Sentimentul nu e reciproc

  •  
    • 4 mesaje
    5 Nov 2015, 23:57
    0 0
    Buna. Cred ca titlul spune totul. Imi place foarte mult de o colega de la munca, pot spune ca a fost o perioada in care am crezut ca putem fi impreuna. Ea este intr-o relatie cu un baiat care nu o pretuieste, o manipuleaza cum vrea el. Mereu o face sa sufere, plange aproape zilnic iar mie mi se rupe sufletul cand o vad. Tot timpul o intreb ce are iar ea imi povesteste. Munca pentru el a devenit mai importanta decat iubita, el are dreptul sa iasa in oras cand vrea iar ea trebuie  sa ceara voie. Nu mai suport sa o vad trista, dar nici nu vreau sa imi auda urechile ca eu am fost de vina pentru despartirea lor. Ma inteleg foarte bine cu ea, lucram impreuna, sunt zile in care o conduc acasa. Nu stiu cum sa ii spun ca vreau sa fim mai mult decta prieteni, nu vreau nici sa stric o relatie desi stiu ca ea va fi mai fericita.
  •  
    • 151 mesaje
    6 Nov 2015, 00:46
    1 0
    alexandrualex said:Buna. Cred ca titlul spune totul. Imi place foarte mult de o colega de la munca, pot spune ca a fost o perioada in care am crezut ca putem fi impreuna. Ea este intr-o relatie cu un baiat care nu o pretuieste, o manipuleaza cum vrea el. Mereu o face sa sufere, plange aproape zilnic iar mie mi se rupe sufletul cand o vad. Tot timpul o intreb ce are iar ea imi povesteste. Munca pentru el a devenit mai importanta decat iubita, el are dreptul sa iasa in oras cand vrea iar ea trebuie  sa ceara voie. Nu mai suport sa o vad trista, dar nici nu vreau sa imi auda urechile ca eu am fost de vina pentru despartirea lor. Ma inteleg foarte bine cu ea, lucram impreuna, sunt zile in care o conduc acasa. Nu stiu cum sa ii spun ca vreau sa fim mai mult decta prieteni, nu vreau nici sa stric o relatie desi stiu ca ea va fi mai fericita.

     

    As zice ca nu e o idee prea buna sa te incurci cu colegele de munca, dar ...

     

    Daca tot iti face confesiuni, de ce nu o intrebi prieteneste, calm, de ce mai sta cu tipul ala daca o face sa sufere ?

     

    Pt ca, odata ce ar fi singura, calea ti-e deschisa ... Apoi nu trebuie sa te invat eu cum sa faci curte unei fete , stii tu acolo, flori, ciocolata ....(asa era pe vremea mea, dar cred ca merge si acum )

     

  •  
    • 10065 mesaje
    6 Nov 2015, 08:29
    0 0
    Mititica de ea ...

    Ii iesira fericirea-n drum si ea nu baga de seama ...

    Ce milos esti matale, Alexandrule ...

  •  
    • 4 mesaje
    6 Nov 2015, 16:12
    0 0
    As zice ca nu e o idee prea buna sa te incurci cu colegele de munca, dar ...

     

    Daca tot iti face confesiuni, de ce nu o intrebi prieteneste, calm, de ce mai sta cu tipul ala daca o face sa sufere ?

     

    Pt ca, odata ce ar fi singura, calea ti-e deschisa ... Apoi nu trebuie sa te invat eu cum sa faci curte unei fete , stii tu acolo, flori, ciocolata ....(asa era pe vremea mea, dar cred ca merge si acum )

     

     

    Am intrebat-o de ce mai sta cu el, iar raspunsul ei simplu a fost ,,pt. ca il iubesc''.
    Am mers pe ideea ,, O sa observe la un moment dat ca isi bate joc de ea si o sa renunte sa mai lupte pt. iubirea lui''. Insa nu e asa, parca e oarba.

    Ciocolata ii iau cel putin o data pe saptamana. Florile am inteles ca nu ii plac( mai rar asa ceva) 

  •  
    • 10065 mesaje
    6 Nov 2015, 21:48
    0 0
    Lasa Alexandrule c-o sa-si dea ea seama ce pierde ...

    Sta cu mirlanu' ala necioplit ... nici macar o ciocolata nu-i in stare sa-i ia ... Sa-i fie rusine !

  •  
    • 10065 mesaje
    6 Nov 2015, 22:02
    0 0
    Sa-ti spun si o poveste adevarata cu ciocolata, Alexu ...

    Unui nene i se puse pata pe-o draguta . Ea, il cam tinea la respect, pastra distanta (ii dau crezare, avea si motive bine intemeiate ) iar asta, o tot alimenta cu ciocolata . Intr-una din dati cind asta-i impinse o vizta domnisoarei la locuita inminindu-i ciocolata, draguta , o luat-o si s-o tirat in casa lasind-ul pe nenea inlacrimat la poarta . Asta, indragostitu , se aseaza pe un pietroi din apropiere si boceste . Cineva in treacat prin zona se opreste si-l intreaba : oi Ghio, da' si si plinji oi ... ? La care el rusinos raspunde : nu pling oi, nu pling ... imi curji musii ... Apoi o povestit ce si cum ...







    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 6 Nov 2015, 22:03
  •  
    • 687 mesaje
    9 Nov 2015, 08:43
    1 0
    Nu te-as sfatui sa ai o relatie cu o colega de munca.
    Eu am avut si dupa ce nu a mai mers, stii ce greu a fost (cel putin pt mine) ?
    Sa nu vorbesti zile intregi, treceam amandoi unul pe langa altul nu vorbeam, colegii puneau diverse intrebari, de ce ne mai vb una alta...
    Mai gandeste-te o data. Si eu cu el povesteam orice si era minunat, dar dupa despartire...nici la mesaje nu mai raspundea..
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Nov 2015, 08:55
    0 0
    Adevarul eca nici io nu m-as imbirliga cu vreo colega nici in ruptu capului ...

  •  
    • 11561 mesaje
    9 Nov 2015, 10:10
    0 0
    Poky said:Nu te-as sfatui sa ai o relatie cu o colega de munca.
    Eu am avut si dupa ce nu a mai mers, stii ce greu a fost (cel putin pt mine) ?
    Sa nu vorbesti zile intregi, treceam amandoi unul pe langa altul nu vorbeam, colegii puneau diverse intrebari, de ce ne mai vb una alta...
    Mai gandeste-te o data. Si eu cu el povesteam orice si era minunat, dar dupa despartire...nici la mesaje nu mai raspundea..

     
      Este  "caracteristic"  noua  Romanilor , ca  dupa  o  despartire  sa  nu  ne  mai  "bagam  in  seama "  unul  cu  altul!
      Nu  pricep  de  ce  nu  se  poate  pastra  o  relatie  civilizata  , ca  ntre  colegi , sau  oameni  educati!!!!

  •  
    • 1890 mesaje
    9 Nov 2015, 12:58
    0 0
    pitipoanca69 said:

      Este  "caracteristic"  noua  Romanilor , ca  dupa  o  despartire  sa  nu  ne  mai  "bagam  in  seama "  unul  cu  altul!
      Nu  pricep  de  ce  nu  se  poate  pastra  o  relatie  civilizata  , ca  ntre  colegi , sau  oameni  educati!!!!

     Mi-ai luat vorba din gura!

  •  
    • 1890 mesaje
    9 Nov 2015, 13:07
    0 0
    Si sotul meu a fost prieten cu o colega de clasa in liceu! Si dupa ce s-au despartit au ramas prieteni, se suna de sarbatori si de zile de nastere, fiecare si-a vazut de propasire, fiecare s-a casatorit, ne cunoastem (suntem chiar colege de serviciu, numai ca pe alte sectii), vorbim amandoua.
  •  
    • 13 mesaje
    9 Nov 2015, 13:10
    1 0
    ea isi va da seama singura ca e nefericita si va pleca singura din acea relatie insa nu cred ca o va face pt tine , probabil te vede doar ca pe un " umar pe care sa planga " si niciodata ca pe un iubit
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Nov 2015, 13:19
    0 0
    Nu cumva matale-i bagi ursu-n casa, Alexule ?

  •  
    • 13 mesaje
    9 Nov 2015, 14:06
    0 0
    ViktorC said:Nu cumva matale-i bagi ursu-n casa, Alexule ?

     

    )))
    Acest mesaj a fost editat de către fecioara22: 9 Nov 2015, 14:06
  •  
    • 414 mesaje
    9 Nov 2015, 14:09
    0 0
    alexandrualex said:Buna. Cred ca titlul spune totul. Imi place foarte mult de o colega de la munca, pot spune ca a fost o perioada in care am crezut ca putem fi impreuna. Ea este intr-o relatie cu un baiat care nu o pretuieste, o manipuleaza cum vrea el. Mereu o face sa sufere, plange aproape zilnic iar mie mi se rupe sufletul cand o vad. Tot timpul o intreb ce are iar ea imi povesteste. Munca pentru el a devenit mai importanta decat iubita, el are dreptul sa iasa in oras cand vrea iar ea trebuie  sa ceara voie. Nu mai suport sa o vad trista, dar nici nu vreau sa imi auda urechile ca eu am fost de vina pentru despartirea lor. Ma inteleg foarte bine cu ea, lucram impreuna, sunt zile in care o conduc acasa. Nu stiu cum sa ii spun ca vreau sa fim mai mult decta prieteni, nu vreau nici sa stric o relatie desi stiu ca ea va fi mai fericita.

     E  ca  si  cum  in  razboi....  sti  ca  terenul  este  minat..  iar  tu  cauti  pe  acolo  aur...  sau  diamante...  in  acest  mod  cu  siguranta  nu  o  sa  fii  tu  de  vina  pentru  eventuala  lor  despartire,  nu  suporti  sa  o  vezi  trista?  incerca  sa  ii  spui  ca  iti  doresti  mai  mult  decat  prietenie....  cred  ca  acel  raspuns,  va  fii  mult  mai greu  de  suportat...  chiar  daca  e  o  colega  de  serviciu...  esti  nevoit  sa  schimbi  atitudinea...  daca  nu  doresti  sa  fii  doar  psiholog  de  canapea...  si  pana  cand?

  •  
    • 4 mesaje
    9 Nov 2015, 15:20
    0 0
    ViktorC said:Nu cumva matale-i bagi ursu-n casa, Alexule ?

     

    Nu nici nu vreau asta. El este cel care a calcat stramb iar ea a fost fraiera ca l-a iertat. Il iarta in continuare. Nici sa vreau nu as putea sa ma joc atat cu sufletul unei fete. Daca nu o mai iubesti, desparta-te de ea frumos, nu iti bate joc. Dar asta ar insemna pt el sa iasa in pierdere.

  •  
    • 11561 mesaje
    9 Nov 2015, 15:27
    0 0
    alexandrualex said:
    ViktorC said:Nu cumva matale-i bagi ursu-n casa, Alexule ?

     

    Nu nici nu vreau asta. El este cel care a calcat stramb iar ea a fost fraiera ca l-a iertat. Il iarta in continuare. Nici sa vreau nu as putea sa ma joc atat cu sufletul unei fete. Daca nu o mai iubesti, desparta-te de ea frumos, nu iti bate joc. Dar asta ar insemna pt el sa iasa in pierdere.

     
     Adica  cum  s  o  parasesti , daca  ti  da  pasarica  "moca" , prost  oi  fi  oare??? , mai  ales  daca  "ciripeste"  frumos!!!

  •  
    • 4 mesaje
    9 Nov 2015, 16:00
    1 0
    pitipoanca69 said:
    alexandrualex said:
    ViktorC said:Nu cumva matale-i bagi ursu-n casa, Alexule ?

     

    Nu nici nu vreau asta. El este cel care a calcat stramb iar ea a fost fraiera ca l-a iertat. Il iarta in continuare. Nici sa vreau nu as putea sa ma joc atat cu sufletul unei fete. Daca nu o mai iubesti, desparta-te de ea frumos, nu iti bate joc. Dar asta ar insemna pt el sa iasa in pierdere.

     
     Adica  cum  s  o  parasesti , daca  ti  da  pasarica  "moca" , prost  oi  fi  oare??? , mai  ales  daca  "ciripeste"  frumos!!!

     


    Nu prea cred ca ii da prea des. Noi incheiem programul pe la ora 22 daca o duc acasa ajunge in cel mai bun caz la 22:30 asta conducand. Altfel face cam o ora. 

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Nov 2015, 16:12
    0 0
    alexandrualex said:
    ViktorC said:Nu cumva matale-i bagi ursu-n casa, Alexule ?

     

    Nu nici nu vreau asta. El este cel care a calcat stramb iar ea a fost fraiera ca l-a iertat. Il iarta in continuare. Nici sa vreau nu as putea sa ma joc atat cu sufletul unei fete. Daca nu o mai iubesti, desparta-te de ea frumos, nu iti bate joc. Dar asta ar insemna pt el sa iasa in pierdere.

     

    Ba io cred ca fix asta faci, nici n-o pupi, nici nu te lasi ...

     

    Mult mai grav si mai nasoala miscarea ta, decit a "mirlanului" de linga ea ...

     

  •  
    • 151 mesaje
    9 Nov 2015, 20:29
    0 0
    alexandrualex said:
    As zice ca nu e o idee prea buna sa te incurci cu colegele de munca, dar ...

     

    Daca tot iti face confesiuni, de ce nu o intrebi prieteneste, calm, de ce mai sta cu tipul ala daca o face sa sufere ?

     

    Pt ca, odata ce ar fi singura, calea ti-e deschisa ... Apoi nu trebuie sa te invat eu cum sa faci curte unei fete , stii tu acolo, flori, ciocolata ....(asa era pe vremea mea, dar cred ca merge si acum )

     

     

    Am intrebat-o de ce mai sta cu el, iar raspunsul ei simplu a fost ,,pt. ca il iubesc''.
    Am mers pe ideea ,, O sa observe la un moment dat ca isi bate joc de ea si o sa renunte sa mai lupte pt. iubirea lui''. Insa nu e asa, parca e oarba.

    Ciocolata ii iau cel putin o data pe saptamana. Florile am inteles ca nu ii plac( mai rar asa ceva)

     

     

    Bun, intreab-o de ce il iubeste, ce anume ii place la el ?

     

    (florile nu le accepta nu pt ca nu-i plac, ci pt ca ar trebui sa le justifice cumva la mârlanul ala ... Doar n-o sa-i spuna ca si le cumpara singura ...°