Medic ginecolog Oradea sau...

  •  
    • 2 mesaje
    16 Dec 2013, 11:40
    11 9
    linacskaaa said:Daca doriti un medic de incredere si cu o mentalitate total necunoscuta pana acum in Oradea, il recomand pe Dr. Gozar Tamas. Este un doctor de cca.40 de ani, care lucreaza de peste 15 ani in Budapesta, dar nu demult a deschis un cabinet in Oradea. Vorbeste romana, este foarte popular in Budapesta, dar fiind oradean de origine, acum lucreaza si aici. Testele se fac in laboratoare din Budapesta. Are preturi mai mici decat ceilalti si un cabinet de toata minunea in centrul orasului.
    E amabil, are timp pentru oricate intrabari, il poate suna oricine pe mobil oricand, La el chiar ca totul se invarte in jurul pacientei!
    Il recomand cu incredere! Este un telefon RDS care e redirectionat spre mobilul lui, se poate suna oricand: 0359 419419
    Sper sa va ajute, pentru mine a fost o revelatie intalnirea cu el dupa cativa din Oradea!



    Am fost si eu la Dr. Gozar Tamas. E exact cum ai spus: un medic care se ocupa de paciente. E amabil si intradevar, la el nu e ca pe banda. Deocmadata el ramane in top.
        

     

  •  
    • 2 mesaje
    24 Aug 2017, 18:41
    5 7
    Buna. As dori sa stiu inainte sa merg la doctorul Gozar daca nasterea se face aici la maternitate sau in Budapesta?
  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2018, 18:48
    7 0
    Buna as dori sa stiu daca dr Gozar Tamas lucreaza si la maternitatea Oradea??
    Acest mesaj a fost editat de către Andy1992: 30 Ian 2018, 18:59
  •  
    • 1 mesaje
    4 Mar 2018, 10:47
    11 2
    La dr Gozar Tamas va recomand sa nu mergeti. Ii lipseste profesionalismul, o vizita la cabinetul lui dureaza maxim 10-15 minute chiar daca esti venit pentru prima oara, chitanta nu taie pentru serviciile oferite, in fisa pe care te pune sa o completezi secretara la intrare nu-si noteaza nimic (in urma discutiilor avute cu mine si a consultatiei pe care mi-a facut-o nu si-a notat nimic, nicio observatie), iar ecografia intravaginala pe care mi-a facut-o a durat maxim 1 minut, ulterior nu mi-a spus nimic despre forma sau dimensiunea uterului sau ovarelor sau alte detalii, mi-a spus: Asta e vezica, asta e ovarul stang, asta e uterul, bun, gata poti sa te imbraci dupa paravan. Ma avertizase dinainte ca la ecografia intravaginala nu se vede oricum mare lucru, este doar asa de rutina. Nu m-a intrebat nimic despre lucruri ciudate care apar de-a lungul ciclului meu menstrual, nu a cerut detalii de acest gen, doar a insirat interventiile si precedeele pe care le face pentru a stabili cauzele unei presupuse infertilitati de care banuiam eu ca sufar, motiv pentru care ma si dusesem la el. In concluzie, pacientele intrau si ieseau de la el ca pe banda rulanta, repede-repede, cate 5-6 pe ora, nu-i pasa sa intre in profunzime sau sa te asculte ci doar sa-ti ia banii! Eu nici nu iesisem bine pe o usa, ca pe o alta usa deja intra o alta pacienta, normal ca nu ar fi avut cand sa-si noteze ceva in fisa mea care a ramas pe masa in cabinet!
    Acest mesaj a fost editat de către Irina-Ioana: 4 Mar 2018, 10:52
  •  
    • 1 mesaje
    13 Mar 2018, 09:50
    3 0
    Nici eu nu il recomand pe dr. Gozar Tamas. Am fost la el cu o infectie vaginala, am platit destul de mult pentru mai multe teste ca sa vad exact cauza si mi-a zis ca ma suna el cand primeste rezultatele. Am asteptat degeaba... apoi l-am sunat eu, a zis ca o sa caute rezultatele si ma suna inapoi. S-a repetat asta de trei ori, iar in final am renuntat... m-am gandit ca probabil o sa inventeze ceva daca mai insist, pentru ca era evident ca rezultatele nu erau nicaieri.
  •  
    • 1 mesaje
    12 Apr 2018, 23:05
    2 2
    Acum un an si ceva am trecut printr-o experienta traumatizanta in urma unei consultatii a mamei mele la "renumitul doctor" PETRU CHITULEA din Oradea. Aceste ESCROC ORDINAR ne-a spus verde in fata in urma unei simple consultatii si a unor teste facute pe loc ca mama sufera de cancer de col uterin si ca trebuie operata de ugenta in 2-3 zile pentru o operatie de histerectomie, asta fiind chiar inainte de sarbatorile de iarna (va dati seama prin ce am trecut in acel moment).

    Bineinteles ca am cerut si alte pareri, una chiar pe loc in Oradea, iar putin mai tarziu si in Cluj, ambele infirmand absolut orice problema, si asta in urma unor teste ample, pentru care am asteptat rezultatele vreo 3 saptamani, printre care si examen histopatologic la un laborator din Cluj.

    Dupa ce ne-am linistit, am vrut sa iau masuri legale impotriva acestui individ, dar am observat ca pe biletul de la consultatie scrisese ca e doar suspect, nu era un diagnostic final.
    Am mai aflat pe urma ca acesta practica aceasta tactica, si anume aceea de a speria pacienta (in special daca aceasta provine din mediul rural, cum a fost si cazul mamei mele) si de a o opera de urgenta, spunandu-ti ca beneficiezi de o reducere daca nu te operezi la privat, ci mergi la el la maternitate, de la 1500 de euro la vreo 500, foarte convenabil.

    Am observat ca este ridicat in slavi in presa locala, fiind implicat si in politica (ALDE), ca doar traim in Romania, ceea ce ne spune ca prioritatea sa principala nu este bunastarea pacientelor, ci banii. Oare cate femei au fost operate fara motiv si pe bani multi din cauza acestui OM DE NIMIC?

    Sper ca femeile care citesc acest forum si au nevoie de servicii ginecologice sa il evite pe acest NESIMTIT, care nu se poate numi doctor, PETRU CHITULEA!
    Acest mesaj a fost editat de către Lukas100: 12 Apr 2018, 23:14
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iun 2018, 19:15
    4 4
    Toti sunt pe o mână...eu am fost f nemultumita de ginerele acestuia Popa Lucian avand in vedere ca sarcina era f mica ( 4saptamani) si eu doream copilul,dorea sa imi faca chiuretaj dar totusi intreb si eu ce sa imi chiureteze? Si apoi cu o ditamai nesimtirea a spus ca dupa chiuretaj imi spune unde era copilul