cearcane si ten care luceste

  •  
    • 2 mesaje
    9 Iul 2004, 13:40
    0 0
    si eu as vrea niste remedii pentru cearcane.e drept ca nu am facut nimic pana acum!eu dorm destul de mult dar s-ar putea sa fie de la faptul ca sunt deseori constipata.eu nu as vrea o crema ci un remediu naturist, oricum ceva care sa nu implice prea multa bataie de cap.
  •  
    • 6 mesaje
    9 Iul 2004, 14:18
    0 0
    Singurul lucru naturalist care ma ajuta pe mine cu cearcanele este exercitiul fizic de dimineata -- imi pune singele in circulatie si asta ajuta sa-mi improspateze fata dis de dimineata, inclusiv zona din jurul ochilor. In plus, ma spal pe ochi cu apa rece. Pt. constipatie eu beau cafea de dimineata, pentru mine e foarte buna.
  •  
    • 217 mesaje
    9 Iul 2004, 21:08
    0 0
    cleo30,esti constipata ? cretino
  •  
    • 2 mesaje
    20 Ian 2005, 22:02
    0 0
    Poti sa-mi recomanzi, te rog, de unde se pot lua aceste produse? si daca ai mai testat ceva nou si ti-a placut. Merci
  •  
    • 2 mesaje
    20 Ian 2005, 22:15
    0 0
    Scuze, mesajul era pentru piersicutza sau pentru oricine stie si ma refeream la produsele artistry...
    Eu am folosit pana acum Apidermin(nu cred ca ati auzit de crema asta si am mai incercat si altele dar fara rezultate. Si mai am o problema in afar de cearcane, porii dilatati...sunt sigura ca stiti voi niste masti sau creme utile de recomandat. Merci si mult succes fetelor!
  •  
    • 1620 mesaje
    21 Ian 2005, 11:44
    0 0
    Da, si eu recomand Artistry, si daca si reusesti sa gasesti un distribuitor care sa nu te sufoce, sa nu te termine psihic, sa nu te sune cu o tenacitate neintalnita nici la cel mai dement iubit, sa nu incerce cu disperare sa te introduca in sistemul respectiv.. poti sa te consideri fericita.
    Produsele sunt minunate, dar pt ele tre sa le suporti si distribuitorii...
    Si da, rezolva intrucatva si cearcanele...
  •  
    • 366 mesaje
    21 Ian 2005, 12:25
    0 0
    Salutare Evelor. Eu am cearcane din burta mamei si evident ma enerveaza teribil. Din toate smacurile folosite pana acum mie mi-au folosit doua: gelul de ochi de la Doctor Soleil-pe care l-am abandonat pentru ca nu il gasesc tot timpul si o crema de la Herbagen: crema cu galbenele si colagen marin. Si mai am un truc in caz de urgenta maxima pe care il stiu de la bunica mea: aplic felii subtiri de carne de vita din congelator.
    M-as bucura sa stiu ca v-am fost de folos.
  •  
    • 41 mesaje
    9 Mar 2005, 10:11
    0 0
    Si eu am aceeasi pb si crema de la Gerovital a inrautatit pb mea
  •  
    • 41 mesaje
    9 Mar 2005, 10:28
    0 0
    Buna , daca mai ai ceva noutati despre cremele pe care le-ai folosit pt ochi as avea mare nevoie de niste sfaturi.A m aceesi pb ca si tine dar mai ales cea legata de ochi ma omoara. Am vazut ca iti cumparasei crema de la Avon-Adanced REtroactive. Spune-mi si mie cat de eficienta a fost,plz!!!!
    Mersi mult,PA!
  •  
    • 30 mesaje
    10 Mar 2005, 23:12
    0 0
    inceraca produsele de la hemel, sunt 100% naturale si foarte eficiente. Detalii la www.hemelcosmetics.info, sau damian@deepvision.ro
  •  
    • 15 mesaje
    11 Mar 2005, 13:15
    0 0
    Yoshi, am o mare rugaminte la tine. Spune-mi de unde te-ai documentat atat de bine in ceea ce priveste componenta cremelor si ce face fiecare ingredient. Exista vreo carte, ceva? Mi-ar placea sa stiu mai multe (pentru ca acum nu stiu nimic) in momentul cand aleg un produs.
  •  
    • 10 mesaje
    17 Mar 2005, 10:12
    0 0
    buna elly ,eu sunt fidela gamei vichy,dar pot sa iti spun ca avene este o gama de produse atribuita tenurilor sensibile,intolerante,sunt fff bune ,au ingrediente bune si sunt eficiente.Se aseamana f putin cu vichy pt ca au in compozitie apa thermala.Fac parte din grupul Piere Fabre impreuna cu Galenic ,Ducray si Klorane.Daca vrei sa mai folosesti ceva din gama lor fa-o cu incredere!
  •  
    • 1 mesaje
    17 Mar 2005, 17:12
    0 0
    eu folosesc o crema de la Galenic antirid pt ochi si sunt multumiota de ea si pt fata folosesc o crema de la Nivea antirid si sunt multumita
  •  
    • 128 mesaje
    18 Mar 2005, 14:33
    0 0
    dar comprese cu ceai de albastrele a incercat cineva?este bun cica pentru cearcane.Problema e ca trebuie sa iti faci in fiecare seara...
  •  
    • 87 mesaje
    18 Mar 2005, 14:57
    0 0
    e frectie ceaiul de albastrele. tonifica putin pielea, dar atat. cearcanele persista...
  •  
    • 21 mesaje
    23 Mar 2005, 21:27
    0 0
    Postez la acest topic, pt ca intrebarea mea are legatura cu tema. Ma incanta crema Clinique Superdefense SPF 25 pt ten gras, dar din acest topic am inteles ca Clinique nu ofera protctie UVA, chiar daca pretinde. Evelor mai stiutoare, voi ce ziceti? Isi merita banii sau nu?
    Merci mult! Mii de pupici.
  •  
    • 18 mesaje
    24 Mar 2005, 09:32
    0 0
    Momentan si eu ma confrunt cu cearcanele si asta pentru ca sunt foarte obosita. De obicei in astfel de situatii folosesc un anticearcan, dar m-am hotarat sa dorm mai mult...
  •  
    • 87 mesaje
    24 Mar 2005, 20:55
    0 0
    MYWAY - CE crema e? si cit costa?
  •  
    • 2 mesaje
    30 Mar 2005, 12:44
    0 0
    hey
  •  
    • 2 mesaje
    30 Mar 2005, 13:10
    0 0
    In primul rand, originea cearcanelor poate fi de ordin genetic, si atunci orice tratament, intern sau extern, nu prea are rezulatate. Sigur ca odihna si consumarea unor alimente sanatoase fac bine, mai ales ca asta mai inlatura din stres. Stressul e astazi sursa majoritatii problemelor de sanatate, in special feminine: caderea parului, ingrasarea tenului si a parului, degradarea parului, matreata, cearcanele, figura obosita, mancarimi de piele etc.
    Pentru matifiere, nu e de ajuns sa folosesti o crema matifianta. Oricat ar fi de buna, e foarte important ca inaintea acelei creme sa folosesti produsele potrivite pentru curatare si tonifiere. Eu am fost extrem de incantata de sistemul de ingrijire in 3 pasi de la Clinique, in special de acel sapun, care are formule diferite pentru fiecare ten in parte. A fost pentru mine chiar o revelatie, dar trebuie sa spun ca l-am folosit sub forma de mostra, se stie ca mostrele sunt mai bune decat produsul pus in vanzare, si ca au aparut mai demult, iar la noi in tara la cateva luni dupa aparitie orice produs e contrafacut, chiar si la Ina Center, sau Bucuresti Mall. Asta o stiu din surse foarte sigure, oricat ati incerca sa ma contraziceti. Un produs bun poate fi cumparat doar de la plafar sau, pentru cele de firma, de la shop-urile de al aeroport sau aduse de afara. Pot sa dau n exemple in acest sens, uite de pilda samponul de la "head'n shoulders", cand a aparut era excelent, dadea forma parului, pur si simplu, acum nu mai e bun de nimic.La fel masca de par de la L'Oreal.
    Pentru ten gras iti recomand mastile pe baza de argila, se fac o data sau de doua ori pe saptamana, se aplica pe tenul curat,se tin pana se ususca (cam 15-20 de min.), se clatesc si apoi se foloseste lotiune tonica sau astringenta. Pe post de lotiune astringenta poti folosi zeama de lamaie, e foarte buna, cu mentiune ca in timp o sa deschida usor nuanta tenului (sau a parului, cand o folosesti pentru par).
    Deasemenea, pentru ten gras, am folosit candva o crema foarte buna, de la Clarins, cred ca se numea hidratant matifiant.
    Iar acum, pentru par, indiferent de tip, dar mai ales cel gras si cu tendinte de cadere sau deteriorare, cele mai bune tratamente sunt (dar facute consecvent, nu renunti, macar o luna):
    1. de la plafar, gasesti SET PAR, costa cam 70.000 lei, ai pe el instructiuni de folosire. O sa incerce cele de acolo sa-ti vanda la 120.000 un tratament asemanator de la Gerocosen sau Gerovital, nu mai stiu, care are mai putine ingrendiente, si e mai greu de folosit, sa nu iei plasa.Set Par chiar are tot ce-i trebuie, natural. Il folosesti pana termini recipientul. Nu te speria ca are petrol, nu miroase urat, si dupa ce-l folosesti oricum te speli si cu sampon.
    2. Masca de par, facuta din galbenus de ou, frecat cu putina miere, zeama de lamaie sau otet, vitamina A uleioasa, vitamina E, ulei de ricin sau ulei de masline. Se face ca o emulsie, ca un sampon chiar. Nu trebuie sa amesteci toate astea, amesteci ce ai la indemana, dar sa fie ou, apoi ce ulei ai si ce acid ai (lamaie sau otet). Poti sa adaugi putin alcoole dublu-triplu rafinat, sau un coniac. Asta se aplica la radacina firului de par, poti folosi o pensula de vopsit, sau o samponezi pur si simplu pe parul uscat. Apoi iti pui in cap o punga sau un prosop, sa stea la cald, si iti vezi de treburi prin casa, cel putin doua ore. Dupa care speli parul normal.
    3. Nu uita ca e foarte bine pentru par sa fie clatit cu otet de mere. Asta e bun si de baut, diluat, inainte de masa, pentru cura de slabire.
    4. In sampon e bine sa diluezi mai multe pastile de aspirina. O sa ramana acolo ca o pudra. Agiti sticla inainte de folosire, face bine.
    5. Acum au aparut urzicile, sunt foarte bune pentru consum, ca schimba sangele, iar apa in care le-ai oparit e buna la clatit parul sau chiar si de baut, ca ceai, o cana macar.
    6. Mananaca morcovi.
    7. Sa nu-ti lipseasca sub nici-o forma elementul verde de la masa, salata, patrunjel etc.
    8. Incearca vitamine si minerale, iti dau o stare buna, deci elimina din stress, deci no stress-no problems.
    9. Vitamine speciale p