Va plac haine le originale,parfumurile ?

  •  
    • 14418 mesaje
    6 Feb 2013, 22:39
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4724 mesaje
    6 Feb 2013, 22:40
    0 0
    mikizda said:E trist ma , ca asta zice ca e romanca si asa suntem catalogati toti, prosti si plecati cu sorcova

     


    Tre sa recunosti miky, fata asta foloseste si jumatatea de vocabular pe care nu'l folosesti tu

    Dar tot in ea vom da cu pietre ,,eeeeee !! Vinea ea acilea dupa ce sia luat un dihor , si are 1 euro sa stea o ora pe net .. eeeee!!!

  •  
    • 6798 mesaje
    6 Feb 2013, 23:27
    0 1
    dodonesa said:
    viata-npuf said:
    AlinaEma said:
    dodonesa said:

     Invata sa scrii corect, CURAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     
    Hahahahahah, super tare!!! 

     

    Eu am vrut sa vad cati o dic bine ca mine , nu cat de proaste sunt altele ca tine .Desole ,mai pune manuta si fa ceva sa nu traiesti toata viata cu minimul pe economie .Am 25 de ani si mie contul plin de bani ma doar in pestele din apa.

     

     Aham, deci, dupa parerea unei dive pline de bani, ca tine, eu-s proasta fiindca te indemn sa inveti sa scrii corect!
    Nu-i asa ca ti-ai cumparat de curind niste posete de lux de la Carpisa? 

     

    mor de ras  
    dodonesa, eu am primit cadou acum cateva zile o geanta carpisa de la cumnata-mea.
    e vreo marca de renume sau tu ai zis la misto?
    intreb pe bune, ca n-am auzit in viata mea de carpisa pana acum.
    geanta pe care am primit-o e tare draguta, piele bej deschis, super compartimentata in interior.

  •  
    • 65 mesaje
    6 Feb 2013, 23:55
    0 0
    Mor,nu credeam ca o sa rad asa bine...morrrrrrrrr,ce-i cu topicul astaaa )))))))))))))))))))))))))))))))))))))



    Pai daca nu iti permiti iti d-au eu ca am destui bani ,sunt fata de bani gata ce pestele meu.Am vrut sa vad cati dintre romanasi isi permit ceva bunicel in viata lor.Se pare ca in viata deapoi multi vor gasi paradisul.Asta este ...

  •  
    • 3140 mesaje
    7 Feb 2013, 01:45
    0 0
    Avind in vedere ca duduia ce se lauda p-aci ca miroase apele Senei de vreo noua ani o rupe pi italsky yazik am zis ca e familiarizata cu ale locului si d-asta o intrebai.

    Carpisa e o marca italiana de posete, pretul lor mediu e de citeva zeci de euro, sunt magazine Carpisa pe intreg teritoriul Italiei, multe. La reduceri, ca tot fusei sa fac shopping in Roma acum nici doua saptamini, de, perioada de saldi si la salariul minim pe economie pe care-l posed nu-mi permit decit sa vinez reducerile prin Italia sau Spania, posetele Carpisa costau in jur de 15-20-30-40 de euro.  Pe pret intreg, colectia noua, costau intre 50-70-80 de euro. Sunt bine lucrate, au modele dragute, unele chiar originale. Au o vinzare fantastica, cumparau femeile in disperare, raportul calitate pret e foarte ok.
  •  
    • 7967 mesaje
    7 Feb 2013, 07:43
    0 0
    viata-npuf said:

    Dispêrat-oooo cine te crede ? Crezi ca eu te cred dupa crizele care le-ai facut fara sa fi loata in seama? Te-a intrebat mata pe tine ce bani ai si cate si mai cate , tu te-ai bagat in zeama putana ce esti.Ba nebuno nu mai intra aici sa faci scandal ca nu are rost ,esti prea sifoanta.

    Fataaaa eu locuiesc la Paris de 9 ani cu familia ,ce viata duc nu vreau sa iti descriu ca nu m-ai intelege.Ma pis pe Romania ta mizerabila in care traiesti si pe saracia ta de viata.

       bastaaaa ba saracie ce esti. Cand vrei tu poti sa iti dovedesc ce detin si chiar iti doresc si tie sa duci viata ca a  mea si a altor oameni care s-au intalnit cu bani multi ,bine fetiza.

    Are you for real? 

  •  
    • 10876 mesaje
    7 Feb 2013, 07:51
    1 0
    Iti dai seama ce viata are daca la 25 de ani inca mai sta cu familia. E trist rau ca ea chiar crede ca e cineva.
  •  
    • 7967 mesaje
    7 Feb 2013, 07:57
    1 0
    mikizda said:Iti dai seama ce viata are daca la 25 de ani inca mai sta cu familia. E trist rau ca ea chiar crede ca e cineva.

    Care familie? Asta e pe balta la peste! Cine dracu' ar educa una in halu' asta? 

  •  
    • 18 mesaje
    7 Feb 2013, 10:41
    0 0
    GeneralElectric said:
    viata-npuf said:
    mikizda said:Viata mama, cu ce te ncalzeste sa iti spun ca sparg 10 mii pe luna numa pe cacaturi, ca am multe vacante anual, ca imi iau parfumuri bune, ca am cizme si haine fiecare de sute de euro, ca am masina scumpa,ca ma costa mult motorina etc. Zau, zi-mi tu cu ce te incalzeste ca io am sau nu am.

     

    Dispêrat-oooo cine te crede ? Crezi ca eu te cred dupa crizele care le-ai facut fara sa fi loata in seama? Te-a intrebat mata pe tine ce bani ai si cate si mai cate , tu te-ai bagat in zeama putana ce esti.Ba nebuno nu mai intra aici sa faci scandal ca nu are rost ,esti prea sifoanta.

    Fataaaa eu locuiesc la Paris de 9 ani cu familia ,ce viata duc nu vreau sa iti descriu ca nu m-ai intelege.Ma pis pe Romania ta mizerabila in care traiesti si pe saracia ta de viata.

       bastaaaa ba saracie ce esti. Cand vrei tu poti sa iti dovedesc ce detin si chiar iti doresc si tie sa duci viata ca a  mea si a altor oameni care s-au intalnit cu bani multi ,bine fetiza.

     
    Che schifo, esti cam nervoasa pentru o tipa care duce o viata minunata  

    Eu nervoasa ? ti se pare baiete fac caterinca.Offffffffff saraciilor,vai de cultura voastra .

     PS nu pot sa ma plang, daca o duc bine bravo mie .

     

  •  
    • 18 mesaje
    7 Feb 2013, 10:50
    0 0
    dodonesa said:
    viata-npuf said:
    AlinaEma said:
    dodonesa said:

     Invata sa scrii corect, CURAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     
    Hahahahahah, super tare!!! 

     

    Eu am vrut sa vad cati o dic bine ca mine , nu cat de proaste sunt altele ca tine .Desole ,mai pune manuta si fa ceva sa nu traiesti toata viata cu minimul pe economie .Am 25 de ani si mie contul plin de bani ma doar in pestele din apa.

     

     Aham, deci, dupa parerea unei dive pline de bani, ca tine, eu-s proasta fiindca te indemn sa inveti sa scrii corect!
    Nu-i asa ca ti-ai cumparat de curind niste posete de lux de la Carpisa? 

    Aici nu facem gramatica ,sau poate tu asta ai inteles.  Va plac haine le originale,parfumurile ? cum suna ? asta era intrebarea defapt ,dar se pare ca nu ai intelesnimic din toate astea si ma faci sa-ti repet ca la un copil . Cine a pomenit de scriere gramaticala ? poate doar ca esti putin obosita si invidoasa pe alti si nu poti sa te abti.Lasa nervi si invidia deoparte ca poate iti mai degajezi probmele vietii cu ,care te comfrunti.


                                                    

  •  
    • 18 mesaje
    7 Feb 2013, 11:19
    0 0


    Regina_Neagra said:

    Midorri said:
    Regina_Neagra said:

    cand ati mai vazut voi curva de paris care sa se adreseze cu putana si basta . borfelina in cauza face trotuarul prin italia probabil

     poate a schimbat trotuarul pe Rue du Paris  

    da, da......cred ca si-a scos "facatoarea de bani" la licitatie sur le quai de la seine )

     

    Pai mai vezi tu pana la urma ti-ai dat seama ca unele romance sunt putane.

    Asta va caracterizeaza cel mai mult.Pai acum hotareste-te cu putana cum facem?

    Ai gasit raspunsul pe net ma gandesc.Ori sunt in Italai ori in Franta si ambele tari folosesc expresia dupa cum stiu eu .

     

    da, da......cred ca si-a scos "facatoarea de bani" la licitatie sur le quai de la seine )

     

     ce expresie nereustita ai introdus .M-ai facut sa rad pun pariu ca multi nu vor intelege .Fi mai explicita pentru  cei care nu inteleg.  varzaaaaaa esti 

  •  
    • 18 mesaje
    7 Feb 2013, 11:27
    0 0
    dodonesa said:Avind in vedere ca duduia ce se lauda p-aci ca miroase apele Senei de vreo noua ani o rupe pi italsky yazik am zis ca e familiarizata cu ale locului si d-asta o intrebai.

    Carpisa e o marca italiana de posete, pretul lor mediu e de citeva zeci de euro, sunt magazine Carpisa pe intreg teritoriul Italiei, multe. La reduceri, ca tot fusei sa fac shopping in Roma acum nici doua saptamini, de, perioada de saldi si la salariul minim pe economie pe care-l posed nu-mi permit decit sa vinez reducerile prin Italia sau Spania, posetele Carpisa costau in jur de 15-20-30-40 de euro.  Pe pret intreg, colectia noua, costau intre 50-70-80 de euro. Sunt bine lucrate, au modele dragute, unele chiar originale. Au o vinzare fantastica, cumparau femeile in disperare, raportul calitate pret e foarte ok.

    Duduie salariata cu minimul pe economie, Eu nu vaner reduceri atata timp cat bani nu sunt o problema pentru mine .Apropo nu locuiesc in Italia , j'habite en France .


    Faptul ca voi incercati sa gasiti nod in papura unui fapt existent, demonstreaza in primul rand ca nu credeti acel lucru, iar in al doilea rand ca, daca credeti, sunteti invidioase! Imi pare rau sa vad ca in ziua de azi femeile nu au nici un pic de respect pentru persoanele de acelasi sex care au reusit in viata. Acest lucru se intampla din cauza comparatiei: eu sunt o femeie tanara, de succes, cu toata viata inainte, iar voi, cele care criticati, total opusul. Pacat ca nu mai exista femei care sa de bucure sincer pt succesul unei alta...

     

  •  
    • 18 mesaje
    7 Feb 2013, 11:34
    0 0
     mikizda said:Iti dai seama ce viata are daca la 25 de ani inca mai sta cu familia. E trist rau ca ea chiar crede ca e cineva.

     

    Tu stii foarte bine ca te imbeti cu apa rece.Din pacate femeile care sufera de o invidie otravitoare reprezinta o realitate Eu  consider ca am reusit sa-mi ating scopurile bine determinate, pana acum, dar atrag invidia femeior din jurul meu la simpla mea aparitie. Si asta doar pt ca sunt o fata frumosa, carismatica, inteligenta, care stie sa se faca placuta in societate (mai putin in fata complexatelor.

  •  
    • 18 mesaje
    7 Feb 2013, 11:44
    0 0


    mistik007 said:waw esti analfabeta rau fetito....la ce limbaj de mahala folosesti cred ca esti un adam....si peste pe deasupra

     

     

     Serios . Ce limbaj am folosit ,ia spune-mi tu mie popuso?

    Sunt prea sigura pe mine ca sa mor de grija altora si de ciuda

     

    Credeti ca atitudinea asta va face cinste? Va spun eu: va faceti de ras...Genul de discutie pe care il purtati e cel care merge bine la un colt de strada, mancand seminte, cu mainile in sold si cu cateva coji lipite pe buza de sus. Lasati sa se inteleaga ca ati calatorit/locuit in alte tari (se presupune mai "civilizate" decat a noastra), dar sincer nu se vede deloc. Poate ne spuneti si noua ce ati invatat pe acolo despre respectul intre oameni.

  •  
    • 7967 mesaje
    7 Feb 2013, 11:59
    2 0
    viata-npuf said:
     mikizda said:Iti dai seama ce viata are daca la 25 de ani inca mai sta cu familia. E trist rau ca ea chiar crede ca e cineva.

     

    Tu stii foarte bine ca te imbeti cu apa rece.Din pacate femeile care sufera de o invidie otravitoare reprezinta o realitate Eu  consider ca am reusit sa-mi ating scopurile bine determinate, pana acum, dar atrag invidia femeior din jurul meu la simpla mea aparitie. Si asta doar pt ca sunt o fata frumosa, carismatica, inteligenta, care stie sa se faca placuta in societate (mai putin in fata complexatelor.

    Adevarat, ai nimerit pe un forum de complexate...noi toate suntem frustrate, urate, grase, batrane si sarace lipite... 

  •  
    • 10876 mesaje
    7 Feb 2013, 12:11
    3 0
    Nici macar amante nu suntem si dacasintem, facem pe centura cu 5 lei sa ne luam o ciorba de burta. Viata mama, tu ai venit sa te lauzi ca ai.Te-a intrebat cineva ceva? Bravo ca ai. N-aveai cui sa te lauzi si ai venit aici? Si noi avem da zau de strigam in gura mare.Crezi ca intereseaza pe careva ca o arzi tu in orasul negrilor? Mai bine zi-ne de realizarile tale personale.O scoala,, un curs, un serviciu, nu de bluza ta adidas de 50 de euro. Mai sunt si alte lucruri importante in viata, nu numai hainele. In afara de haine,cu te poti sa vii sa ne iei ochii?
  •  
    • 7947 mesaje
    7 Feb 2013, 13:22
    0 0
    Sa fiu on topic: nu stiu ce inseamna haina de firma dar daca este gen Dior, D&G, Prada etc atunci nu nu imi cumpar astfel de haine. Daca as castiga 500000 de euro pe an  probabil ca atunci mi-as cumpara. Altfel mai bine folosesc banii pe alte lucruri care ma pasioneaza cu adevarat in loc sa ii dau pe haine. De fapt nu ma intereseaza deloc hainele, incaltamintea si alte accesorii. Daca asta ma face ratata in ochii altora atunci numai bine. Insa unii oameni ar trebui sa invete ca nu eticheta il face pe om si de fapt nici nu arata cati bani castiga pe luna. Si a reusi in viata nu se traduce prin a iti permite sa iti cumeri haine scumpe. de fapt pana si permisul asta este o chestiune relativa.
    Acest mesaj a fost editat de către schonland: 7 Feb 2013, 13:23
  •  
    • 66 mesaje
    7 Feb 2013, 13:32
    0 0
    viata-npuf said:
    Xoxy said:
    viata-npuf said:

    Cati dintre voi va permite-ti sa va imbracti in haine originale ,parfumuri care mai decare?

    Preturile din Romania la hainele de fitze sunt accesibile veniturilor voastre? 

    Aveti curajul sa spuneti cati bani chelutiti lunar pe haine si pe produsele cosmetice ?

                      Curaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     

    Mie imi plac NUMAI parfumurile false. Fac alergie la cele originale, iar daca vad o haina originala pur si simplu o arunc. Cheltui 10 RON maxim pe imbracaminte pe luna. Problema la matale treaba asta? Sau cu ce te incalzeste daca e de fapt opusul?

     

    Se vede ,faci alergie la bani cand ai ai in mana.Nu iti permiti draga sau cum sa te iau ?.Te i-au de la degetul mic de la picior ca acolo e inceputl prostiei tale .Iara o sarantoaca fraiera.Baaaa subiectele astea va cam deranzeaja ,ce sa va fac fratilor saracia va impinge sa fiti rai ,asta este .O viata mai buna ca a mea sa ai

     

     

    Doamne inca mai exista si femei proaste in felul asta?? Am impresia ca vb cu Nikita, aia care face reportaje prin Spania si se taraste prin nisip cu kile' de aur la gat! )))))))))))))

    Tu ai av o copilarie saraca tare, nu? Muncesti pe unde poti prin Italia sau Spania si ai venit si tu cu vreo 2 parfumuri si o pereche de blugi originali, si te-ai gandit sa deschizi un topic, uitand ca habar n-ai cine iti raspunde si cum traieste. Nimeni de pe forum nu-mi pare ca da 2 bani pe ce spui tu, asta pt ca sunt convinsa ca si ultima matracuca a avut macar primit cadou un parfum original, muiere proasta!

    Da' esti fomista mare draga mea, iar la scoala....nu te-ai dus decat pana-ntr-a patra, nu? Ca nu stii ce e aia limba romana, si probabil ca fata profesoarei n-ai vazut-o in viata ta, asta pt ca tot timpul ai fost tinuta din prostia cu care esti inzestrata...cu fata la tabla. Hai mars de aici, parfumato second hand! Noi facem misto, tu chiar crezi ca firmele si parfumurile is pt toparlance ca tine? Nu femeie, noi doar ne amuzam de tine, atat. Just...pa and go to hell! ))))

     

    PS: Tu vezi ca pana si nickname-ul tau e o greseala gramaticala???? ))))))))))))))))))))))))))) Stai in puf de piersica sau de pelican?) Ca are importanta mare.


    Acest mesaj a fost editat de către Xoxy: 7 Feb 2013, 13:53
  •  
    • 66 mesaje
    7 Feb 2013, 13:47
    0 0
    viata-npuf said:
    AlinaEma said:
    dodonesa said:
    viata-npuf said:

    Cati dintre voi va permite-ti sa va imbracti in haine originale ,parfumuri care mai decare?

    Preturile din Romania la hainele de fitze sunt accesibile veniturilor voastre? 

    Aveti curajul sa spuneti cati bani chelutiti lunar pe haine si pe produsele cosmetice ?

                      Curaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     Invata sa scrii corect, CURAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     
    Hahahahahah, super tare!!! 

     

    Eu am vrut sa vad cati o dic bine ca mine , nu cat de proaste sunt altele ca tine .Desole ,mai pune manuta si fa ceva sa nu traiesti toata viata cu minimul pe economie .Am 25 de ani si mie contul plin de bani ma doar in pestele din apa.

     

     

     

    Doamne incerc sa ma abtin dar cand te citesc numai cuvintele PROASTA si ANALFABETA imi vin in minte. Ah plus...ca mirosi a toparlanca manelizata: Am 25 de ani si mie contul plin de bani. Esti prietena cu Guta? ))))


    Acest mesaj a fost editat de către Xoxy: 7 Feb 2013, 13:49
  •  
    • 5144 mesaje
    7 Feb 2013, 15:19
    0 0
    invidioaselor... ati sarit, cotzoharlelor, la gatul fetei inocente. ati vrea voi sa fiti ca ea: destepte, frumoase, cu bani, emancipate. n-o fi stiind ea limba romana, dar sigur stie mult mai multe limbi decat voi (in paris sunt multe natzii adunate ).
    p.s.: cum o chema pe aia de se dadea mare sefa, care spunea ca pica toti barbatii ca spicele din urma ei?