulce.

     Si 212 Carolina Hererra imi place. Mi se pare sexos rau.


    Acest mesaj a fost editat de către mahtobleyla: 20 Apr 2011, 14:34
  •  
    • 3741 mesaje
    20 Apr 2011, 14:34
    0 0
    Un parfum mai tineresc pentru cineva care nu se imbraca elegant, nu stiti?
  •  
    20 Apr 2011, 14:39
    0 0
    Tineresc si nu atat de scump mi s-a parut Esprit - cel cu dungi colorate (Life by esprit)

    http://reviewperfumes.com/wp-content/uploads/2009/08/8.68181427337E+13.jpg
  •  
    • 1427 mesaje
    20 Apr 2011, 14:40
    0 0
    Pai..ti-as recomanda Escada, Joop, Bvlgari, Clinique.
    Astea stiu ca sunt mai usoare.
  •  
    • 3140 mesaje
    20 Apr 2011, 15:47
    0 0

    Mie de la Chanel cel mai mult imi place Chanel 19, e un parfum verde, nu culoarea ci din gama parfumurilor verzi, miroase ca o padure plina de flori intr-o dimineata inrourata de vara. A fost parfumu lui Coco Chanel ani de zile, l-a ales dintre esantioanele care i-au fost aduse de creatorul angajat atunci cind s-a hotarit sa lanseze un parfum pe piata. asta i-a placut atit de mult incit a hotarit sa nu fie creat pentru vinzare ci doar pentru ea iar 19 parca e ziua ei de nastere.
    Alte parfumuri verzi care imi plac, le am si le folosesc alternativ, pe timp de vara, sunt: Vent Verte de la Balmain, Un jardin sul le Nil de la Hermes si O de la Lancome.
    In general imi plac parfumurile florale, dulci, orientale, misterioase,  se potrivesc cu personalitatea si fizicul meu, is bruneta si am un temperament navalnic dar pentru vara sunt prea mult, deja ma ia durerea de cap daca ma dau cu ele, am patit-o cu Angel si de atunci m-am lecuit, Am parul lung si vara mai plec cu el umed dupa baie, am obiceiul ca sa pulverizez parfum pe par, si ma dau eu cu Angel, caaaaald, merg la banca sa rezolv ceva, la rind, in timp ce parul mi se usca simteam cum ma sufoc de la efluviile parfumului, mi s-a intors stomacul pe dos si a trebuit sa ies la aer, de atunci nu am mai folosit parfumul ala neam si nici altele puternice pe timp de vara.


    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 20 Apr 2011, 15:57
  •  
    • 7967 mesaje
    20 Apr 2011, 15:52
    0 0
    Pacco Rabane, Dior, Escada....Astea sunt cele care nu-mi lipsesc niciodata