credem sau nu credem in vraji?

  •  
    • 57 mesaje
    26 Oct 2008, 22:54
    0 2
    Fetelor! farmece exista-eu chiar acum 4 luni am trecut printr-o experienta urata rau de tot, nici acum nu mi-am revenit cu toate slujbele de dezlegare cu sfestanie facuta in casa la fiecare inceput de luna, am fost si am dat acatist de 40 de zile la Manastirea Cotmeana, la Manastirea Cozia si Manastirea Turnu Rosu. Sper ca Bunul Dumnezeu s-a imi ajute s-a trec cu bine iar cine mi-a facut raul asta s-a fie pedepsit dupa cum merita. Povestea e lunga dar nu vreau s-a va plictisesc. Adriana1968 pot s-a te caut pe mess?
  •  
    • 366 mesaje
    27 Oct 2008, 06:34
    0 1
    Hai ca am reusit Adriana astept confirmarea, ti am trimis mesaj pe mess, pup.
  •  
    • 110 mesaje
    27 Oct 2008, 14:37
    0 0
    da-mi accept si vom vorbi-pt.spiroiu
  •  
    • 110 mesaje
    27 Oct 2008, 14:41
    0 0
    da nede_mar astept sa vorbim si sa aflu prin ce ai trecut si prin umila mea experienta si sfaturi sa incercam sa gasim o solutie.adriana_adriana1968(adina adina) apare in lista
  •  
    • 110 mesaje
    27 Oct 2008, 14:44
    0 0
    daca nu reusiti din diferite motive sa -mi introduceti id-ul adresa de email -adriana_adriana1968@yahoo.com imi spuneti acolo id-ul vostru,intotdeauna gasim ajutor de unde nu te astepti,ne vom schimba parerile si poate vom gasi o solutie.
  •  
    • 27 mesaje
    16 Feb 2009, 11:10
    0 0
    Da chiar am nevoie de un sfat sau ajutor deoarece trec printro perioada dificila.Te rog ajutama acesta este id meu mona00970.Astept sa ma contactezi.Multumesc.
  •  
    • 72 mesaje
    16 Feb 2009, 11:36
    0 1
    Pentru cele care cred ca nu exista vraji le spun ca sunt naive, din pacate ele fac mult rau si au existat din cele mai vechi timpuri.Dovada, biblia si scrierile din Evul Mediu.Daca aceste vraji nu ar exista, ce rost ar avea acele rugaciuni ale preotilor pentru asa ceva ? Ar fi pierdere de timp....
    Adriana ai cautat mult sa gasesti pe cineva cu har adevarat, cred ca nu ai cautat bine, eu am gasit, acel om are o asa putere incat materializeaza un mar in fata ochilor tai si apoi il mananca....nu are nevoie de nimic si a ajuns la un nivel incat mi-a spus ca nu vrea sa se amestece in vietile oamenilor...am uitat sa-ti spun nu sta de vorba cu oricine, cu mine a stat.A spus ca pe usa casei lui intra numai cine merita si nu inchide niciodata usa.Nu este tigan, nu a facut cursuri de reiki, yoga, nu e preot, nu magie alba.Este minunat ca l-am intalnit.
  •  
    • 72 mesaje
    16 Feb 2009, 11:56
    0 0
    Pentru cine nu stie, Sf.Ciprian a fost la inceput vrajitor si practica magia neagra.Apoi si-a dat seama ca greseste si s-a schimbat in bine.Daca veti citi cu atentie rugaciunea lui impotriva vrajilor (sa tineti minte un maestru al magiei negre va cunoaste multe secrete legate de vraji), veti gasi toate modalitatile si lucrurile pe care se pot face vraji. Vrajile exista si Sf.Ciprian este dovada.
  •  
    • 72 mesaje
    16 Feb 2009, 12:16
    0 0
    Am uitat sa ma prezint, Aish cea care a scris rubrica clarviziune.Am 41 ani si sunt psihlog cu master in acelasi domeniu si articole publicate.
    Nu credeti ? E usor de verificat, revista ELYSTAR de pe net are rubrica psihologie unde sunt 2 articole scrise de mine Hai sa vorbim despre invidie si Diferenta dintre a castiga si a pierde.Acolo sunt consilier.De ce am scris toate acestea ? Pentru ca si mie imi place sa pun oamenii la incercare,Adriana. S-ar putea in cautarile tale sa treci pe langa ceea ce-ti doresti sa gasesti.Si sa nu uit ? O perioada am colaborat cu o celebra clarvazatoare din Romania, ea m-a rugat.
  •  
    • 110 mesaje
    16 Feb 2009, 19:21
    0 0
    aish,probabil te-a suparat ce am ,,comentat,,si acum ma ataci si sincer accept provocarea,am 40 de ani de aceeasi varsta ,nu am gasit persoana care sa-mi demonstreze abilitatile ,,paranormale,,?te inseli am gasit nu multe dar persoane care m-au uimit,mama mea care a decedat a fost la celebra vanga cu mine,si erau persoane sarace care nu aveau nici un ban si erau primite ca oricare.eu m-am luat de aceste
  •  
    • 110 mesaje
    16 Feb 2009, 19:34
    0 0
    persoane care au darul de a ajuta de a face bine si benevol pt.cele care nu au bani si sunt disperate.eu sunt suparata pe acestea pt. ca promit ceva si dupa aceea cer bani....aish poate ai pregatirea respectiva nu contest pt.ca nu te cunosc dar daca ai fii clarvazataoare ai sti ca am anumite calitati ,,speciale,,mi-ai spune de acest dar pe care il am dar eu nu am nevoie de reclama eu nu cer bani nu cer nimic am un servici nu sunt bogata dar nu am nevoie sa rup de la gura copiilor painea de zi cu zi,tu crezi ca pe lumea cealalta luam ceva dupa noi?doar 4 scanduri.banii cand vreau eu pot sa-i am la orice ora,dar nu profitand de oameni.
    eu studiez de ani de zile toata lumea paranormalului si am trait prin experiente de nedescris prin cuvinte,un curs de astrologie il poti face si prin corespondenta,pt.clarviziune nu ai nevoie de scoala este nevoie doar de puterea divina.
  •  
    • 110 mesaje
    16 Feb 2009, 19:41
    0 1
    ai colaborat ,ai facut anumite articole dar pe mine nu ma incalzeste ce spui sau cu ce te lauzi,imi pare rau dar eu nu as face asa ceva iti faci reclama -gratuita-presa?te minte in ochi.te rog nu ai gasit persoana de care sa te ei sau sa-i demostrezi ca esti buna .eu am lansat o provocare daca cineva de pe acest forum este atat de bun precum spune,doar o propozitie sa-mi spuna despre mine ca sa ma convinga,pana atunci eu cred ca este doar escrocherie si atat.
  •  
    • 110 mesaje
    16 Feb 2009, 19:45
    1 0
    am invatat ca darul pe care il ai de la dumnezeu este dat sa ajuti oamenii sa-l oferi cand ti se cere ajutorul,oameni te vor rasplati inzecit cand cred in tine si cand ii scapi din necaz.asta este parerea mea.astept o alta confruntare.
  •  
    • 110 mesaje
    16 Feb 2009, 19:59
    0 0
    o singura persoana de pe acest forum a fost onesta si toata stima pt.ea,a facut asa cum a promis-gratuit-si a jutat multe persoane!!!deci unde este omenia?
  •  
    • 72 mesaje
    16 Feb 2009, 21:24
    0 0
    Adriana, pacat ca nu intelegi decat ce doresti tu si ai darul de a rastalmaci ce a am spus aici.Daca aveai acele puteri de care spui ai fi vazut cat bine am facut si nu alerg dupa averi asa cum spui...Bineinteles ca aflai si ce ti-am scris eu despre mine.
    Nu am ce sa-ti demonstrez, nu pentru ca nu ma pricep, dar nu vreau sa fac parte din documentarea ta despre paranormal.Voi continua sa ma apar, am acest drept asa cum Dumnezeu trimite oamenilor ingeri in acelasi scop.
  •  
    • 72 mesaje
    16 Feb 2009, 21:34
    0 0
    Imi spui mie de lauda, dar la tine cum suna "eu studiez de ani de zile lumea paranormalului, am trecut prin niste experiente", asta ce este ? si cu ce drept lansezi tu o provocare, ca sa te convingi ce ?
    E adevarat ca exista si multi escroci, dar sunt si oameni talentati, chiar daca nu iti convine asta...
  •  
    • 72 mesaje
    16 Feb 2009, 21:42
    0 0
    Voi accepta provocarea ta cu o singura conditie, spune-mi ceva ce numai eu stiu si voi face acelasi lucru despre tine.
  •  
    • 72 mesaje
    16 Feb 2009, 21:54
    0 0
    Apropo de Vanga eu m-am referit la paranormalii din tara asta, nu la strainatate...
    Cateodata e nevoie si de publicitate sau de cei care vorbesc despre tine, fara asta in veci nu ai fi aflat de Vanga...stia cineva pe vremuri de Vanga fara sa se scrie carti despre ea sau sa vorbeasca oamenii care au fost la ea? Sincer, eu nu cred....
  •  
    • 110 mesaje
    17 Feb 2009, 17:25
    0 0
    nu am spus ca nu-mi convine de oamenii talentati,cred ,expresia ar fi -inzestrati de puterea divina- aish ,prin raspunsurile tale nu mi-ai demonstrat nimic,absolut nimic.imi pare rau dar stiu cum esti si atat.darul meu nu-l fac public dumnezeu ii trimite pe oameni la mine si uneori chiar si cu un simplu cuvant le schimb viata.te-am provocat -am primit raspunsul-esti exact cum am stiut si am fost mai inversunata pe tine si sti de ce?pt.ca te-ai declarat -clarvazatoare-nu ghicitoare,nu vrajitoare,ti-ai asumat un titlu pe care nu-l meriti.ai studiat astrologia dupa cum ai spus,deci ai fi astrolog ,dar nu clarvazatoare.cine da in tarot ,carti simple ,rune ,cafea,frunze de ceai,etc.nu sunt clarvazatoare sunt ghicitoare doar atat.iti dau un simplu exemplu si cred ca l-am mai scris pe forum ,mi s-a spus numele meu,al mamei mele mi s-a spus in fata viitorul amanuntit care s-a adeverit dar fapte concrete doar uitandu-se la mine si pt. evele care vor citi va pot spune viitorul ni-l putem schimba daca dorim lasa-ti raul deoparte si vedeti partea buna a lucrurilor si va fi mai usor sa traim pe lumea asta plina de rautate.aish imi pare rau dar cu tine chiar nu mai am ce comunica,ai inteles gresit provocarea,mi-am expus parerea despre tine pt.evele care vor crede in tine si daca una macar una se va gandi macar 1min.la cele scrise va lua o decizie importanta.tu vei face ce crezi tu dar eu personal nu iti voi ma da atentie ca nu esti ceea ce pretinzi.punem pariu ca vor urma mesaje:iti multumesc aish pt..........sa ai o viata frumoasa dar peste catva timp trebuie sa iei o decizie importanta gandestete de 2 ori inainte dea a da raspunsul.singuratatea este foarte grea,nu crezi?
  •  
    • 11 mesaje
    18 Feb 2009, 10:40
    0 0
    Adriana, ti-am trimis mesaj privat. Te rog frumos confirma-mi daca l-ai primit.