Imi cade parul rau!

  •  
    • 18 mesaje
    8 Iul 2008, 12:13
    1 2
    Salut,

    chiar acum am terminat cutia de Forcapil. Am luat cate 2 buc timp de 3 luni. Ma gandeam sa fac o luna pauza dupa care sa le reincep. Ma uitatam insa dupa Vitralius, insa nu ma convinge prea tare. din cate stiu eu parul are nevoie de grupul de vt B magneziu, biotina, vit D ca sa fie frumos si sanatos pe cand astea nu le au...cred ca o sa raman pe forcapil
  •  
    • 18 mesaje
    8 Iul 2008, 12:28
    0 0
    am citit mai mult despe Vitralius, parca totusi ma convinge. Imi place aici cum spune "Cura de infrumusetare a lui nefertiti."
  •  
    • 354 mesaje
    8 Iul 2008, 12:45
    0 0
    ana,are si vitamina d si biotina si magneziu si B-uri,poate nu ai gasit tu compozitia completa pe site-ul care te-ai uitat.Ce mi-a placut mie ca are aproape toate vitaminele in doza de 100% din doza zilnica recomandata,in timp ce la cele romanesti(eurovita de exemplu) sau altele abia acopera 20-30%.
  •  
    • 18 mesaje
    8 Iul 2008, 13:39
    0 1
    precis nu m-am uitat unde trebuie

    spune-mi te rog, tu cum le iei, cate pe zi si cat timp ar trebui sa dureze cura?

    Merci
  •  
    • 354 mesaje
    8 Iul 2008, 14:16
    0 2
    Una pe zi, poti face o cura soc de 3 luni,iar in mod normal e de ajuns una primava si toamna cate o luna.
  •  
    • 46 mesaje
    9 Iul 2008, 00:41
    0 0
    mersi pentru raspuns symlove......merg maine sa caut lotiunea aia

    vai ce-am patit acum cateva zile.....am fost la farmacie sa-mi iau un sampon bland..special impotriva caderii parului..si mi-a recomandat tipa ceva sampon de la ducray...cam scump , aproape 400 de mii..tot a insistat ce bune bla bla bla......si scria in franceza pe el...m-am gandit ca trebuie sa fie bun...ajung acasa ma spal pe cap si mi-a ramas parul parca murdar... ca si cum nu l-as fi spalat bine...am pus- o pe maica-mea sa-mi traduca...era anti matreata.eu n-am nici urma de matreata
    nici sampoanele asta ''naturiste'' nu sunt prea bune..scrie pe ele ca sunt cu extracte naturale, dar cand ma uit la ingrediente sunt pline de parabeni si tot felul de substante dubioase
  •  
    • 354 mesaje
    9 Iul 2008, 09:48
    0 0
    Eu stiam ca Anaphase-ul de la Ducray e pt caderea parului.Ce sampon ti-a dat tie farmacista?Oricum trebuie sa folosesti macar un balsam dupa orice sampon ar fi.
  •  
    • 46 mesaje
    9 Iul 2008, 10:43
    1 0
    Ducray elution se numeste. am gasit si pe net : "Elution is also recommended as a follow-up to treatment shampoos, especially anti-dandruff treatments, after which the scalp is still vulnerable and needs to be soothed and protected against the risk of recurrence."

    Am ajuns sa fiu invidioasa pe maica-mea. Are parul mai lung si mai des ca el meu. Se vopseste la 2 -3 sapt, si spala cu sampoane gen pantene si nu a avut niciodata probleme cu parul.
  •  
    • 1767 mesaje
    9 Iul 2008, 12:41
    0 0
    Ducray elution este pt uz frecvent dupa o cura 2-6-3 (de 2 ori pe saptamana, timp de 6 saptamani cel putin 3 minute); dupa acest mod de folosire a samponului se foloseste Elution pt prelungirea si mentinerea rezultatelor.

    Da..."farmacistele" din ziua de azi sunt in pom ... habar n-au ce vand (nu sariti, dar sunt putine f bine pregatite si care stiu produsele fara sa citeasca din calculator).
  •  
    • 354 mesaje
    9 Iul 2008, 12:46
    0 0
    Novenmer Eltuion este samponul lor de "baza" de la Ducray care se foloseste dupa ce termini un tratament cu un sampon specific.E un sampon de intretinere asta,ceva gen pt toate tipurile de par.Deci nu are nici o treaba nici cu matreata nici cu parul cazut nici cu altele Eh,farmaciste care se dau atotstiutoare.Din "greseala" am o prietena farmacista plus ca imi place sa fiu mereu la curent cu toate tratamente cosmetice si dermatocosmetice aparute.Acum multi ani am folosit si eu Sabal de la Ducray pt par gras si stiu ca dupa am folosit Elution pt "consolidarea" tratamentului.Oricum nu am gasit nimic prea bun la firma asta,cel putin eu nu am fost multumita.
    Cand ajung acasa ma spal pe par sa vad cat "curge" dupa ce ma usuc si ma pieptan dupa spalat.Asta e a 4-a zi dupa ultima spalare plus ca in fiecare zi m-am dat cu cate o fiola vichy.Ma bucur ca nu mi s-a ingrasat,e chiar ok.Sa vad daca apar ecva ceva imbunatatiri,daca o sa cada o suvita in minus am inceput sa fac haz de necaz,atat mi-a mai ramas dupa nervi mancati si o gramada de bani cheltuiti.
  •  
    • 354 mesaje
    9 Iul 2008, 12:47
    0 0
    Mihaela raspundeam in acelasi timp
  •  
    • 8 mesaje
    9 Iul 2008, 22:05
    1 0
    am o nelamurire.....cum folositi fiolelel vichy....pe par ud sau uscat?dupa folosirea fiolei parul se clateste?ms
  •  
    • 354 mesaje
    10 Iul 2008, 10:49
    0 0
    Tatiana depinde de ce probleme ai tu si cat de grave sunt.Fiola se poate aplica in fiecare zi atat pe parul ud sau uscat la radacina(daca faci tratamentul zilnic il aplici pe parul uscat,nu e nevoie de spalare in prealabil).Ideal e sa te speli tot cu samponul din gama lor energizant cu aminexil.Nu se clateste dupa fiola,oricum parul nu ramane gras,din contra se aseaza bine,are volum.Daca problema nu e grava poti folosi 3 fiole pe saptamana.
    Acum sa va povestesc si eu fetelor.M-am spalat ieri,nu am numarat dar pot sa zic ca impreuna cu spalatul si uscat,pieptanat coafat dupa am aproximat ca au cazut cam 200 de fire ceea ce e o imbunatire vizibila de la smocuri de par care cadeau si care ma apuca plansul.Cred ca au inceput si fiolele sa isi faca efectul si Vitralius-ul sau si-a facut
  •  
    • 354 mesaje
    10 Iul 2008, 10:50
    1 0
    Sau si-a facut damblaua cadearea
  •  
    • 1767 mesaje
    10 Iul 2008, 11:38
    0 0
    Da, asa e.
    Oricum, Ducray este o gama dermocosmetica si sunt de calitate...acum cred ca trebuie ales si ceva potrivit tipului de par.
    E ciudat totusi cu produsele astea de par ...pt unele dintre noi sunt bune, pt altele nu ...despre Phyto o farmacista mi-a zis ca nu e bun (am intrebat de unul antimatreata) ...
  •  
    • 6 mesaje
    10 Iul 2008, 15:21
    0 0
    buna!Am avut si eu o problema asemanatoare cu a ta, dar cu ajutorul unei prietene care mi-a recomandat un tratament cu pilule.Am incercat o groaza de tratamente dar fara rezultate, pina cand mi-a sp prietena mea de niste pilule pe care si ea la randul ei le-a folosit , avand aceeasi problema.Pilulele se numesc provillus women si le am luat de la provillus-women.ro
  •  
    • 1737 mesaje
    11 Iul 2008, 08:20
    0 0
    eu am dat ieri reteta gasita pe aici, pe un topic, pt cresterea parului, unei farmaciste. A zis ca incearca s-o prepare. Daca poate (avea indoieli) si are efect, v-o recomand si voua. In fond e mai avantajos sa se pacaleasca doar una dintre noi
  •  
    • 6 mesaje
    11 Iul 2008, 16:30
    0 2
    fetelor puteti sa incercat pilulele provillus,sunt o minunatie care fac intr-adevar miracole.eu am avut o perioada in care credeam ca o sa raman cheala,dar am gasit pilulele pe provillus-women.ro care m-au ajutat enorm.nu au nici un fel de contraindicatii si iti fac un par bogat si matasos.acum nici nu mi vine sa cred cat de bogat e parul meu,iti intareste firul de par si nu se mai rupe ...e super ok.eu mi-am comadat tratm pe 6 luni si am avut gratis 2 flacoane gratis si am fost ff incantata.incercatile cu incredere,vi le recomand si o sa vede-ti ca va vor ajuta f mult.
  •  
    • 503 mesaje
    11 Iul 2008, 16:49
    0 0
    O minunatie care fac miracole?
  •  
    • 155 mesaje
    11 Iul 2008, 17:16
    1 0
    eu miros reclama mascata crisiina...