Imi cade parul rau!

  •  
    • 354 mesaje
    14 Iul 2008, 11:39
    1 0
    Trecand peste reclama mascata de pe aici ce mai faceti fetelor?Eu sunt mai bine,se vad imbunatiri,parul cade mai putin si regenerarea e vizibila.Azi mi-am luat o vopsea color@ soin sa ma fac ca nu mai suport radacinile astea.De regula ma fac cu henna dar chiar nu am rabdare pe caldura asta sa stau 6 ore cu ea in par
  •  
    • 46 mesaje
    14 Iul 2008, 16:58
    1 0
    E frte bun tonicul de la Dacia plant. Il folosesc de cateva zile si deja se vad rezultate. Aproape ca nu-mi vine sa cred. Imi cad vreo 20-30 de fire pe zi. Tot trag de par si nu mai cade..Si vitamine inca nu am apucat sa iau.
    Mi-am luat si ulei de ricin si ma gandeam sa-mi fac o masca. Oare cu ce s-ar putea inlocui oul? Ca mi-e greata de ouale crude..stiu ca suna ciudat, dar cum simt mirosul mi se face rau.
  •  
    • 354 mesaje
    14 Iul 2008, 17:41
    0 0
    Poti sa il folosesti simplu,ca atare sau amestecat vitamina A si E.
    Tonicul il folosesti diluat sau simplu?Nu iti da senzatia de par "apretat"?Eu nu prea ma puteam pieptana dupa ce ma dadeam cu el.Tu cum il folosesti si de cate ori te dai?
    Eu m-am vopsit,arata mult mai bine,plus ca pare mult mai des ca au prins culoare si firicelele regenerate care erau aproape blonde din cauza soareluisi nu prea se vedeau.
  •  
    • 46 mesaje
    14 Iul 2008, 18:36
    0 0
    Tonicul il folosesc in fiecare seara. Nu-l diluez, il pun pe pielea capului, ma masez si cam atat. Imi place ca nu mi se ingrasa parul de el. Pana acuma cam toate tratamentele pe care le-am incercat imi ingrsau parul. Intr-adevar imi lasa putin senzatia de par "apretat", dar nu ma deranjeaza..mai bine asa decat unsuros. Pe prospect scrie ca e bine sa fie diluat cu apa si oua(yaack) si sa fie inlocuit samponul cu amesctecul..dar eu n-am inercat si nici n-am de gand. Daca nu apar iritaii sau ceva banuiesc ca e ok sa-l folosesc si nediluat.
  •  
    • 288 mesaje
    14 Iul 2008, 18:39
    0 0
    Sa imi spui cum ti s-a parut vopseaua pls ....eu m-am vopsit cu PhytoColor si mi-a fost super ok dar urmatoarea va fi Color&Soin si sunt curioasa sa imi spui daca este in regula . Eu faceam niste coji groaznice la vopsit cu produsele normale din comert si acum vad ca am mai scapat.
  •  
    • 354 mesaje
    14 Iul 2008, 22:54
    0 0
    E ok.Nu am avut reactii de la ea,m-am mai facut de vreo 2 ori cu ea mai demult,in schimb nu pot sa o laud la capitolul rezistenta in timp depinde si de culoarea acum.
  •  
    • 427 mesaje
    15 Iul 2008, 11:52
    0 0
    Mie mi s-a intamplat cand era sa-l pierd pe bunicul care m-a crescut....cu pumnul strangeam mai ales la spalat....a fost o perioada de vreo 2-3 luni.....stresul e de vina.
  •  
    • 354 mesaje
    15 Iul 2008, 11:57
    0 0
    Am uitat sa spun ca eu ma fac un saten roscat,si se stie ca roscatul isi pierde repede din intensitate la spalat oricat ar fi de buna vopseaua.
    Nu mai stiu cine mi-a zis de Crescina pe aici.Am cautat si eu pe net si inafara de un pret enorm nu m-a convins cu nimic prin compozitia lui.E banal...reclama si multa reclama.
  •  
    • 18 mesaje
    16 Iul 2008, 21:16
    0 0
    salut,

    am trecut astazi pe la o farmacie naturista, si ghiciti ce am gasit? Lotiunea de la Gerovital Plant cu petrol. Se pare ca au bagat-o din nou pe piata. Este, cred, aceeasi compozitie ca si mai demult: ulei de ricin, petrol, vit a si e. (18 ron)
  •  
    • 354 mesaje
    16 Iul 2008, 21:26
    0 0
    Ce faceti fetelor?noutati?cum evolueaza "problema"?
    Ana o fi aparut dar nu ma incalzeste cu nimic.Eu am ajuns la concluzia ca nu imi prieste petrolul,de cate ori m-am dat nu a facut decat sa imi cada mai mult par la spalat.
  •  
    • 46 mesaje
    16 Iul 2008, 23:30
    0 0
    .
  •  
    • 354 mesaje
    17 Iul 2008, 14:08
    0 0
    Si la mine e mult mai bine.Eu aveam probleme la spalat si dupa mai ales.M-am spalat azi plus uscat plus coafat cam 100 de fire aproximativ mi-au cazut,deja a intrat in normal.In rest imi cad cateva fire.La mine dezastrul era dupa spalat.
    Bine tot nu sunt eu multumit pe intregime ca inainte imi cadea un fir doua,dar ma consolez cu ideea ca nu mai cad suvite si ca e in procesul de regenerare.Eu continui tot cu fiolele vichy.
  •  
    • 1431 mesaje
    18 Iul 2008, 11:15
    0 0
    buna fetelor
    si eu am probleme cu caderea parului si nu stiu ce tratament sa folosesc
    anul trecut am folosit revalid sampon , mi-a facut bine insa am facut matreata de la el
    de ceva timp ....inainte sa imi spal parul il masez cu ulei de masline dar momnu obs nici o schimbare
    ma gandesc sa imi cumpar fiole Revalid , sau fiole cu Ginseng , sau acel tonic capilar de care ati discutat si voi
    sincer nu stiu ce sa fac ! ma puteti ajuta cu un sfat ?
    ps : mom nu dispun de f multi bani ca sa imi cumpar fiolele de la Vichy
    multam'
  •  
    • 9 mesaje
    18 Iul 2008, 16:31
    0 1
    salut. eu folosesc fiolele si samponul de la Vichy , e injur de 150lei . dupa 2 luni s-a vazut efectul ft bine, numai trebuie sa continui cu el dupa ce ti se termina primul tratament.
    acum vreau sa incerc si produse de la firma Hemel, este ulei care se foloseste inainte de spalarea parului cu 4 ore inainte de spalare, apoi mai are sampon, solutie tonica si inca ceva gel de par, toate patru costa injur de 80lei, depinde la cati ml iti comanzi.
  •  
    • 46 mesaje
    18 Iul 2008, 19:36
    1 0
    poti sa incerci tonicul, e ieftin, costa sub 7 lei o sticluta. depinde si din ce cauza iti cade parul, la mine s-au vazut rezultatele f repede, la cateva zile dupa ce am inceput sa-l folosesc.
  •  
    • 1431 mesaje
    18 Iul 2008, 20:38
    0 0
    buna seara
    mi-am cumparat tonicul si fiole cu ginseng
    am folosit deja tonicul , o sa il folosesc zilnic si sper sa dea rezultate cat mai repede
  •  
    • 354 mesaje
    19 Iul 2008, 01:12
    0 0
    Eu mi-am facut comanda pe net de crema pentru caderea parului de la hymalaia herbals si de masca cu proteine pt par de la aceeasi fir.Crema vreau sa o folosesc inainte de spalare, sa o las cateva ore in par iar masca cu proteine sa imi inlocuiasca masca mea de par obisnuita(folosesc elseve galben momentan pt par degradat).Au in continut doar plante,deci oricum is mai bune ca cele din comert.
  •  
    • 1767 mesaje
    21 Iul 2008, 09:26
    0 0
    Symlove, mascuta aceea nu e buna ...adica nu o sa trateze parul...decat daca e luata de la "mama ei"...ce e pe piata la noi nu e bun(din pacate...)

    Incearca ceva din farmacie ... Klorane, Ducray, Phyto, Boots...exista si mai bune, dar folosindu-le constant chiar fac ceva...Daca poti sa faci rost de ceva profesional e si mai bine.
  •  
    • 1767 mesaje
    21 Iul 2008, 09:38
    0 0
    Ma refeream la Elseve
  •  
    • 1 mesaje
    21 Iul 2008, 18:33
    0 0
    hei fetelor
    si eu iau provillus women, exact ca cristiina, si e super tare. De ani de zile ma confrunt cu probleme legate de par, si am incercat o groaza de produse si leacuri babesti, unele fara nici un rezultat altele tineau pana la prima spalare, ca sa nu mai zic ca de la o masca pe baza de galbenus de ou preparata in casa de mine, dupa o reteta am facut alergie, mi-au iesit ca un fel de blande care au trecut cu o cura de o saptamana de clorocalcin. Eu sunt foarte multumita de provillus woomen, la mine rezultatele sunt 100%
    va pup