Medic ginecolog Oradea sau...

  •  
    • 2249 mesaje
    16 Apr 2008, 18:53
    11 9
    Oarecum off topic (nu sunt din Oradea)
    @roxy_b... si eu pana nu demult, aveam si eu ideea asta in cap, ca nu vreau sa merg la un ginecolog barbat (mai ales ca pana la sarcina nu prea avusesem treaba cu ginecologia).
    Deci cand am ramas insarcinata, am zis neaparat sa merg la o doctorita ginecolog...
    In urma unei analize proaste, mi-a zis, gata intrerupere de sarcina, pac, vino in data de la spital...si ma rog, felul cum mi-a vorbit, adica taios, au fost multe, eram disperata.
    Am mai "sapat" problema si pana la urma am ajung la alt medic ginecolog, barbat de aceasta data, care mi-a si salvat sarcina (adica mi-a facut amniocenteza, sa vedem daca e fatul afectat), am nascut cu el si..... in urma experientei cam nefericite cu dna dr, mi-a trecut instant jena de ginecologii barbati. Chiar nu mai mi-e jena. Se zice chiar ca sunt mai cumsecade si mai omenosi decat femeile (ma rog, profesionisti adevarati si uscaturi sunt in ambele "tabere")...
    Am vrut sa zic cum mi-a trecut mie jena de ginecologii barbati...intr-un moment de disperare maxima...as fi stat si in cap in momentele alea, cand credeam ca imi voi pierde copilul...
  •  
    • 1 mesaje
    17 Iul 2008, 13:40
    51 26
    Buna! De Rodica Gabor ce parere aveti?
  •  
    • 3 mesaje
    16 Mar 2011, 14:23
    12 19
    gattinaele said:
    In Oradea cel mai bun este doctorul Chitulea Petru .Are cabinet privat pa Str. N Jiga(fosta Castanilor).Ti-l recomand ,fiind scumpe consultatiile , dar merita sa mergi la acest doctor.
    Salutari!
  •  
    • 3 mesaje
    16 Mar 2011, 14:25
    31 12
    SA NU VA DUCETI NICIODATA LA DR CHITULEA!!!PE MINE M-A TERMINAT PSIHIC CU DIAGNOSTICUL LUI PUS GRESIT SI CU FAPTUL CA TESTUL BABES VI-L FACE PE LOC CEEA CE ESTE COMPLET GRESIT!
  •  
    • 3 mesaje
    16 Mar 2011, 14:26
    16 8
    DOAR VA I-A BANII SI INDIFERENT DAK SUNTETI SANATOASE EL VA PUNE UN DIAGNOSTIC DE MAI MARE AMPLOARE DECAT AR TREBUI
  •  
    • 43 mesaje
    16 Mar 2011, 14:35
    15 3
    Din pacate m-am plimbat in ultimii 2 ani pe la mai multi ginecologi...e de groaza. Te trateaza superficial! Dupa 2 ani am aflat ca eu sufar din cauza unui uter fibromatos...
    Eu va recomand pe dr Simon Iuliu! Este interesat de binele pacientei!
  •  
    • 3 mesaje
    8 Iun 2011, 14:30
    27 13
    Daca doriti un medic de incredere si cu o mentalitate total necunoscuta pana acum in Oradea, il recomand pe Dr. Gozar Tamas. Este un doctor de cca.40 de ani, care lucreaza de peste 15 ani in Budapesta, dar nu demult a deschis un cabinet in Oradea. Vorbeste romana, este foarte popular in Budapesta, dar fiind oradean de origine, acum lucreaza si aici. Testele se fac in laboratoare din Budapesta. Are preturi mai mici decat ceilalti si un cabinet de toata minunea in centrul orasului.
    E amabil, are timp pentru oricate intrabari, il poate suna oricine pe mobil oricand, La el chiar ca totul se invarte in jurul pacientei!
    Il recomand cu incredere! Este un telefon RDS care e redirectionat spre mobilul lui, se poate suna oricand: 0359 419419
    Sper sa va ajute, pentru mine a fost o revelatie intalnirea cu el dupa cativa din Oradea!
  •  
    • 224 mesaje
    10 Iun 2011, 14:12
    9 16
    eu ti-as recomanda pe domnul Samuel Geaza, are cabinet pe castanilor, eu umblu la el si sunt foarte multumita. Raspunde si la mobil oricand il vei suna, si te primeste imediat daca ai probleme urgente.
  •  
    • 14 mesaje
    11 Iun 2011, 15:28
    4 6
    buna anabella si buna evelor.
    am fost si eu in situatia ta mergeam la o doamna doftor din oradea care se zicea ca-i fff buna dar la inceputul sarcinii m-a dezamagit complect si apoi am inceput si eu ca si tine sa caut medici si de fiecare auzeam ceva ca sa vb sincer nici unul nu este usa de biserica si nici unul nu se comporta cu fiecare la fel.fiecare are asteptarile sale de la un medic.
    vestea buna ii ca eu miam gasit ginecologul meu si slava cerului suntem la 2 sapt sa nasc.il cheama pop tiberiu .ii un barbat mai in varsta dar mie mi se pare un doctor competent,nui el fff vorbaret da ii scurt si la obiect.daca il intrebi iti raspunde .tin sati zic ca eu am avut o sarcina cu probleme si de la 5 luni aprope numai in pat sin spital am stat dar sincer is ffff multumita ca poate daca nu era el nu duceam sarcina.si inca un lucru important pt mine a fost ca ,cand ai programare si intri nu stai ca la altii sa astepti cu orele.daca vrei sa incerci are cabinetul pe onestilor in iosia vizavi de banca transilvania.
    iti dorec multa bafta sa va dea dzeu o sarcina usoara si un bebe sanatos.
  •  
    • 2 mesaje
    3 Aug 2011, 21:04
    12 9
    Nu va duce-ti la dr. Muresan.
  •  
    • 2 mesaje
    3 Aug 2011, 21:14
    9 6
    orice ar fi ocoliti=l pe dr. Muresan.
    Eu am fost la el, si desi mergeam lunar la control, a vazut abia cand eram in saptamana 30 ca am placenta previa. Din saptamana 34 am fost internata in maternitate si am stat in perfuzii, desi analizele erau varza (acid uric 13, albumina in urina 4g, transaminezele pana la cer, HTA 160/100..adica preclapsie.), dl. doctor nu a binevoit sa ma orereze sau sa imi provoace nasterea si cand am implinit 37 de saptamani copilul a murit intrauterin. Toata explicatia lui a fost ca "nu stii niciodata ce se va intampla maine"...si ca is tanara si mai pot avea inca copii.Fugiti de el, si nu va uitati inapoi.
  •  
    • 43 mesaje
    4 Aug 2011, 10:28
    6 8

    Buna

    Si eu am umblat pe la ginecologi...si am ajuns la concluzia ca e de groaza cu ei. Cel care mi-a dat mie diagnostic corect...a fost dr. Simon Iuliu. Vi-l recomand cu caldura!

  •  
    • 1 mesaje
    7 Mar 2012, 16:04
    16 5
    ralu_oana2002 said:SA NU VA DUCETI NICIODATA LA DR CHITULEA!!!PE MINE M-A TERMINAT PSIHIC CU DIAGNOSTICUL LUI PUS GRESIT SI CU FAPTUL CA TESTUL BABES VI-L FACE PE LOC CEEA CE ESTE COMPLET GRESIT!

     

    Ma indoiesc ca cineva se risca ...atunci cand vine vorba de diag CANCER...tipul de HPV il da un LABORTOR..pt aia se recolteaza... poate ca la cata experienta are si-a dat si el cu parerea..dar nu cred ca ti-a dat diagnostic fara un rezultat de lab.Eu sunt pacienta dr Chitulea( si eu am avut o rana pe col si s-au trimis pt analizare la un laborator) si mama mea, care a avut un fibrom uterin de toata frumusetea...si a fost operata de dnl dr si de ginerele sau. Au un cabinet nou cu aparatura de ultimul tip pe Bd Stefan cel Mare. Prietena mea cea mai buna o sa nasca cu ginerele sau...eu ii recomand..si pacientele au numai de bune de zis..ca asteptand pt consult mai barfesti..si Doamne ca multe au trecut inainte pe la multi ginecologi!

  •  
    • 3 mesaje
    26 Iun 2012, 22:34
    5 0
     
    Acest mesaj a fost editat de către linacskaaa: 26 Iun 2012, 22:40
  •  
    • 3 mesaje
    26 Iun 2012, 22:39
    11 4
    linacskaaa said:Daca doriti un medic de incredere si cu o mentalitate total necunoscuta pana acum in Oradea, il recomand pe Dr. Gozar Tamas. Este un doctor de cca.40 de ani, care lucreaza de peste 15 ani in Budapesta, dar nu demult a deschis un cabinet in Oradea. Vorbeste romana, este foarte popular in Budapesta, dar fiind oradean de origine, acum lucreaza si aici. Testele se fac in laboratoare din Budapesta. Are preturi mai mici decat ceilalti si un cabinet de toata minunea in centrul orasului.
    E amabil, are timp pentru oricate intrabari, il poate suna oricine pe mobil oricand, La el chiar ca totul se invarte in jurul pacientei!
    Il recomand cu incredere! Este un telefon RDS care e redirectionat spre mobilul lui, se poate suna oricand: 0359 419419
    Sper sa va ajute, pentru mine a fost o revelatie intalnirea cu el dupa cativa din Oradea!

     
    Revin cu un update. A sosit vremea sa ma intorc pentru controlul anual. Toate senzatiile pozitive s-au repetat. Proba de confirmare a primei pareri a iesit foarte bine. Acestui om chiar ii pasa de paciente, nu e "banda rulanta"... 

  •  
    • 2 mesaje
    22 Oct 2012, 10:53
    3 1
    dora19 said:am o prietena care a mers la Chitulea... da sincer i-a pus diagnostic gresit..a fost apoi la cluj si a aflat k are vezika marita, iar Chitulea i-a spus k are chisturi ovariene..prietena mea avea atunci 17 ani si a pus-o sa ia anticonceptionale fara nici un rost... vai si amar sincer. eu am auzit de Rotaru k ii bun. Eu am fost la Aur Cristina si sincer mie mi-a placutdecizia e a ta...si parerile sunt impartite

     

    Cine stie unde are cabinet doamna dr Aur Cristina?
    Acest mesaj a fost editat de către dumitruta: 22 Oct 2012, 10:55
  •  
    • 1 mesaje
    23 Nov 2012, 12:15
    5 0
    Buna ziua, Stie cineva un ginecolog - chirurg in Oradea competent si care opereaza f bine? Stie cineva la cine as putea merge cu toata increderea?
  •  
    • 1 mesaje
    18 Mar 2013, 14:48
    12 4
    recomand cu cea mai mare cadura pe d-l dr.TIG VLADUT!!!!
    UN MEDIC DE NOTA 10*
  •  
    • 1 mesaje
    6 Sep 2013, 08:25
    11 5
    Buna imi poate spune cineva cam cat costa o operatie de chist ovarian cu laser sau normala? in Oradea 
  •  
    • 2 mesaje
    16 Dec 2013, 11:36
    6 8
    linacskaaa said:Daca doriti un medic de incredere si cu o mentalitate total necunoscuta pana acum in Oradea, il recomand pe Dr. Gozar Tamas. Este un doctor de cca.40 de ani, care lucreaza de peste 15 ani in Budapesta, dar nu demult a deschis un cabinet in Oradea. Vorbeste romana, este foarte popular in Budapesta, dar fiind oradean de origine, acum lucreaza si aici. Testele se fac in laboratoare din Budapesta. Are preturi mai mici decat ceilalti si un cabinet de toata minunea in centrul orasului.
    E amabil, are timp pentru oricate intrabari, il poate suna oricine pe mobil oricand, La el chiar ca totul se invarte in jurul pacientei!
    Il recomand cu incredere! Este un telefon RDS care e redirectionat spre mobilul lui, se poate suna oricand: 0359 419419
    Sper sa va ajute, pentru mine a fost o revelatie intalnirea cu el dupa cativa din Oradea!