buna ziua

  •  
    • 1 mesaje
    3 Sep 2015, 12:53
    0 0
    nu stiu cum sa ies din aceasta situatie.Am fost casatorita timp de 7 ani din care a rezultat un baiat care acum are 12 ani.Am divortat de acea persoana si intre timp m-am recasatorit cu un barbat care a reusit sa ma desparta de familia mea si copilul din prima casatorie nu il suporta deoarece avem un copil impreuna.A devenit agresiv cu mine si fizic si verbal.Nu stiu cum sa mai procedez pt ca in fioecare zi copiii mei asculta jignirile lui si nemultumirile.
  •  
    • 10065 mesaje
    3 Sep 2015, 21:59
    2 0
    lorry35 said:nu stiu cum sa ies din aceasta situatie.Am fost casatorita timp de 7 ani din care a rezultat un baiat care acum are 12 ani.Am divortat de acea persoana si intre timp m-am recasatorit cu un barbat care a reusit sa ma desparta de familia mea si copilul din prima casatorie nu il suporta deoarece avem un copil impreuna.A devenit agresiv cu mine si fizic si verbal.Nu stiu cum sa mai procedez pt ca in fioecare zi copiii mei asculta jignirile lui si nemultumirile.

     

    Sigur doresti sa ti-l judecam ?

     

    N-o sa-i dai cu : da' il iubesc ?

     

  •  
    • 495 mesaje
    3 Sep 2015, 22:09
    1 0
    Oamenii nu se schimba-decat daca vor ei.Daca voia asta,se schimba.Din om rau nu ai cum sa faci om bun.
  •  
    • 10065 mesaje
    3 Sep 2015, 22:21
    1 0
    veracara said:Oamenii nu se schimba-decat daca vor ei.Daca voia asta,se schimba.Din om rau nu ai cum sa faci om bun.

     

    Eu cred ca unii nu doar ca nu vor, ci pur si simplu nu au puterea a o face .

     

    Au un fix al lor si cu toate ca le dai mura-n gura, in ideea de ai ajuta a vedea lucrurile altfel, nu scot capul din carapacea aia a lor nici sa-i omori.

     

  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2015, 09:16
    1 0
    Mi e greu sa inteleg cum o femeie care iese dintr o casatorie cu probleme , in proportie de 90% va alege din nou un barbat aproape identic ca tipologie , ca cel pe care tocmai la parasit!
    Poate Doamnele , ma pot "lumina" , aici!!
  •  
    • 10065 mesaje
    4 Sep 2015, 09:42
    1 0
    La inceputul unei relatii totul e roz, se stie, apoi apar hopuri si hopurele , obstacole in viata de cuplu unde , cred eu, nu se lucra intens pentru remedieri , pentru a aduce imbunatatiri relatiei, ci se cauta lumina, si unde ? in alta parte, unde de altfel totu-i roz si misto (de moment doar dese ori) in prima faza, apoi, sa realizeze ca e intr-o situatie mult mai nasoala de cit fu in prima "escalada" iar gindind la rece realizeaza ca "trecutul" fu bomboana pe linga sitiatia de moment si iote-asa apar si regretele, zic io.

  •  
    • 90 mesaje
    4 Sep 2015, 09:48
    3 0
    Actualul soț nu îți suportă copilul din prima căsătorie nu pentru că aveți un copil împreună, ci pentru că este un om rău. Un individ care se poartă urât cu un copil, în această conjunctură, mai ales, este prin definiție, un dobitoc. Este greu pentru tine să iei o hotărâre radicală - divorțul, adică - pentru că îți spui că vei fi blamată de cei care te cunosc, pentru că va pluti asupra ta spectrul ratării etc. Pe de altă parte, pune în balanță liniștea copiilor tăi care cresc într-un climat oribil, gândește-te la tine, o femeie îndepărtată de familie, mereu agitată, mereu tristă. Ce răspunsuri ai pentru tine? Ce crezi că este de făcut?
  •  
    • 10065 mesaje
    4 Sep 2015, 09:50
    1 0
    Mimira said:Actualul soț nu îți suportă copilul din prima căsătorie nu pentru că aveți un copil împreună, ci pentru că este un om rău. Un individ care se poartă urât cu un copil, în această conjunctură, mai ales, este prin definiție, un dobitoc. Este greu pentru tine să iei o hotărâre radicală - divorțul, adică - pentru că îți spui că vei fi blamată de cei care te cunosc, pentru că va pluti asupra ta spectrul ratării etc. Pe de altă parte, pune în balanță liniștea copiilor tăi care cresc într-un climat oribil, gândește-te la tine, o femeie îndepărtată de familie, mereu agitată, mereu tristă. Ce răspunsuri ai pentru tine? Ce crezi că este de făcut?

     

    Imi permiteti a fi de-acord cu dumneavoastra ?

     

  •  
    • 90 mesaje
    4 Sep 2015, 10:09
    0 0
    ViktorC said:
    Mimira said:Actualul soț nu îți suportă copilul din prima căsătorie nu pentru că aveți un copil împreună, ci pentru că este un om rău. Un individ care se poartă urât cu un copil, în această conjunctură, mai ales, este prin definiție, un dobitoc. Este greu pentru tine să iei o hotărâre radicală - divorțul, adică - pentru că îți spui că vei fi blamată de cei care te cunosc, pentru că va pluti asupra ta spectrul ratării etc. Pe de altă parte, pune în balanță liniștea copiilor tăi care cresc într-un climat oribil, gândește-te la tine, o femeie îndepărtată de familie, mereu agitată, mereu tristă. Ce răspunsuri ai pentru tine? Ce crezi că este de făcut?

     

    Imi permiteti a fi de-acord cu dumneavoastra ?

     

     

    Oricând, dragul meu Viktor, mai ales când și dacă scriu prostii!
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2015, 10:14
    1 0
    Mimira said:
    ViktorC said:
    Mimira said:Actualul soț nu îți suportă copilul din prima căsătorie nu pentru că aveți un copil împreună, ci pentru că este un om rău. Un individ care se poartă urât cu un copil, în această conjunctură, mai ales, este prin definiție, un dobitoc. Este greu pentru tine să iei o hotărâre radicală - divorțul, adică - pentru că îți spui că vei fi blamată de cei care te cunosc, pentru că va pluti asupra ta spectrul ratării etc. Pe de altă parte, pune în balanță liniștea copiilor tăi care cresc într-un climat oribil, gândește-te la tine, o femeie îndepărtată de familie, mereu agitată, mereu tristă. Ce răspunsuri ai pentru tine? Ce crezi că este de făcut?

     

    Imi permiteti a fi de-acord cu dumneavoastra ?

     

     

    Oricând, dragul meu Viktor, mai ales când și dacă scriu prostii!
    Io  cred  ca  s  a  "infiripat"  ceva  intre  voi!!

     

  •  
    • 90 mesaje
    4 Sep 2015, 10:15
    0 0
    pitipoanca69 said:Mi e greu sa inteleg cum o femeie care iese dintr o casatorie cu probleme , in proportie de 90% va alege din nou un barbat aproape identic ca tipologie , ca cel pe care tocmai la parasit!
    Poate Doamnele , ma pot "lumina" , aici!!

     

    Asta se întâmplă pentru că o femeie care alege prost de prima dată face asta din cauza unor factori din trecut ce o vor urma toată viața îi vor decide personalitatea și alegerile ulterioare. Altele aleg prost din prostie, preferă genul "îți-dau-una-peste-ochi-de-te-ia-mama-dracului", genul ăsta este așa mai cu vână, naiba știe... Nu spun că este cazul femeii care a deschis topicul, doar am venit cu două posibile răspunsuri la întrebarea ta.
  •  
    • 90 mesaje
    4 Sep 2015, 10:18
    0 0
    pitipoanca69 said:
    Mimira said:
    ViktorC said:
    Mimira said:Actualul soț nu îți suportă copilul din prima căsătorie nu pentru că aveți un copil împreună, ci pentru că este un om rău. Un individ care se poartă urât cu un copil, în această conjunctură, mai ales, este prin definiție, un dobitoc. Este greu pentru tine să iei o hotărâre radicală - divorțul, adică - pentru că îți spui că vei fi blamată de cei care te cunosc, pentru că va pluti asupra ta spectrul ratării etc. Pe de altă parte, pune în balanță liniștea copiilor tăi care cresc într-un climat oribil, gândește-te la tine, o femeie îndepărtată de familie, mereu agitată, mereu tristă. Ce răspunsuri ai pentru tine? Ce crezi că este de făcut?

     

    Imi permiteti a fi de-acord cu dumneavoastra ?

     

     

    Oricând, dragul meu Viktor, mai ales când și dacă scriu prostii!
    Io  cred  ca  s  a  "infiripat"  ceva  intre  voi!!

     

     

    Ha, i-auzi, Vik, ce zice Piți! Te țin mușchii de-o-nfiripare? ))))))
    Acest mesaj a fost editat de către Mimira: 4 Sep 2015, 10:19
  •  
    • 12208 mesaje
    4 Sep 2015, 10:23
    0 0
    lorry35 said:nu stiu cum sa ies din aceasta situatie.Am fost casatorita timp de 7 ani din care a rezultat un baiat care acum are 12 ani.Am divortat de acea persoana si intre timp m-am recasatorit cu un barbat care a reusit sa ma desparta de familia mea si copilul din prima casatorie nu il suporta deoarece avem un copil impreuna.A devenit agresiv cu mine si fizic si verbal.Nu stiu cum sa mai procedez pt ca in fioecare zi copiii mei asculta jignirile lui si nemultumirile.

     Lory draga , un om gresiv este un om cu probleme mari ...ai doua solutii :UNA RADICALA -DIVORTUL care ar produce alte mari probleme discutii , amenintari si multe scandaluri sau sa il convingi sa mergeti la un consilier de cupluri , dar sa vrea si el sa reusiti sa comunicati sa fiti deschisi si dornici sa reparati problemele grave ce excaladeaza in familia voastra !

  •  
    • 10065 mesaje
    4 Sep 2015, 10:24
    1 0
    Mimira said:
    pitipoanca69 said:
    Mimira said:
    ViktorC said:
    Mimira said:Actualul soț nu îți suportă copilul din prima căsătorie nu pentru că aveți un copil împreună, ci pentru că este un om rău. Un individ care se poartă urât cu un copil, în această conjunctură, mai ales, este prin definiție, un dobitoc. Este greu pentru tine să iei o hotărâre radicală - divorțul, adică - pentru că îți spui că vei fi blamată de cei care te cunosc, pentru că va pluti asupra ta spectrul ratării etc. Pe de altă parte, pune în balanță liniștea copiilor tăi care cresc într-un climat oribil, gândește-te la tine, o femeie îndepărtată de familie, mereu agitată, mereu tristă. Ce răspunsuri ai pentru tine? Ce crezi că este de făcut?

     

    Imi permiteti a fi de-acord cu dumneavoastra ?

     

     

    Oricând, dragul meu Viktor, mai ales când și dacă scriu prostii!
    Io  cred  ca  s  a  "infiripat"  ceva  intre  voi!!

     

     

    Ha, i-auzi, Vik, ce zice Piți! Te țin mușchii de-o-nfiripare? ))))))

     

    Aaa ... ii jelos, ai observat ?

     

     

    Bre Piti bre, baga-ti bre mintile-n cap bre, chiar vrei sa ma vezi ciufulit ?

     

     

  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2015, 10:33
    0 0
    ViktorC said:
    Mimira said:
    pitipoanca69 said:
    Mimira said:
    ViktorC said:
    Mimira said:Actualul soț nu îți suportă copilul din prima căsătorie nu pentru că aveți un copil împreună, ci pentru că este un om rău. Un individ care se poartă urât cu un copil, în această conjunctură, mai ales, este prin definiție, un dobitoc. Este greu pentru tine să iei o hotărâre radicală - divorțul, adică - pentru că îți spui că vei fi blamată de cei care te cunosc, pentru că va pluti asupra ta spectrul ratării etc. Pe de altă parte, pune în balanță liniștea copiilor tăi care cresc într-un climat oribil, gândește-te la tine, o femeie îndepărtată de familie, mereu agitată, mereu tristă. Ce răspunsuri ai pentru tine? Ce crezi că este de făcut?

     

    Imi permiteti a fi de-acord cu dumneavoastra ?

     

     

    Oricând, dragul meu Viktor, mai ales când și dacă scriu prostii!
    Io  cred  ca  s  a  "infiripat"  ceva  intre  voi!!

     

     

    Ha, i-auzi, Vik, ce zice Piți! Te țin mușchii de-o-nfiripare? ))))))

     

    Aaa ... ii jelos, ai observat ?

     

     

    Bre Piti bre, baga-ti bre mintile-n cap bre, chiar vrei sa ma vezi ciufulit ?

     

     

     Ca  tie  nu  ti  o  place  sa  te  ciufuleasca  vreo  2
  •  
    • 10065 mesaje
    4 Sep 2015, 10:35
    1 0
    "Infiripatul" poate fi tradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 4 Sep 2015, 10:39
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2015, 10:39
    0 0
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

  •  
    • 12208 mesaje
    4 Sep 2015, 10:43
    0 0
    mai baieti , iar o luati pe aratura ...
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2015, 10:46
    1 0
    gabriela42 said:mai baieti , iar o luati pe aratura ...

     

    Crede  ne  si  pe  noi  suntem  "statuti" , si  pe  caldura  asta ..........................

  •  
    • 10065 mesaje
    4 Sep 2015, 10:47
    1 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

     

    Aaa ... io nici atit ...

     

    Doar am accentuat situatia nitel , pentru a nu o pune pe doamna intr-o situatie gresit inteleasa .