tratament naturist pt fertilitate

  •  
    • 48 mesaje
    9 Iun 2008, 21:38
    0 0
    FELICITARII....MULTE,sarcina usoara si bucurate de bebe.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    10 Iun 2008, 07:38
    1 0
    multumesc mult de tot! de cand am aflat ca sunt insarcinata, parca plutesc. as spune si strainilor de pe strada ca port in mine un sufletel mic. sunt foarte fericita! si doresc fiecareia dintre voi care isi doreste un bebe sa ramana la fel de repede insarcinata ca si mine! prima luna in care nu m-am protejat a fost si cea in care am ramas.
  •  
    • 1431 mesaje
    10 Iun 2008, 09:41
    0 0
    fetelor , mi-am uitat pastilele de branca ursului acasa ........si ajung diseara
    ce sa fac ? sa iau 3 pastile odata diseara ? sau sa iau decat una ?
    offfffff
  •  
    png
    • 147 mesaje
    10 Iun 2008, 10:26
    0 0
    ia si tu doua, una cand ajungi acasa, si una inainte de culcare.
  •  
    • 1431 mesaje
    10 Iun 2008, 10:32
    0 0
    aham ...........mdea asa o sa fac thanks
    cum se simte proaspata mamica ?
  •  
    • 137 mesaje
    10 Iun 2008, 11:56
    0 0
    eu cred ca poti lua toate 3 pastilele odata,eu asa le iau dar in fiecare zii la aceeasi ora
    acum am terminat de luat in prima luna,sa vedem daca am ramas daca nu am sa iau in continuare.
    felicitari proaspetei gravidute,numai bine,sarcina usoara si bebe sanatos tun.te rugam sa ne spui exact cum luai tu branca ursului(si la cat timp de la administrare ai ramas,pt ca noi ne chinuim din septembrie 2007 si inca nimic----cei drept doar de o luna am luat branca ursului) si daca a luat si sotul tau.
  •  
    • 3354 mesaje
    10 Iun 2008, 12:14
    0 0
    nu poti iesi la o farmacie sa mai iei un flacon? si sa-ti lasi si la serviciu ?
  •  
    • 1431 mesaje
    10 Iun 2008, 12:19
    0 0
    o idee buna cordy
    insa nu am nici o farmacie prin jur , lucrez vis a vis de televiziune si ar insemna sa ma duk la piatza la dorobanti
    asta e ....vb altei eve .... le iau pe toate odata , ce poate sa imi faca ?
  •  
    • 3354 mesaje
    10 Iun 2008, 16:00
    0 0
    da, nu are ce sa fie rau... e nasol, ca puteai rezolva problema...

    oricum, fiind naturale, nu fac rau... te salut... si ma cheama cory, nu cordy...
  •  
    • 452 mesaje
    10 Iun 2008, 16:29
    0 0
    Eva, te rog sa nu te superi de critica mea...dar ti-o spun din experienta mea.
    Atunci cand iti doresti ceva, foarte mult, si iti impui anumite reguli, in cazul meu si al tau bineintels ...ca sa avem un bebe, si daca ai inceput acest tratament sau oricare altul, pai e bine si e sanatos si normal sa te tii de tratament, nu doar , "vreau bebe, dar de fapt am uitat tratamentul acasa, sau nu am luat nimic azi, ce-as face daca as bea seara o cutie intreaga de pastile". Tu cum crezi ca reactioneaza organismul tau in cazul de fata, fie ele si pastile sau tratament naturist...atunci cand ii dai organismului cate un pic si reuseste sa se asimileze bine si in sange si acolo unde trebuie sa-si faca treaba si intr-o zi nu-i dai nimic organismului si brusc ii dai doza dubla
    Eu asa procedez, daca mi-am pus ambitia sa tin acest tratament, pai trebuie sa porti pastile, tincura sau orice alt tratament cu tine, tot timpul, si pe mine chiar si noaptea daca m-ar trezi cineva sa ma intrebe in ce colt am pus "tratamentul" pai trebuie cu ochii inchisi sa-i arat unde l-am pus...cred ca ai inteles aluzia care am facut-o.
    Un sfat pur prietenesc, nu mi-o lua in nume de rau.....daca iti doresti cu adevarat un bebe, ordoneaza-te cumva si poarta acest tratament cu tine, si ia-l la timp, impuneti anumite reguli personal pentru tine, penru a lua acest tratament minim 3 luni.
    Imi cer iertare daca te-am suparat cu acest mesaj.
  •  
    • 1431 mesaje
    10 Iun 2008, 18:03
    0 0
    cory ........imi pare rau , iti dau un miel la anul
    steliana.......nu le-am uitat ca sunt de obicei '' uituca '' sau ca nu ma intereseaza
    am avut parte de 3 sapt f groaznice si am trait o adevarata trauma ( sotul meu a avut acc si era sa moara )
    scuze pt off topik
    acum incerc sa imi revin .....sa ma adun si sa iau toate activitatile de la capat
    nu m-am suparat pe tine .....asa-i normal daca iti doresti ceva sa il obtii.......sunt constiincioasa de obicei
    o seara buna tuturor !
  •  
    png
    • 147 mesaje
    10 Iun 2008, 19:59
    0 0
    multumesc din suflet pentru urari! eu am luat branca ursului cam o luna, dupa aia am intrerupt fiindca era perioada fertila si am zis ca daca e sa fiu insarcinata sa nu ii faca rau lui bebe. si bine ca le-am intrerupt, caci chiar eram. da, a luat si sotul meu. el una pe zi, eu intre 2-5, cum imi aduceam aminte. eu prea mult nu am asteptat. am luat cativa ani anticonceptionale. le-am intrerupt si ne-am protejat o luna cu prezervativ caci intre timp depistasem ca avem chlamidia si pana nu a iesit negativ a zis sa nu riscam. si apoi urmatoarea luna nu ne-am mai protejat si a fost si cea in acre am ramas insarcinata. daca va doriti un bebe sper sa nu se lase asteptat, ca in cazul meu.
  •  
    • 18 mesaje
    10 Iun 2008, 20:14
    0 0
    Buna!Fetelor vreau sa va intreb ceva.Ca si voi si eu imi doresc acelasi lucru insa am menstruatia tare neregulata,o luna da ,doua-trei ba ,m-am confruntat chiar si cu amenoree(mi-a intarziat cateva luni bune).Acum iau si eu cam de doua saptamani pastile de branca ursului.As vrea sa stiu daca a avut cineva amenoree si totusi a reusit sa ramana.Poate ma ajutati cu un sfat...Va pup pe toate si va doresc bafta!
  •  
    png
    • 147 mesaje
    10 Iun 2008, 21:09
    0 0
    da, eu am o colega care este la a doua sarcina. si ea avea probleme cu menstruatia. sfatul meu este sa iei macar cateva luni branca ursului. sigur te va ajuta.
  •  
    • 1431 mesaje
    11 Iun 2008, 10:07
    0 0
    png ....ai mare grija ca din cate citesc eu, tu nu ai facut pauza de minim cateva luni dupa ce ai intrerupt anticonceptionalele

    sanatate si sa ne tii la curent !
    si eu stiu femei care au ramas insarcinate chiar daca aveau probleme cu menstruatia ( nu era regulata )
  •  
    png
    • 147 mesaje
    11 Iun 2008, 10:25
    0 0
    da, intr-adevar, intre intreruperea anticonceptionalelor si conceperea copilului nu a trecut decat o luna jumate. dar, inainte sa iau aceasta decizie de a nu ma proteja am stat de vorba cu medicul meu de familie in care am foarte mare incredere. mi-a spus ca nu trebuie sa fac deloc pauza, ca nu este absolut nicio problema. parerile sunt impartite in legatura cu acest subiect. unii sustin ca nu trebuie facuta pauza, altii ca da. si medicul ginecolog la acre am fost inainte de a ramane insarcinata si chiar inainte de a intrerupe pastilele nu mi-a spus ca trebuie sa fac vreo pauza.
  •  
    • 452 mesaje
    11 Iun 2008, 15:10
    0 0
    Fetelor,nu stiu voua, dar mie deja mi sa dat pe gust tinctura de BU, chiar imi place, m-am obisnuit cu ea, parca nu mai e asa oribila la gust, asta bineinteles, divolvata intr-un pic de apa sau cu putin zahar. Mai am un pic si termin prima sticluta cu tinctura. Daca ar fi si rezultate bune la final, la felul cum m-am obisnuit cu tinctura, chiar ar fi foarte bine.
    O zi buna va doresc.
  •  
    • 134 mesaje
    11 Iun 2008, 19:32
    0 0
    Si mie imi place gustul tincturii, insa la mine si la sotul meu problema a fost alta. Avem arsuri la stomac de la ea si in cele din urma ne-am vazut nevoiti sa intrerupem, pentru ca n-am mai suportat. Mie, cel putin, imi pare asa de rau, pentru ca m-am simtit excelent de la ea, chiar este un afrodisiac foarte bun A mai avut cineva probleme de genul asta?
  •  
    • 236 mesaje
    12 Iun 2008, 05:22
    0 0
    MACA
    http://www.google.com/search?sourceid=navclient&gfns=1&ie=UTF-8&q=MACA
  •  
    • 236 mesaje
    12 Iun 2008, 05:29
    0 0
    MACA...
    Pt. cory_helen...esti varza!
    http://www.macaperu.com/
    "Fertility Enhancement For Men And Women"