dezlegari de farmece

  •  
    • 143 mesaje
    29 Oct 2012, 10:05
    6 5
    rog un admin al forumului sa se uite putin la ip asa zisilor fani a lu pacala zis Bartolomeu...

    daca poate sa vada ip de pe care sa trimis atitea incurajari veti vedea ca e aceasi clasa de ip si acelasi idiot care a dat de gustul banilor facind pea popa cu har.... un preot cu har nu cere bani oameni buni.      D-zeu ne invata sa ne rugam sa fim mai buni si mai smeriti    
        ceea ce zice aceste persoane fan bula ... e ca si cum teai duce la diavol sa dai bani si sa scapi de probleme... nu oameni buni nu..... fiecare din noi are un har dat de D-zeu acela este ingerul pazitor.....  noi trebuie doar sa ne rugam . atit nea cerut Iisus sa ne rugam la Tatal cel din ceruri.  degeaba se roaga popa in biserica pentru tine daca tu duminica dimineata dupa o noapte de alcool si fum de tigara faci sex cu parteneru cind la biserica se face slujba . sau sunt numeroasa exemple de pacate de care nu ne dam seama.... problema cea mai grava e ca acum Diavolu are o putere foarte mare pe pamint si asta de cind au aparut drogurile. sa nu uitam ca noi suntem poporul lui D-zeu asta poate explica dc Rominia traeste in saracie  ... Deoarece diavolu ne vrea terminati de aia sunt hoti cei din parlament ca diavolu ii coordoneaza fara sasi dea seama uitativa la fata lu blaga si veti vedea un drac in carne si oase... sa nu uitam ca cei saraci se vor mintui mai usor si asta datorita faptului ca fiind sarac nu prea ai avut parte de multe prostii pe mina ex droguri etc .... cum e omul la tara curat si sarac munceste la cimp seara vine obosit maninca si doarme asa nu mai are timp satana sa ne dea ginduri in cap..... vb despre diavol pentru ca simt cind e prin preajma mea...  vas spune un milion de cuvinte dar e greu sa va fac o descriere din ceea ce am inteles eu din viata de pina acum un lucru sigur il stiu  diavolu EXISTA am traito pe propria pele ms de intelegere 
  •  
    • 4346 mesaje
    30 Oct 2012, 12:58
    3 3
    doar baliverne si ineptii ai in tine...
  •  
    • 143 mesaje
    1 Nov 2012, 16:08
    0 4
    anda22-7 said:doar baliverne si ineptii ai in tine...

     multumesc frumos . sa dea Dzeu sa ai pare de adevar si sa afli ce suntem noi si ce scop avem pe pamint.... comentind asa la ceea ce am scris eu mai sus ai dat cu piciorul in biblie in credinta poporului romin in cuvintele multor preoti cu har etc.......  D-zeu nu tia dat sa afli nimic de cele ascunse omului normal doar pentru faptul ca esti prea neimportanta in ochi diavolului 

    AStA REZULtA CA EStI PE tUSA FEMEIE ..... nu are cine lupta pentru tine pt ca pur si simplu nu ai credinta si habar nu ai de tine nu ai macar un plan de viitor . pur si simplu traiesti doar ca sa existi
    diavolu nu chinuie pe cei care nu au scopuri in viata iar fi prea usor cu tine .....

    nu te urasc si nu pot pica , port pica pe cei care D_ZEU ii ajuta si ei uita de EL
    noi tindem sa credem in ceea ce vedem... urmeaza sa scrii ca am schizofrenie  etc........

    cind o sa ajungi la virsta in care D-zeu sa te aduca la credinta o sati aduci aminte de cum gindeai acum si o sa realizezi ca nu gindeai tu ci diavolu . Habar nu ai draga cit de puternic e acest duh blestemat si cite poate sa faca doar ca sa te chinuie si sasi bata joc de tine 

    daca ai trai o zi din viata mea si ai vedea lucrurile cum le vad eu si ai simti ceea ce simt eu teai sinucide de 3 ori pe zi si o data noaptea ....... sa iti fie rusine ca vb fara sa stii si sa mai si aberezi  eu stiu o vorba daca sunt prost stau in banca mea nu mai vb sa mai vada si alti

    femeio vezi ca PC a inceput sati controleze viata nu mai ai prieteni minciuna a devenit placere ura a devenit joaca vederea a inceput sati joace feste si asa pune mina pe 
    tine cel cu cornite..... exact cum team catalogat pe tine sunt si eu bafta 

  •  
    • 1 mesaje
    17 Dec 2012, 02:57
    1 6
    Doamne ajuta,

     Eu ,Andrei Vulpescu organizator de pelerinaje inpreuna cu 45 de credinciosi multumim Preacuviosului Parinte Arhimandrit Bartolomeu pentru frumoasa predica pe care a sustinuto aici la Timisoara la Parohia Sfinti Inparati Constantin si Elena. Pot spune ca dupa ce am pierdut duhovnici mari care au plecat la Domnul descoperin inca mai avem mari duhovnici.Am dorit sa scriu acest mesaj pentru ca vad persoane care vorbesc de parintele urat si e dreptul lor, nu noi cei care scriem de bine suntem platiti mai de graba cred ca este invers.  Parintele pote fi gasit la telefonul 0727558408 .Vreu si eu sa-i fac reclama parintelui asa cum fiecare are dreptul sa il laude sau sa il critice e corect macar sa vb cu parintele si dupa sa ne spunem parerea pe care o avem.Multumesc
  •  
    • 143 mesaje
    18 Dec 2012, 08:08
    2 2
    nu ai bani de sarbatori muistule ?
    faci iar reclama. tea cam ajuns disperarea nu mai merge treaba.
    D-zeu tea vazut ca faci prostii asteaptati rasplata pentru ceea ce ai facut bafta

    OAMENI BUNI NU MAI BAGATI IN SEAMA ASA ZISELE RECLAME  
    Acest mesaj a fost editat de către dragos111: 18 Dec 2012, 13:20
  •  
    • 2 mesaje
    17 Ian 2013, 21:13
    2 5
    Un preot deosebit si tot ce mi-a zis la telefon asa a fost.
    M-am descurcat mai greu cu canonul dar sa meritat.
    Ce se zice aici o fi adevarat dar eu personal am fost foarte multumit.
    Parintele raspunde la nr de tel 0727558408
  •  
    • 1 mesaje
    20 Ian 2013, 20:11
    1 3
    Molitfele Sfântului Vasile cel Mare si ale Sfântului Ioan Gura de Aur numite si exorcisme sunt cele mai puternice rugăciuni împotriva duhurilor necurate din oameni si case. Ele se citesc numai de preoţi si duhovnici bătrâni care au viaţa curata si sunt mari postitori si care au dezlegare de la duhovnicii lor sa le citească, caci daca le citesc preoţi tineri, fără post si viaţa cât mai curata, diavolii chinuiesc mai tare pe cei bolnavi si nu ies din oameni, ba uneori se răzbună cu mari ispite asupra celor care au citit moliftele. Moliftele de izgonire a diavolilor din oameni si chiar din animale se citesc numai în zile de post, mai ales la miezul nopţii în biserica, în fata icoanelor făcătoare de minuni sau lângă racla cu moaşte ale sfinţilor. Atât preotul care le citeşte cât si cei bolnavi de duhuri necurate împreuna cu rudele si însoţitorii lor trebuie sa tina post negru cel puţin o zi si o noapte, uneori chiar trei zile. Când bolnavii posedaţi de duhuri rele nu se vindeca, se va face spovedania generala a celor bolnavi si a rudelor lor, ca nu cumva cineva dintre ei sa fi făcut păcate grele si sa fi rămas nespovedite. Apoi se repeta moliftele Sfântului Vasile cel Mare de trei ori la miezul nopţii, cu câte o zi până la trei zile de post negru. După puţin timp bolnavul trebuie sa fie dus la Sfintele Moaşte si la Icoanele făcătoare de minuni din tara ca sa i se citească si acolo molitfele Sfântului Vasile cel Mare.Parintele Arhimandrit Bartolomeu citeste
    Molitfele Sfântului Vasile cel Mare si ale Sfântului Ioan Gura de Aur numite si exorcisme sunt cele mai puternice rugăciuni împotriva duhurilor necurate din oameni si case.Cine vrea sa apeleze cu incredere la parintele sa o faca..
    Arhim,Bartolomeu Nr.Tel.
    0727558408
    Domne ajuta.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2013, 17:11
    2 6
    Buna ! de aproape 2 ani mi s-au intamplat multe..am patit numai rele,am avut greutati,cu sanatatea am fost la pamant(pe langa multe altele)...in fiecare noapte visez urat,ma trezesc si mi-e frica sa deschid ochii,simt ca este cineva langa mine..boxele de la p.c. de la un timp vorbesc singure,se aude o voce de barbat dar nu se intelege ce spune.intr-un an de zile m-am operat de 4 ori...doctorul imi spunea ca nu o sa mai am probleme,la maxim o luna trebuie sa ma operez iar..mi-au iesit bube pe corp,in special pe picioare,cAnd tai ceva cu cutitul,trebuie sa ma tai si eu..si multe altele...o femeie m-a oprit pe strada si mi-a spus ca am farmece facute si trebuie sa ma dezleg de ele..nu am luat-o in seama..la cateva luni,mi-a aparut o alta femeie care mi-a spus acelasi lucru..tot nu am luat-o in seama..dar vazand ca tot imi merge pe dos,ca nu am nici un pic de noroc,de sanatate,si ca mi se intampla lucruri ciudate(de exemplu,cand ma uit in oglinda,simt ca se uita cineva din mine,la mine,simt ca mi se fac ochii mari si negrii)am inceput sa cred in asta...astazi am fost la o femeie,dintr-un sat,care am auzit ca stie sa verse cositor...mi-a varsat direct pe mine..cand mi l-a pus deasupra capului,s-a format un chip de diavol si o cruce legata de el..la burta s-a strans tot cositoru ghemotoc,iar la picioare s-a transformat in pamant..mi-a spus ca am farmece facut de mult,cu pamant de la mort,si mi l-a pus pe picioare,sa stau legata de pat,si ca diavolul toata noaptea bantuie prin corpul meu...mi-a dat sa beau tamaie,mi-a spus sa ma afum 3 nopti la rand si sa beau aiasma..eu sincer,cred in toate astea,pentru ca le simt de mult,si am auzit multe cazuri...voi ati putea crede?si sper sa nu ma luati in ras.De o luna sunt in canon dat de parintele Bartolomeu care e un preot cu har dupa 2 saptamani de canon am varsat ARGINTUL VIU din mine iar picioarele sau curatit.Multumesc Bunului Dumnezeu si pr bartolomeu,un preot care a rezolvat boala care ma chinuie de multi ani ,am vorbit cu el la telefon la 0727558408 si a zis:"o sa fie bine mai o sa fie bine"nu stiu cu sa multumesc si cum sa ma rog la dumnezeu pentru binefacerea care a venit peste mine si cum lucreaza Dumnezeu prin oamenii.Slavit sa fie domnul in veci AMIN
  •  
    6 Feb 2013, 23:40
    2 3
    Am avut vraji facute acum 2  luni.Am realizat cand sotul meu s-a schimbat peste noapte.Te poate salva postul si rugaciunea,dar trebuie facute toate astea cu sufletul.Eram disperata,dar D-zeu m-a ajutat sa intalnesc un preot minunat in persoana Parintelui Bartolomeu  care mi-a luminat mintea si m-a informat ce sa fac trebuie sa fac.Mi-a dat o carte din biblioteca lui,pentru care-i multumesc mult.Se numeste:Cele mai trebuincioase acatiste la casa omului.Acolo am citit niste chestii pe care sunt sigura ca inca exista oameni care nici macar n-au visat...O recomand cu caldura tuturor celor care simt ca e ceva in neordine cu viata lor.Admir persoana care ma informeaza cu chestii referitoare la vraji ,pe care eu inca nu le stiu!Succes autoarei!
    Am observat ca e un preot foarte cautat.
    Parintele 0727558408
    Acest mesaj a fost editat de către ioana.dumitrescu45: 6 Feb 2013, 23:42
  •  
    • 10876 mesaje
    6 Feb 2013, 23:56
    5 0
    Ma mincavas, voi sunteti toti cu capu?
  •  
    • 3140 mesaje
    7 Feb 2013, 18:24
    4 0
    mikizda said:Ma mincavas, voi sunteti toti cu capu?

     Nope, doar au foame mare si nevoie de fraieri ca sa le dea bani nemunciti si de-aici reclama mokka pe forumul Eva!

    ,,Parintele,, Bartolomeu, mai poti, taica, mai poti? 

  •  
    • 2 mesaje
    8 Feb 2013, 15:52
    1 3
    MULTUMESC PARINTE BARTOLOMEU PETRU TOT
    DUMNEZEU SA NE DARUIASCA DARURILE CELE BUNE
  •  
    • 1 mesaje
    20 Feb 2013, 16:06
    0 3
    Buna ziua,
     Va multumesc parinte Bartolomeu sotia a facut testul e in 4 saptamani.Dumnezeu sa va dea multa sanatate.(Sa vedem daca e baiat )
  •  
    • 1 mesaje
    25 Feb 2013, 04:24
    0 4

    Sa va spun de mine,eram asa disperata in legatura cu niste probleme  de ale mele ca nu stiam ce ma asteapta sa  fac bine sau nu etc.Nu mai suportam incertitudinea aia ce ma chinuia cel mai mult si prietena asta a mea chiar a facut o  minune fata asta cu mine.Prin ea am cunoscut pe preotul Bartolomeu  dar inainte sa il cunos pe dansul am apelat si la alte clarvazoatoare care imi spuneau ca probleam mea e de preot si sa caut pana voi gasi preotul potrivit mie. Parintele pare dur la voce dar are un suflet bun nu a vrut prima data sa ma primeasca la dansul ma intrebat” ce ai cautat mai fata la fermecatoare acolo nu e Dumnezeu”si am reusit sa il prind la Bucuresti nu ma vazuse niciodata dar mi-a zis tu esti te astempam,parintele ma primit ma spovedit si ma asteptam sa ma opreasca de la inpartasania dar el mi-a zis ,”eu sunt mai pacatos ca tine cum sa te oprec de la inpartasanie cum te indrepti decat prin sf inpartasanie”.Am urmat canonul si sunt ok am si afacerea si sentimental usor usor am intrat pe fagasul cel bun.

      Citesc aici multe despre parintele si raman uimita cum puteti vb de un om a lui Dumnezeu

    E pacat sa judecam noi preoti si mai ales pe cei  care ne ajuta si sunt de la Dumnezeu

     Multumesc parinte Bartolomeu

     

  •  
    • 10876 mesaje
    25 Feb 2013, 22:10
    2 3
    Si io sunt uimita ca in anul 2013 lumea mai crede in farmece si vrajitorii. Zau, cred ca ori sunteti toti scapati de la Marinescu ori de la Balaceanca.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Mar 2013, 03:39
    1 3
    Buna ziua,

     De multe ori am crezut ca am argintul vin in mine si nu imi venea sa cred insa am vazut cu ochi mei cum a iesit din mine .Va multumesc parinte Bartolomeu si Bunul Dumnezeu sa va daruiasca multe zile caci multi avem nevoie de Sfintia Voastra.Un preot cu har si cu multa credinta in Dumnezeu.Parintele e gasit la telefonul 0727558408. Nu mai am cuvinte sa multumesc si imi doresc ca Bunul Dumnezeu sa ne daruiasca iertare de pacate.Amin
  •  
    • 1 mesaje
    11 Mar 2013, 00:57
    2 0
     Am reusit sa am pe cineva asa cum a spus parintele Bartolomeu am avut cununiile legate si am vazut prin vis cum am fost legata de fosta mea soacra.Am apelat la parintele Bartolomeu si el a reusit sa imi dezlege cununia legat cu legatura de la mort am vazut in vis cum m-au fermecat.Acum ma simpt mai ok si totul incepe sa revina la normal.MULTUMES PARINTE BARTOLOMEU
  •  
    • 4346 mesaje
    12 Mar 2013, 00:34
    2 1
    un lucru e clar ...daca te "simpti" mai bine..sigur mortu' te a fermecat..
  •  
    • 6 mesaje
    15 Mar 2013, 21:42
    0 2
    Ileanaarad said:Preacuviosul Parinte Arhimandrit Bartolomeu cu un har deosebit si cu o harisma divina.Mi de credinciosi care il cauta in rezolvarea problemeleo cu care se confrunta si care isi gasesc greu rezolvarea Parintele cu ajutorul lui Dumnezeu si cu experieta de ani de zile care a acumulato poate pune un diacnosti clar si poate gasi si rezolvarea prin canoanele pe care le da oamenilor si prin rabdarea de care a dat dovada de fiecare data cand a preluat un om in suferinta.Parintele Arhimandrit Bartolomeu poate fi gasit la  nunarul de telefon 0727558408

     

  •  
    • 6 mesaje
    15 Mar 2013, 21:48
    1 0
    Ileanaarad said:Preacuviosul Parinte Arhimandrit Bartolomeu cu un har deosebit si cu o harisma divina.Mi de credinciosi care il cauta in rezolvarea problemeleo cu care se confrunta si care isi gasesc greu rezolvarea Parintele cu ajutorul lui Dumnezeu si cu experieta de ani de zile care a acumulato poate pune un diacnosti clar si poate gasi si rezolvarea prin canoanele pe care le da oamenilor si prin rabdarea de care a dat dovada de fiecare data cand a preluat un om in suferinta.Parintele Arhimandrit Bartolomeu poate fi gasit la  nunarul de telefon 0727558408

     mirelappm EU AM SEMNE DE INTREBARE IN LEGATURA CU ACEST PARINTE ,DE LA INCEPUT TE INTREABA DE BANI ,NU MI-A SPUS NIMIC DIN VEATA MEA 
    DUPA CE I-AM TRIMIS BANI AM SUNAT DE PE UN ALT NR.DE TELEFON SI I-AM SPUS CA I-AM PUS BANI IN CONT ,DAR EL CREDEA CA ESTE UN ALT FRAER CA MINE
    CRED CA AM LUAT O MARE TEAPA
    OMUL CAND ESTE NECAJIT CAUTA SOLUTI PESTE TOT
    SI EU AM INCERCAT IN BISERIC DAR NU M-AI SUNT ACEEI PREOTI DE CARE SA AI CE SA INVETI ,TOTI SUNT INTERESATI DE BANI