micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    • 171 mesaje
    19 Feb 2008, 19:01
    0 0
    Adryana multumesc din suflet pentru informatiile complete.
    Cred ca ne-ai fost de mare ajutor la toate prin faptul ca ai avut rabdare sa raspunzi tutror si sa detaliezi procesul peelingului cu laser.
  •  
    • 291 mesaje
    19 Feb 2008, 21:20
    0 0
    cu mare placere. a fost o experienta deosebita,, de bun augur, si sper ca si altele sa aiba parte de asa o sansa de schimbare.... va raspund cu placere
  •  
    • 131 mesaje
    20 Feb 2008, 13:16
    0 0
    Adryana, imi creste inima cand te aud . Chiar asa vizibila este aceasta schimbare?? Deci si cei din jur au observat? Nu stiu cat adanci erau semnele tale. Ale mele sunt asa si asa. Erau vizibile si dupa ce dadeai cu fond de ten?
  •  
    • 131 mesaje
    20 Feb 2008, 13:16
    0 0
    Adryana, imi creste inima cand te aud . Chiar asa vizibila este aceasta schimbare?? Deci si cei din jur au observat? Nu stiu cat adanci erau semnele tale. Ale mele sunt asa si asa. Erau vizibile si dupa ce dadeai cu fond de ten?
  •  
    • 4 mesaje
    21 Feb 2008, 01:53
    0 0
    Salut lissa
    Ai putea sa imi spui si mie, te rog, ce schema de tratament ai primit de la doctorul de la Dermastyle? Pentru ce anume este bun Contractubex? Si ti-a spus cumva cum anume sa folosesti Retin-A? Eu am folosit Retin-A, din proprie initiativa, dar imi usca pielea ingrozitor si am intrerupt, dar am inteles ca este foarte buna si pentru acnee si pentru riduri. Multumesc mult, lissa.
  •  
    • 291 mesaje
    21 Feb 2008, 12:41
    0 0
    au observat si cei din jur.... am si primit un compliment de la cineva care nu ma vazuse de ceva luni, si mi-a spus: ce fata frumoasa ai, ce ai facut?
    eu sunt incantata de rezultate. se vedeau gaurile si dupa ce ma dadeam cu fond de ten, acu nu, aproape deloc
  •  
    • 131 mesaje
    25 Feb 2008, 23:00
    0 0
    Adryana,vai ce ma bucur. Luni , pe 3 martie sun sa ma programez pentru 14, ca momentan nu e in tara doamna Grosu Neaparat vreau sa ne intalnim cand vin la Timisoara. Daca poti si tu bineinteles. Tinem legatura
  •  
    • 171 mesaje
    25 Feb 2008, 23:36
    0 0
    M-ati convins si pe mine.Doar ca din pacate eu trebuie sa aman peelingul pentru dupa 30 martie.
    Vyo mult succes.Si Adryana multam inca o data..Si eu tot pt clinica la care ai fost tu voi opta.
  •  
    • 291 mesaje
    26 Feb 2008, 10:37
    0 0
    sigur, ne inatlnim.... nu vad de ce nu as putea,,, poate daca am scoala toata ziua dar vad eu cum imi fac timp
  •  
    • 131 mesaje
    26 Feb 2008, 13:19
    0 0
    Eu o sa ajung la Timisoara pe la 16-17:00, fac peeling-ul si dupa ne putem vedea intr-un bar intunecat , neaparat, sa nu ma vada lumea.
    Daca nu , sambata dimineata.
  •  
    • 503 mesaje
    28 Feb 2008, 01:59
    0 0
    Ce ma bucur pentru voi, fetelor..:* Sper sa iasa totul bine si sa ajungeti cu multe trepte spre pielea perfecta pe care ne-o dorim!
    O sa dau si eu ultima strigare alor mei..Da, din pacate inca depind de ei.. Ca studenta proaspat angajata, inca nici nu mi-am luat primul salariu, deci cum as face acum, tot la ei ajung. Bani ar fi, problema este ca ei nu inteleg, sa zicem ca li s-ar parea o excentricitate, un moft. Nu inteleg cat de frustrant este, mai degraba mi-ar da banii aia pt cheltuiala intr-o excursie intr-o tara straina. Raspunsul e previzibil, nu ma astept sa inceapa sa ma inteleaga acum, e deja tarziu in momentul asta al vietii.
    Off..nu va mai plictisesc cu problemele mele.. sper sa va mearga mai bine voua!! :*
  •  
    • 503 mesaje
    28 Feb 2008, 02:28
    0 0
    Cristina, scuze ca iti raspund abia acum. Contractubex este o crema pentru tratarea cicatricilor. Retin-a mi-a recomandat sa folosesc de 2 ori pe saptamana, pana se obisnuieste pielea cu ea. In celelalte seri, tratament Effaclar de la LRP. Iar dimineata tot Effaclar, dar varianta hidratanta si matifianta. Cred ca tratamentul asta il recomanda cam tuturor, am observat ca au multe produse LRP, probabil au vreun contract ceva cu ei, who knows..inainte aveau cu Vichy, din cate stiu eu. Imi plac insa cremele astea LRP..poate imi confirma Viorika (din cate am inteles si ea a fost la consultatie de curand) daca intr-adevar dau tratamentul asta tuturor sau chiar este personalizat..
  •  
    • 4 mesaje
    28 Feb 2008, 09:36
    0 0
    Mersi mult lissa, sper ca o sa te ajute tratamentul. Merge bine?
    O sa reincep si eu cu Retin-A, asa cum spui, doar de doua ori pe saptamana. Si in serile in care te dai cu Retin-A, te dai cu ceva crema dupa, ca sa nu se usuce pielea asa rau? Sau doar cu Retin-A? Nu am folosit pana acum produse de la LRP, o sa le incerc. Eu folosesc si BHA si AHA (25%) si o crema pe baza de peroxid de benzoil, deci poate de aceea mi se iria pielea, folosesc prea multe produse.
  •  
    • 4 mesaje
    28 Feb 2008, 09:42
    0 0
    Evelor care doresc sa incerce microdermabrasion, le recomand procedura. Eu fac tratamentul tot la 2-3 luni si pielea arata mai luminoasa. Nu este insa tratamentul miraculos, care sa te scape de acnee sau riduri adanci, plus ca nu este nici ieftin. Va recomand urmatorul site pentru info bun despre diverse produse si tratamente cosmetice: http://www.cosmeticop.com/
    Este insa in limba engleza. Sectiunea numita "Learn" este cea mai buna, tratamente pentru diverse afectiuni ale pielii. Este site-ul unei tipe din SUA care analizeaza diverse produse cosmetice.
  •  
    • 131 mesaje
    28 Feb 2008, 14:07
    0 0
    Adryana, ti-am trimis un mesaj privat. L-ai primit?
  •  
    • 87 mesaje
    28 Feb 2008, 17:18
    0 0
    am si eu o intrebare..a auzit careva de tratament cu zapada carbonica,pentru semne,cicatrici?

    tratamentul cu laser...se face doar dupa ce ti-ai vindecat acneea..sau se paote vindeca de la acest tratament cu laser?
  •  
    • 291 mesaje
    28 Feb 2008, 18:16
    0 0
    eu am facut si tratatemnt cu zapada carbonica dar pentru pete, s-au dus si cicatricile dar cele supeficiale. oricum ajuta mult.
  •  
    • 291 mesaje
    28 Feb 2008, 18:19
    0 0
    da am primit mesajul tau, ti-am si raspuns
  •  
    • 171 mesaje
    28 Feb 2008, 19:41
    0 0
    La mine nu a avut rezultat tratamentul cu zapada carbonica.In perioada aceea fata mea arata groaznic si nu am observat absolut nici o imbunatatire.
  •  
    • 291 mesaje
    28 Feb 2008, 21:15
    0 0
    m-am dat si p fatza dar in principal am folosit- o p spate si umeri. am avut urme de la acnee.