Adulter

  •  
    • 4346 mesaje
    20 Nov 2014, 21:15
    0 1
    daca era persoana potrvita..astfel de probleme nu apareau la orizont
  •  
    • 16187 mesaje
    20 Nov 2014, 21:17
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    20 Nov 2014, 21:18
    0 0
    Panse, nu stiu daca ea a muncit in anii aia, dar tind sa cred ca da.
    Au copii, unul casatorit, altul are 18 si sta cu ma-sa.
  •  
    • 6557 mesaje
    20 Nov 2014, 21:20
    0 0
    In cazul asta nu stiu daca ar putea face ceva fiind si copiii majori
  •  
    • 3816 mesaje
    20 Nov 2014, 21:23
    0 0
    Pai nu stiu unde trebuie sa divorteze, ca ea acu are cetatenia tarii respective si el e roman
  •  
    • 7743 mesaje
    20 Nov 2014, 21:26
    0 0
    mizdis said:Gagici, am nevoie de ajutor. De fapt, o cunostinta de-a mea. Plecati de 10 ani in vest , ea dobandit cetatenie, el nu(ca nu a vrut). El muncit cinci ani, castigat bine. Dupa cinci ani , el ramane fara job, primeste somaj. Dupa doi ani, nu mai primeste somaj. Mai trec doi ani, timp in care ea munceste pe branci. Se duce femeia si munceste, are grija de batrani, copii, traiesc cat mai modest. Ca in mai, barba-tu sa ii spuna ca mai bine divorteaza, ca sa nu mai plateasca impozit in vest. El nervos, toata lumea se gandea ca e nervos ca nu are job. Pe dracu, el isi gasise o pisi in Ro. Si de fapt si de drept, el a spus ca aprimit somaj numa doi ani, cand de fapt a primit patru ani. Si acu a plecat in Ro cu toata agoniseala din vest. Si el acuma traieste in Ro, plecat cu banii si toate dn casa din vest. Ea, sotia, si-a angajat avocata si se pare ca tre sa demonstreaze ca el o insala. Cum demonstreaza ca ala o insala? Daca mai stiu ceva, intrebati-ma, poate stiu sa raspund. Se pare ca nu se afiseaza impreuna si e greu de dovedit, cu toate ca el nu mai locuieste la casa comuna dn Ro, ci locuieste la amanta. Imbarligata treaba

     

     

     prietena ta sau avocata ei  tine neaparat sa aiba ca motiv adulterul? e bataie mare de cap, eu as  face asa, merge pur si simplu pe motivul separarii..

    pentru ca asta e, cei doi soti sunt separati in fapt, unul ici altul acolo,  2 martori care sa spuna ca a plecat cu hangaralele dupa el cu banii, discutii aprinse, certuri si gata, ii divorteaza

    nu se poate acolo unde locuieste  sotia? din cate stiu in Ro se poate.

  •  
    • 6557 mesaje
    20 Nov 2014, 21:31
    0 0
    Miki poate sa divorteze oriunde doar ca daca are nevoie sa demontreze in cealalta tara divortul pentru cine stie ce alte acte trebuie sa.l legalizeze Acum depinde in ce tara e, dar cred ca oriunde in vest legile sunt mai mult de partea femeii oricum pentru divort trebuie sa aiba un an de separare in vest
  •  
    • 3816 mesaje
    20 Nov 2014, 21:33
    0 0
    Se pare ca avocata insista ca adulterul sa fie motivul.Eu i-am spus sa urmareasca subiectul si daca mai e ceva de adaugat, sa imi spuna
  •  
    • 6557 mesaje
    20 Nov 2014, 21:37
    0 0
    Avocata aia cine stie ce renume vrea sa-si faca printre femeile insetate de razbunare )
    pe aici in lege scrie destul de clar ca adulterul e destul de greu de dovedit, ca e foarte putin probabil sa imbunatateasca cu ceva pensia care ii trebuie ei platita etc
    si ca cel mai simplu e cu un an de separare
    Acu' de, depinde foarte mult de cat spectacol vrea sa faca
    De divortat oricum poate divorta, dar asa cu spectacol avocata ia mai multi bani, logic )
  •  
    • 307 mesaje
    20 Nov 2014, 21:40
    0 0
    anda22-7 said:daca era persoana potrvita..astfel de probleme nu apareau la orizont

     

    pfff!! plictisitoare mai esti, femeie!

     

    on topic: greu de dovedit, bataie foarte mare de cap, o gramada de bani cheltuiti si pentru ce?

    timp pierdut, o gramada de nervi si amaraciune; as termina cat mai repede orice legatura si mi-as reface viata; nu vad de ce ar alege un divort lung si dureros? ca sa ce? atasament, razbunare? 

    intreb...nu vrea sa-i dea drumul? divort cu acordul ambelor parti pe motiv de nepotrivire si la revedere; ce-ar mai fi de spus sau demonstrat?

  •  
    • 7469 mesaje
    20 Nov 2014, 21:42
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 742 mesaje
    20 Nov 2014, 21:42
    0 2
    Nu merge ..nu merge...ura si la gara,stiu....barbatul e de vina..femeia nuuuuu.
     
  •  
    • 7469 mesaje
    20 Nov 2014, 21:42
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    20 Nov 2014, 21:46
    0 0
    Pai el a zis ca a plecat in Ro ca sa isi gaseasca de munca.
    Se pare ca din Ro i-a fost trimisa citatie in tara unde traieste si ea zice ca nu a primit-o.
    Pai nu ca nu vrea sa ii dea drumul, dar vrea bani femeia, ca traieste acum la limita cu lovelele
  •  
    • 7743 mesaje
    20 Nov 2014, 21:47
    0 0
    sa ceara parerea altei avocate,zic eu.
    si in tara cu amandoi sotii e greu de dovedit adulterul daca unul a plecat din Craiova la Constanta. dar in doua tari? a plecat dom'le a parasit domiciliul cu catel purcel. pai de ce? pai de bine sau asa i s-o pus pata, nah!
    chestia e ca nu ne mai vizitam de x lun.., eu stiu, o fi dat ortu popii !
  •  
    • 7743 mesaje
    20 Nov 2014, 21:48
    0 0
    ea nu primeste bani , pensie de intretinere sa inteleg, decat daca se dovedeste adulterul?
  •  
    • 307 mesaje
    20 Nov 2014, 21:52
    0 0
    mizdis said:Pai el a zis ca a plecat in Ro ca sa isi gaseasca de munca.
    Se pare ca din Ro i-a fost trimisa citatie in tara unde traieste si ea zice ca nu a primit-o.
    Pai nu ca nu vrea sa ii dea drumul, dar vrea bani femeia, ca traieste acum la limita cu lovelele

     

    S-ar putea sa cheltuie o gramada de bani si sa nu obtina nimic. Nici el nu o sa stea cu mainile in san, depinde ce avocat are norocul sa gaseasca si s-ar putea sa iasa o istorie lunga si dureroasa/tiganoasa cu martori falsi si insinuari. 

  •  
    • 3816 mesaje
    20 Nov 2014, 21:52
    0 0
    Sa mor daca stiu.Dar ce am inteles, ca legea, ori n Ro ori dincolo e ca dupa douaj de ani de caZnicie, ea primeste pensie de intrtinere
  •  
    • 10065 mesaje
    20 Nov 2014, 21:55
    0 0
    Valeiii ... ce mirlan, isi ia zestrea si fuge ..

    Lasu' ...

  •  
    • 12208 mesaje
    20 Nov 2014, 21:57
    0 0
    mizdis said:Sa mor daca stiu.Dar ce am inteles, ca legea, ori n Ro ori dincolo e ca dupa douaj de ani de caZnicie, ea primeste pensie de intrtinere

    intreba-o pe ea in ce oras locuieste individul , poate se iveste ceva sau cineva sa o poata ajuta !