micro-dermabraziune sau peeling chimic

  •  
    • 84 mesaje
    24 Ian 2008, 08:42
    0 0
    pentru onyxspa: la voi la cabinet se face microdermabraziune??? si cit costa o sedinta????

    pe mine ma intereseaza....
  •  
    • 857 mesaje
    24 Ian 2008, 09:52
    0 0
    da, facem...dar asta nu e important..important este ce ai tu nevoie...depinde ce urmaresti sa faci cu tenul tau...
  •  
    • 131 mesaje
    24 Ian 2008, 09:59
    0 0
    E o.k Onyx, nu trebuie sa-ti ceri scuze.Cine stie, dupa ce ne facem peelingul chimic/cu laserul poate o sa venim la tratamente faciale postoperatorii la tine(puncte negre etc). Asa ca , tinem legatura
  •  
    • 857 mesaje
    25 Ian 2008, 18:18
    0 0
    va tin pumnii bine stransi fetelor...sa fie bine!
  •  
    • 1510 mesaje
    26 Ian 2008, 04:08
    0 0
    eu stiu pe cineva care a facut tratament cu fraxel si dupa 2 sedinte nu a vazut absolut nici o schimbare... era dezamagita. initial leventer i-a spus ca in 4 sedinte se rezolva tot si dupa primele 2 a schimbat-o ca defapt i-ar mai trebui cel putin inca 2..

    din ce am citit pe aici cel mai bun mi se pare peelingul cu laser
  •  
    • 10 mesaje
    26 Ian 2008, 15:58
    0 0
    Salutare tuturor forumistelor!!!Sunt noua pe aici si as avea si eu niste intrebari: 1.daca imi fac rinoplastie nu ar fi indicat ca sa-mi fac peelingul dupa aceea? intreb asta pt ca banuiesc...vor ramane cicatrici iar alt peeling nu cred ca ar fi recomandat
    2.La peeling cu laser cam cat dureaza perioada de recuperare?
  •  
    • 291 mesaje
    26 Ian 2008, 21:26
    0 0
    perioada de recuperare e in jur de 3 -4 zile, depinde de pielea ta f mult, eu a -4 zi am iesit fara , si aratam ok
  •  
    • 1 mesaje
    26 Ian 2008, 22:41
    0 0
    am si eu o intrebare: inprivinta peeling-ului chimic. as vrea sa aflu si eu un pret si daca are o limita de varsta, daca e nevoie de mai multe sedinte j daca exista riscuri in privinta alegerii lui ms
  •  
    • 10 mesaje
    27 Ian 2008, 11:37
    0 0
    Dupa peeling chimic se mai poate face peeling cu laser?
  •  
    • 84 mesaje
    28 Ian 2008, 15:01
    0 0
    onyx, am 41 de ani, tenul este patat, are problemele caracteristice virstei, am si niste semne de la acnee...si as vre sa ii dau luminozitate si o estompare a petelor....si eventual a ridurilor fine...se poate ???
  •  
    • 131 mesaje
    29 Ian 2008, 18:06
    0 0
    Fetelor, nu mai vin la sf lui martie la Timisoara, vin la jumatatea lunii martie, adica cu o saptamana mai devreme. Lissa, vii?
  •  
    • 153 mesaje
    1 Feb 2008, 09:30
    0 0
    sa ne tineti la curent , fetelor! asteptam parerile voastre cu nerabdare!
  •  
    • 503 mesaje
    5 Feb 2008, 11:45
    0 0
    Vyorika, scuze ca raspund de-abia acum, am fost foarte ocupata cu sesiunea asta..
    Eu am programare peste cateva zile la Dermastyle, nu la Leventer, pentru ca ea era hiperocupata ca de obicei. Daca nu merge cu asta, mi-ar placea sa vin..:*
  •  
    • 815 mesaje
    5 Feb 2008, 20:39
    0 0
    Ce medic mai face consultatii la Dermastyle in afara de Leventer? E prima oara cand aud asta. Si atunci interventiile cine le face? Auzi si intreaba si de crema Glycon, ce parere are.
  •  
    • 503 mesaje
    9 Feb 2008, 23:38
    0 0
    Mai sunt doctori la Dermastyle, numai 2 stiu eu in afara de Leventer, habar nu am daca mai sunt in afara de acestia. Clar Leventer are multa notorietate in schimb.
    Am fost la consultatie ieri. Mi-a facut o impresie buna doctorul la care am fost, nu stiu daca mi-ar fi spus Leventer ceva in plus sau mai util..Mi-a dat o schema de tratament, iar pentru cicatrici mi-a spus sa folosesc Contractubex. Voi ati folosit?? Retin-a pentru exfoliere, creme pt hidratare. Intr-adevar o sedinta cu Fraxel este 700 euro si sunt necesare 4-6 sedinte, ceea ce duce la o gramada de bani!! :o
    Mi-a spus ca nu e cazul sa fac eu peeling sau dermabraiune pt ca exista riscuri care nu merita luate, daca situatia nu e foarte grava..Dar 3000 euro pt Fraxel mi se pare enorm!!

    Vyorika, la dna doctor la care te duci tu in Tm, cu cat timp trebuie sa te programezi inainte? As vrea mai intai sa incerc tratamentul asta putin, iar apoi sa iti dau un raspuns final. Dar mi-e sa nu fie prea tarziu...

    Cornelia, imi pare rau, am vazut mesajul tau prea tarziu..
  •  
    • 1510 mesaje
    10 Feb 2008, 05:02
    0 0
    lissa, cat de mari sunt cicatricile tale? ca niste intepaturi de ac sau mai mari? ai pori dilatati? merci
  •  
    • 291 mesaje
    10 Feb 2008, 11:33
    0 0
    eu pentru exfoliere am folosit smooderm dar nu p fata. ma gandesc ca poate ti-ar fi spus sa nu iti faci din cauza concurentei,nu m-i se pare ca pot aparea riscuri asa mari, si dif de pret e f mare. acum tu stii ce vrei si ce e mai bine. bafta
  •  
    • 503 mesaje
    10 Feb 2008, 12:13
    0 0
    Miriam, pori dilatati nu cred ca am.
    Cicatricile mele sunt de mai multe feluri lol si ca niste intepaturi de ac si putin mai mari. Nu sunt foarte multe, iar cu fond de ten se acopera aproape perfect, dar fara camuflajul respectiv, pielea arata neuniform, nu e o priveliste prea placuta whatsoever..De ce?

    Adriana, nu stiu daca a spus asta cu vreun scop sau interes anume..De fapt chiar tu spuneai ca nu ti-ai face peeling chimic, pentru ca implica prea multe riscuri..Si oricum tot la ei mi-as fi facut dermabraziunea sau peelingul, daca m-as fi hotarat la asta.
  •  
    • 291 mesaje
    10 Feb 2008, 12:40
    0 0
    da.....uite nu am vazut bine,,, eu am ramas fixata pe peeling cu laser. si nu vazusem ca te referi la peeling chimic.....aici da, nu mi-as face chimic,,,se poate absoarbe aiurea din cate am inteles....si sa iasa f neuniform...
    sa ne ti la curent cu tratamentul
    bafta
  •  
    • 815 mesaje
    10 Feb 2008, 18:33
    0 0
    Parerea mea despre Dermastyle acum ca va aud si pe voi si mai ales ce mi-ai spus tu Lissa este k ei au aparatura f performanta si sunt la curent cu multe tehnici dar parca le e frica sa le faca. Mai degraba ei incearca sa te convinga sa renunti pt k exista boli si afectiuni mult mai grave. Ca si cu Fraxelul, le e frica sa foloseasca aparatul ala la intensitatea mai mare si astfel ajungi sa faci mai multe sedinte decat erau prevazute ceea ce inseamna k aparatul ala este in testare. Eu sunt de acord cu precautia dar este totusi o clinica dermatologica nu asa orice salon. Si peelingul si dermabraziunea sunt destul de vechi asa k nu inteleg reticenta asta. Parca mai bine zi mersi k ai 2 maini si 2 picioare si ochi si toate cele k sunt altii.......... Si daca tot sunt doctori frate mai mult curaj. Cate operatii si proceduri zice k se fac pe site pai ce e cabinet numai de consultatii?Acolo scrie k si de chirurgie estetica.