Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 5035 mesaje
    9 Oct 2014, 00:08
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5035 mesaje
    9 Oct 2014, 00:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    9 Oct 2014, 00:14
    1 0
    scanteie said:
    White_Storm said:

     Si laptele sa-l scoata, ca e timpul scurt. Eu i-am zis si de banane.

     
    insotita de orez fiert obligatoriu. 

     Clar. Si mar doar copt, iar branzica sa fie urda.

  •  
    • 6798 mesaje
    9 Oct 2014, 00:15
    1 0
    Marle, nu ma necajesc ca ar face febra pe drum, sunt aproape sigura ca nu va face. Ma necajesc ca daca mai continui cu antibioticul, ea va continua sa faca diaree probabil, si ma mai necajesc la gandul ca daca opresc antibioticul, infectia va reaparea si poate si mai agresiva. Intre astea doua ma zbat. Sunt sigura ca daca ii opresc antibioticul, diareea va disparea si pofta de mancare va reaparea, deci inclin sa i-l opresc. Dar nu pot sa nu ma gandesc, si daca nu fac bine si infectia ramane netratata si revine cu febra nasoala, nu maine, ci peste cateva zile iar?
  •  
    • 6798 mesaje
    9 Oct 2014, 00:16
    0 0
    cafe_au_lait said:Eu i-as recomanda Berthei ii dea in continuare vreo saptamana probiotic, ca sa i se refaca flora intestinala fetitei.  Oricum, o sa vorbeasca si cu medicul, probioticul face in general mult bine. 

     

    probiotice am inceput sa ii dau de azi si voi continua cateva saptamani sigur.
  •  
    • 7469 mesaje
    9 Oct 2014, 00:19
    2 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 9 Oct 2014, 00:20
  •  
    • 9728 mesaje
    9 Oct 2014, 00:20
    0 0
    Bertha, cu apa si ceai incearca sa ii pui mai multe picaturi pe gurita, de mai multe ori pe zi sa incerci, poate pana la urma i se face pofta si vrea sa si bea din biberon.  
  •  
    • 7959 mesaje
    9 Oct 2014, 00:23
    0 0
    bertha_ said:Bun, nu eram suficient de mahnita, am aflat si ca sunt o mama comoda si extrema. Pt ca am vrut sa ii dau fructe (banane, apropos, nu pere si prune pt a face scaune moi) si pt ca i-am dat sa bea lapte (asta pt ca fata mea nici cu sila nu bea apa sau ceaiuri, si atunci cu ce puii mei sa o hidratez?) Comoda pt ca i-am dat antibiotic asa cum m-au sfatuit doi medici? Wow, la febra de aproape 40 timp de trei zile am ales din comoditate la 3 dimineata antibioticul. Nu din disperare, ci din comoditate. Ok, comoditate sa fie, daca atata se poate pricepe cand ranjesti. din afara situatiei. White, am citit sfaturile tale, iti multumesc. Dimineata am incercat sa ii dau banane, le-a refuzat sigiland efectiv gura, nici cu tancul nu puteam patrunde in gura ei. Orez fiert cu carne i-am dat la pranz, abia daca a luat cateva lingurite. Zici fara lapte.... ok, si atunci ce lichide sa ii dau, daca ea pune lacat pe gura cand ma apropii cu apa sau ceai? O tin o zi intreaga doar cu 3-4 lingurite de orez fiert? Una peste alta, tot nu stiu daca e mai bine sa intrerup antibioticul sau sa mai continui inca trei zile. Erica si cafe, am retinut si sfaturile voastre, va multumesc.

     Eu nu vreau sa supar pe nimeni, imi inchipui starea ta de acum. Oho, cate vor mai fi. Am mai spus eu pe aici ca din spital, dupa nastere se dadea apa fiarta si racita la bebei si ceai, intre mese. Fetita ta de obicei bea d-astea? Ca mamicile de pe aici au zis ca le vor lichidele respective doar la diversificare. Poate ca nu bea de obicei? Cu antibioticul eu zic ca ai facut f bine ca i l-ai dat. Nu aveai de unde stii ca nu il suporta. Il opresti si primesti altul.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 9 Oct 2014, 00:24
  •  
    • 5035 mesaje
    9 Oct 2014, 00:23
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    9 Oct 2014, 00:25
    2 0
    I_have_a_dream said:

    bertha, stai langa copil, nu pe forum. daca nu bea, du-o la spital sa-i puna o perfuzie. daca n-a mancat mimic, du-o la spital sa-i dea antiacide ca te pomenesti si cu vreo gastrita.

    nu inteleg cum ai timp de stat pe forum cand ar trebui sa stai langa copilas. nu tu esti victima in aceste momente. tu acum tre sa fii rationala si sa gandesti ce ai de facut.

     

    bai femeie, tu vezi-ti de ciata ta si lasa-ma pe mine in pace. N-ai tu de unde sa stii ca nu stau acum langa copil care, surpriza, lq miezul noptii doarme. Da sfaturi altora, eu nu ti le cer si daca mi le dai, nu ti le accept. Din simplul motiv ca nu te suport.
  •  
    • 5035 mesaje
    9 Oct 2014, 00:28
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    9 Oct 2014, 00:32
    4 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 9 Oct 2014, 00:33
  •  
    • 7469 mesaje
    9 Oct 2014, 00:35
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5035 mesaje
    9 Oct 2014, 00:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    9 Oct 2014, 00:35
    1 0
    Esti cu capul? auzi, cica "eu vreau sa stiu starile copilului" , ei hai nu mai spune Daca nu-mi dai si cu batul la palma tot degeaba. Daca insisti atat de frumos, afla ca ea e bine merci, in afara de faptul ca nu a mancat bine si a dormit mult, in rest e vesela si se joaca ca de obicei. In rest, mai afla ca stau cu sufletul la gura sa imi spui mai tarziu de ce nu ma suporti. Not!
  •  
    • 7469 mesaje
    9 Oct 2014, 00:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    9 Oct 2014, 00:39
    1 0
    Ah, stai calma, respira foarte bine, doarme foarte linistita. Acum cred ca te poti duce relaxata la culcare. E aici langa mine, la o juma de metru, o aud si o vad, nu e cazul sa faci spume pt starea copilului meu sau ca la miezul noptii stau eu pe forum.
  •  
    • 6798 mesaje
    9 Oct 2014, 00:41
    0 0
    maine poimaine ne ameninta si asta cu protectia copilului ca la miezul noptii stam p forum in loc sa respiram nas in nas cu copilul in timp ce bietii copii dorm.
  •  
    • 5035 mesaje
    9 Oct 2014, 00:48
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6557 mesaje
    9 Oct 2014, 02:35
    2 0
    E_rica imi pare rau