cearcane si ten care luceste

  •  
    • 3 mesaje
    25 Ian 2007, 13:20
    0 0
    Dragele mele, vreau sa va spun exoerienta mea cu maxim de reusita...!!!!!!!!Am un ten palid si niste cearcane maroni oribile . Am 23 ani si am solarul meu in germania,unde am descoperit fericirea mea ! ma bronzez 1 data pe sapt___important__"doar cu ochelari de soare specifici solarului ce acopera numai si numai partea cearcanelor"!!!Rezultatul ,ma bronzez doar pe restul fetei ,si cand dau ochelarii jos nu se mai vede diferenta!!! nimeni nu ma crezut pana nu ma vazut.Decat sa arunc banii pe produse care costa...! si cand ma spal pe fata si machiajul se duce, ma apuca tristetea din nou...nu!PS nu stiu cat e de scump solarul in rom.. dar merita incercat
  •  
    • 1 mesaje
    24 Feb 2007, 00:30
    0 1
    am vazut mesajul tau cu neutrogena..eu acum l-am achizitionat de la o amica si as vrea sa-l folosesc pt vitiligo(depigmentare a pielii)..am auzit ca la cineva a dat rezultate..ce m-ar interesa sa stiu ca vad ca te pricepi:sa stiu ce subst e activa pt vitiligo si cum actioneaza? multumesc anticipat,roxy
  •  
    • 3 mesaje
    27 Feb 2007, 09:32
    0 0
    Buna jolly,eu am o prietena care are vitligo ,iar tu dupa cum bine sti asta inseamna ca pielea se depigmenteaza si isi pierde culoarea devenind alba, si credema ca nici o crema nu face miracole ca sa iti faca din senin culoarea inapoi....stiu ca nu e simplu sa traiesti cu petele de vitiligo mai ales daca sunt in zone vizibile ,si problema cea mai mare e ca cu timpul petele se extind
  •  
    • 3 mesaje
    27 Feb 2007, 10:21
    0 0
    Dar pot sa iti spun o solutie pentru problema ta.Daca ai citit mai sus am spus ca am un solar ....bla bla bla, ce ineresant.Oricum, aici in germania doctori isi trimit pacienti cu probleme vitiligo la niste banci solare dotate cu lampi speciale foarte puternice ,care regenereaza tesuturiile depigmentate si iti reda incet incet culoarea inapoi. Tratamentul dureaza cam un am depinde de persoana,iar expunerea la raze este de maxim 2min !!! eu te ajut cu ce stiu ,pshy
  •  
    • 5 mesaje
    5 Ian 2008, 20:25
    1 0
    am si eu o problema, care stie o crema pt albirea cearcanelor?am folosit ceva pt albirea cearcanelor de la avon dar nu sunt multumita
  •  
    • 3 mesaje
    28 Mar 2008, 15:38
    0 0
    si eu am avut probleme cu tenu gras dar acum folosesc o data sau chiar de doua ori gelu de curatare purificator de la planet spa (avon)dupa care ma dau cu o crema hidratanta cu aloe vera de la farmec eu spun sa incerci k nu sunt scumpe
  •  
    • 18 mesaje
    28 Mar 2008, 19:02
    0 0
    Pt Diorskinn.
    Demachierea cu urina este o bazaconie sinistra. Prin urina se elimina INTOTDEAUNA compusii toxici din organism(deci poti sa te detoxifici tu cat vrei, urina are in general o compozitie constanta, cu conditia ca organismul sa fie sanatos). In plus, urina contine germeni!Sau microbi, in limbajul comun.Chiar daca examenul bacteriologic al acesteia(urocultura) indica faptul ca urina este sterila, te rog sa retii ca se constata doar ca ar avea sub 100.000 (o suta de mii!)de germeni pe mililitru de urina si NU ca in compozitia ei nu ar exista deloc microbi!Acum ca esti informata,mai esti gata sa te speli pe fata cu mii de microbi si deseuri toxice ?
  •  
    • 2 mesaje
    2 Apr 2008, 01:22
    0 0
    De la mama am invatat o vorba mare: nu face rabat de la nimic atunci cand e vorba de fata ta. Eu pentru fata sunt fan hydra de la roc, mama foloseste retinox (toata viata s-a ingrijit de corpul ei si o admir pentru asta). Este important sa folosesti produsul (indiferent despre ce produs este vorba) asa cum sunt indicatiile acestuia; daca trebuie zilnic, atunci zilnic sa-l folosesti, daca se recomanda de 2-3 ori pe saptamana, atunci asa sa fie. Sunt persoane nemultumite de produsul X sau Y, dar pot spune acestia ca in mod corect folosesc produsul respectiv?! Plus ca trebuie sa fii foarte atenta cand alegi un anume produs, nu oricare (produs) merge la fiecare dintre noi, depinde de tenul si problemele fiecareia.
  •  
    • 31 mesaje
    2 Apr 2008, 11:11
    0 0
    Buna

    Stiu ca nu prea are legatura cu acest subiect,dar,fiind tot relationat de frumusete...mi-am permis

    As vrea sa stiu un salon unde pot face acel tratament pt slabit cu vacum si cu masaj dupa aceea si ,cat m-ar costa un abonament.

    Daca stiti sa-mi recomandati un centru,dar la preturi rezonabile nu de VIP

    Multumesc...pupici