credem sau nu credem in vraji?

  •  
    • 72 mesaje
    18 Feb 2009, 10:47
    0 1
    Este ultimul meu mesaj pentru tine
    NU AM STUDIAT NICIODATA ASTROLOGIA.
    SUNT PSIHOLOG ATAT.
    NU MA INTERESEAZA AMENINTARILE TALE, DUMNEZEU ESTE SINGURUL CARE ARE DREPTUL SA MA JUDECE.
    AI GRIJA CUM GANDESTI SI CE VORBE SPUI, STII TU GANDIREA NEGATIVA SE INTOARCE LA CEL CARE O TRIMITE.
  •  
    • 110 mesaje
    18 Feb 2009, 16:51
    0 0
    aish,te rog mult citeste din nou ce am scris si nu te-am amenintat departe de mine sa iti doresc ceva rau sa-ti se-ntample,am spua in ultima postare de un eveniment din viata ta care o sa se intample si este important si sa te gandesti de 2 ori inainte sa faci ceva ,doar atat .m-am laudat?unde?am lasat un id.pt sfaturi si atat .m-am declarat ca sunt clarvazatoare-contact.......ghicesc in ceva anume....nu, am spus ca am ani de experienta in paranormal,am un anumit dar si ajut oamenii-gratuit pe cei care vin la mine trimisi de puterea divina pt.ca in viata suntem ghidati si trimisi la anumite persoane care pot sa ne ajute in momentele grele prin care trecem .imi cer scuze am incurcat astrologia cu psihologia .nu stiu ce ai inteles tu din aceasta,,disputa,,dar eu stiu doar atat hai sa nu profitam de cei asemenea noua si mai ales de cei care trec prin momente extrem de grele.as vrea sa fi mai buna si daca poti sa ajuti ,ajuta si fara plata in cer iti vei,,cladi,,un palat.punct.am terminat .sper cand vor mai intra persoane cu anumite haruri acum vorbesc de cele care vor urma -nu profitati de naivitatea oamenilor-totul pe lumea asta se plateste.va doresc evelor o viata frumoasa plina de lumina si un imens soare in suflet si tot binele din lume.o seara minunata.
  •  
    • 110 mesaje
    27 Feb 2009, 20:46
    0 0
    unde este blandetea vorbei?rabadarea si mai ales respectul unei pareri?unde exista psihologia?-antren ai spus lucrurilor pe nume,bravo.am citit confruntarea dintre voi doua si ...ai inteles si tu.o seara minunata.
  •  
    • 72 mesaje
    1 Mar 2009, 11:32
    0 1
    moama, mie nu-mi vine sa cred, adika cum ai vazut asa ceva..povestestemi sunt curioasa te rogg..sau dami accept
  •  
    • 444 mesaje
    2 Mar 2009, 11:35
    0 0
    incurcate sunt caile Domnului.cred ca e pacat sa credem in vraji.Sfantul Ciprian a fost vrajitor dar putera credintei l-a adus printre sfinti
  •  
    • 2 mesaje
    2 Mar 2009, 13:25
    0 0
    ma numesc Adela sant din Arad, si am mare nevoie de ajutor!De 2 ani ma lupt sa scap!Te rog ajuta-ma!Spune-mi ce sa fac?
    Adresa mea de e-mail este imogut.aleda@yahoo.com, astept sa-mi scrii cat mai urgent!
    Multumesc.
  •  
    • 155 mesaje
    2 Mar 2009, 13:35
    0 0
    draga adriana eu nici macar nu m-am confruntat. daca intram in confruntare ieseau niste artificii in toata regula... eu mi-am exprimat cea mai adanca uimire in legatura cu modul agresiv in care cineva poate sa puna problema tinand cont de urmatoarele chestiuni:
    1. miza este derizorie, nu pe acest forum se va schimba omenirea
    2. dreptul la opinie ar trebui sa existe si in cazul in care ne cunoastem. cu atat mai mult in cazul in care suntem sub protectia anonimatului
    3. subiectul este oricum sensibil. neexistand rezultate masurabile matematic si ca urmare este cu atat mai mult supus interpretarilor
    4. doamna este psiholog iar asta , din punctul meu de vedere, obliga, cu atat mai mult, la o anumita conduita in relatiile cu oamenii. ori daca doamna este cea mai nervoasa dintre toate "postantele"... sa ma ierte Dumnezeu...ce as putea sa cred...
  •  
    • 155 mesaje
    2 Mar 2009, 13:39
    1 0
    ... mi se pare o chestiune de logica elementara sa ma indoiesc profund de capacitatile clarvazaretei noastre psiholog.

    sincer nu-l vad pe Dumnezeu stand pe un norisor cu un catastif in brate, dand din picioare si scriind acolo : antren cea rea a suparat-o pe aish, aleasa mea. ia sa mai insemnam acolo pe raboj... ca sa nu-ti mai spun ca nu sunt de acord cu teoria Dumnezeului contabil... ma rog...am mai citit si noi cate ceva... asa cu umilele noastre resurse intelectuale
  •  
    • 110 mesaje
    4 Mar 2009, 16:36
    0 0
    antren sunt de acord cu tine aceeasi parere o am si eu ,mi-am dorit o confruntare cu ea dar a dat bir cu fugiti,pacat .padurea este plina de foarte multe uscaturi.
  •  
    • 76 mesaje
    4 Mar 2009, 23:52
    0 0
    ete vrajitoarele drecului unde si-au gasit cuibul !!!!! in secolul xxi mai cred in vraji ete mam dar in poienita cu povestile voastre cu tot !!!
  •  
    • 155 mesaje
    5 Mar 2009, 16:56
    0 0
    draga florin...cum sa-ti spun ca sa nu-ti deranjez structura cerebrala...complexa de altfel: iarta-ne si lasa-ne... dar de ce iti pierzi vremea scriind intr-un asemenea topic? ce ar fi sa-ti iei masculinitatea, nu ma indoiesc infloritoare si sa o plimbi liber pe campiile patriei ?
    adriana poate dai si un accept sau mai da-mi odata id-ul tau ca nu pricep nika
  •  
    • 110 mesaje
    5 Mar 2009, 22:25
    0 0
    imi pare rau dar acel id.nu-l mai folosesc,au fost cateva persoane care .....m-au deranjat si decate ori il deschideam ma ,,irita,,incultura lor ca sa fiu indulgenta,am gresit cand am oferit id.am ajutat persoane foarte multe si pot spune ca misiunea mea s-a incheiat pt. o perioada mai mare,,imi reincarc bateriile,,voi intra doar pe acest forum sa urmaresc noile aparitii in clarviziune;o seara buna antren.
  •  
    • 155 mesaje
    6 Mar 2009, 14:12
    0 0
    pai eu vreau sa ma consulti... eu vreau sa discutam promit ca nu-ti descarc bateriile
  •  
    • 110 mesaje
    9 Mar 2009, 21:23
    0 0
    astept raspuns de la ghicitoare pe privat,in seara asta ma retrag nu mai pot sa stau dar sper sa gasim o solutie sa ajutam pe cel de langa noi.multa sanatate bulinutzakissu
  •  
    • 36 mesaje
    10 Mar 2009, 19:03
    1 0
    vreau si eu niste raspunsuri,cand esti online o adresa de mess se poate?
  •  
    • 110 mesaje
    10 Mar 2009, 21:33
    0 0
    ti-am trimis privat -ghicitoarea-
  •  
    • 110 mesaje
    10 Mar 2009, 21:33
    0 0
    ti-am trimis privat -ghicitoarea-
  •  
    • 392 mesaje
    11 Mar 2009, 03:08
    0 0
    Doamna Adriana ,eu daca as fi un (adam) m-ati putea ajuta si pe mine?Recunosc sant intro situatie ca nici nu ma mai doare capu daca mai traiesc sau nu.Am inceput sa cred in preziceri si horoscop,de acum 2 ani cand am citit un horoscop anual si sa nimerit chiar si ziua cand va pleca(cu toate ca acela e un horoscop pentru toata lumea din aceea zodie).De atunci lam urmarit in fiecare luna,si mi sa potrivit 80%.Pentru luna aceasta scria:in urma unor rugaciuni sau in urma unei psihanalize,cine mergea intr-o directie gresita acum pot sa isi adune viata.Va rog frumos imi puteti spune si mie ceva despre ce va fi cu mine.Sau putem sta de vorba pe messenger?Eu simt ca am luato intro directe gresita,si nu-mi dau seama ce va urma,
  •  
    • 36 mesaje
    12 Mar 2009, 22:40
    0 0
    buna adriana.nu am primit nici un private.ti-am dat add pe liste de mess. dar nu stiu daca e corecta.scrie-mi inca o data te rog.ms
  •  
    • 8 mesaje
    12 Mar 2009, 23:01
    0 0
    hello fetelor
    eu nu prea cred in vraji
    singurul lucru in care cred cat de cat sunt ghicitoarele
    ideea e ca bunicii mele i-a prezis o tiganca ca dupa 40 de ani o sa se imbolnaveasca de cancer si nu se stie daca o sa traiasca
    si saraca s-a pricopsit cu cancerul pe la 50 si in 3 ani s-a prapadit
    ce ziceti de asta? io am fost socata cand mi-a povestit mama (eram copil cand mi-a spus povestea) si inca stau si ma gandesc daca e real sau pur si simplu coincidenta