Adulter

  •  
    • 11 mesaje
    21 Nov 2014, 03:33
    1 0
    buna...nush daca pot fi de ajutor dar incerc.sora de curand a divortat si stiu ca pentru a dovedi ca a trimis ea bani in tara pentru copil(ei fiind in strainatate) a mers la posta a completat nush ce formulare si in putin timp i a venit plic cu hartiile in care scria ce sume si pe ce data a trimis banii.acum ma gandesc eu...stie datele sotului si poate si numele amantei,poate el i a trimis bani aleia prin posta,sa se duca sa intrebe si poate rezolva cv,asa poate sa aiba o dovada.alta chestie,mesajele si conversatiile pe facebook nu se iau ca dovada in instanta.si totusi sa ceara parerea si altui avocat.succes
  •  
    • 11561 mesaje
    21 Nov 2014, 07:57
    0 0
    Oana_Domino said:mi-era dor de un subiect de genu, scris de tine, miki


    sa ii sparga parola la mess/ feisbuci draci laci

    poate gaseste chestii interesante

     
      E  cam  penala  propunerea  ,  s ar  putea  sa  ajunga  ea  "la  racoare "!!!

  •  
    • 2297 mesaje
    21 Nov 2014, 07:58
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 21 Nov 2014, 08:08
  •  
    • 7743 mesaje
    21 Nov 2014, 08:39
    1 0
    avocata ii vinde vise, ii ia banii degeaba, miki. ea de cerut poate sa ceara, n-o doare mana sa scrie, problema e ce primeste.
    1/2 din bunurile comune, cate mai sunt, miki
    cazul meu, cu 2 copii care au ramas la mine cu vina lui exclusiva si n-am primit mai mult de jumatate .
    ba a trebuit sa ma lupt, sa cheltui la bani aiurea ca sa demonstrez ca nu pot sa locuiesc cu el in casa pentru ca boul asta vroia, eu etajul, el parterul, iti dai seama.
    pensie de intretinere pentru ea iar nu primeste, unde mai pui ca el nu lucreaza..de unde pensie?
    dureros, amar, stiu. dar asta e realitatea.
  •  
    • 12625 mesaje
    21 Nov 2014, 09:01
    1 0
    mizdis said:Gagici, am nevoie de ajutor. De fapt, o cunostinta de-a mea. Plecati de 10 ani in vest , ea dobandit cetatenie, el nu(ca nu a vrut). El muncit cinci ani, castigat bine. Dupa cinci ani , el ramane fara job, primeste somaj. Dupa doi ani, nu mai primeste somaj. Mai trec doi ani, timp in care ea munceste pe branci. Se duce femeia si munceste, are grija de batrani, copii, traiesc cat mai modest. Ca in mai, barba-tu sa ii spuna ca mai bine divorteaza, ca sa nu mai plateasca impozit in vest. El nervos, toata lumea se gandea ca e nervos ca nu are job. Pe dracu, el isi gasise o pisi in Ro. Si de fapt si de drept, el a spus ca aprimit somaj numa doi ani, cand de fapt a primit patru ani. Si acu a plecat in Ro cu toata agoniseala din vest. Si el acuma traieste in Ro, plecat cu banii si toate dn casa din vest. Ea, sotia, si-a angajat avocata si se pare ca tre sa demonstreaze ca el o insala. Cum demonstreaza ca ala o insala? Daca mai stiu ceva, intrebati-ma, poate stiu sa raspund. Se pare ca nu se afiseaza impreuna si e greu de dovedit, cu toate ca el nu mai locuieste la casa comuna dn Ro, ci locuieste la amanta. Imbarligata treaba

     
    nu am citit toate paginile insa stric pe subiect
    la ce ajuta sa dovedeasca adulterul? Eu as miza pe faptul ca :
    1.A luat 4 ani somaj si nu i-a adus acasa..se poate proba cu actele de la somaj presupun
    2.Presupun ca partajarea se face in 2 deci nu vad de ce a plecat el cu toate..si la faza asta unde a fost ea?
    3.Daca a plecat cu toata agoniseala sa aduca probe extrase de cont si toate alea. 

    sa mearga pe partea materiale , ca a furat ceva de genul, de ce sa mearga pe adulter? 

  •  
    • 3816 mesaje
    21 Nov 2014, 09:03
    1 0
    Mg gagici, ati fost de un real folos.
    cafe, nu e in Nemtia doamna, pe lnga noi.

    Cen, io ii spusai ce imi spusasi, dar se pare ca mai tre sa ii spun inca o data.
    Mc mult, daca mai aveti idei, bine venite.
  •  
    • 742 mesaje
    21 Nov 2014, 09:32
    0 0
    Hei...hai sa vorbim serios,nimenea nu cunoaste adevarul ce este intre ei,ceea ce se intelege e ca tipa vrea bani .E sigura ca nu se va mai impaca cu el,daca il ascultii pe el poate ii dati dreptate,daca o asculti pe ea ii dati ei dreptate,probabil sa saturat omul de ea si sa tot dus..
    Intr-o despartire se incerca pe toate caile sa se ia unul de la altul cit mai mult,eu ii tin pumnul barbatului ca asa e normal.Poate se inchina cu amindoua miini ca a scapat de ea .
    Acum astept palme.....rosi. 
  •  
    • 10065 mesaje
    21 Nov 2014, 13:02
    0 0
    Asa asa , nenea Alin .

    Asa-s femeile (unele, desigur) mai razbunatoare si ii trag cu " te fac io, te dreg io, te la io in funduletu' gol" ...

    Si cita oftica cind de final tot cu buza fripta au ramas ... Deh, cel putin s-au racorit dind din miini si din picioare de-aiurea.

  •  
    • 2085 mesaje
    21 Nov 2014, 14:27
    0 0
    Io n-am prea citit ce-ati scris voi ca n-am avut vreme...
    Da mie mi se pare ca e furt intre soti.
    Si e penal.
    Si pe civil....abandon.
    Se zica evele de au patalama in drept.
    Si zau ca nu pricep de ce se cramponeaza de amanta.
  •  
    • 3816 mesaje
    21 Nov 2014, 15:33
    0 0
    In citatia aia de divort, scrie ca ei nu mai traiau impreuna, adica nu se mai lungeau la orizontala din 2012.
    Si nevasta zice ca se distrara la orizontala pina in ultimul moment.
    Toate boarfele si chestiile cu care a plecat a plecat cu ele ca a zis ca pleaca cu ele in Ro, acasa, ca sa isi gaseasca de munca.
    Se pare ca in Ro de munca nu si-a gasit, dar si-a gasit-o pe doamna avocet care se pare ca acuma e si gravida cu Casanova nostrum.
    Nu stiu, probail nevasta vrea razbunare, ca a plecat ala dupa 26 de ani cu toata agoniseala lor de 10 ani d-afara
  •  
    • 2085 mesaje
    21 Nov 2014, 15:36
    0 0
    Vrea razbunare ? Pai cum ziceam : plangere penala pentru furt intre soti.
  •  
    • 8217 mesaje
    21 Nov 2014, 16:03
    0 0
    Miki, sfaturi s-au tot dat. Important e ca femeia sa inteleaga ce are de facut.

    Cunosc pe unii care au divortat recent. Boul satului a ramas in casa, ea cu fiul s-au mutat intr-un apartament. Ala se zgarceste la fiecare banut, ca sunt munciti de el, ea nu vrea sa se certe cu el, nu-i trebuie mai nimic.
    Cica baiatul e al ei, ea l-a crescut cum o vrut ea, el o sa-si faca altul cu alta, sa fie al lui.
    toata lumea o sfatuieste sa lupte pt drepturile copilului, chit ca tațsu e un tampit.

  •  
    • 2297 mesaje
    21 Nov 2014, 22:20
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4582 mesaje
    21 Nov 2014, 22:27
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    21 Nov 2014, 22:42
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    22 Nov 2014, 00:32
    0 0
    Pai au casa dn Ro care face cam 80 mii gauroi. Plus, zice nevasta, banii cu care a plecat el. Casa dn Ro, daca s-ar imparti jumi juma,ar revenii fiecaruia cate patruj de mii. Daca avocata ei cere despagubiri douaj de mii, lui ii mai raman din partea lui de casa douaj de mii de primit. Io va zic ce zice nevasta, ca asa i-a zis avocata, ca o sa ceara despagubiri douaj de mii
  •  
    • 6557 mesaje
    22 Nov 2014, 02:42
    0 0
    Acu pe bune,n.au muncit amandoi pentru casa aia?
  •  
    • 3816 mesaje
    22 Nov 2014, 07:45
    0 0
    Pai da, ca fura impreuna 26 de ani
  •  
    • 3816 mesaje
    22 Nov 2014, 07:47
    0 0
    E naspa ca nevasta e la dracu cu gheme, ala e in Ro, avocata tot in Ro, e cam tampita situatia
  •  
    • 10065 mesaje
    22 Nov 2014, 09:02
    1 0
    Ura si prostia au domnit de cind e lumea.

    De parca fara "razboiul stelelor" nici nu s-ar putea rezolva nimic pe lumea asta . Dar deh, tiganeala e mai dulce decit a se aseza, discuta si a cade in comun de-acord a da totul pe din-doua. Totul e discutabil, doar buna vointa necesita.