RELATII TOXICE

  •  
    • 7959 mesaje
    22 Apr 2016, 16:12
    0 1
    Bunica si-a vandut apartamentul si I-a ajutat cu banii de pe el ca ei sa cumpere locuinta asta. Dar ea are si casa, alti copii n-are decat pe fie-sa. S-a mutat cu ei dupa ce a ramas vaduva si le scoate peri albi.
  •  
    • 4313 mesaje
    22 Apr 2016, 16:30
    1 1
    Ni'c nu-i gratuit. 
  •  
    • 7959 mesaje
    22 Apr 2016, 16:39
    0 1
    Mama si fiica!
    Din cate mi-a povestit fiica, toata viata lor a fost presarata cu scandaluri de genul, eu preferam sa stau cu chirie, dar sa am liniste in casa mea.
  •  
    • 421 mesaje
    23 Apr 2016, 09:21
    0 1
    White_Storm said:Mama si fiica!
    Din cate mi-a povestit fiica, toata viata lor a fost presarata cu scandaluri de genul, eu preferam sa stau cu chirie, dar sa am liniste in casa mea.

     Ti-a cerut cineva parerea?

  •  
    • 10065 mesaje
    25 Apr 2016, 12:27
    0 1
    Vasile. said:Probabil sunt si unele amanunte pe care nu le stim: bunica si-a vandut casa pentru a schimba adapostu' fetei, promitandu-i-se ceva ce nu i se da.

     

    Mi-s de aceiasi parere . Tind a crede ca bunica ii cam tinuta la respect, dupa ce tinerii si-au vazut sacii in caruta ...

     

    "Lasa bunica c-o sa locuesti la mine si-o sa fie totul bine, bla bla bla " . Cica cu dracu esti prieten pina treci puntea, c-apoi ... iti arata el ce-i poate pielea ...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    25 Apr 2016, 16:22
    0 1
    paranghelie said:

     Ti-a cerut cineva parerea?

     Dar tie?

  •  
    • 7959 mesaje
    25 Apr 2016, 17:27
    0 1
    ViktorC said:

     

    Mi-s de aceiasi parere . Tind a crede ca bunica ii cam tinuta la respect, dupa ce tinerii si-au vazut sacii in caruta ...

     

    "Lasa bunica c-o sa locuesti la mine si-o sa fie totul bine, bla bla bla " . Cica cu dracu esti prieten pina treci puntea, c-apoi ... iti arata el ce-i poate pielea ...

     

     "in sacul legat nu stii ce este bagat", nu? Ne spunem parerile pe baza povestilor, adevarul e undeva la mijloc tot timpul.

  •  
    • 2 mesaje
    6 Mai 2016, 15:03
    1 0
    Atat de mult adevar.....
  •  
    • 3765 mesaje
    7 Mai 2016, 09:26
    0 1
    domnnica said:Atat de mult adevar.....

     

     

    unde unde???

  •  
    • 2115 mesaje
    15 Ian 2017, 13:51
    0 2
    Am fost martora la tipete, urlete, copii plansi si neveste tarate de par, wtf?
    Traim intr-o lume Nebuna si asta nu ajunge, trebuie sa fim si noi in rand cu "lumea"?
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Ian 2017, 09:43
    0 2
    Ei s-au pierdut multe din valorile morale ...
  •  
    • 11561 mesaje
    16 Ian 2017, 10:30
    0 3
    gabriela42 said:Ei s-au pierdut multe din valorile morale ...

     Intrebarea  e  daca  mai  avem  valori  morale , si  daca  da , cine  le  mai  respecta!!???

  •  
    • 12208 mesaje
    16 Ian 2017, 17:41
    1 2
    Cei ce au intre propriile valori morale si respectul ....!
  •  
    • 2115 mesaje
    18 Ian 2017, 10:15
    0 2
    gabriela42 said:Cei ce au intre propriile valori morale si respectul ....!

     Ce zici ca au...?

  •  
    • 12208 mesaje
    21 Ian 2017, 10:50
    0 1
    SPER INCA ....
  •  
    • 64 mesaje
    21 Ian 2017, 17:38
    0 0
    Am citit pe aici ce a-ti spus voi. Vad ca nu prea se plange nimeni de relatii toxice. O intrebare as avea: se merita sa lupti sau sa crezi ca va fi bine intr- relatie in care momentele frumoase alterneaza cu jicniri, insulte, vorbe urate, amenintari cu bataia ?
  •  
    • 10065 mesaje
    21 Ian 2017, 18:54
    0 0
    madabz said:Am citit pe aici ce a-ti spus voi. Vad ca nu prea se plange nimeni de relatii toxice. O intrebare as avea: se merita sa lupti sau sa crezi ca va fi bine intr- relatie in care momentele frumoase alterneaza cu jicniri, insulte, vorbe urate, amenintari cu bataia ?

     

    Nu, nu merita.

     

    Cine accepta isi merita soarta !

     

    (zise el)

     

  •  
    • 12208 mesaje
    21 Ian 2017, 19:03
    0 0
    madabz said:Am citit pe aici ce a-ti spus voi. Vad ca nu prea se plange nimeni de relatii toxice. O intrebare as avea: se merita sa lupti sau sa crezi ca va fi bine intr- relatie in care momentele frumoase alterneaza cu jicniri, insulte, vorbe urate, amenintari cu bataia ?

     NU , NICIODATA !O relatie inseamna alceva , cu totul altceva! 

  •  
    • 64 mesaje
    21 Ian 2017, 19:06
    0 0
    ViktorC said:
    madabz said:Am citit pe aici ce a-ti spus voi. Vad ca nu prea se plange nimeni de relatii toxice. O intrebare as avea: se merita sa lupti sau sa crezi ca va fi bine intr- relatie in care momentele frumoase alterneaza cu jicniri, insulte, vorbe urate, amenintari cu bataia ?

     

    Nu, nu merita.

     

    Cine accepta isi merita soarta !

     

    (zise el)

     

     

    Se mai poate schimba un asemenea om?sa isi dea seama ca greseste? Sau se poate intampla ptr o perioada apoi o ia de la capat? Si inca ceva? Poate avea femeia vina sau e o scuza a lui ptr a-si justifica iesirile? Ma gandesc ca reactiile tale te definesc pe tine indiferent cum crezi ca a deranjat celalalt!
  •  
    • 12208 mesaje
    21 Ian 2017, 19:13
    1 0
    Educatia, modelul parental , de multe ori propria fragilitate ii face pe oameni violenti verbal si chiar fizic .Sanse sa se schimbe nu sunt decat poate prin mult bine , dar trebuie sa observi data are iesirile violente si jigniri atunci cand este si el la randului cicalit , umilit sau chiar jignit de catre tine ...