Un parfum dulce ...

  •  
    • 1401 mesaje
    7 Sep 2009, 21:43
    0 0
    Si mie imi plac parfumurile dulci. Preferatul meu este Dior Addict. Imi mai plac Chanel Coco Mademoiselle, Dior Pure Poson. Un alt parfum care mi-a placut foarte mult si care e foarte persistent este Comme une Evidence de la Yves Rocher -- e bestial. Nu obisnuiesc sa cumpar acelasi parfum de 2 ori, dar ma tenteaza sa il mai cumpar odata.
    5th Avenue de la Elizabeth Arden e un alt parfum fain.
    Folosesc si parfumuri fresh, am acum Lacoste Pink of Touch si cateva body mist-uri & ape de toaleta de la Victoria's Secret. Dar preferatul meu dintre parfumurile fresh este D&G Light Blue. Stiu ca multa lume il considera comun, dar mie imi place foarte mult.
  •  
    • 1509 mesaje
    7 Sep 2009, 22:43
    0 0
    pai daca Chanel "Coco Mademoiselle" e dulce, atunci Escada "Magnetism" cum e?
  •  
    • 7673 mesaje
    8 Sep 2009, 17:49
    0 0
    am spart fara sa vreau o sticla de Escada Magnetism,in dormitor,vreau sa zic,ca nu mai iesea mirosul.....mult timp a mirosit in dormitor ,mi-a cazut greata de el desi cand l-am primit cadou,mi-a placut enorm
    dar un parfum mai dulce ca asta...n-am intanlit,si am destul de multe
  •  
    • 13 mesaje
    8 Sep 2009, 21:37
    0 0
    Hmm. Ultimul parfum pe care l-am incercat dulce e Dior - Addict e super. oricum fiecare parfum miroase diferit pe fiecare persoana. Trebuie sa gasesti parfumul care se potriveste corpului tau si stilului tau,sa te reprezinte. eu recomand sa mergeti intr-o zi sa testati 2-3 parfumuri si abia a 2-a zi sa cumparati, astfel vedeti notele parfumului care raman dupa 1-2 ore daca va plac. Difera prima aroma de cea care va ramane si care poate nu e la fel de ademenitoare....