tratament naturist pt fertilitate

  •  
    • 3354 mesaje
    12 Iun 2008, 09:38
    0 0
    nu raspund la provocari...
  •  
    png
    • 147 mesaje
    12 Iun 2008, 10:32
    0 0
    mai, fetelor, asa de dimineata va certati? thea, s-ar putea daca iei capsule de branca ursului in loc de tinctura sa nu mai ai aceleasi dureri. poti sa incerci.
  •  
    • 134 mesaje
    12 Iun 2008, 14:16
    0 0
    Da, m-am gandit si eu la solutia asta si o sa-mi cumpar cu prima ocazie, chiar daca pastilele nu sunt la fel de eficiente ca tinctura, dar tot e mai bine decat nimic. Ce bine de tine ca nu mai esti nevoita sa incerci una alta ca sa ramai insarcinata Mereu imi bat capul cu ce sa mai iau sau ce sa mai fac pentru a-mi spori sansele de a ramane insarcinata. Nu mi-am imaginat ca va fi atat de greu, pentru ca eram convinsa ca fac parte din categoria acelor femei care raman din prima si iata ca au trecut deja 6 luni.
  •  
    • 1784 mesaje
    12 Iun 2008, 19:24
    0 0
    si eu gandeam la fel si au trecut 2 ani...am luat cam 20 de zile din luna pastile(cate 6 pe zi) de branca si ultimele 10 zile am luat tinctura de 3 ori pe zi insa trebuia sa-mi vina pe maxim 10 si vad ca nu mi-a venit...
    ma intreb daca nu m-aoi deregla mai tare de la tratament...?!
  •  
    • 134 mesaje
    12 Iun 2008, 19:33
    0 0
    Poate esti insarcinata, de aceea iti intarzie, te-ai gandit la asta?
  •  
    • 1431 mesaje
    12 Iun 2008, 21:49
    0 0
    buna seara fetelor
    tea cam asa am patit si eu ....mi-a intarziat cam 4 zile , si era prima luna in care luam tratamentul cu branca ( pastile )
    sa iti ajute d-zeu sa ne dai o alta veste si anume ca vei avea un bebel
  •  
    • 1784 mesaje
    13 Iun 2008, 16:20
    0 1
    Insarcinata....nu cred, sunt sanse minime, nu am nici un simptom plus ca sotul are si el o problema de infertilitate care contribuie la minimizarea sanselor....
    Va pup si sper sa auzim de alte burtici curand!
  •  
    • 136 mesaje
    16 Iun 2008, 19:52
    0 1
    Buna fetelor!!!
    Nu stiu daca e branca ursului....dar cred ca sunt insarcinata.
    Am facut deja 2 teste dar parca nu imi vine sa cred....
    Maine merg la medic sa vad ce imi spune
    Va pup
  •  
    • 403 mesaje
    17 Iun 2008, 08:36
    0 0
    Ma bucur pt. tine si iti tin pumnii la doctor.Da-ne mai multe detalii despre tine.De cand ai inceput sa iei B.U. cum ai luat-o ....etc.Si iti urez sarcina usoara sa dea d-zeu sa fie BEBE sanatos.
  •  
    • 137 mesaje
    17 Iun 2008, 10:50
    0 0
    felicitari,sarcina usoara si bebe sanatos.vrem detalii cu ai luat branca ursului....
  •  
    • 1431 mesaje
    17 Iun 2008, 12:17
    0 0
    cris .............felicitariiiiiiiiii ma bucur sa fie intr-un ceas bun !
    png ...ce mai face?
  •  
    png
    • 147 mesaje
    17 Iun 2008, 17:43
    0 0
    multumesc de grija. ce sa fac? am incontinuu aproape dureri de burta, ca si cum ar trebui sa-mi vina ciclul. am consultat doi medici ginecologi, insa au pareri diferite. primul mi-a spus ca e iminenta de avort. cel de-al doilea, la care am fost azi, mi-a spus ca atata timp cat nu sangerez sa nu ma alarmez. sunt mai calma acum. sper sa fie totul bine.
  •  
    • 134 mesaje
    17 Iun 2008, 18:08
    0 0
    Cred ca e normal sa ai dureri de tipul celor menstruale in timpul sarcinii, pentru ca se largeste uterul, deci nu te ingrijora. Exact asta imi spuneau si prietenele mele care erau insarcinate, ca aveau mereu impresia ca menstruatia era pe cale sa inceapa si mergeau des la toaleta sa verifice, dar, nici vorba de asa ceva Si au dus sarcina pana la capat fara nici o problema.
  •  
    png
    • 147 mesaje
    17 Iun 2008, 19:23
    0 0
    saru mana! imi doresc din suflet sa ai dreptate! eu am doua cunostinte care au avut aceleasi simptome si una dintre ele a pierdut doua sarcini, iar cealalata era pe cale si sta numai in pat de la inceputul sarcinii. cei doi medici la care am fost au pareri diferite. cum am mai spus-o, cum o vrea Dumnezeu!
  •  
    • 136 mesaje
    18 Iun 2008, 07:29
    0 0
    buna fetelor!!!
    Multumesc pentru felicitari ..dar se pare ca am aceeasi problema ca si png...mi-a zis doctorita ca am iminenta de avort
    dureri exact parca mi-ar veni menstruatia...
  •  
    • 136 mesaje
    18 Iun 2008, 07:31
    1 0
    branca ursului am luat doar o luna...si cred ca ea a fost factorul decisiv
    sotul meu o face pe cocosul acum si zice ca nu ar fi avut nici un efect branca ursului...
  •  
    png
    • 147 mesaje
    18 Iun 2008, 15:49
    0 0
    cristinuta, imi pare rau ca treci si tu prin asta. stiu ce inseamna. tie ce tratament ti-a dat? iti inspira incredere medicul la care ai fost? in cate saptamani esti?
  •  
    • 120 mesaje
    18 Iun 2008, 16:17
    0 0
    felicitari png si cristina, multa incredere, stati linistite si o sa vedeti ca totul va fi bine cu ajutorul lui d-zeu...
    de aseara am inceput si eu sa iau branca ursului, este a doua luna cind incercam sa avem bebe, si am zis sa maresc sansele si sa incerc si BU.
    Dar nu stiu cit timp sa le iau, sa iau toata luna , si daca ramin gravida, o avea vreun efect negativ??
    voi ce stiti ?
  •  
    png
    • 147 mesaje
    18 Iun 2008, 16:33
    0 0
    eu am luat 2 saptamani. mi-a fost teama ca daca raman insarcinata sa nu influenteze fatul. si bine ca le-am intrerupt, caci chiar eram insarcinata. dar unele fete spun ca ele nu ar influenta inb primele saptamani fatul. eu am preferat sa le iau asa.
  •  
    • 1431 mesaje
    18 Iun 2008, 16:39
    0 0
    salutare fetelor
    png ...stai linsitita , daca s-a intamplat cuiva asta nu inseamna ca ti se va intampla si tie
    cris ....acelas sfat iti dau si tie !
    bucrati-va ca veti devenii mamici si cred ca asta ar tb sa conteze cel mai mult
    adriana ....iei 3 luni tratamentul , daca intre timp ramai gravida ai sa iti dai seama , in perioada cand va tb sa iti vina ciclu ....eventual faci si tu un test
    stiu ca nu este indicata femeilor gravide dar daca este indicata pt asa ceva si tratamentul este de 3 luni , atunci eu zic ca nu ar avea vreo problema daca se intampla sa ramai si iei peste sarcina cateva pastile ........
    eu am terminat o cutie 40 pastile de 3 ori pe zi
    cred ca pe langa asta ar fii bine sa luati si calciu+ magneziu+ zinc ( eu asa iau si cred ca in curand voi lua si acid folic)
    va pupik ...pipo pe unde umbla ?