O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 11561 mesaje
    30 Mai 2016, 14:08
    0 0
    ViktorC said:Multumim, multumim ...

    Da' io tot la castraveti murati ramin si zeama ...

     Bre , da  ai  chefuit  nu  gluma!!!

  •  
    • 2115 mesaje
    30 Mai 2016, 16:24
    0 0
    gabriela42 said:
    white_storm2 said:Gabito, mama, mi-am luat masinarie de facut paine. Se haleste la greu, cum 'mneaei face doar una, e jale, tre'e sa stai cu ochii pe dansa! Bani dati de pomana, mi-am facut de lucru!

     

    Bine ai revenit ma bucur enorm si stii ca sunt sincera ! Am de mai bine de un an jumate si o folosesc odata pe saptamana .Dar o programez seara, ea lucreaza de pe la 5 dimineata si de ex la ora 10 e gata painica mea .

     Doar "odata"?  
    A mea  are programe si mai mici, in trei, doua, 1, 5 ore e gata painica. Si ma gandeam sa facem in casa, sa nu mai cumparam ca oricum e umflata cu aer cea din comert, nu se compara painea de casa cu ce este la vanzare.
    Dar se haleste la greu! Naspa, creste burta, una pe zi (paine) nu ajunge, pentru sandwichiuri nu e buna, etc... 
    Deh, mi-am facut damblaua, mai bine nu mi-o faceam!  
    Tre'e sa-I gasesc un loc undeva si masinariei asteia...
     

  •  
    • 12208 mesaje
    30 Mai 2016, 16:29
    0 0
    Da eu o folosesc mai mult pentru gogosi, aluat de pizza , in post scovergi, Eu cu regimul meu hipocaloric nu mananc decat o felia de paine pe zi si nici omul nu manaca paine multa, iar sandwiciuri nu fac ca nu am pentru cine , fiul e in prag de insuratoare nu da pe acasa ...
  •  
    • 2115 mesaje
    30 Mai 2016, 17:25
    0 0
    gabriela42 said:
    white_storm2 said:Buey copii, nu poate sa lipseasca omul ca a dat coltul? Bine ca nu-mi cantarati prohodul!
    Cineva se joaca pe contul meu vechi, am cerut sa fie sters deja de ceva vreme.
    Va pup cu drag pe toti, mi-ati lipsit!

    Eu am fost bulversata zau iti spun si recunosc , chiar de unii m-au catalogat drept prostuta ca sa nu zic chiar proasta ;ca imi pasa de ce se intampla cu o persoana pe care nu o cunosc personal si nici macar numele nu i-l stiu. Sau sa fi vorbit vreodata personal ....Eu nu cred despre mine, ca as fi asa; ci doar sensibila si tipul de om caruia ii pasa ...stiu ca si asta deranjeaza , dar nu ma pot abtine , iubesc oamenii , cum sunt ei buni rai sau indiferenti ... Zi tu ce ai fi facut in asa o situatie groaznica ....caci ca sa o iau ca pe o gluma LUGUBRA eu nu am putut ...

     Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat, am multe pe cap in ultima vreme si cam citesc in diagonala, aka pe sarite.
    In niciun caz n-as fi dat din casa, adica informatii primite doar de mine! Dar,... asa-s femeile, pana nu se dau stiutoare de amanunte, nu pot sa respire!
    Pe vremea cand doar citeam forumul, cineva anunta moartea unui user, citindu-l/o mult timp l-am indragit si mi-a parut aiurea trecerea lui/ei in nefiinta, am simtit ce probabil ai simtit si tu Gabi in urma farsei asteia idioate.
    E o lume virtuala, exista clone care-ti preiau nick-ul, oameni cu 7 fete si 7 identitati, daca esti destept nu te increzi nici in oamenii pe care ii vezi zilnic, dar'mi'te intr-o lume virtuala!

  •  
    • 2115 mesaje
    30 Mai 2016, 17:48
    0 0
    pitipoanca69 said:
    white_storm2 said:
    gabriela42 said:

    :

     Superba zi de joi ...daa! ...Vine si weekendul acus '...Apoi si ziua copilului! ...parca e si ziua mea ..eu inca ma simt copil ....am trecut pe langa un cires si imi venea sa ma catar sa fur cateva ...de pofta ...hii desi am cumparat si cirese si capsuni , cele din pom pareau mai dulci !

     La noi sunt verzi ciresele, dar au aparut pe piata, la 15 lei kg.

     
      Bre  da  ce  speculanti , iti  dau  eu  cu  8  lei!!!

     Da-mi, te rog!  
    La noi sunt 13 lei alea pietroase bune inca, alea trecute sunt 8 lei. Pai daca nu-s bune... 

  •  
    • 10065 mesaje
    30 Mai 2016, 19:22
    0 0
    De va trageti rochite si va cocotati in ciresu' meu ...

    Vi le dau moaca, gratis, cu tot cu scara ...

  •  
    • 2115 mesaje
    30 Mai 2016, 20:10
    0 0
    Bre, vezi ca lumea "noua" te crede!
    Ai drac' comercianti, I-am pune cu botul pe labe, dar romanii sunt fraieri si slabi!
  •  
    • 12208 mesaje
    30 Mai 2016, 22:18
    0 0
    Mie nu mi s-a intamplat recunosc nici aici si nici pe kudika sau garbo.Pe garbo sunt de 7 ani...nu m-am gandit sa ti se intample chiar tie. Dar mi s-a parut ciudat rau.
  •  
    • 12208 mesaje
    30 Mai 2016, 22:22
    0 0
    Seara buna .Cirese am luat si cu 20 si cu 15 iar capsuni bune cu 12.Azi a luat omu' niste caise dar cu un gust ciudat.
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2016, 08:29
    0 0
    Neata buna! Cafelute negre si tari pentru doritori am si capsuni proaspete de gradina.
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Mai 2016, 11:27
    0 0
    Ziua buna !

    Multumim de cafeaua .

    La cirese . De Crenguta Ionel.

  •  
    • 12208 mesaje
    31 Mai 2016, 12:48
    0 0
    O zi frumoasa tuturor , merci de cafelute si de capsuni .Eu fac chiftelute marinate si piure .
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2016, 13:04
    0 0
    Am facut prima dulceata de capsuni, ai de capul meu. Pana in toamna asa o tin.
    Eu am in plan o ciorbita de burta azi si o varza calita cu afumatura. Abia astept sa ajung acasa.
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Mai 2016, 14:58
    1 0
    Planul meu e sa halesc ce-ati gatit ...

  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2016, 16:54
    0 0
    Vise taica, esti prea departe. Pune mandruta la treaba ca pana deseara te rezolva.
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Mai 2016, 17:05
    0 0
    Iti trimitem cu primul avion Viktore...hi hi ...
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Mai 2016, 17:11
    1 0
    Am fost la MegaMall sa ii luam fetitei un cadou , ei ii plac masinutele dar si caruciorul in care o plimbau cat a fost mica asa ca i-am luat un carucior mai mare si cu doi bebelusi in el , Afost grozav caci am mers cu el prin tot mallul de se uita lumea dupa noi ca plimbam caruciorul de copii, i-am mai luat si o rochita alba cu palariuta asortata de vara sa o protejeze de soare ....Acum le ambalez caci i le trimit pe autobuz , diseara se duce ginerele sa le ia de la masina , sper sa se bucure i-am facut si un pandispan cu cirese ....Va pup seara placuta sa aveti !
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2016, 17:23
    0 0
    Ha, ha, bucurati-va acum cat mai puteti, ca p'orma va ia peste picior si "dicteaza" ea ce-si doreste.
    Sa vezi cand va zice ca nu merge la plimbare cu voi sau la cumparaturi ca rad colegii/ele de ea ca se duce cu parintii/bunicii la mall.
    Dap, eu am patit-o ... deja.
    Generatia de azi.
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Mai 2016, 18:23
    0 0
    white_storm2 said:Vise taica, esti prea departe. Pune mandruta la treaba ca pana deseara te rezolva.

     

    N-am gagica .

     

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Mai 2016, 18:24
    0 0
    gabriela42 said:Iti trimitem cu primul avion Viktore...hi hi ...

     

    Da' nu mai bine le maninc proaspete ?