Pantofi comozi si eleganti in acelasi timp! Exista?!

  •  
    • 4582 mesaje
    22 Mar 2013, 20:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    22 Mar 2013, 20:28
    0 1
    marlena, eu as baga mana in foc ca nu-s originali dupa cum arata site-ul, dar, cum am mai spus, macar sa fie un fake bine realizat ca sa ii poti purta.
    eu nu prea agreez ideea de a cumpara un fake pt ca din start ma gandesc ca am de-a face cu un hot. ce pretentii de seriozitate sa ai de la el? 
  •  
    • 4582 mesaje
    22 Mar 2013, 21:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 22 Mar 2013, 21:40
  •  
    • 5144 mesaje
    22 Mar 2013, 22:39
    0 1
    marlenalili said:
    basilio said:marlena, eu as baga mana in foc ca nu-s originali dupa cum arata site-ul, dar, cum am mai spus, macar sa fie un fake bine realizat ca sa ii poti purta.
    eu nu prea agreez ideea de a cumpara un fake pt ca din start ma gandesc ca am de-a face cu un hot. ce pretentii de seriozitate sa ai de la el? 

     
     -- editez --
     ... hmm ... probabil ca sunt fake, anulez comanda  

     nu vreau sa-ti stric inima (sau mai curand, poate te impac), dar sansele sa fi fost niste pantofi calumea erau destul de mici. e plin internetul de site-uri cu pantofi louboutin originali, iar site-urile date de tine nu aveau nici cel mai mic indiciu catre originalitate. nici la cea mai frumoasa reducere nu gasesti pantofi louboutin la 100 si ceva $, cu atat mai putin un magazin intreg (fie el si online) doar cu pantofi la 100 si ceva $.
    pantofii (si la haine e la fel) de la marile case de moda ii gasesti ori in magazinele lor proprii, ori la magazine multibrand autorizate pt comercializarea produselor firmei respective - numarul lor nu e foarte mare si nu se rezuma la un magazin exclusiv online.

  •  
    • 3140 mesaje
    22 Mar 2013, 23:11
    0 0

    Sa nu-ti para rau daca anulezi, sigur sunt fake, dincolo de pretul mic, uita-te ca zeci de perechi au acelasi pret plus ca au toate marimile! Daca, printr-un noroc neasteptat, gaseai asa oferta sigur fiind din outlet nu aveau toate marimile la un model. 

    Mai bine pui banii la pusculita, mai adaugi peste ei, urmaresti reducerile la cei originali si iti faci un cadou.

    Uite, eu sunt lesinata dupa posete, normal ca-mi fug ochii si la unele dintre cele de mii de euro dar cum nu-mi permit ma rezum la cele din gama de mijloc, prefer asa decit fake-uri de la LV, Prada, Chanel si alte firme din clasa de top.
    Am gasit niste minuni de genti din piele naturala, produs de serie mica, facute de designeri romani, in jurul sumei de o suta de euro de sta mita in coada, din piele de vitel de o faci cocolos si-si revine la forma initiala fara urme!  Conteaza sa fie un lucru bun, de calitate, sa-mi placa, nu ca e nu-s ce firma.

  •  
    • 10876 mesaje
    22 Mar 2013, 23:41
    0 0
    Am ginit fro doo perechi misto rau. Numa ca io nu port toace deloc. Eu port numa balerini, am peste 50 de perechi de balerini, unii de firma,unii la 10 euro
  •  
    • 4582 mesaje
    23 Mar 2013, 03:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    23 Mar 2013, 17:07
    0 1
    pantofii de genul asta, cu strasuri, costa cate 3-4000 de euro  
    http://www.canadachristianlouboutinoutlet.net/christian-louboutin-fifi-100mm-pumps-strass-light-peach-p-163.html

    diferenta pe pagina oficiala
    http://us.christianlouboutin.com/ca_en/shop/women/fifi-strass-7.html

    p.s.: eu port mai mult tocuri, mai mari, mai mici. un lucru e cert, balerinii ii port foarte rar.
    p.s. 2: dodo, spune-ne si noua un nume, un link, ceva. 
    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 23 Mar 2013, 17:09
  •  
    • 3140 mesaje
    23 Mar 2013, 18:25
    1 0
    Basilio, de la Giuka, are magazin in Bucuresti, eu am comandat de pe site, de la ,,Pantofi cu stil,, astia fac pe comanda ce culoare vrei, eu am ales alta culoare dar modelul e asta

    http://www.pantoficustil.ro/Poseta-102-_p1320.html

    Mai am genti foarte misto cumparate de la Passo Doble, bine lucrate si astea dar sa urmaresti reducerile, modelele is oarecum mai clasice, bine, nu am mai cumparat de la ei de citiva ani.
    Mai era o tipa, Camelia, trebuie sa caut datele ei, are si site, la ea a costat o geanta din piele in jur de 200 de lei, piele manusa, usoara, lucreaza bine.
    El Cuero are iarasi produse misto, au si site dar eu am cumparat dintr- un magazinas de la noi, Tris, iarasi, astia lucreaza mai mult pentru export, pentru italieni.
    Mai am de la Zenida, in realitate arata mult mai bine gentile, au si alte modele

    http://www.posete-fem.com/index.php?pag=4

    Asta e ce-mi amintesc acum, mai sunt dar cind mi-oi aminti iti zic. 


    Genti made in Italia, genti care acolo costa citeva sute de euro cind apar in colectia noua, gasiti la Suveran marochinarie, pe net.

    Geta design mai are  unele modele frumoase si are produsele bine lucrate, pe astea le gasesti si-n magazine


       Aaaaaaa, mai am ceva de pe Breslo, o poseta plic pictata manual, de la tipa asta

    http://www.breslo.ro/Shop/lavinexclusive
    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 23 Mar 2013, 18:34
  •  
    • 3140 mesaje
    23 Mar 2013, 18:33
    0 0
    DUBLAT

    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 23 Mar 2013, 18:34
  •  
    • 2342 mesaje
    24 Mar 2013, 20:36
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 24 Mar 2013, 20:38
  •  
    • 5144 mesaje
    24 Mar 2013, 22:56
    1 1
    evysor said:singurul loc in care am vazut fake-uri din piele extreeeem de bine lucrate de la captuseala la cea din urma cusatura (si aici ma refer la genti), a fost marele bazar din istanbul unde daca te targuiai cum trebuie le aveai si pt 75-100 de dolari, ba poate si mai putin daca esti frumusica si cumperi 2-3-4 bucati .
    erau....cum sa va zic....impecabile. captuseala cu logo, facuta din materiale de calitate nu ultimele desiraturi, cusaturi perfecte, piele de calitate, etc.

    va zic sincer ca le-ati purta pe alea fara urma de regret sa sunt copie Chanel, Vuiton, Hemnes sau mai stiu eu ce brandosenie din asta fitzoasa.

     pai, intr-un final, o geanta sau alta piesa de firma o preferi in locul alteia pt calitatea venita odata cu experienta lor in domeniu si standardul impus de nivelul la care au ajuns in industria modei. se mai adauga si faptul ca la acel nivel se vorbeste despre o altfel de arta si uneori design-ul acelor lucruri nu-l gasesti in alta parte mai ieftin - nu orice pictor e picasso. la toate astea normal ca se adauga si pretul platit pt reclame, prezentari de moda si tot ce implica toate activitatile din domeniul modei. la pretul platit pt astea din urma renunt cu placere, daca reusesc sa le obtin pe celelalte; pt asta s-au inventat brandurile de clasa medie - urmaresc si reinterpreteaza ideile mai marilor, la o calitate comparabila, cu neajunsul ca pt design nu au mereu tiparul/calapodul carte trebuie.
    varianta in care iau un fake si ma falesc cu el ca mi-am tras tzoala de firma, imi pare penibil. ori pici de fraier, ori pici de snob fara pic de reper al calitatii. prefer o replica, fara eticheta cu pretentii, dar care sa fie realizata cum trebuie.

    p.s.: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ 
    http://bim.shopstyle.com/pim/8f/e7/8fe70529177cbaf6c528af07e71ab403_best.jpg
     ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ 


    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 24 Mar 2013, 22:57
  •  
    • 7947 mesaje
    26 Mar 2013, 12:57
    1 0
    Eu nu imi cumpar din principiu copii, reproduceri sau cum vreti sa le spuneti. Pentru ca o consider o forma de furt pe care nu vreau sa o incurajez.
    Eu cred ca exista extrem de multe firme care ofera produse interesante, frumoase si la preturi rezonabile fara a fura ideile altora.
    Ca sa nu mai spun ca prin multe locuri din lumea asta este ilegal sa cumperi astfel de produse.

    In alta ordine de idei eu am facut o pasiune pentru Fossil. Mi se potriveste stilul lor asa ca incerc pe cat se poate sa stau departe de magazin cand merg prin oras
    Am deja trei genti si un portofel de la ei iar acum am pus ochii pe inca una:

    http://www.fossilglobal.com/en_GB/shop/women/categories/handbag_silhouettes/tote_handbags/zoey_tote-zb5656p.html?parent_category_rn=331138&departmentCategoryId=&beginIndex=0&pageSize=1000&pn=c&cm_vc=331140&imagePath=ZB5656440

  •  
    • 5144 mesaje
    26 Mar 2013, 13:32
    0 1
    nu cred ca m-am exprimat corect. nu accept copiile (adica exact acelasi model, cu sau fara vreo eticheta care sa ateste „originalitatea&rdquo, ci reinterpretarile. oricum toate firmele de teapa zarei, nissa, mango si care or mai fi se inspira de pe catwalk pt colecții. exemplu... pantof cu varf metalic - decat un fake cu pretentii de louboutin, mai bine unul de la zara sau pe unde as gasi. daca nu am accepta ca firmele astea mai mici sa se inspire de la casele de moda, am fi nevoiti sa ne imbracam tare monoton si mohorat, ca sunt putini cei care au idei proprii si personale spectaculoase.
  •  
    • 7947 mesaje
    26 Mar 2013, 13:41
    0 1
    Basilio eu ma refeream la produsele date ca exemplu de Evysor: gentile din bazarul din Istanbul. Sau la Laboutinii Marlenei.
    Indiferent cat de calitativa ar fi copia nu as cumpara-o pentru nimic in lume. 
    Ca o idee inovativa introdusa de o anumita firma este preluata si reinterpretata de o firma mai mica, mai mare sau la fel este ceva ce se intampla in orice domeniu. Pentru asta patenteaza oamenii ideile extrardinare

    Acest mesaj a fost editat de către schonland: 26 Mar 2013, 13:42
  •  
    • 2342 mesaje
    26 Mar 2013, 13:46
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7947 mesaje
    26 Mar 2013, 13:54
    0 1
    evysor said:nu am astfel de gretzuri, legate de "furtul intelectual" al marilor designeri . deci nu asta ma impiedica sa cumpar fake-uri.

     
    Evysor daca ai trai din inovatie si din a face lucruri mai cu mot decat ceilalti ai vedea ca "proprietatea aia intelectuala" nu este o prostie inventata aiurea.
    Daca tu ca avocat vorbesti asa atunci ce sa mai ceri de la ceilalti....

  •  
    • 2342 mesaje
    26 Mar 2013, 13:58
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 26 Mar 2013, 14:00
  •  
    • 7947 mesaje
    26 Mar 2013, 14:14
    0 1
    Evysor, fusei in zeci de bazare la viata mea. Chiar in vara facui o plimbare in patria ignorantei pentru proprietatea intelectuala: China. Dar nu mi-am cumparat nici un produs care sa aibe etcichete de renume cand el de fapt nu e o furaciune.
    Am preferat sa merg la un magazin cu produse traditionale si sa imi iau de acolo ceva daca gasesc daca nu sigur voi gasi in alte parti ceva care sa fie legal, moral si sa imi placa.
    Nu mi se pare ca renunt la nimic in viata asta daca am decis ca nu cumpar ceva furat indiferent cat de bine ar fi lucrat.

    Pana si posterele cu tabloruri faimoase pe care le-am cumparat le am de la muzeele unde tabloul ala era expus pt ca stiu ca reproducerea respecta litera legii.
  •  
    • 2342 mesaje
    26 Mar 2013, 14:18
    2 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 26 Mar 2013, 14:20