Relatii

  •  
    • 2115 mesaje
    24 Ian 2018, 18:13
    0 1


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 1 Feb 2018, 15:42
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Ian 2018, 18:16
    0 2
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:Tot ce spuneti e greu de pus in aplicare. Daca ar fi sa ma despart de el ar fi foarte greu dar dupa atitudine mai bine acum decat mai incolo

     

     

    Si zici ca te simti singura?!

     Nu inteleg ironia, dar da sunt foarte singura

     


    Nu e ironie, e intrebare sincera, din inima. Cum as putea sa-ti risipesc singuratatea?

    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 24 Ian 2018, 18:17
  •  
    • 16 mesaje
    24 Ian 2018, 18:19
    0 0
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:Tot ce spuneti e greu de pus in aplicare. Daca ar fi sa ma despart de el ar fi foarte greu dar dupa atitudine mai bine acum decat mai incolo

     

     

    Si zici ca te simti singura?!

     Nu inteleg ironia, dar da sunt foarte singura

     


    Nu e ironie, e intrebare sincera, din inima. Cum as putea sa-ti risipesc singuratatea?
    Nu cred in fapte bune

     

  •  
    • 16 mesaje
    24 Ian 2018, 18:24
    0 0
    white_storm2 said:
    Cristina.IoanaS said:Buna tuturor, am si eu o problema cu iubitul meu, sa spun asa. Noi avem aproape 2 ani de relatie, in fine. Am fost impreuna din clasa a 12 a iar din pacate nu am reusit sa intram amandoi la aceiasi facultate el intrand iar eu nu pentru ca am picat proba sportiva, mentionez ca e o facultate militara. In fine el a intrat in Bucuresti iar eu sunt la facultate in Oradea, problema e ca de ceva timp imi spune ca nu mai are spatiu si ca il bat la cap si il stresez pentru ca vreau sa vorbim destul de mult, cand a plecat la facultate am cazut de acord ca nu o sa iesim in club unul fara altul dar el acum vrea...credeti ca ar trebui sa fiu de acord cu asta? Pentru ca sincer ma deranjeaza foarte tare, ma doare pentru ca anul trecut cand el era inchis in liceu pentru ca a facut liceu militar eu nu am iesit din casa deloc doar pentru ca el se simtea gelos. Suntem amandoi gelosi cred. In fine el acum vrea asta si ma deranjeaza foarte tare si nu stiu cum sa gestionez sentimentele. Eu aici sunt singura in afara de facultate iar el sta in camin deci nu simte asa timpul ca mine..ce ar trebuii sa fac?

     Pai hotaraste-te, ori te iubeste ori il "stresezi"?
    Asa si, daca te sinucizi ce realizezi? Da-o dracului de viata, duca-se dracu si ai tai care s-au chinuit sa te creasca, care au crezut in tine si in viitorul tau! N-ai citit nimic din topicul asta? Daca e la liber sa ai o suta de relatii in ziua de azi tu, medicinista mori dupa un om care nu te mai vrea. Fas!!! Iar ala, cand s-o satura de cunoscut femei si de distractii o sa-si faca o familie frumoasa, crezi ca sta sa te jeleasca pe tine sau il macina cumva gandul?
    Cum stai pe net bagai un iesit in oras cu colegii,  azi ai avut liber puteai pleca la munte. 
    Ciudat da cred ca el ar trebui sa spuna asta, aia nu e o solutie stiu, dar hei cui dracu ii pasa? mort sau nu tot aia insemni, trebuie sa imi dau seama cum sa il las si nu pot, pur si simplu nu stiu cum, nu stiu cum sa traiesc fara el. Daca nu pot? trebuie sa ce? sa uit? nu cred ca ai cum...nu stiu..Tin minte ca odata m-a numit curva pentru ca mi-a scris cineva pe facebook, eu nu i-am raspuns macar. Am zis ca il las dar nu am putut...nu stiu cum

     

  •  
    • 2115 mesaje
    24 Ian 2018, 18:30
    0 1

     


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 1 Feb 2018, 15:43
  •  
    • 16 mesaje
    24 Ian 2018, 18:42
    0 0
    white_storm2 said:
    Cristina.IoanaS said:

    Ciudat da cred ca el ar trebui sa spuna asta, aia nu e o solutie stiu, dar hei cui dracu ii pasa? mort sau nu tot aia insemni, trebuie sa imi dau seama cum sa il las si nu pot, pur si simplu nu stiu cum, nu stiu cum sa traiesc fara el. Daca nu pot? trebuie sa ce? sa uit? nu cred ca ai cum...nu stiu..Tin minte ca odata m-a numit curva pentru ca mi-a scris cineva pe facebook, eu nu i-am raspuns macar. Am zis ca il las dar nu am putut...nu stiu cum

     

      Tu nu poti fi reala! Mori dupa unul care te si jigneste?
    Ma lasi?

     sunt foarte reala multe au fost da am gresit si eu, si eu l-am jignit, nu stiu

  •  
    • 3765 mesaje
    24 Ian 2018, 19:42
    0 1
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:Tot ce spuneti e greu de pus in aplicare. Daca ar fi sa ma despart de el ar fi foarte greu dar dupa atitudine mai bine acum decat mai incolo

     

     

    Si zici ca te simti singura?!

     Nu inteleg ironia, dar da sunt foarte singura

     


    Nu e ironie, e intrebare sincera, din inima. Cum as putea sa-ti risipesc singuratatea?
    Nu cred in fapte bune

     

     

    Nici eu dar macar incerc.

  •  
    • 16 mesaje
    25 Ian 2018, 00:14
    0 0
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:Tot ce spuneti e greu de pus in aplicare. Daca ar fi sa ma despart de el ar fi foarte greu dar dupa atitudine mai bine acum decat mai incolo

     

     

    Si zici ca te simti singura?!

     Nu inteleg ironia, dar da sunt foarte singura

     


    Nu e ironie, e intrebare sincera, din inima. Cum as putea sa-ti risipesc singuratatea?
    Nu cred in fapte bune

     

     

    Nici eu dar macar incerc.



    E bine ca mai poti.

     

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Ian 2018, 09:35
    0 1
    Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese
  •  
    • 366 mesaje
    25 Ian 2018, 09:55
    0 1
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Atractie  universala  sau  sexuala?

  •  
    • 16 mesaje
    25 Ian 2018, 10:04
    0 0
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Ce idee buna, o sa spun nu totusi.

  •  
    • 366 mesaje
    25 Ian 2018, 10:18
    0 1
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Ce idee buna, o sa spun nu totusi.

     Inseamna , ca  e  cam  75%  DA!

  •  
    • 16 mesaje
    25 Ian 2018, 13:07
    0 0
    omulcumartoaga said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Ce idee buna, o sa spun nu totusi.

     Inseamna , ca  e  cam  75%  DA!

     De obicei nu inseamna nu,  nu stiu in ce univers pararel inseamna DA

  •  
    • 366 mesaje
    25 Ian 2018, 13:12
    0 1
    Cristina.IoanaS said:
    omulcumartoaga said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Ce idee buna, o sa spun nu totusi.

     Inseamna , ca  e  cam  75%  DA!

     De obicei nu inseamna nu,  nu stiu in ce univers pararel inseamna DA

     In  cel  feminin!

  •  
    • 73 mesaje
    25 Ian 2018, 18:56
    0 0
    Cristina.IoanaS said:
    omulcumartoaga said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Ce idee buna, o sa spun nu totusi.

     Inseamna , ca  e  cam  75%  DA!

     De obicei nu inseamna nu,  nu stiu in ce univers pararel inseamna DA

     Cristina, omului ii cam fuge martoaga din cand in cand, in rest pare de treaba.
    Nu stiu de ce zici tu ca nu poti fara el, cand vad bine ca poti. Fii curajoasa si lasa gandurile astea. Iesi cu colegii, mergi la sala, invata pentru examene. Toti am trecut prin asta, din cate imi dau seama ti-au raspuns numai oameni maturi aici (nu sunt sigura de omulcumartoaga, desi banuiesc ca e copt si el, dar ii place sa se zbenguie pe aici )
    Serios acum, chiar ai multe de facut, lasa gandurile negre ca nimeni nu merita. 

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Ian 2018, 19:47
    0 1
    omulcumartoaga said:
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Atractie  universala  sau  sexuala?

     

     

    Si una si alta. Mai ales din partea mea.

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Ian 2018, 19:51
    0 1
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Ce idee buna, o sa spun nu totusi.

     

    Daca la o simpla cerere virtuala reactionezi cu un refuz categoric, ce se va intampla atunci cand un barbat  sau baiat, admirator sincer ai nurilor tai, iti va cere sa beti o cafea? Vei considera cererea ca fiind o declaratie de razboi?

    Singuratatea exista  doar pentru vrem noi, nu pentru ca nu avem noroc in dragoste.

  •  
    • 16 mesaje
    25 Ian 2018, 21:28
    0 0

     De obicei nu inseamna nu,  nu stiu in ce univers pararel inseamna DA

     Cristina, omului ii cam fuge martoaga din cand in cand, in rest pare de treaba.
    Nu stiu de ce zici tu ca nu poti fara el, cand vad bine ca poti. Fii curajoasa si lasa gandurile astea. Iesi cu colegii, mergi la sala, invata pentru examene. Toti am trecut prin asta, din cate imi dau seama ti-au raspuns numai oameni maturi aici (nu sunt sigura de omulcumartoaga, desi banuiesc ca e copt si el, dar ii place sa se zbenguie pe aici )
    Serios acum, chiar ai multe de facut, lasa gandurile negre ca nimeni nu merita. 

     Sincer, vreau sa repar relatia asta, vreau,nu stiu cum. Oare pot?

  •  
    • 16 mesaje
    25 Ian 2018, 21:30
    0 0
    igivansenior said:
    Cristina.IoanaS said:
    igivansenior said:Pot, pot. Daca vrei incercam sa alungam singuratatea. Iesim la un cico si o prajiturica si daca exista atractie vedem ce iese

     Ce idee buna, o sa spun nu totusi.

     

    Daca la o simpla cerere virtuala reactionezi cu un refuz categoric, ce se va intampla atunci cand un barbat  sau baiat, admirator sincer ai nurilor tai, iti va cere sa beti o cafea? Vei considera cererea ca fiind o declaratie de razboi?

    Singuratatea exista  doar pentru vrem noi, nu pentru ca nu avem noroc in dr
    Ideea e ca nu pot

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Ian 2018, 21:54
    0 1
    Cauta-ma cand poti. Imi trimiti un porumbel calator sau o soapta in miez de noapte sau un gand bun. Da' gandul sa fie bun, nu cu prostioare.