dezlegari de farmece

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Iul 2013, 11:05
    2 1
    marylucrys said:
    mama_tata said:Am reusit in 2 lui sa scapt de argintul viu cu ajutorul Parintelui Bartolomeu.Usor usor am reusit sa imi curat organizmul de argintul viu mare e Dumnezeu.Eu l-am cunoscut pe parintele la manastirea Hadanbu.Un om deosebit si un om foarte smerit.Telefonul Parintelui este 0727558408 raspunde personal din cate stiu . Dumnezeu sa ne mantuiasca pe noi pe toti.
     

    Mama_tata ,frate_ fiu
    E mercurul... "argint viu"????
    Daca da ,atunci se poate
    Sa le indepartezi pe toate
    Fara P. Bartolomeu cel cu har de la D-zeu ...
    Fa si tu ca S.Petru ....
    Nu folosi.... termometrul

     


    Atentie  mare!!!Nu  introduceti  termometrul  cu  mercur  in  ....poponet.

  •  
    2 Sep 2013, 18:59
    1 1
    Buna fetelor,
    Si eu ca si multe alte fete am tot umblat prin asa zice ghicitoare si fermecatoare mult timp, unele mai nimereau cate ceva altele erau total pe langa adevar, nu poti avea incredere decat atunci cand ti se spun detalii care te lasa masca de la o persoana pe care nu ai vazut-o in viata ta cum ar fi numele parintilor, fratilor si ce probleme ai, de ce ai venit acolo, fara a-i da niciun indiciu persoanei respective.
    Am fost si eu disperata sa-mi rezolv problemele cu sotul si farmecele pe care le-am avut de la o persoana care mi-a vrut "binele" si poate ca nu mi le rezolvam daca renuntam la idee asa cum m-au sfatuit cei din jurul meu dar cu rabdare, perseverenta si incredere am reusit intr-un final.
    Sfatul meu este sa va ascultati inima si constiinta pentru ca acolo este raspunsul, daca vrei ceva cu tot dinadinsul lupta pentru a reusi cu toate armele si mijloacele (fie ele prin magie sau nu) indiferent de cat de greu este drumul, rezultatul intotdeauna va va bucura si satisfactia de a fi reusit este inimaginabila, mai ales cand ai barbatul dorit langa tine sau problemele avute pana atunci dispar lasand loc bucuriilor si satisfactiilor de orice fel.

  •  
    • 5035 mesaje
    4 Sep 2013, 11:56
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12 mesaje
    23 Sep 2013, 13:47
    0 1
    Sa va spun povestea mea: cam prin anii 2006 cand eram privatizat si toate ami mergea bine, aveam bani frumusei.. vreo trei perechi de ochi rai sa apustiit asupra mea si sau pus pe mine cu farmece si blesteme si... in doi ani ma pus "gata", am dat faliment si am anchis.. an 2010 am divortat din cauza ca fosta mea sotie e de o gelozie de ne imaginat de crunta, dupa ani si ani de rugaminti si si rugaminti am ajuns la cancluzia ca trebuie so parasesc si asta am si facut.. printre care am cunoscut si o fata.. la care sunt cu ea si an prezent, dar: acea sotie"fosta" care am parasito e de o razbunare crunta si nu ma uitase... dupa 2010 cand o lasasem si eram cu noua prietena plecasem pe afara sa muncim, eu am avut norocul sa ma prind antro afacere cu un strain si eram foarte bine financiar..iam trimis si fostei mele sotii 60mil bani ca ajutor DAR: acea cruda persoana odata vazut ca eu sunt bine si ea nu a EPLODAT de invidie si ura si sa dus la baba si sa dus si sa tot dus la care eu nu stiam nimic si ea se tot ducea si se tot ducea si mie ami mergea din ce an ce mai rau si la un momentdat cam prin iunie 2013 eram LA PAMANT, de un an nu mai munceam, de un an nu mai facusem un banut, nimic... intrasem antro saracie lucie si de nemai antalnit... prietena mea muncea cu un salariu foarte mic dar cat sa nu murim de foame dupa care ea sia schimbat locul de munca unde a antalnit o fata care sunt la ora actuala prietene bune si acea fata ia zis hai sati dau an carti ca stiu sa dau, ea.. fata stia sa dea nu bine, impresionant de bine.. e cu Dumnezeu nui cu necuratu.. si ce nea zis fata acea si ce nea descris de mie mi sa ridicat parul pe spate si asa am ajuns prin biserici care eu ca barbat nus cu bisericile si tot asa antamplator am dat si de acest site si l-am contactat pe parintele Bartolomeu si deja ami si lucreaza de 2 saptamani si deja din primele 3 zile am avut efecte benefice, chiar am facut si un ciubuc de 250e antro zi........ uimitor este ca ma simt bine, un ultimul timp ma simteam ca trebuie sa ma internez la nebuni simteam cum o iau razna cu sanatatea care eu sunt o persoana foarte tare... si dupa ce fata aia mia dat an carti prima oara si mia comfirmat ca fosta mea sotie ma pune bine am sunato pe fosta mea nasa care mia comfirmat acelas lucru ba chiar mia zis ca a asistat candva la o sedinta deasta anpotriva mea cat timp ele erau prietene si iaca asa am ajuns unde sunt. Vreau sa spun un singur lucru, relele exista si Dumnezeu e printre noi.. noi trebuie doar sal facem atent sa se uite si an spre noi....... dar si fara un ajutor de la un "om" al Domnului tot degeaba..... deci, va spun un lucru: Bartolomeu nu e o minciuna, e chiar un ucenic al Domnului si e printre noi si ne ajuta... Doamne ajuta si sai dea Dumnezeu sanatate parintelui Bartolomeu !!!
  •  
    • 12 mesaje
    23 Sep 2013, 13:50
    1 2
    Acest numar e foarte valabil: 0727558408 si care are nevoie an adevaratul sens al cuvantului poate sa sune ca va raspunde chiar un Anger care va va ajuta, pe mine ma ajuta deja si an numai 2 saptamani eu sunt convins de harul dumnealui..... CURAJ !!!
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Sep 2013, 15:23
    1 4
    "si acea fata ia zis hai sati dau an carti ca stiu sa dau, ea.. fata stia sa dea nu bine, impresionant de bine.. e cu Dumnezeu nui cu necuratu.. "- oricine da in carti, e cu satana , nu cu Dumnezeu!!!!!!
  •  
    • 12 mesaje
    24 Sep 2013, 21:12
    1 0
    "anda22-7" stiu ce zici si am verificat, acea fata nu da cu bani la nimeni pe pamantul asta, da pt ea si familia ei si pt prietenii ei si acea fata nu poate fi cu "necuratu" atat timp cat eu personal o cunosc si toata ziua e prin biserici si chiar ma determinat sa merg numai la biserici si sa nu andraznesc sa caut vro baba sami dezleg.. e drept ce zici tu ca ar putea fi cu necuratu dar eu asa cred ca daca era cu ala rau dadea pe bani nu din "ajutor" , acuma nu mai stiu si eu... ati spun ce stiu si e adevarat.. Multumesc..
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Sep 2013, 21:48
    1 0
    asta cu " verificatul " e prea tare. Daca verificai Biblia , vedeai ca Dumnezeu e impotriva, ghicitoriei, vrajitoriei, superstitiilor si tot ce tine de ocult. (Levitic 20:6)(Levitic 20:27)

    " "Dumnezeu poate arăta profeţilor săi sau altor sfinţi viitorul. Totuşi, atitudinea creştină corectă constă în a se încredinţa în mâinile Providenţei în ceea ce priveşte viitorul şi a evita orice curiozitate nesănătoasă în această privinţă" (2115).

    "Trebuie respinse toate formele de divinaţie (ghicitorie): recurgerea la Satana sau la demoni, evocarea morţilor sau alte practici presupuse în mod greşit că «dezvăluie» viitorul. Consultarea horoscoapelor, astrologia, chiromanţia, interpretarea prezicerilor şi a sorţilor, fenomenele de clarviziune legate de viitor, recurgerea la medium-uri ascund o voinţă de dominare asupra timpului, asupra istoriei şi, în sfârşit, asupra oamenilor şi în acelaşi timp o dorinţă de a câştiga favoarea puterilor ascunse. Acestea sunt lucruri în contradicţie cu cinstirea şi respectul, unite cu teamă iubitoare, pe care le datorăm numai lui Dumnezeu"

    "Toate practicile de magie sau vrăjitorie, prin care se urmăreşte acapararea puterilor oculte pentru a le pune în serviciul propriu şi a obţine o putere supranaturală asupra aproapelui - chiar pentru a-i reda sănătatea - sunt în mod grav contrare virtuţii religiei. Aceste practici sunt şi mai condamnabile când sunt însoţite de intenţia de a face rău altuia sau când recurg la intervenţia demonilor. Purtarea amuletelor este şi ea reprobabilă. Spiritismul implică adesea practici divinatorii sau magice. De aceea Biserica îi avertizează pe credicioşii săi să se păzească de acestea"

  •  
    • 12 mesaje
    25 Sep 2013, 00:03
    0 1
    Draga "anda22-7" nu stiu cine esti si nu ne cunoastem eu ce am blogat este realitatea mea si am spuso: eu nam fost un sfant, nam mers nici macar odata pe an la biserica, nu mam spovedit pana acum 2sapt niciodata an viata mea si ce vreau sa spun este ca nu ma intereseaza argumentele tale si nici nam chef sa stau sa ma stresezi tu acum pe mine, antelege ce am blogat eu am spus o parte din ce am patit eu si acuma chiar sunt OK mai putin financiar dar am sa ma "ridic" ancet.. ancet... rugamintea mea este sa nu ma mai stresezi ca nus pocait daca cred cred pt mine si ma rog pt pacatosi si pt mine ca si eu sunt si tu daca te crezi o mare credincioasa tine pt tine, fiecare ne rugam si credem an mod inegal unul fata de calalalt asa ca..... La Revedere si termina cu predicile.. devii epuizanta..
  •  
    • 12 mesaje
    25 Sep 2013, 00:12
    2 0
    acuma...... daca te superi e problema ta, eu unul doar am ancercat sati spun sa nu te mai straduiesti sami explici din biblie ca eu nus pocait.. sunt doar un om "incarcat" de Dumnezeu si eu ma rog an stilul meu.. nu primesc lectii de la un "necunosut"....... STIMA !!!
  •  
    • 4346 mesaje
    25 Sep 2013, 01:30
    1 2
    pe tine satana "te incarca ", nu Dumnezeu...si esti chiar amuzant cum imi ceri tu mie sa nu comentez la ce ai postat. Daca nu ti place esti liber sa parasesti forumul!!!
  •  
    • 12 mesaje
    26 Sep 2013, 15:08
    1 1
    si tu esti amuzanta... parerea ati apartine... asa ca La Revedere....
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Sep 2013, 15:20
    0 2
    pa si pu...
  •  
    • 12 mesaje
    26 Sep 2013, 15:26
    0 0
    Asadar: in urma la ce am scris despre povestea mea tin sa continui despre ce sa mai antamplat: parintele lucreaza deja mia terminat si aseara la ora 22 prietena mea si viitoarea mea sotie care suntem de aproape 3ani de cand am divortat de acea faptura groaznica, deci cand a venit de la munca si a lasat poseta pa o masuta ce o avem an hol o masuta neagra an timp ce sa aplecat sa se descalte a simtit cum ia cazut din cap pe masa si poseta un pumn de ceva ca un praf care semana bine cu faina alba dar putin spre gri deschis cu un puternic miros de tamaie si eu am andraznit sa gust si avea gust de "oase" va spun foarte serios.... iar la ora 24 fix eu an fiecare seara ami fac o rugaciune speciala de ajutor catre Dumnezeu an timp ce ma rugam si am terminat de luat ultima gura de aghiazma M-am CUTREMURAT odata si mia anghetat spatele si mam speriat cei drept ca am tinuto asa cam vreun minut, concret este ca Dumnezeu "lucra" pt noi... azi am sunat preotul, pe parintele Bartolomeu si iam povestit.. nea zis ca el nu ne zicea oricum nimic si era sigur ca Dumnezeu o sa ne dea marele SEMN ca va scapat de toate relele vazute si nevazute si nea asigurat ca el terminase lurcarea pt noi si deja lam rugat sa continuam pt sanatate si spor pe plan financiar si va jur ca noi suntem de 3ani in Italia.... daca de un an am stat numai cu un salariu de 800e acuma de vreo saptamana am facut si eu 700e un ciubuc si a cam anceput sa ne intre bani an casa fara sa vrem.... si pt noi e clar un lucru: Parintele Bartolomeu a lucrat si lucreaza pt oricine al contacteaza si nu e o minciuna, EL an andreapta pe Dumnezeu sa fie cu fata catre noi... Va jur pe viata mea ca am fost ajutat sii multumesc lui Dumnezeu toata viata mea pt existenta lui printre noi si am sa ma rog LUI cate zile oi avea... eu 35ani n-am intrat antro biserica sa ma rog, eu 35ani nu mam spovedit niciodata pana acu o luna...... MIRACULOS miam revenit si eu si prietena mea care ne yubim nespus de tare... Va doresc tuturor sa aveti noroc !!! contactatil pe parinte cu curaj si fruntea sus, va rog sa aveti ancredere an el... va va ajuta cu siguranta.... este un om sfant, sunatil: 0727558408 Doamne ajuta
  •  
    • 12 mesaje
    26 Sep 2013, 15:31
    1 0
    dragos111 said:
    anda22-7 said:doar baliverne si ineptii ai in tine...

     multumesc frumos . sa dea Dzeu sa ai pare de adevar si sa afli ce suntem noi si ce scop avem pe pamint.... comentind asa la ceea ce am scris eu mai sus ai dat cu piciorul in biblie in credinta poporului romin in cuvintele multor preoti cu har etc.......  D-zeu nu tia dat sa afli nimic de cele ascunse omului normal doar pentru faptul ca esti prea neimportanta in ochi diavolului 

    AStA REZULtA CA EStI PE tUSA FEMEIE ..... nu are cine lupta pentru tine pt ca pur si simplu nu ai credinta si habar nu ai de tine nu ai macar un plan de viitor . pur si simplu traiesti doar ca sa existi
    diavolu nu chinuie pe cei care nu au scopuri in viata iar fi prea usor cu tine .....

    nu te urasc si nu pot pica , port pica pe cei care D_ZEU ii ajuta si ei uita de EL
    noi tindem sa credem in ceea ce vedem... urmeaza sa scrii ca am schizofrenie  etc........

    cind o sa ajungi la virsta in care D-zeu sa te aduca la credinta o sati aduci aminte de cum gindeai acum si o sa realizezi ca nu gindeai tu ci diavolu . Habar nu ai draga cit de puternic e acest duh blestemat si cite poate sa faca doar ca sa te chinuie si sasi bata joc de tine 

    daca ai trai o zi din viata mea si ai vedea lucrurile cum le vad eu si ai simti ceea ce simt eu teai sinucide de 3 ori pe zi si o data noaptea ....... sa iti fie rusine ca vb fara sa stii si sa mai si aberezi  eu stiu o vorba daca sunt prost stau in banca mea nu mai vb sa mai vada si alti

    femeio vezi ca PC a inceput sati controleze viata nu mai ai prieteni minciuna a devenit placere ura a devenit joaca vederea a inceput sati joace feste si asa pune mina pe 
    tine cel cu cornite..... exact cum team catalogat pe tine sunt si eu bafta 

     
    nota 10 


    Acest mesaj a fost editat de către manboss2010: 26 Sep 2013, 15:33
  •  
    • 12 mesaje
    9 Oct 2013, 14:45
    0 0
    STIE CINEVA MAILL-ul SAU ADRESA DE FACEBOOK AL PARINTELUI BARTOLOMEU ?? ....multumesc
  •  
    • 47 mesaje
    9 Iul 2014, 13:44
    1 0

    Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.


    Acest mesaj a fost editat de către Liaciocarlia: 24 Iul 2014, 01:17
  •  
    • 1 mesaje
    28 Aug 2014, 20:37
    0 0
    ce a fost facut cu diavolul tot cu diavolul se intoarce si va zic suta la suta
  •  
    • 456 mesaje
    28 Aug 2014, 21:15
    1 1
    manboss2010 said:STIE CINEVA MAILL-ul SAU ADRESA DE FACEBOOK AL PARINTELUI BARTOLOMEU ?? ....multumesc

     

     

    da.

    suntprostadebubui@yahoo.ro

    sau

    amgargaunilacreier@biserica.ortodoxa.ro

  •  
    • 12208 mesaje
    28 Aug 2014, 21:55
    0 0
    mai snow ma faci de rad singura in casa de ma aud vecinii ...esti cu capu' rau de tot ...