AJUTOR pt Cristina Dinu

  •  
    • 13679 mesaje
    17 Aug 2009, 12:25
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 361 mesaje
    17 Aug 2009, 12:31
    0 0
    Da dikens, dar nu ai avut nevoie de milionul ala de euro. Stiu cum e pentru ca am avut pe cineva bolnav de cancer in familie. Si nu s-a pus nici o secunda problema ca ar fi fost necesare sume mari de bani.
    Daca ar fi fost asa, la cati bolnavi de cancer sunt in Romania, ne-am fi lovit peste tot numai de cersetori de genul asta.
    Vad ca e o moda in Romania, cum se imbolnaveste de cancer cineva cu bani, cum incepe sa cerseasca: numai vedete - Liana Stanciu, Sandra Stoicescu (parca si ea) si altii. Aia saraci nu fac asa ceva. Ce spun eu nu sunt prostii, sunt adevaruri dar care nu convin, de aceea am ezitat sa scriu.
    Cei care m-au insultat, sa-si bage insultele intr-un loc unde nu ajunge soarele.

    Nu va luati dupa ce scrie in ziare, ca nu sunt bani in sanatate si vai, bolnavii de SIDA au ramas fara tratament, numarul spitalelor se reduce etc. Acum este o campanie pentru introducerea coplatii in sanatate, si media de la noi este aservita puterii. Dupa 1 septembrie vor fi de toate, si medicamente, si spitale, ca o sa le platim de doua orii: o data asigurarile si o data cu banul in mana - in plus, se va mai da si a treia plata, spaga. Dar pe voi nu va intereseza asta, ca o sa cersiti bani pe internet sa va tratati in strainatate.
  •  
    • 8403 mesaje
    17 Aug 2009, 12:34
    0 0
    sigur..
    si de la toamna au sa umble cainii cu covrigi in coada prin spitale..
    femeie...pana la toamna unii mor! ai priceput? nu toate cazurile sunt precum cele din familia ta
  •  
    • 13679 mesaje
    17 Aug 2009, 12:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9899 mesaje
    17 Aug 2009, 12:37
    0 0
    Multumesc pentru urare Scanteie.
    Sper si ma rog in fiecare zi ca mama mea sa traiasca sanatoasa inca 100 de ani.
    Pitoaica nu intelege, pana nu treci prin asa ceva nu intelegi.
    Daca mie maine mi-ar spune cineva ca mama trebuie dusa in Patagonia pentru un tratament m-as duce si pe jos si as cara-o si pe ea in spate.
    Cand esti disperat faci orice.
  •  
    • 8253 mesaje
    17 Aug 2009, 12:39
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 361 mesaje
    17 Aug 2009, 12:40
    0 0
    Daca sunteti asa de destepte, de ce nu va intrebati de ce cand se imbolnavesc medicii sau cei din familiile lor nu se reped si ei sa se trateze (sau pe cei dragi) in strainate, ca le-ar fi mai usor sa ajunga acolo decat unui oarecare? Poate o sa va puneti in miscare putinii neuroni pe care ii aveti, dacat sa ii folositi ca sa ma insultati pe mine (asta e valabil in special pentru evysor).
  •  
    • 361 mesaje
    17 Aug 2009, 12:44
    0 0
    Nu se stie daca fetita Lianei Stanciu ar fi murit daca se trata aici. Ea, ca mama, a facut tot ce a fost posibil si a reusit. Dar e jenant ca a cersit cand avea o situatie materiala buna, de ce nu si-a vandut casa, daca tot a facut tot posibilul pentru copil? Ce sa spunem de mamele sarace aflate in situatia asta?
  •  
    • 8403 mesaje
    17 Aug 2009, 12:49
    0 0
    1- Liana nu a cersit.
    s-a aflat ca fetita ei este bolnava. si au sarit colegii- mihaela radulescu , andreea marin si ceilalti. ceea ce este si normal. dar Liana a tacut! nimeni nu a stiut ca ii este bolnav copilul pana cand nu a devenit totul un show de presa.
    2- de unde ai capatat tu gustul asta pentru a-i judeca pe altii?
    3- cati ani ai, Pitoaico?
  •  
    • 9899 mesaje
    17 Aug 2009, 12:53
    0 0
    Scanteie, chiar daca ar fi cerut ea. Liana, ajutor pentru fetita, mai conta cum si de ce o face?
    Eu nu as condamna in veci asta.
    Sunt convins ca oricine are bani suficienti nu cere ajutor de genul asta.
  •  
    • 8403 mesaje
    17 Aug 2009, 13:03
    0 0
    nu, Dikens...nu asta am spus. nu ma intelege gresit, te rog! Liana era indreptatita sa ceara si nu a facut-o! au facut-o altii in locul ei.
    cat despre cealalta femeie ce a avut cancer, Dana Deac...a spus clar ca la un control i s-a spus ca este sanatoasa, pentru ca printr-un noroc, la un alt control rapid sa i se tranteasca" fluturele asta din imagine e cancerul dumneavoastra".
    adica un alt caz care nu ar fi fost diagnosticat corect.
    aceasta femeie a incercat sa explice ca se greseste, si daca ea, care era cunoscuta aici, in tara nu ar fi facut asta cine sa o faca? o femeie anonima ce isi plange nestiuta de nimeni copilul..?cine ar fi ascultat-o?
    cand e vorba de viata, orgoliile nu isi au locul.
    numai ca pitoaica asta intelege ce vrea si cum vrea....stau si ma intreb cati altii sunt ca ea.
    in fine! ma retrag din discutie
  •  
    • 2342 mesaje
    17 Aug 2009, 13:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13679 mesaje
    17 Aug 2009, 13:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3 mesaje
    17 Aug 2009, 14:56
    0 0
    e dureros... stiti si de ce? Cristina vede toate mesajele astea, a devenit intr-un fel imuna la rautatile din jurul ei dar cu siguranta n-o lasa indiferenta... dar nu poate face nimic... decat sa numere cum cele doua saptamani trec si spera ca in fiecare zi apar oameni care vad cazul ei si se gandesc ca putem fi in locul ei fiecare... cum sunt parintii ei? imaginati-va o clipa ca aveti un copil bolnav si ca poate vindecat total si definitiv dar nu mai sunt resurse deoarece tratamentul din ultimul an a costat mai mult decat puteau duce..., si mai apar oameni pe care nu stiu cine i-ar intelege - se pot documenta despre cazul ei dc vor sa ajute sau pot ignora mesajul, dar ca ajunga sa posteze astfel de lucruri... mi se pare mult prea mult ptr un OM - care are tot o viata... nimic mai mult... Doamne Ajuta!
  •  
    • 2342 mesaje
    17 Aug 2009, 15:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1028 mesaje
    17 Aug 2009, 15:15
    0 0
    pitoaica ce scrii tu aici este jenant, nu gestul celor aflati la necaz ca ne cer ajutor.
    Liana nu a cersit nimic, si chiar daca ar fi facut-o cam cine esti tu sa judeci ce fac altii si sa spui "a cersit" ,"e jenant"? Vorba celor care ti=au mai raspuns, fereasca Dumnezeu sa fii tu in situatia ei, caci nu cred ca te-ai resemna si ai astepta sa te tratezi in Romania unde se moare cu zile.
    Daca n-am mai fi asa rai, si am incerca sa ne ajutam, poate am duce-o mai bine. Dar este f multa invidie si rautate, si tu pitoaica faci parte din aceia! Cum poate un "OM"...sa condamne pe un altul care incearca sa-si salveze copilul sau propria viata?!
  •  
    • 27207 mesaje
    17 Aug 2009, 16:47
    0 0
    eu cred ca atunci cand viata iti atarna de un fir de ata, incerci sa apuci cu ambele maini acel fir. indiferent de parerea unora, sau a altora.
    si eu sunt foate suparata pe sistemul nostru sanitar si am si motivele mele. insa felicit pe cei care reusesc sa-l shunteze, indiferent de metoda. o viata de om, nu are echivalent.
  •  
    • 361 mesaje
    17 Aug 2009, 16:59
    0 0
    Ce drept ai tu, tears, sa ma judeci pe mine si sa imi aplici etichete? Mai intai pune-ti aceasta intrebare.
    La fel si evysor, daca face nemaipomenitul gest de a-si ajuta prietena sa stranga bani, asta nu ii da dreptul sa ma insulte, in special ca eu nu i-am insultat nici prietena, nici pe ea.
    Eu, in schimb, am dreptul sa le judec si pe Liana Stanciu, si pe aceasta domnisoara, deoarece ele imi cer mie bani, si am dreptul sa stiu de ce.
    De fapt, eu am inceput prin a le explica unor eve care erau nestiutoare, ca in Romania statul se implica in tratarea bolnavilor de cancer, si tratamentul, operatiile, spitalizarile sunt gratuite pentru absolut toti cei care sunt bolnavi, indiferent daca au cotizat sau nu la asigurarile de sanatate (ca de acolo vin banii si se mai suplimenteaza si de la buget). Nu am facut nici o referire la domnisoara bolnava, dar evysor s-a simtit cu musca pe caciula si a sarit imediat cu gura (sau poate doar vroia sa tina topicul sus).
    Cum am mai spus, bagati-va toate insultele si urarile de "bine" pe care ati gasit de cuviinta sa mi le adresati, in locul ala din dosul vostru unde nu va atinge soarele.
  •  
    • 2342 mesaje
    17 Aug 2009, 17:06
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7673 mesaje
    17 Aug 2009, 17:08
    0 0
    multi nu inteleg ca nu-ti baga nimeni mana in buzunar ,donezi din inima daca o faci si....atat,nutrebuie sa judeci tu pe nimeni,mai devreme sau mai tarziu ...toti vom da socoteala pt cee ce facem

    multa sanatate ,Cristina