Penibil

•  
    • 1336 mesaje
    6 Oct 2010, 21:49
    0 0
    Chiar nu mai are nimeni de povestit ceva haios?
  •  
    • 62 mesaje
    27 Oct 2010, 20:28
    0 1
    Tocmai ce mi-am adus aminte si eu de o faza din adolescenta de la bunici in noaptea de Inviere.
    Plec cu prietena mea de acasa, chipurile la slujba, iar ea primeste sarcina de la bunica (o baba afurisita ra) sa aduca nafura acasa de la biserica.
    Noi in noaptea aia am petrecut in bar, la discoteca asa ca nu am ajuns sa luam nafura. Spre dimineata se duce prietena mea acasa, taie o felie de paine, o taie cubulete si o impatureste in servetel sa o dea bunicii.

A fost rasul de pe lume sa o vedem pe baba cu cata evlavie isi face cruce si inghite painea din servetel.
    Au trecut vreo 10 ani de atunci, ne-am departat, ea in alta tara, dar de cate ori imi aduc aminte de Irina imi aduc aminte si de intamplarea aia. )))
  •  
    • 62 mesaje
    27 Oct 2010, 20:34
    0 0
    O alta intamplare intamplare care ma amuza teribil de tare si acum dupa f. multi ani este tot de sarbatori, de Craciun la bunici. Eram cu sora mea mai mica acolo si nu stiu cine ne daduse un pachet de guma. Pe vremea aia abia aparuse Orbit-ul si il vroiam eu pe tot.
    Stabulesc cu sor'mea sa ma lase sa o colind si in schimb sa imi dea partea ei de guma, iar apoi ma colinda ea pe mine si i-o dau inapoi.
    Incep eu: "primiti cu colindul?", ea: da.
    Ii cant eu acolo frumos, primesc partea ei de guma si apoi vine ea la mine: "primiti cu colindul?"
    Eu : nu!!!!

Sa vezi atunci suparare pe ea ca am pacalit-o....Norocul ei a fost ca era si tata cu noi si m-a certat ca sunt mai mare si incerc sa o pacalesc si m-a pus sa ii dau guma inapoi, insa radem de ne prapadim si acum de asta, in preajma Craciunului.
  •  
    • 647 mesaje
    16 Iun 2011, 12:50
    0 0
    doamne cat m-am amuzat de intamplarile voastre...
    nu am apucat sa citesc tot dar am ras cu pofta... Sa-mi aduc si eu aminte de intamplari si va povestesc
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    9 Ian 2012, 01:10
    0 0

Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 03:05
  •  
    • 590 mesaje
    9 Ian 2012, 14:35
    0 0
    multe faze haioase aici
  •  
    • 426 mesaje
    12 Ian 2012, 15:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 682 mesaje
    2 Mar 2012, 14:59
    0 0

Eu nu sunt de prea mult timp aici pe forum, dar topicul asta l am citit in intregime,chit ca mi a luat vreo 3 saptamani sa l citesc. Dar a meritat, sunteti tate fenomenale, am ras in 3 sapt cat n am ras in toata viata mea! Mai ales tu, Ely07, esti extraordinara cu pataniile tale, cel putin la faza cu chiloteii, am ras de m am tavalit pe jos!!!! Rad si acum de una singura, cand mi aduc aminte.....Ely, spuneai atunci mai la inceputul topicului ca vrei sa scrii o carte, ai reusit s o faci? imi pare rau ca v am descoperit doar de vreo 2-3 luni,iar topicul asta doar acum recent dar o sa recuperez eu si o sa incerc sa postez aici faze penibile,pt ca mi s au intamplat si mie destule la viata mea.