cearcane si ten care luceste

  •  
    • 1222 mesaje
    30 Mar 2005, 14:13
    0 0
    clinique are vreo crema buna ptr cearcane , stie cineva ?
  •  
    • 1 mesaje
    16 Apr 2005, 17:33
    0 0
    picy...eu nu am fol nimik impotriva ridurilor ca inca nu am avut de-a face cu ele..dar nana mea a folosit o crema de la gerocosen(nu stiu exact cum se scrie) cu miere de albine,ulei de masline si inca ceva..se pare ca ei i-a mers f bine,crema respectiva si hidratand bine pielea..ti-o recomand,mai ales ca nu costa mai mult de o suta..iar mama a folosit serul retroactiv pt ochi de la avon- chiar i-a folosit
  •  
    • 1090 mesaje
    18 Apr 2005, 12:39
    0 0
    de ani de zile citesc despre otetul de mere pe par, sau lamiie.inca nu m-am incumetat sa pun pe cap de astea. is acide, ma gindesc intra in cuticule si le desface, parca nu mi se pare sanatos...
    nu reusesc sa imi gasesc o explicatie pertinenta pentru folosirea acidului pe par, poate ma lamuriti voi...
    si aspirina in sampon? ce face?
  •  
    • 590 mesaje
    18 Apr 2005, 22:10
    0 0
    Nu stiu daca ti-a dat cineva reteta asta pt ca nu am citit tot,oricum am citit ca pt ten gras care luceste este bine sa faci un piure,pe baza de mango,argila si zeama de la jumatate de lamaie.Se lasa sa actioneze 30 min si se clateste cu apa proaspata.
  •  
    • 61 mesaje
    23 Apr 2005, 15:57
    0 0
    pentru ten gras;- faci un ceai de musetel cu multe plante (decoct) si stai sa faci baie de abur la fata (pui un prosop pe cap)si stai cateva minute 5-6, asta dimineata ...poti sa dai sau nu cu crema (de ex.cream face AVON)
    Seara ,demachiere cu urina ..da da ..urina proprie..apoi spalare cu apa minerala si iarasi crema Avon
  •  
    • 61 mesaje
    23 Apr 2005, 16:01
    0 0
    demachiere cu urina inseamna pe un tamponas de vata sau disculete din alea speciale din bbc pt demachiat,imbibat in urina si sters pana se curata tenul.e foarte sanatos eficient si ..ieftin
  •  
    • 1090 mesaje
    23 Apr 2005, 16:09
    0 0
    da, ma rog, are minerale, oligoelemente si alte alea, si in principiu e o chestie sterila, pipicu asta.
    da daca ai o infectie urinara, ce faci? iti imbolnavesti singura pielea?
  •  
    • 1401 mesaje
    30 Apr 2005, 14:09
    0 0
    Am si eu problema cearcanelor. Am folosit de 2 ori pana acum crema anticearca Lighten Up de la Avon si pot sa spun ca e o porcarie de crema! Am aruncat bani pe ferastra! Nu o recomand nimanui. Evelor care nu ati folosit-o, dar va ganditi sa o cumparati, mai bine orientati-va spre alt produs mai eficient. Si eu, dupa ce am citit toate mesajele de pe acest topic, am sa urmez sfaturile unora dintre Eve. Sa vad ce ma hotarasc sa mai incerc -- gelul anticearcan (sau cam asa ceva) Gerovital, demachiantul pentru ochi Farmec sau gelul de ochi Dr. Solei. Daca merge, bine; daca nu... mai vad dupa aceea ce fac. Va pup!
  •  
    • 1 mesaje
    27 Dec 2005, 22:07
    0 0
    Pentru problema ta iti recomand cu incredere mastile cu arigila. Argila se gaseste in comert la pliculete. Pentru tenul gras se amesteca cu iaurt si se aplica pentru 20-30 minute pe fata. Apoi se indeparteaza cu o bucata de vata si apa calduta. Absoarbe grasimile, porii se inchid, tenul se mineralizeaza. Vei vedea ca vei fi multumita. Repeta operatie o data pe saptamana. Succes!
  •  
    • 2 mesaje
    25 Feb 2006, 13:36
    0 0
    Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, dar produsele nu sunt deloc asa cum li se face reclama. Mai mult nu vreau sa spun dar te rog nu le mai da sperante false acestor fete.
  •  
    • 2 mesaje
    25 Feb 2006, 13:42
    0 0
    Draga mea, indiferent ce crema pentru ochi ti se recomanda uita te sa nu contina PARABENI (methylparaben, buthylparaben etc). Degeaba este recomandata a fi ffff buna, scumpa daca contine aceasti parabeni. Numai bine.
  •  
    • 1316 mesaje
    26 Feb 2006, 20:34
    0 0
    cred ca am cearcani de la constipare.. de fapt si cosuri tot de la asta am... cateva zile am baut ceai detoxifiant si mi se dusesera ambele aproape 70%... daca ma tineam de tratament... apoi am citit undeva ca elimina calciul din organism si cum yo is disperata cu crescutul n-am mai baut... prefer sa ma orientez spre o crema ceva de suprafata... sau laxative, nu stiu
  •  
    • 541 mesaje
    26 Feb 2006, 22:11
    0 0
    pentru matifiere folosesc de 2 luni crema de la galenic cauterets. e cel mai bun matifiant din tot ce am incercat pana acum (dar nu merge folosita noaptea, usuca tenul asa ca noapte trebuie altceva)
  •  
    • 518 mesaje
    2 Mar 2006, 16:56
    0 0
    masca cu argila pt tenul gras, seboreic, cu pori deschisi o recomand si eu. chiar este super buna. dar eu nu sunt deloc acasa in timpul zilei, ajung acasa tarziu si de abia daca mai am chef sa ma demachiez si sa ma dau cu o crema. din cand in cand imi mai fac cate o masca, ba pt fata, ba pt par. stiu sigur ca daca mi-as face un obicei din asta as arata mult mai bine dar.........
  •  
    • 10 mesaje
    5 Mar 2006, 02:09
    0 0
    pt cearcane radiant de la seventeen. si eu am pb cu cearcanele si crede-ma am incercat o multime de marci. asta ma satisface din toate punctele de vedere
  •  
    2b
    • 1 mesaje
    20 Nov 2006, 22:58
    0 0
    Buna seara. Crema de la Roc nu este atat de buna. Eu am incercat toate cremele pt cearcane si nimic nu a functionat (la prairie, shiseido, lancome, etc samd). Cred totusi ca are legatura cu o afectiune mai grava, ficatul sau rinichii.
  •  
    • 137 mesaje
    21 Nov 2006, 10:03
    0 0
    eu am inceput sa folosesc crema pt ochi de la bionatura e si impotriva ridurilor, cu Q10 si sunt multumita, are 50 ml si a costat 155.000 de la naturisti
  •  
    • 4 mesaje
    16 Ian 2007, 07:29
    0 0
    buna. referitor la serul de la Skin Code; eu um folosit crema & tin sa-ti spun ka este f buna. Iti deschide culoarea tenului,gen fond de ten. & iti matifiaza pielea. Sper sa iti plaka la fel de mult.
  •  
    • 3248 mesaje
    16 Ian 2007, 10:23
    0 0
    Am vazut ca s-a scris despre demachierea cu urina.E un subiect destul de controversat,DAR tineti cont ca urinoterapia,de orice fel,se face doar in urma unei cure de detoxifiere si a unui regim,nu haida bre,sa ma sterg cu urina pe fata.La urma urmei,prin urina se elimina o parte din toxinele corpului.Cautati,cititi si analizati mai inati exact cum se procedeaza,apoi puneti in practica.
    Si,evident,analizele la zi facute.
  •  
    • 170 mesaje
    16 Ian 2007, 12:21
    0 0
    :o