Sex in timpul menstruatiei

  •  
    • 1 mesaje
    3 Feb 2006, 19:30
    0 0
    Din punctul meu de vedere, nu este chiar un capat de tara sa faci sex la menstruatie. Bineinteles, asta depinde de tine ca om. Alegerea este a persoanei in cauza.
  •  
    • 522 mesaje
    3 Feb 2006, 19:55
    0 0
    _soul_ fata,cand vom avea o sectiune pt aberatii sau ineptii vom posta acolo, insa pana atunci postam aici, asta este.
  •  
    • 270 mesaje
    3 Feb 2006, 20:29
    0 0
    mai soul tu si Inchizitiamai ramane sa ne arestezi pe toate astea care mai discutam ceva mai ilicit si gata!e o idee,nu?
  •  
    • 122 mesaje
    3 Feb 2006, 21:52
    0 0
    sa faci dragoste in timpul menstruatie... hmmm... atata timp cat este ok pentru ambii parteneri, de ce nu? un ginecolog mi-a spus ca nu e bine pentru ca exista riscul de infectii... heh, risc de infectii/micoze exista de la absorbate, tampoane, hartie igienica...sapunuri(sunt cotraindicate pentru spalatul acolo jos)... alti ginecologi spun ca este ok. sexul, fie el si in acea perioada a lunii, e curat. cu conditia sa fie cu partenerul de cursa lunga. si, din proprie experienta, nu apare sangerare mai puternica. nici macar in zilele dureroase... si la mine sangerarea este in stil mare in primele doua zile(desi iau anti-bebe). daca vreti sa o faceti in "perioada vesela",stati fara grija... singurul inconvenient e curatatul de dupa, dar se rezolva cu un prosop pus sub...
  •  
    • 334 mesaje
    3 Feb 2006, 21:52
    0 0
    La inceput si mie mi se parea cam ciudat, doar din punctul de vedere al sanatatii, mi-era teama sa nu patzesc ceva... dar doctora mi-a spus ca nu e nici un pericol, doar ca e cam murdar!
    Acum nu mai am nici o problema si chiar nu tin cont daca sunt la ciclu sau nu... e un amanunt care nu ma intereseaza ! E chiar incitant! De acord, depinde de fiecare in parte!
  •  
    • 52 mesaje
    4 Feb 2006, 12:08
    0 0
    noi nu facem sex in acea perioada,si noroc ca mai mult de trei zile nu ma tine ciclul.am facut-o o data,dar in vana in apa,unde nu sangeram,cred ca din cauza apei,cica in apa se opreste.
  •  
    • 2538 mesaje
    4 Feb 2006, 16:35
    0 0
    Da,totul depinde de dispozitie.Daca vrei chiar in perioada aceea se poate si e chiar super;uneori chiar se opreste...evident nu tb sa placa neaparat.Fiecare cum simte.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Feb 2006, 21:01
    0 0
    isa...nu shtiu cine ti'a zis tzie sa iei aspirina ptr dureri menstruale dar e total greshit...mai bine ai intreba pe cineva care se pricepe...deci aspirina trebuie exclusa ptr astefel de dureri,algocalmin poate dar nu aspirina ptr ca asta o sa iti intensifice scurgerea...
  •  
    • 562 mesaje
    4 Feb 2006, 21:47
    0 0
    Ce scirbos!!!!!!!!!!! nu mi-am imaginat ca sun persoane care fac asta
  •  
    • 1 mesaje
    4 Feb 2006, 21:58
    0 0
    mey yo-s noua p aici da' am vazut k s dezbate 1 subiect interesant! nu stiu dc vi s pare ceva murdar din moment c este vorba despre corpul vostru! yo pot sa va spun din proprie experienta k nu e asa naspa cum suneti voi! yo am pus-o si asa si prietenul meu chiar e de acord si kiar a "curatat" dupa aceea!
  •  
    • 334 mesaje
    4 Feb 2006, 22:01
    0 0
    ely07, asta inseamna ca n-ai pic de imaginatie!!!
  •  
    • 122 mesaje
    5 Feb 2006, 01:09
    0 0
    Eu am avut o experienta poate putin ciudata dar extrem d placuta:am folosit un tampon ob,care tinea zona "cu armata rosie" inchisa si m-am folosit d penisul lui ca sa ma joc cu punctul C.

    in felul asta amandoi am ajuns la punctul culminant si am putut adormi imbratisati si linistiti
  •  
    • 1 mesaje
    5 Feb 2006, 02:22
    0 0
    mai uite ca mai sunt si fete care s emai gandesc la ale solutii pt a mentine curatenia. bv
  •  
    • 122 mesaje
    5 Feb 2006, 02:39
    0 0
    clean,happy&exhausted...
  •  
    • 562 mesaje
    5 Feb 2006, 16:42
    0 0
    alexia_u2ta, imi inmaginez cie dintre cele ce o fac mai tirziu vor lupta disperate cu boli groaznice precum cancerul.Atunci as vrea sa siu ce imaginatie vor mai avea.
  •  
    • 2039 mesaje
    5 Feb 2006, 17:47
    0 0
    :o cancer? de la sex in timpul menstruatiei? cine ti-a zis? am auzit si eu de infectii, dar cancer? :o
  •  
    • 334 mesaje
    5 Feb 2006, 18:34
    0 0
    ely07 eu nu am auzit de asa ceva si am vb cu 2 medici ginecologi-obstreticieni... nu patesti nimic, trebuie doar sa tii cont de igiena! Daca faci papanicolau o data pe an nu ai cum sa te trezesti cu cancer!
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2006, 11:18
    0 0
    Eu chiar am incercat luna trecuta si m-am simtit bine. Putin jenant a fost la inceputul relatiei. Daca incerci in baie in fata unei oglinzi imense, cu lumina venind din camera, cat sa se ghiceasca anumite contururi, si el folosind un prezervativ(vezi infectii), iti garantez ca mrge ca pe roate.
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2006, 18:29
    0 0
    nu prea am incercat din motive de igiena si pudoare dar sincera sa fiu in perioada asta parca innebunesc de dorinta...asa ca voi incerca!
  •  
    • 1280 mesaje
    6 Feb 2006, 20:24
    0 0
    Depinde si cat sange curge. Daca este mult se face mozoleala. Pe mine personal baia de sange si mirosul ala de sange nu ma atrag.