OFF.

  •  
    • 742 mesaje
    24 Iun 2016, 10:41
    0 0
    In cea mai mare parte in despartire sunt barbatii,dar exista si exceptii.Am mai auzit povesti de despartiri,cazul nostru e ceva de SF,Credeti-ma...in clipa de fata ma bucur ca am scapat de ea,sa o poarte sanatos cine o are.Problema e copii...Nu pot spune ca ma bucur de situatie,dar ma simt impacat am facut fff mult sa fie bine pt el,va trebuii sa treaca ani buni sa pot trece cu vederea.Dau fff multe din suflet...dar cind sa depasit masura bunu-lui simt,doamne ajuta.Nu asi vrea sa ajung timpul cu baiatul...sa ma impinga pe scari si sa ma intrebe ..de ce te grabesti?.Mama lui trebuie sa-si asume raspunderea pt tot.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Iun 2016, 12:02
    0 0
    admin.forum said:Buna ziua, incercati sa nu va mai adresati jigniri. Daca nu puteti empatiza cu o persoana, evitati sa oferiti un raspuns ofensator.

    O zi frumoasa sa aveti!

     

    Dar nu-l ofensez deloc. Ii spun realitatea. Iar daca tu opresti sa vada treaba asta., nu-i faci un bine. O sa creada ca ceea ce a facut este bine si i se cuvin cuvinte de lauda pentru cum si-a crescut copilul. Uite asa apar psihopati, cu acordul si nepasarea noastra.
    Dar tu, doar iti faci treaba si,  stergi.
    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 24 Iun 2016, 13:56
  •  
    • 137 mesaje
    24 Iun 2016, 13:55
    0 0
    igivansenior, aici este un forum pentru discutii, nu poti controla modul in care gandeste o persoana. Poti, daca vrei, sa oferi sfaturi pertinente.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Iun 2016, 15:47
    1 0
    admin.forum said:igivansenior, aici este un forum pentru discutii, nu poti controla modul in care gandeste o persoana. Poti, daca vrei, sa oferi sfaturi pertinente.

     

     

    nici nu vreau sa-l controlez. mi se falfaie de ceea ce face sau gandeste.

    insa diferenta dintre mine si tine consta in reactie. io  sunt reticent la ceea ce spune intr-un loc public si ii voi spune in fata si intr-o nota personala ca-i prost de bubuie si  ca si-a crescut copilul ca o curca beata si da vina pe altii. adica ii spun verde-n fata, fara menajamente.

     in schimb tu, pentru ca in marinimia ta de psiholoaga ai impresia ca faci bine,. ii spui tandru ca probabil a gresit dar nu-i totul pierdut. il vei chema la tine in birou, il vei pune pe o canapea si veti vorbi vrute si nevrute, chestii care  nu vor avea nici o legatura cu prostia lui. dar tu iti vei face treaba, il vei taxa pentru curajul de a vorbii cu tine, cu 150 ora.

    va pleca zambind de la tine din birou si cu o dorinta inzecita sa se spanzure. daca o va face, vei da vina pe sistem, daca nu, il vei chema in continuare la tine.

     happy end. doar pentru tine.

     

  •  
    • 3765 mesaje
    24 Iun 2016, 16:02
    1 0
    admin.forum said:Buna ziua, incercati sa nu va mai adresati jigniri. Daca nu puteti empatiza cu o persoana, evitati sa oferiti un raspuns ofensator.

    O zi frumoasa sa aveti!

     

     

    am vrut sa trec peste acest mesaj dar revin. dovedeste ceea ce am scris mai sus.

    intr-un  fel sau altul, dupa sistemul de valori al tau, nu  dupa regulamentul forumului, daca nu empatizam cu cineva, adicatelea sa fim de acord cu suferinta lui si sa-l  pupam in ciur sau ce de cacat se mai plange, este bine sa tacem , sa nu-l traumatizam.

    orice discutie in contradictoriu este strict interzisa, orice cuvant naspa la adresa lui este strict interzisa, orice am spune care ar putea aduce ofensa mintii lui neprihanite este interzisa.

    intr-un contex oarecare si faptul ca-i spui ca nu a procedat bine, posate fi ofensator. o persoana poate considera si un indemn : da-te mai incolo, ca o ofensa adusa integritatii sale.

    intreb si io, de unde iti vin ideeile astea???????

     

     

  •  
    • 742 mesaje
    24 Iun 2016, 21:12
    0 0
    Nu ai dreptul si nimenia nu-ti dreptul sa faci pe cineva PROST,daca te deranjeaza ceva dupa parerea mea ..schimbi postul ca la TV,Sa plecat de la o discutie ca are 19 ani si forteaza nota prin amenintari ca mai vrea pensi si sa ajuns la atacuri directe.Am tot respectul pentru acest forum ,sunt de 10 ani pe aici dar niciodata nu am facut pe cineva intr-un fel.In primul rind ma respect pe mine,Cum mi-am crescut baiatul e problema numai a mea personala,ma simt foarte impacat ca am facut tot ce am putut,nu ti-am batut in usa..SENIOR....
    Am ajuns la o virsta in care poot vedea pe cineva care are probleme tehnice,pot distinge raul de bine,nu duc grija zilei de miine.Daca am gresit cu ceva la cineva eu voi repara greseala nu altii......
    Inca o data respectele mele pentru ADMIN, 
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Iun 2016, 22:39
    0 0
    Alin42 said
    Am ajuns la o virsta in care poot vedea pe cineva care are probleme tehnice,

     

     

    mi s-a defectat o dioda. poti sa o repari?

    daca tot spui ca iti cresti copilul asa cum crezi de cuvinta, nu mai venii sa ceri sfaturi. asa cum te-ai descurtct 7 ani fara noi, asa te poti descurca si acum.

    din experienta, un om care cere sfaturi niciodata nu le va urma. le cere doar sa creeze impresia ca are nevoie, sa se simta bagat in seama, sa aiba o activitate la creier. oricum, nu vei urma nici un sfat din ceea ce vei primi aici sau aiurea, vei face doar ce crezi tu de cuvinta.

    ai ajuns la o varsta  la care intelpciunea trebuia sa-si faca loc prin muntele de prostie de care dai dovada. macar un licar.

  •  
    • 10065 mesaje
    25 Iun 2016, 08:42
    0 0
    Eu auzira-i ca, dupa razboi multi viteji se gasesc.

    Capul sus , Aline. Situatii gen se gasesc si la "case mari", dar ca-s musamalizate de dragul de a trai in minciuna, ca "la noi" e doar lapte si miere ...

    Ha ha ha .

  •  
    • 742 mesaje
    25 Iun 2016, 11:18
    0 1
    Eu  nu condamn pe nimeni..nu judec pe nimeni...nu am dreptul.Speer ca Adminul sa se autosesizeze..Doamnee ce rai poate fii uni oameni,Credeti-ma...sunt pe aici aproape in fiecare zi,trec poate multe zile si nu comentez,eu daca am ceva de spus la un subiect ,nu am treaba cu omul respectiv..raspund la obiect .citesc raspunsuri sa nu repet raspunsurile,si nu  adresez cuvinte jignitoare ..mai ales ca sunt avertizat,un om normal...prima data vede cum sta treaba,Nimeni de pe acest forum nu poate schimba istoria,doar comentam virtual..oare e greu???chiar si virtual???
     
    Acest mesaj a fost editat de către Alin42: 25 Iun 2016, 11:19
  •  
    • 742 mesaje
    25 Iun 2016, 11:24
    0 0
    Senior..depinde ce tip de dioda,sunt in tema cu aceste diode.cred ca tie t-i sa defectat circuitul integrat.. 
  •  
    • 2115 mesaje
    27 Iun 2016, 08:21
    0 0
    coana_mare said:

    Whitestorm,

     

    Daca deschizi zilnic un jurnal, este imposibil sa nu dai peste cazuri de-acum banale, cum ar fi: ...
    -

    Te intrebi : 

    pana unde trebuie sa tolerezi comportamentul anti-social al propriului copil devenit adult ?

     ...

     Eu banuiesc ca Domnul Alin , dincolo de ce ne-a povestit, ascunde drama violentei propriului copil.

    ... 

    L-a crescut de bine de rau, cat s-a priceput . Acum a ajuns major, pe picioarele lui, e timpul sa-si vada de viata lui, sa o ia in piept, sa vada cat de greu e sa te descurci singur, daramite sa mai ai si un copil in ingrijire..

     Coana mare,
    Pai nu-l mai deschide! (jurnalul)
    Da, sigur, am ajuns sa traim si sa gandim dupa moda jurnalelor. Cu atatea televiziuni pe piata... Apoi ele din ce sa traiasca, cu ce sa-si asigure audienta maxima cu care se lauda si cu ce subiecte sa-si mareasca rating-ul? Cu violente, scandaluri si calomnii.

    Bravos, ce dura ai fost!
    Unde tu vezi un comportament anti-social si un viitor, daca nu chiar actual delincvent eu vad un adolescent pierdut, derutat si confuz care face pe rebelul, si care emana prin toti porii nesiguranta, un fost copil ignorat sistematic, prins intre orgolii prostesti si ura fanatica, folosit in razbunari iluzorii, un copil care nu s-a simtit iubit, dorit si care daca era sfatuit cu calm si drag la timp nu facea atatea greseli. 
    Eu n-am vazut/ citit o vorba buna spusa de Alin despre baiatul lui, n-o fi facut si copilul asta nimic bun niciodata? 

    Visezi la drame, coana mare, lasa televizorul ca vorbesti prostii pe aici! La cat isi barfeste omul asta copilul crezi ca-i era rusine sa spuna si ca o ia pe coaja de la fii-su? Te-a cam luat valul la faza asta.
    Alin l-a privit pe copil tot timpul ca pe o piatra legata de gatul sau, ca pe o greseala pentru care a trebuit sa plateasca doar financiar, fara implicatii sentimentale cu caracter parental, probabil a rasuflat usurat cand copilul a devenit major, doar el, tatal are o noua familie, de-acu' da-l incolo pe pusti.
    Aline, ai grija, daca dai de o "vrabiuta" noua sa nu-i lasi si actualei o "greseala" ca asta veche ca o iei de la capat!

    Nu zau, cand copilul devine major s-a terminat relatia parinte-copil? Asa stii tu? Deci trebuia sa le trantim usa in nas propriilor parinti de la 18 ani, noi astia care am avut parte de caldura parinteasca si am pastrat legatura sfanta a familiei peste atatia ani?  Sau ei noua.


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 28 Iun 2016, 06:33
  •  
    • 2115 mesaje
    27 Iun 2016, 10:40
    0 0
    Alin42 said:
    Mama lui a facut mai multe..doamnee..mai vb. 

     Adica?

  •  
    • 137 mesaje
    27 Iun 2016, 11:09
    0 0
    igivansenior said:
    admin.forum said:igivansenior, aici este un forum pentru discutii, nu poti controla modul in care gandeste o persoana. Poti, daca vrei, sa oferi sfaturi pertinente.

     

     

    nici nu vreau sa-l controlez. mi se falfaie de ceea ce face sau gandeste.

    insa diferenta dintre mine si tine consta in reactie. io  sunt reticent la ceea ce spune intr-un loc public si ii voi spune in fata si intr-o nota personala ca-i prost de bubuie si  ca si-a crescut copilul ca o curca beata si da vina pe altii. adica ii spun verde-n fata, fara menajamente.

     in schimb tu, pentru ca in marinimia ta de psiholoaga ai impresia ca faci bine,. ii spui tandru ca probabil a gresit dar nu-i totul pierdut. il vei chema la tine in birou, il vei pune pe o canapea si veti vorbi vrute si nevrute, chestii care  nu vor avea nici o legatura cu prostia lui. dar tu iti vei face treaba, il vei taxa pentru curajul de a vorbii cu tine, cu 150 ora.

    va pleca zambind de la tine din birou si cu o dorinta inzecita sa se spanzure. daca o va face, vei da vina pe sistem, daca nu, il vei chema in continuare la tine.

     happy end. doar pentru tine.

     

     
    Igivansenior, eu inteleg perfect ce vrei tu sa spui si nu pot sa te contrazic. Dar, asa cum am spus, este un forum pentru discutii. Trebuie sa invatam sa toleram pe toata lumea, chiar si pe cei pe care nu-i credem un exemplu bun. Obiectivitatea mea nu trebuie acuzata sau condamnata, cred ca este de la sine inteles ca nu pot sa critic pe nimeni.

  •  
    • 137 mesaje
    27 Iun 2016, 11:12
    0 0
    igivansenior said:
    admin.forum said:Buna ziua, incercati sa nu va mai adresati jigniri. Daca nu puteti empatiza cu o persoana, evitati sa oferiti un raspuns ofensator.

    O zi frumoasa sa aveti!

     

     

    am vrut sa trec peste acest mesaj dar revin. dovedeste ceea ce am scris mai sus.

    intr-un  fel sau altul, dupa sistemul de valori al tau, nu  dupa regulamentul forumului, daca nu empatizam cu cineva, adicatelea sa fim de acord cu suferinta lui si sa-l  pupam in ciur sau ce de cacat se mai plange, este bine sa tacem , sa nu-l traumatizam.

    orice discutie in contradictoriu este strict interzisa, orice cuvant naspa la adresa lui este strict interzisa, orice am spune care ar putea aduce ofensa mintii lui neprihanite este interzisa.

    intr-un contex oarecare si faptul ca-i spui ca nu a procedat bine, posate fi ofensator. o persoana poate considera si un indemn : da-te mai incolo, ca o ofensa adusa integritatii sale.

    intreb si io, de unde iti vin ideeile astea???????

     

     
    Igivansenior, apreciez efervescenta de care dai dovada, insa totul pleaca de la limbaj. Poti sa iti exprimi parerea, nu a spus nimeni ca esti obligat sa fii de acord cu ceea ce posteaza cineva aici si nu a spus nimeni ca nu ai dreptul sa contrazici pe cineva. Doar te rog sa folosesti un limbaj adecvat. O zi buna! 

  •  
    • 1890 mesaje
    27 Iun 2016, 14:20
    0 0
    igivansenior said:
    Alin42 said
    Am ajuns la o virsta in care poot vedea pe cineva care are probleme tehnice,

     

     

    mi s-a defectat o dioda. poti sa o repari?

    daca tot spui ca iti cresti copilul asa cum crezi de cuvinta, nu mai venii sa ceri sfaturi. asa cum te-ai descurtct 7 ani fara noi, asa te poti descurca si acum.

    din experienta, un om care cere sfaturi niciodata nu le va urma. le cere doar sa creeze impresia ca are nevoie, sa se simta bagat in seama, sa aiba o activitate la creier. oricum, nu vei urma nici un sfat din ceea ce vei primi aici sau aiurea, vei face doar ce crezi tu de cuvinta.

    ai ajuns la o varsta  la care intelpciunea trebuia sa-si faca loc prin muntele de prostie de care dai dovada. macar un licar.

     Oamenii nu vor sa fie vindecati, vor doar sa fie ameliorati!

  •  
    • 11561 mesaje
    27 Iun 2016, 15:00
    0 0
    Alienati cred , nu ameliorate!
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Iun 2016, 03:18
    0 0
    Eu tot nu pricep o treaba . Unde fu ma-sa in toti acesti ani de dupa divort ? De ce nu a intervenit si sa o ia pe mineca de fii-sau incepura a bate cimpii ?
    Mie imi pare olecuta cu foamea-n glanda si il baga la inaintare pe ala mic .

    Altfel, Scorpion, nu neaparat ca pe copil sa-l fi ajuns supararile dupa divort . E cite unu satul de ma-sa ca de mere padurete . Cunosc caz unde, unul din cei doi copii, al mai mare (12-13 ani) il implora pe tata-su sa bage divort si sa o trimata pe ma-sa , ca le ajunsera pina peste cap de isteriile, gilceava si gafele ma-sii. Asadar ...
  •  
    • 151 mesaje
    28 Iun 2016, 13:28
    1 0
    white_storm2 said:
    coana_mare said:

    Whitestorm,

     

    Daca deschizi zilnic un jurnal, este imposibil sa nu dai peste cazuri de-acum banale, cum ar fi: ...
    -

    Te intrebi : 

    pana unde trebuie sa tolerezi comportamentul anti-social al propriului copil devenit adult ?

     ...

     Eu banuiesc ca Domnul Alin , dincolo de ce ne-a povestit, ascunde drama violentei propriului copil.

    ... 

    L-a crescut de bine de rau, cat s-a priceput . Acum a ajuns major, pe picioarele lui, e timpul sa-si vada de viata lui, sa o ia in piept, sa vada cat de greu e sa te descurci singur, daramite sa mai ai si un copil in ingrijire..

     Coana mare,
    Pai nu-l mai deschide! (jurnalul)
    Da, sigur, am ajuns sa traim si sa gandim dupa moda jurnalelor. Cu atatea televiziuni pe piata... Apoi ele din ce sa traiasca, cu ce sa-si asigure audienta maxima cu care se lauda si cu ce subiecte sa-si mareasca rating-ul? Cu violente, scandaluri si calomnii.

    Bravos, ce dura ai fost!
    Unde tu vezi un comportament anti-social si un viitor, daca nu chiar actual delincvent eu vad un adolescent pierdut, derutat si confuz care face pe rebelul, si care emana prin toti porii nesiguranta, un fost copil ignorat sistematic, prins intre orgolii prostesti si ura fanatica, folosit in razbunari iluzorii, un copil care nu s-a simtit iubit, dorit si care daca era sfatuit cu calm si drag la timp nu facea atatea greseli. 
    Eu n-am vazut/ citit o vorba buna spusa de Alin despre baiatul lui, n-o fi facut si copilul asta nimic bun niciodata? 

    Visezi la drame, coana mare, lasa televizorul ca vorbesti prostii pe aici! La cat isi barfeste omul asta copilul crezi ca-i era rusine sa spuna si ca o ia pe coaja de la fii-su? Te-a cam luat valul la faza asta.
    Alin l-a privit pe copil tot timpul ca pe o piatra legata de gatul sau, ca pe o greseala pentru care a trebuit sa plateasca doar financiar, fara implicatii sentimentale cu caracter parental, probabil a rasuflat usurat cand copilul a devenit major, doar el, tatal are o noua familie, de-acu' da-l incolo pe pusti.
    Aline, ai grija, daca dai de o "vrabiuta" noua sa nu-i lasi si actualei o "greseala" ca asta veche ca o iei de la capat!

    Nu zau, cand copilul devine major s-a terminat relatia parinte-copil? Asa stii tu? Deci trebuia sa le trantim usa in nas propriilor parinti de la 18 ani, noi astia care am avut parte de caldura parinteasca si am pastrat legatura sfanta a familiei peste atatia ani?  Sau ei noua.

     

     

          "Copilul" de care vorbim are 19 ani. In fata legii el este major si raspunde in totalitate pt faptele sale. Nu mamicutza, nu taticul lui, ci chiar el, "copilul ".

          

           Ca sa ma abat de la subiect dar ramanand in aceeasi directie... Este o mare greseala sa vezi in fiu/fiicà  un vesnic copil neajutorat pe care tu, parinte iubitor, trebuie sa-i dirijezi viata sau sa-l bati parinteste pe umar de cate ori face pozne care devin din ce in ce mai mari, pe masura inaintarii in varsta... fara sa invete nimic din propriile greseli pt ca uite, mami este aici langa tine, si acum cand ai spart geamul cu mingea, dar si mai tarziu cand ai lasat-o bortzoasa pe " Maricica"... lasa, ca rezolva mami, nu-ti bate tu capul , ce daca te-ai jucat si tu putin, nu ai decat 19 ani, esti doar copil...

     

          Ca sa revin la "cazul" nostru : vad ca sunt multi care se cramponeaza de trecut ( "ai gresit , l-ai educat prost , ai ratat ... etc") . Dar omul asta cauta o solutie pt viitor . trecutul nu il mai putem repara, nu mai putem sa dam timpul inapoi si sa reluam educatia.

          Fiul domnului Alin a fost totusi crescut de doi parinti pana la 12 ani. Apoi, cand perioada cea mai dificila - adolescenta a inceput, maica-sa l-a abandonat, iar taica-sau l-a crescut cum s-a priceput.  Nu exista parinte perfect si educatie perfecta, sa fim seriosi, hai sa ne uitam fiecare in gradina noastra... in toate familiile exista discutii parinte-fiu/fiica, sunt anumite diferente de generatie, conflicte mocnite, unii reusesc sa le aplaneze, sa treaca peste ele, sa traiasca cu ele, altii nu ...

     

        Cred ca cea mai dura lovitura pe care ti-o poate da viata este sa iti fie frica de propriul copil, ajuns la varsta maturitatii..


        Revin la intrebarea mea: ce ar trebui sa faci cand fiul vine beat acasa si iti bate cu pumnul in masa, sau te ia de guler si te da de pereti si te buzunareste dupa pensie (ca sa-si ia alcool sau droguri) ?

      (in cazul nostru, fiul a furat din casa, si il hartuieste pe taica-sau pt bani, ii face scandal, il ameninta... bun, ce va urma? in logica faptelor , vreun stagiu la Harvard ?! sau next level ... vreo scatoalca dupa ceafa sau vreun brânci dat concubinei lui taica-sau ?!)

     

       Nu, serios, ce ati face ?

     

       Ati cadea in genunchi in fata lui, i-ati cere indurare ? ati pleca sa imprumutati bani de la vecini, de la banca, eventual ati pune si casa gaj, ca sa-i dati cat cere, fara sa judecati pt ce ? V-ati milogi de el: "copilasul meu scump, unde am gresit ?! ..."

     

        Sau ati fi ferm : "La mine in casa nu-mi bate nimeni cu pumnul in masa. O sa stam de vorba cand te vei comporta civilizat . O sa stam de vorba ca doi barbati, eu tata si tu fiul meu. O sa ascult ce ai de zis, dar problemele de avere le vor rezolva avocatii. "

     

       Personal, prefer a doua varianta.

     

       Cam asa vad eu lucrurile,

     

        cu drag,

        coana_mare.

     

     

        

       

     

       

      

     

  •  
    • 908 mesaje
    28 Iun 2016, 14:07
    0 0
    admin.forum said:
    igivansenior said:
    admin.forum said:igivansenior, aici este un forum pentru discutii, nu poti controla modul in care gandeste o persoana. Poti, daca vrei, sa oferi sfaturi pertinente.

     

     

    nici nu vreau sa-l controlez. mi se falfaie de ceea ce face sau gandeste.

    insa diferenta dintre mine si tine consta in reactie. io  sunt reticent la ceea ce spune intr-un loc public si ii voi spune in fata si intr-o nota personala ca-i prost de bubuie si  ca si-a crescut copilul ca o curca beata si da vina pe altii. adica ii spun verde-n fata, fara menajamente.

     in schimb tu, pentru ca in marinimia ta de psiholoaga ai impresia ca faci bine,. ii spui tandru ca probabil a gresit dar nu-i totul pierdut. il vei chema la tine in birou, il vei pune pe o canapea si veti vorbi vrute si nevrute, chestii care  nu vor avea nici o legatura cu prostia lui. dar tu iti vei face treaba, il vei taxa pentru curajul de a vorbii cu tine, cu 150 ora.

    va pleca zambind de la tine din birou si cu o dorinta inzecita sa se spanzure. daca o va face, vei da vina pe sistem, daca nu, il vei chema in continuare la tine.

     happy end. doar pentru tine.

     

     
    Igivansenior, eu inteleg perfect ce vrei tu sa spui si nu pot sa te contrazic. Dar, asa cum am spus, este un forum pentru discutii. Trebuie sa invatam sa toleram pe toata lumea, chiar si pe cei pe care nu-i credem un exemplu bun. Obiectivitatea mea nu trebuie acuzata sau condamnata, cred ca este de la sine inteles ca nu pot sa critic pe nimeni.

     Da, ... daca vine la mine in birou  si eu ii spun verde`n fata 

  •  
    • 2115 mesaje
    28 Iun 2016, 14:49
    1 0
    Coana mare, faci scenarii, baiatul n-a "venit beat acasa", nu "l-a luat de guler pe taica-su" si nu "l-a buzunarit dupa pensie". Ai tu vreun bol in care ghicesti viitorul?
    Baiatul asta lucreaza la 19 ani, si-a gasit singur de lucru, nu l-a dus ta-su de manuta! Baiatul asta face ce a vazut in casa, copiaza comportamentul parintilor lui, dar ei n-au ochi sa vada asta, iar taica-su l-a condamnat deja si l-a pus la zid. Frumos, nu?
    Da, si eu prefer a doua varianta, dar nu sunt de acord cu incheierea relatiei cu parintii, sa i se inchida usa in nas nu este " o solutie pentru viitor"! E major, si-a luat zborul, are un job, iar ei continua razboiul, ma-sa il asmute impotriva tatalui, tatal satul si sictirit ii da cu tifla, el se afla tot in mijlocul disputelor. Eu in schimb as termina scandalurile si discutiile cu fosta, gata, s-a terminat, nu mai avem nimic de impartit si as incerca sa-l domolesc pe flacau.
    Da, multi ne cramponam de trecut, nu de acolo a inceput totul? Pe baza trecutului poti explica prezentul, e atat de evident, dar pana cand parintii nu vor recunoaste ca este si vina lor lucrurile vor merge la fel si pe viitor.
    Dar tu coana draga prevezi viitorul pe baza stirilor tv, afirmi ca lumea nu mai este de mult timp una normala si dai ca argument jurnalele pentru asta. vorbesti serios? Da-mi voie sa Alea sunt cazuri izolate, exagerate, facute senzationale tocmai pentru oameni ca tine, care ii privesc suficient de mult incat sa-i si creada. La cate milioane de oameni sunt in tara asta, alea cateva cazuri prezentate de "stiristi" nu constituie regula general valabila.

    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 28 Iun 2016, 14:58