micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    • 378 mesaje
    21 Ian 2008, 10:25
    0 0
    Fetelor, dar de Youthfull Essence ati auzit ? L-ati folosit ? Este cel de pe canalul de teleshopping. Este un kit "home use", care poate fi folosit de oricine. As vrea sa stiu daca vreuna dintre voi l-a folosit si ce rezultate a avut. Se bazeaza tot pe microdermabraziune, dar mai delicata.
  •  
    • 131 mesaje
    21 Ian 2008, 10:28
    0 0
    ma duc sigur la sfarsitul lui martie, intr-o vineri si ma intorc sambata. Bineinteles ca va tin la curent. E posibil sa fie unic in tara acest aparat avand in vedere ca in Timisoara sunt clinici foarte bune. Am citit de curand ca Ana maria prodan (impresara lui Mutu ) si -a facut sanii tot in Timisoara.
  •  
    • 503 mesaje
    21 Ian 2008, 13:37
    0 0
    Nu ma iei si pe mine? Vizitez si eu cu ocazia asta Timisoara.
    Glumesc..Dar daca nu imi fac la Leventer, as fi si eu interesata.
    Tu de ce te duci abia la sfarsitul lui martie?
  •  
    • 291 mesaje
    21 Ian 2008, 13:42
    0 0
    poaate ca nu e unic, nu stiu ce sa zic,,,, dar ideea e ca abia anul trecut in octombrie a aparut si ea cam atunci l-a si cumparat din cate stiu eu.... eventual va puteti interesa.
  •  
    • 131 mesaje
    21 Ian 2008, 18:33
    0 0
    Lissa, bineinteles ca te iau. Mai este un loc in masina. Eu ma duc la Leventer pe 18 februarie. Dar nu din aceasta cauza ma duc abia in martie la Timisoara. D-na Doctor din Timisoara e plecata In America in luna februarie iar in ianuarie nu prea pot eu.
  •  
    • 131 mesaje
    21 Ian 2008, 18:35
    0 0
    Nu ma duc la inceputul lui martie pentru ca vreau sa-mi termin treburile la servici pentru luna aprilie , sa plec linistita si sa stau linistita in concediu , cand ma intorc de la Timisoara.
  •  
    • 815 mesaje
    21 Ian 2008, 19:47
    0 0
    Viorika am si eu rugamintea sa-mi zici si mie ce iti spune Leventer la consultatia din februarie.Mersi.
  •  
    • 131 mesaje
    22 Ian 2008, 10:24
    0 0
    Dap, va tin la curent cu ce imi zice Leventer. O sa o intreb si de ProFractional sau ce metode mai recomanda pentru a scapa de urmele de acnee.
  •  
    • 503 mesaje
    22 Ian 2008, 13:09
    0 0
    Ce draguta esti! Daca nu rezolv cu Leventer sau daca ma programeaza peste secole, chiar as vrea sa vin si eu. Orice doar sa scap o data de semnele astea meschine!
    Viorika, Leventer mai mult ca sigur o sa iti recomande Fraxelul ei!
    Incerc si eu sa ma programez la ea saptamna viitoare, va tin la curent daca reusesc.
  •  
    • 378 mesaje
    22 Ian 2008, 14:35
    0 0
    Nimeni nu a auzit de sau folosit Youthfull essence ? Off, si eu care vroiam sa imi impartasiti impresii.
  •  
    • 131 mesaje
    22 Ian 2008, 15:06
    0 0
    E cam greu sa te programezi la Leventer de pe o saptamana pe alta. Eu am sunat in noiembrie si mi-a zis ca prima prima zi in care poate sa ma programeze este 18 februarie. Poate sa-mi recomanda fraxelul. Nu stiu inca pe cineva care l-a folosit si sa dea si rezultate, si nu vreau sa ma bag cobai la 700 euro sedinta, si cica minim 4 dsedinte trebuie , deci 2800 euro e cam too much for me.
  •  
    • 503 mesaje
    22 Ian 2008, 17:32
    0 0
    Wow!!! Atat de mult e o sedinta? 700 euro?! :o Si eu stiu ca sunt necesare cel putin 4 sedinte, deci duce la ceva bani. Decat asta cred ca ar fi mai profitabil un transplant de piele. glumesc In Tm cat este? Parca Adryana spunea de 20 mil.
    Peelingul chimic stii cat este?
    Clar..scumpa pielea asta in ziua de astazi.

    Nu cred ca este asa bun sincer Youthful Essence pt problema asta, eu am avut kitul de la Roc pt microdermabraz si nu pot spune ca a facut mare lucru. A facut asupra aspectului general al pielii, dar nu si a semnelor. Banuiesc ca actioneaza la suprafata, superficial, nu in profunzime.
  •  
    • 131 mesaje
    22 Ian 2008, 17:39
    0 0
    Da, Adryana a zis ca e 20 milioane peelingul cu laserul. Nu stiu cat este peelingul chimic. Cred ca este mai ieftin. O sa o intreb pe Leventer, in caz ca ajung inaintea ta.
  •  
    • 291 mesaje
    22 Ian 2008, 19:01
    0 0
    da cam 20 mil e, nu stiu sa iti zic sigur, cred ca depinde ce , cum si cat iti face. peelingul chimic e mai ieftin, stiu si cu 3 mil, ceva de genu,,,,eu una nu mi-as face peeling chimic.
  •  
    • 857 mesaje
    22 Ian 2008, 20:13
    0 0
    fetelor, nu va mai bateti capul degeaba pt ca lucrurile sunt simple si clare...peeling-ul chimic are multe riscuri si nu il face oricine ci medicii dermatologi,nicidecum cosmeticienele.iar microdermabraziunea este super eficienta si are aproape acelasi efect insa cu 0 riscuri si intr-adevar este un proces mai lent pt ca se face in etape.eu una va recomand cu caldura sedintele de microdermabraziune si in nici un caz peeling-ul chimic, decat daca tenul este atat de rau afectat incat nu mai aveti ce pierde.sedintele de microdermabraziune nu sunt o avere daca stiti unde sa va duceti si nu va alegeti cabinete cu 2-3 mil sedinta.fiti istete!
  •  
    • 503 mesaje
    23 Ian 2008, 04:33
    0 0
    Sa fim istete si sa mergem la Onyx Spa?!
  •  
    • 131 mesaje
    23 Ian 2008, 10:15
    0 0
    Nu a spus nimeni ca mergem la cosmeticiene. Noi vorbim aici de clinici renumite de dermatologie (ex: Dermastyle sau o clinica deja testata de una dintre noi si anume in Timisoara). Nu contesc ca nu ar fi bune serviciile de la onyxspa dar pentru problemele pe care le avem noi mai sigur este un peeling cu laserul (intradevar , si eu am auzit ca sunt riscuri de patare a fetei in cazul peelingului chimic. Dar cel cu laserul?Eu mi-am pus mari sperante in acest peeling.
  •  
    • 857 mesaje
    23 Ian 2008, 20:29
    0 0
    imi cer scuze viorika nu am citit toate mesajele. daca vb de clinici de dermato atunci succes...eu doar v-am sfatuit sa nu mergeti la cabinete cosmetice pt peelingurile chimice, tocmai pt a nu risca sa va nenorociti tenurile.e valabil si pt eva care a scris inaintea ta. e bine sa stie ca onyx spa nu este cabinetul meu si nu chem pe nimeni nicaieri. eu am incercat sa ajut cu un sfat atata tot.nu ducem lipsa de cliente slava domnului.succes fetelor atunci...si o seara frumoasa.
  •  
    • 857 mesaje
    23 Ian 2008, 20:30
    0 0
    lissa 2 daca atat ai inteles tu din mesajul meu..........
  •  
    • 503 mesaje
    24 Ian 2008, 07:52
    0 0
    Scuze atunci, tu pari bine intentionata si ai fost foarte draguta ca le-ai dat fetelor atatea sfaturi utile si prompte..Dar daca ai sti cate persoane intra aici doar ca sa isi promoveze produsele, ai intelege scepticitatea mea initiala..