Sentimentul nu e reciproc

  •  
    • 414 mesaje
    9 Nov 2015, 21:13
    0 0
    alexandrualex said:
    pitipoanca69 said:
    alexandrualex said:
    ViktorC said:Nu cumva matale-i bagi ursu-n casa, Alexule ?

     

    Nu nici nu vreau asta. El este cel care a calcat stramb iar ea a fost fraiera ca l-a iertat. Il iarta in continuare. Nici sa vreau nu as putea sa ma joc atat cu sufletul unei fete. Daca nu o mai iubesti, desparta-te de ea frumos, nu iti bate joc. Dar asta ar insemna pt el sa iasa in pierdere.

     
     Adica  cum  s  o  parasesti , daca  ti  da  pasarica  "moca" , prost  oi  fi  oare??? , mai  ales  daca  "ciripeste"  frumos!!!

     


    Nu prea cred ca ii da prea des. Noi incheiem programul pe la ora 22 daca o duc acasa ajunge in cel mai bun caz la 22:30 asta conducand. Altfel face cam o ora. 

     Pana  la  urma,  nimeni  nu  primeste nimic....

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Nov 2015, 21:51
    0 0
    Pacat ca n-o cunosc pe domnisoara in cauza sa-i soptesc bunele intentii a lui Alex ...

    Ii chiar culmea ca ea nu pricepe mititica cum stau lucrurile ...

  •  
    • 414 mesaje
    9 Nov 2015, 22:59
    0 0
    ViktorC said:Pacat ca n-o cunosc pe domnisoara in cauza sa-i soptesc bunele intentii a lui Alex ...

    Ii chiar culmea ca ea nu pricepe mititica cum stau lucrurile ...

     Nu  crezi  ca  e  de datoria lui  Alex,  sa  faca  acest  lucru?  si  eu  as  dorii  sa  ii  spun  multe  domnisoarei...  da  nu  stiu  daca  pentru  binele  lui  Alex?.... asa  Alex daca  mai  intra  si  un  al  treilea  in  aceasta  poveste...  domnisoarei  ii  va  fi  foarte  greu  de ales...

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Nov 2015, 23:14
    0 0
    nanni said:
    ViktorC said:Pacat ca n-o cunosc pe domnisoara in cauza sa-i soptesc bunele intentii a lui Alex ...

    Ii chiar culmea ca ea nu pricepe mititica cum stau lucrurile ...

     Nu  crezi  ca  e  de datoria lui  Alex,  sa  faca  acest  lucru?  si  eu  as  dorii  sa  ii  spun  multe  domnisoarei...  da  nu  stiu  daca  pentru  binele  lui  Alex?.... asa  Alex daca  mai  intra  si  un  al  treilea  in  aceasta  poveste...  domnisoarei  ii  va  fi  foarte  greu  de ales...

     

    Ba da ... e de datoria lui a ii sopti ce si cum, da' i-o fi rusine omului sa-i spuna sau s-o pupe ...

     

    Cit mai in gluma, cit in serios ... incerce-si norocul, fure-i rujul de pe buze ... ce ma rog asteapta, sa i-o tin io ?

     

  •  
    • 1890 mesaje
    10 Nov 2015, 13:10
    0 0
    ViktorC said:

    Cit mai in gluma, cit in serios ... incerce-si norocul, fure-i rujul de pe buze ... ce ma rog asteapta, sa i-o tin io ?

     

     

  •  
    • 414 mesaje
    10 Nov 2015, 13:35
    0 0
    ViktorC said:
    nanni said:
    ViktorC said:Pacat ca n-o cunosc pe domnisoara in cauza sa-i soptesc bunele intentii a lui Alex ...

    Ii chiar culmea ca ea nu pricepe mititica cum stau lucrurile ...

     Nu  crezi  ca  e  de datoria lui  Alex,  sa  faca  acest  lucru?  si  eu  as  dorii  sa  ii  spun  multe  domnisoarei...  da  nu  stiu  daca  pentru  binele  lui  Alex?.... asa  Alex daca  mai  intra  si  un  al  treilea  in  aceasta  poveste...  domnisoarei  ii  va  fi  foarte  greu  de ales...

     

    Ba da ... e de datoria lui a ii sopti ce si cum, da' i-o fi rusine omului sa-i spuna sau s-o pupe ...

     

    Cit mai in gluma, cit in serios ... incerce-si norocul, fure-i rujul de pe buze ... ce ma rog asteapta, sa i-o tin io ?

     

     Tinutu  cu  lumanarea    oricum nu  prea  functioneaza....  ca  bucuros dadeam  o  mana  de  ajutor....

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Nov 2015, 14:06
    0 0
    scorpion112 said:
    ViktorC said:

    Cit mai in gluma, cit in serios ... incerce-si norocul, fure-i rujul de pe buze ... ce ma rog asteapta, sa i-o tin io ?

     

     

     

    Pai nu asa ?

     

    E asa speriat ... ce oare sa-i faca de o pupa ? Cel mult sa se trezeasca cu-n genunchi in oo sau pleznit ceea ce nu prea cred sa se intimple, doar n-o musca ...

    Ma nasol de tre sa dea explicatii acasa de unde vinataile, dar altfel ... io zic s-o pupe si sa lase vrajelile alea cum ca ea l-ar iubi pe gagiusu ca nu-i adevarat , zic io .

     

     

    Iote ce coincidenta, in dimineata asta io iarasi fusei pupat de-o tanti, pe obraji desigur, apoi ischitit cu ca ar fi auzit ca-m divortat ... Mai sa fie ... de-a dreptul m-o surprins cu popacitu , da mi-o placut , normal ...

     

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Nov 2015, 14:08
    0 0
    nanni said:
    ViktorC said:
    nanni said:
    ViktorC said:Pacat ca n-o cunosc pe domnisoara in cauza sa-i soptesc bunele intentii a lui Alex ...

    Ii chiar culmea ca ea nu pricepe mititica cum stau lucrurile ...

     Nu  crezi  ca  e  de datoria lui  Alex,  sa  faca  acest  lucru?  si  eu  as  dorii  sa  ii  spun  multe  domnisoarei...  da  nu  stiu  daca  pentru  binele  lui  Alex?.... asa  Alex daca  mai  intra  si  un  al  treilea  in  aceasta  poveste...  domnisoarei  ii  va  fi  foarte  greu  de ales...

     

    Ba da ... e de datoria lui a ii sopti ce si cum, da' i-o fi rusine omului sa-i spuna sau s-o pupe ...

     

    Cit mai in gluma, cit in serios ... incerce-si norocul, fure-i rujul de pe buze ... ce ma rog asteapta, sa i-o tin io ?

     

     Tinutu  cu  lumanarea    oricum nu  prea  functioneaza....  ca  bucuros dadeam  o  mana  de  ajutor....

     

    Nuuuu ...cica nu mai e la moda luminarea ...

     

    Acu e lanterne cu leduri ce tin mai mult ... o sa te plictisesti pina s-or descarca bateriile ...

     

  •  
    • 151 mesaje
    10 Nov 2015, 18:46
    0 0
    ViktorC said:
    nanni said:
    ViktorC said:
    nanni said:
    ViktorC said:Pacat ca n-o cunosc pe domnisoara in cauza sa-i soptesc bunele intentii a lui Alex ...

    Ii chiar culmea ca ea nu pricepe mititica cum stau lucrurile ...

     Nu  crezi  ca  e  de datoria lui  Alex,  sa  faca  acest  lucru?  si  eu  as  dorii  sa  ii  spun  multe  domnisoarei...  da  nu  stiu  daca  pentru  binele  lui  Alex?.... asa  Alex daca  mai  intra  si  un  al  treilea  in  aceasta  poveste...  domnisoarei  ii  va  fi  foarte  greu  de ales...

     

    Ba da ... e de datoria lui a ii sopti ce si cum, da' i-o fi rusine omului sa-i spuna sau s-o pupe ...

     

    Cit mai in gluma, cit in serios ... incerce-si norocul, fure-i rujul de pe buze ... ce ma rog asteapta, sa i-o tin io ?

     

     Tinutu  cu  lumanarea    oricum nu  prea  functioneaza....  ca  bucuros dadeam  o  mana  de  ajutor....

     

    Nuuuu ...cica nu mai e la moda luminarea ...

     

    Acu e lanterne cu leduri ce tin mai mult ... o sa te plictisesti pina s-or descarca bateriile ...

     

     

     

    In loc sa ajutati baiatul cu niste sfaturi practice,  voi tot despre voi vorbiti ...

     

  •  
    • 414 mesaje
    10 Nov 2015, 21:27
    0 0
    coana_mare said:
    ViktorC said:
    nanni said:
    ViktorC said:
    nanni said:
    ViktorC said:Pacat ca n-o cunosc pe domnisoara in cauza sa-i soptesc bunele intentii a lui Alex ...

    Ii chiar culmea ca ea nu pricepe mititica cum stau lucrurile ...

     Nu  crezi  ca  e  de datoria lui  Alex,  sa  faca  acest  lucru?  si  eu  as  dorii  sa  ii  spun  multe  domnisoarei...  da  nu  stiu  daca  pentru  binele  lui  Alex?.... asa  Alex daca  mai  intra  si  un  al  treilea  in  aceasta  poveste...  domnisoarei  ii  va  fi  foarte  greu  de ales...

     

    Ba da ... e de datoria lui a ii sopti ce si cum, da' i-o fi rusine omului sa-i spuna sau s-o pupe ...

     

    Cit mai in gluma, cit in serios ... incerce-si norocul, fure-i rujul de pe buze ... ce ma rog asteapta, sa i-o tin io ?

     

     Tinutu  cu  lumanarea    oricum nu  prea  functioneaza....  ca  bucuros dadeam  o  mana  de  ajutor....

     

    Nuuuu ...cica nu mai e la moda luminarea ...

     

    Acu e lanterne cu leduri ce tin mai mult ... o sa te plictisesti pina s-or descarca bateriile ...

     

     

     

    In loc sa ajutati baiatul cu niste sfaturi practice,  voi tot despre voi vorbiti ...

     

     Oare  pe  unde  o  fi?

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Nov 2015, 22:19
    0 0
    Io, parerea mea, e ca Alex sa invete din "greselile" altora .



    Intr-adevar, sa nu fim rautaciosi si sa-i dam o mina de ajutor, altfel ... parca vad ca ne scrie de la Manastire .

    Fii atent Alexu' si ia aminte , din orice croiesti "o arma" a dragostei.
    Zi de primavara, timp misto afara , noi la o tigara, io si o "colega" in fata birourilor relaxati la birfa . Din una-n alta, din vorba-n vorba ... imi cazu draga poseta ei ce o avea pusa-n git cum ar veni (cum ar fi centura de siguranta in masina, pricepi tu ...) iara io ... na, nu m-am putut abtine sa nu-i fac un compliment legat de poseta (mar, ba mai mult, nu m-am putut abtine si am tinut sa o si pipai nitel (poseta , desigur) dar cum avea breteaua posetei trecuta printre sini ... io tot pipaind minunea aia de bretea/curea (sau cum io zice) ... m-am trezit cu mina intre sinii ei, absolut accidental , desigur . Asa rusine imi fu di valeiii ... da' cu toata rusinea i-am zis ca are sini frumosi in decolteul ala larg de il avea de moment ...
    Crezi ca m-o faultat sau ceva ? Neee ... o zis ceva gen : tu nu esti intreg la minte ... si cam atit . Apoi dupa un timp m-o invitat la ea acasa la o cafea ca intre "colegi" asa ... am servit cite o cafeau ... copii se uitau la televizor ... noi, ca cei mari am mai iesit la o tigara-n hol ... si cam atit . Barbaxu nu stiu pe unde era plecat, dar am prins ideia ca nu vine prea curind ...

    Acum, Alexule ... la treaba tata, la treaba ... fapte nu vorbe ... De-altfel , ti-o raspuns ea demult intrebarilor tale, doar ca tu n-ai priceput ce si cum ...



    Apropo, Alexule, fii atent la reactiile ei ... sta sa fie pipaita - nu, isi musca buzele, i se taie respiratia, ii creste tensiunea , s.a.m.d ...



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 10 Nov 2015, 22:25
  •  
    • 11561 mesaje
    11 Nov 2015, 09:38
    0 0
    coana_mare said:
    alexandrualex said:
    As zice ca nu e o idee prea buna sa te incurci cu colegele de munca, dar ...

     

    Daca tot iti face confesiuni, de ce nu o intrebi prieteneste, calm, de ce mai sta cu tipul ala daca o face sa sufere ?

     

    Pt ca, odata ce ar fi singura, calea ti-e deschisa ... Apoi nu trebuie sa te invat eu cum sa faci curte unei fete , stii tu acolo, flori, ciocolata ....(asa era pe vremea mea, dar cred ca merge si acum )

     

     

    Am intrebat-o de ce mai sta cu el, iar raspunsul ei simplu a fost ,,pt. ca il iubesc''.
    Am mers pe ideea ,, O sa observe la un moment dat ca isi bate joc de ea si o sa renunte sa mai lupte pt. iubirea lui''. Insa nu e asa, parca e oarba.

    Ciocolata ii iau cel putin o data pe saptamana. Florile am inteles ca nu ii plac( mai rar asa ceva)

     

     

    Bun, intreab-o de ce il iubeste, ce anume ii place la el ?

     

    (florile nu le accepta nu pt ca nu-i plac, ci pt ca ar trebui sa le justifice cumva la mârlanul ala ... Doar n-o sa-i spuna ca si le cumpara singura ...°

     

  •  
    • 10065 mesaje
    11 Nov 2015, 10:38
    0 0
    Io nu pricep de unde atita suparare din partea "juniorului" fata de gagiu domnisoarei ...

    O da ca si cum i-ar sta in cale, nicidecum ca el ii moale ...

  •  
    • 11561 mesaje
    11 Nov 2015, 10:55
    1 0
    Fiule , baga la cap , Domnisoarelor de genul asta nu le plac nici naivii , nici prostanacii , asa ca actioneaza , daca esti capabil , daca nu , cauta una mai "copata" sa te initieze!!!
  •  
    • 7959 mesaje
    12 Nov 2015, 15:35
    0 0
    alexandrualex said:

     
     


    Nu prea cred ca ii da prea des. Noi incheiem programul pe la ora 22 daca o duc acasa ajunge in cel mai bun caz la 22:30 asta conducand. Altfel face cam o ora. 

     Da' de unde stii tu? Despre unele lucruri stim toti, dar nu strigam in gura mare. S-apoi noaptea-i lunga, nu?
    Mda, ce-mi plac femeile care-si vorbesc barbatii de rau!!! Pai ea cui s-ar mai plange daca n-ai fi tu? Io cred ca te minte, te-a vazut impresionabil si te joaca, nu strica la casa omului un credul. 

  •  
    • 7959 mesaje
    12 Nov 2015, 15:40
    0 0
    coana_mare said:

     


     

     

    Bun, intreab-o de ce il iubeste, ce anume ii place la el ?

     

    (florile nu le accepta nu pt ca nu-i plac, ci pt ca ar trebui sa le justifice cumva la mârlanul ala ... Doar n-o sa-i spuna ca si le cumpara singura ...°

     Eu imi cumpar flori si singura, trebuie sa ma justific sotului? Pai daca imi plac...

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Nov 2015, 17:00
    0 0
    White_Storm said:
    coana_mare said:

     


     

     

    Bun, intreab-o de ce il iubeste, ce anume ii place la el ?

     

    (florile nu le accepta nu pt ca nu-i plac, ci pt ca ar trebui sa le justifice cumva la mârlanul ala ... Doar n-o sa-i spuna ca si le cumpara singura ...°

     Eu imi cumpar flori si singura, trebuie sa ma justific sotului? Pai daca imi plac...

     Asa   i  spui  sotului , ca  ti  le  cumperi  singura!!

  •  
    • 7959 mesaje
    12 Nov 2015, 17:15
    0 0
    Pai bate alzheimerul la usa, crezi ca m-ar crede daca I-as spune altceva?
  •  
    • 169 mesaje
    12 Nov 2015, 19:40
    0 0
    Mai Alex esti sigur ca lucrurile stau chiar asa? Pai iarta o data, de doua ori de 10 ori dar da-o naiba ca nu iarta si fata aia la nesfarsit. Cat de indragostita sa fi si sa nu realizezi ca persoana pe care o iubesti isi bate joc de tine. Eu zic sa te duci frumos la ea si sa vorbesti serios pe aceasta. Tema sa iti zica clar daca vrea o relatie cu tine sau nu, ca nu o sa stai sa pierzi vremea asteptand-o pe ea.

    Doar nu ti-o fi frica de iubitul ei. Astia smecheri sunt tari in gura, cand te vezi cu ei.... fug precum gainile.

    Actioneaza pana nu o face altul.
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Nov 2015, 23:14
    0 0
    Sa actioneze zici , Andreea ?

    Io cred ca saracu scapara la "domnisoara" precum vitelu' la drobul de sare, de nu mai da de stire ...