despre un barbat care zice ca iubeste...

  •  
    • 409 mesaje
    11 Iun 2017, 20:17
    0 1
    cyan9 said:Iti apreciez sinceritatea.
    Te rogspune-mi de ce viata trebuie sa fie asa atrice si iubirea sa aiba fata asta atroce ...si hidoasa?

     

    Situatia ta este cumva similara cu a mea, nu intru-totul !!

    Da, am fost sincer, nu am nimic de pierdut, nici de castigat.

    La mine situatia a aparut dupa 24 de ani de casnicie, nu foarte reusiti, pe fondul problemelor din acel moment.

    Au fost momente cand le lasam pe amandoua in lacrimi si nu ma simteam nici eu mai bine.

    Pana la urma am ales casnicia, din motivul ca daca nu am fi avut probleme cealalta ar fi putut sa se dea cu capul de pereti si nu ar fi avut nici o sansa.

    Inca nu stiu daca am facut bine sau rau, dar alegerea am facut-o eu singur.

    Vezi ce este mai bine pentru tine, cu toate ca este un sfat banal, situatia, sentimentele, incurcaturile, suferinta, nu au niciodata un singur participant, MEREU DOI. 

  •  
    • 409 mesaje
    11 Iun 2017, 20:19
    0 1

    Asa este viata de rahat, daca ar fi ca in povesti pentru toti, nu ar mai exista povesti, ar fi ceva banal.
    Culmea este ca si eu am crezut ca am o dragoste de poveste, dar nu prea a fost asa !!!!!!!!!

    Viata nu este atroce, suferinta, mai ales neasteptata, nemeritata, ESTE.


    Acest mesaj a fost editat de către Konstantyyn: 11 Iun 2017, 20:21
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Iun 2017, 22:08
    3 2
    cyan9 said:Este umilitor pentru ambele femei. Groaznic de umilitor....

     Poate pentru tine este umilitor, de ce bagi si nevasta in mizeria ta de  rahat? Cand erai "pe val" credeai ca i-ai furat femeii omul, numai ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.
    E plina lumea de fufe disponibile pentru toate sculele ...triste... 

  •  
    • 28 mesaje
    12 Iun 2017, 19:16
    0 0
    Mai white...daca pt nevasta nu e umilitor inseamna ca e foarte nesimtita...
  •  
    • 28 mesaje
    12 Iun 2017, 19:22
    0 0
    Konstantyn, de ce acasa e cel mai important? Poate ca nr 2 a aparut mai tarziu, dar de ce nu ar fi (mai) valoroasa? Nu cumva sunt niste idei preconcepute, plus frica? Dar fara indoiala acasa e combinatia averii stranse toata viata iar omul ia ce e la indemana, fara a face efort
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iun 2017, 19:27
    3 3
    cyan9 said:Mai white...daca pt nevasta nu e umilitor inseamna ca e foarte nesimtita...

     Draga mea, nesimtita e tarfa care se tavaleste cu un mascul casatorit!
    Extrem de putini barbati insurati aleg fufele cu care si-o trag ca jumatati in viitor.
    Dar voi puteti incerca!
     

  •  
    • 409 mesaje
    12 Iun 2017, 23:05
    0 1
    cyan9 said:Konstantyn, de ce acasa e cel mai important? Poate ca nr 2 a aparut mai tarziu, dar de ce nu ar fi (mai) valoroasa? Nu cumva sunt niste idei preconcepute, plus frica? Dar fara indoiala acasa e combinatia averii stranse toata viata iar omul ia ce e la indemana, fara a face efort

     

    " ACASA " este foarte important pentru mine, nu din cauza aspectului financiar.

    De " ACASA " ma leaga amintiri, sentimente, nostalgie, nu in ultimul rand faptul ca daca as fi ales sa plec simteam ca dau cu piciorul la toata viata mea de pana acum, cumva parca as fi trait degeaba, parca as fi irosit anii cei mai frumosi, care ar fi trebuit sa conteze cel mai mult din punct de vedere sentimental, fizic (ma refer la erotism, la dragostea fizica), emotional.

    Nu ca acum ar fi raiul pe pamant, cred ca ma obisnuiesc cu tristetea.

    Dar am ajuns la concluzia ca cel mai tare ma tine legat amintirea fericirii pe care credeam ca o traiesc, pe care chiar am simtit-o, chiar daca doar in sufletul si in mintea mea. Ea este MAREA MEA DRAGOSTE, MAREA MEA IUBIRE, DRAGOSTEA VIETII MELE. Eu pentru ea ............ nu, nu cred.

    Nr. 2 (asa cum ii spui tu), este valoroasa, este buna, este calda, fierbinte, blanda, cum vrei tu sa-i mai spun, dar nu este " ACASA ".

    Asa cum ti-am mai spus, daca in casnicie ar fi fost OK intre noi ( nu am spus TOTUL OK,  MINUNAT, DE VIS, FANTASTIC, etc. sper ca intelegi) nr. 2 nu ar fi avut nici o sansa.

    Dar asta este cazul meu, la tine nu stiu.

    Spera la ce este mai bine, dar asteapta-te la ce este mai rau.

    Sa ai noroc sa-ti gasesti linistea. 

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iun 2017, 06:50
    1 2
    cyan9 said:Uneori marlania e ambalata frumos... Dar e interesant ca nici un barbat nu comenteaza. Ma intreb daca nu cumva e ceva des intalnit acest comportament, doar ca nu se stie...aia de acasa e portul unde trage

     Inseamna  ca  i  prost  daca  nu  le  fute  pe  amandoua!!

    Ori  aia  pe  care  n  o  fute , este  vre  o  stramba!

     

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iun 2017, 06:53
    1 2
    Eu cred ca problema ta este ca esti nefututa , nu ca esti numarul 2!
  •  
    • 28 mesaje
    13 Iun 2017, 10:29
    0 1
    Din cate inteleg cea de acasa nu e atat de afectuoasa verbal, ca in rest nu zice nu. Ce inteleg e ca e un fel de durere a carui pansament e nr 2. De asta zic ca e pacat de sufletul umilit. Se zice ca mandria e pacat, dar am descoperit ca nu. E aparare....
  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iun 2017, 14:54
    2 2
    cyan9 said:Mai white...daca pt nevasta nu e umilitor inseamna ca e foarte nesimtita...

     Sa  te  intreaca  oare???

     

  •  
    • 28 mesaje
    13 Iun 2017, 18:05
    0 2
    Bine zis...aici e interesant Dar poate ma sfatuiti voi cum sa il conving pe el sa renunte...la mine
  •  
    • 28 mesaje
    13 Iun 2017, 18:08
    0 1
    Adica sufera de un fenomen ciudat...oricat as da papucii si in orice fel nu accepta adio...
  •  
    • 28 mesaje
    13 Iun 2017, 18:18
    0 1
    Ma bucur ca vorbesc cu voi...incerc sa inteleg ce mi se intampla...
  •  
    • 742 mesaje
    13 Iun 2017, 22:37
    0 2
    Ma ..voi va iubiti mai..
  •  
    • 2115 mesaje
    15 Iun 2017, 04:29
    0 2
    cyan9 said:Bine zis...aici e interesant Dar poate ma sfatuiti voi cum sa il conving pe el sa renunte...la mine

     Aha, vrabia malai viseaza!

  •  
    • 26 mesaje
    15 Iun 2017, 14:23
    3 0
    Ca sa intalnesti oameni frumosi, trebuie sa ai in primul rand tu un caracter frumos! Este legea atractiei. Nu vreau sa fiu lupul moralist insa ai stiut de la bun inceput ca ai o relatie cu un barbat insurat, acum accepta si tributul! Paradoxul este ca sunt atatia oameni singuri... dar a fost mai interesanta o relatie cu un barbat insurat. Fiecare ne cam meritam soarta. Personal, nu am avut niciodata o relatie cu un barbat carea avea prietena, ce sa mai spun de unul insurat... Este vorba de educatie, de amprenta parintilor asupra noastra, de principii si valori... Ce este mai trist este ca daca o femeie ia barbatul altei femei sau incearca asta, va face asa toata viata. Platim pentru faptele noastre intotdeuana, sunt multe forme de plata. Nu pot sa am intelegere, sa compatimesc pe cineva in aceasta postura. Nu poti face lucruri reprobabile si apoi sa cauti simpatie sau intelegere! Ideea este sa nu mai repeti greseala pe viitor si sa intelegi din experienta respectiva. Nu poti sa iti intemeiezi fericirea pe nefericirea altei persoane. Sunt foarte de acord cu spusele utilizatorului White_storm2!
  •  
    • 11561 mesaje
    15 Iun 2017, 14:30
    1 3
    Alexinne2 said:Ca sa intalnesti oameni frumosi, trebuie sa ai in primul rand tu un caracter frumos! Este legea atractiei. Nu vreau sa fiu lupul moralist insa ai stiut de la bun inceput ca ai o relatie cu un barbat insurat, acum accepta si tributul! Paradoxul este ca sunt atatia oameni singuri... dar a fost mai interesanta o relatie cu un barbat insurat. Fiecare ne cam meritam soarta. Personal, nu am avut niciodata o relatie cu un barbat carea avea prietena, ce sa mai spun de unul insurat... Este vorba de educatie, de amprenta parintilor asupra noastra, de principii si valori... Ce este mai trist este ca daca o femeie ia barbatul altei femei sau incearca asta, va face asa toata viata. Platim pentru faptele noastre intotdeuana, sunt multe forme de plata. Nu pot sa am intelegere, sa compatimesc pe cineva in aceasta postura. Nu poti face lucruri reprobabile si apoi sa cauti simpatie sau intelegere! Ideea este sa nu mai repeti greseala pe viitor si sa intelegi din experienta respectiva. Nu poti sa iti intemeiezi fericirea pe nefericirea altei persoane. Sunt foarte de acord cu spusele utilizatorului White_storm2!

     

     

  •  
    • 2115 mesaje
    16 Iun 2017, 11:26
    2 2
    cyan9 said:Mai white...daca pt nevasta nu e umilitor inseamna ca e foarte nesimtita...

     Draga, pentru nevasta poate fi frustrant, enervant, dar umilitor in niciun caz, doar nu ea calca prin ograda altora. Umilitor este pentru sot si amanta lui, parca ii si vad furisandu-se de ochii cunoscutilor pentru o farama de sex furat, penibil.
    Nu ne-ai spus daca ea stie, dar banui ca nu inca.
    Merita grija, gandurile, constiinta ( bine, cine poseda asa ceva) incarcata, minciunile etc?
    Sa ne povestesti cand o va alege pe nevasta la final, te asteptam!  

  •  
    • 12208 mesaje
    17 Iun 2017, 08:28
    3 0
    Destul de rar sotul renunta la casnicie pentru amanta , amanta doar ii reaminteste ce sotie minunata are !