Cum sa fii atat de nesimtit?

  •  
    • 207 mesaje
    6 Mai 2012, 23:08
    0 1
    Buna seara:)

    Cum sa-i spui unei fete cand te intreaba de ce ai sarutat-o de cateva ori si ai vorbit cu ea saptamani intrebi non-stop la tel (mesaje si calls)  ca tu nu te-ai gandit ca ea o sa se ataseze de tine?  

    Cum sa pretinzi ca iti este prietena? Cum poti sa faci asa ceva?  Cum sa fii atat de prost? Cum?
  •  
    • 478 mesaje
    6 Mai 2012, 23:12
    1 1
    Aoleu!!!Si eu care am crezut ca te-ai linistit si l-ai lasat in pace.....vezi daca nu te inveti minte!!!!
  •  
    • 2965 mesaje
    6 Mai 2012, 23:14
    1 0
    Tu te plictisesti grav.

    Ce tot stai sa meditezi ca de ce e nesimtit ala, de ce e prost ala, de ce a retardat ala?

    Daca te-ai convins, da-l in spanac.

    Baieti sunt pe toate drumurile.  O sa-ti gasesti tu unu' mai potrivit.

     
  •  
    • 207 mesaje
    6 Mai 2012, 23:16
    0 0
    marycory said:Aoleu!!!Si eu care am crezut ca te-ai linistit si l-ai lasat in pace.....vezi daca nu te inveti minte!!!!

     
     nu pot, ma oftica la culme, acum da vina pe mine ca sunt eu copilaroasa si nu stiu ce pfoai, pfoaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai imi vine sa l omor  

  •  
    • 428 mesaje
    6 Mai 2012, 23:16
    1 0
    Ce varsta aveti? Pana in 25 de ani baietii (in general) sunt atrasi mai mult de vanatoarea in sine decat de vanat. Flirtul este interesant si incitant si nu "legatul la cap". Suna cinic dar asa este. Cand a simtit ca tu vrei mai mult a inceput defensiva. Capul sus, zambetul larg, incredere in sine si/sau tocuri inalte - ca tot s-a deschis un topic pe tema asta Si sa nu te arati deloc afectata.
    Acest mesaj a fost editat de către ve_ve: 6 Mai 2012, 23:17
  •  
    • 1798 mesaje
    6 Mai 2012, 23:17
    0 0
    marycory said:Aoleu!!!Si eu care am crezut ca te-ai linistit si l-ai lasat in pace.....vezi daca nu te inveti minte!!!!

     

     

    pam-pam


    Acest mesaj a fost editat de către Tresor1: 6 Mai 2012, 23:17
  •  
    • 207 mesaje
    6 Mai 2012, 23:19
    0 0
    ve_ve said:Ce varsta aveti? Pana in 25 de ani baietii (in general) sunt atrasi mai mult de vanatoarea in sine decat de vanat. Flirtul este interesant si incitant si nu "legatul la cap". Suna cinic dar asa este. Cand a simtit ca tu vrei mai mult a inceput defensiva. Capul sus, zambetul larg, incredere in sine si/sau tocuri inalte - ca tot s-a deschis un topic pe tema asta Si sa nu te arati deloc afectata.

     
    pai 20 pai nu m-am aratat afectata dar i-am dat un mesaj din ala ca sa ma lase in pace in prostia mea....  


    Aaa... pai nu "legatul la cap" cu mine dar cu alta este interesant
    Acest mesaj a fost editat de către sweet_child: 6 Mai 2012, 23:22
  •  
    • 3383 mesaje
    6 Mai 2012, 23:31
    0 0
    sweet_child said:Buna seara

    Cum sa-i spui unei fete cand te intreaba de ce ai sarutat-o de cateva ori si ai vorbit cu ea saptamani intrebi non-stop la tel (mesaje si calls)  ca tu nu te-ai gandit ca ea o sa se ataseze de tine?  

    Cum sa pretinzi ca iti este prietena? Cum poti sa faci asa ceva?  Cum sa fii atat de prost? Cum?

     
    Pai si fata cum sa intrebe asa ceva?? Cum??? Offff, offff!

    Si daca tot ati ajuns la asa discutii filosofice, fata ce i-a zis?

  •  
    • 478 mesaje
    7 Mai 2012, 00:04
    0 1
    sweet_child said:
    marycory said:Aoleu!!!Si eu care am crezut ca te-ai linistit si l-ai lasat in pace.....vezi daca nu te inveti minte!!!!

     
     nu pot, ma oftica la culme, acum da vina pe mine ca sunt eu copilaroasa si nu stiu ce pfoai, pfoaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai imi vine sa l omor  

     Esti ca un cal legat la ochi care o tine pe a lui....!!! Iti faci rau singura, dar lasa ca ai sa te inveti tu mine daca nu vrei sa asculti!!

  •  
    • 1015 mesaje
    7 Mai 2012, 06:18
    3 0
    sweet_child said:Buna seara

    Cum sa-i spui unei fete cand te intreaba de ce ai sarutat-o de cateva ori si ai vorbit cu ea saptamani intrebi non-stop la tel (mesaje si calls)  ca tu nu te-ai gandit ca ea o sa se ataseze de tine?  

    Cum sa pretinzi ca iti este prietena? Cum poti sa faci asa ceva?  Cum sa fii atat de prost? Cum?

     

    Nu-i vorba de varsta, cum iti mai spuneam pe alt topic, pentru a te ocupa cu asa ceva...se cheama seducator de meserie. Se joaca, se bucura de joc, mai mult, il savureaza, desi...poate fi surprins sa si cada in propriul joc, depinde si de celalalt adversar, dar tu nu trebuie sa faci greseala de a-ti inchipui ca-i poti deveni nasul, nu-i asta datoria ta.

    Peste vreo 10 ani, te poti afla in aceeasi postura, auzind aceleasi "explicatii mature" din partea unui el de 40 de ani...aia au si pacostea crizei pe cap si surpriza: da, sunt la fel de imaturi ca astia de 20

    Asa ca ai grija ce prototip de barbat te atrage si-ncearca sa nu alegi de 2 ori ceva ce-ti face suficient rau o data .

    Pe langa seducatori de profesie, manuiesc destul de bine si manipularea, ca tu sa cazi singura in capcana sub "scuza" de prietena. Te poate usor fastici, ia distanta categorica si definitiva. E greu odata ce ai prins ceva sentimente fata de el, dar nu imposibil.

    Vezi ca nervii/ura nu arata ca esti vindecata de el, ci indiferenta si nepasarea, macar joaca-le intr-o prima faza, pana-ti iese cu-adevarat sa le si simti

  •  
    • 207 mesaje
    7 Mai 2012, 15:03
    0 0
    bluehappylica said:

    Nu-i vorba de varsta, cum iti mai spuneam pe alt topic, pentru a te ocupa cu asa ceva...se cheama seducator de meserie. Se joaca, se bucura de joc, mai mult, il savureaza, desi...poate fi surprins sa si cada in propriul joc, depinde si de celalalt adversar, dar tu nu trebuie sa faci greseala de a-ti inchipui ca-i poti deveni nasul, nu-i asta datoria ta.

    Peste vreo 10 ani, te poti afla in aceeasi postura, auzind aceleasi "explicatii mature" din partea unui el de 40 de ani...aia au si pacostea crizei pe cap si surpriza: da, sunt la fel de imaturi ca astia de 20

    Asa ca ai grija ce prototip de barbat te atrage si-ncearca sa nu alegi de 2 ori ceva ce-ti face suficient rau o data .

    Pe langa seducatori de profesie, manuiesc destul de bine si manipularea, ca tu sa cazi singura in capcana sub "scuza" de prietena. Te poate usor fastici, ia distanta categorica si definitiva. E greu odata ce ai prins ceva sentimente fata de el, dar nu imposibil.

    Vezi ca nervii/ura nu arata ca esti vindecata de el, ci indiferenta si nepasarea, macar joaca-le intr-o prima faza, pana-ti iese cu-adevarat sa le si simti

     
    Da, deja incearca sa ma faca sa ma simt eu vinovata si se oftica pt. ca eu o tin pe-a mea ca e vina lui, ca s-a jucat cu mine, el nuuuuuu... ca nuuu, eu ca da dar deja mi s-a acrit de el pfff, multumesc pt sfaturi  

  •  
    • 207 mesaje
    7 Mai 2012, 15:05
    0 0
    marycory said:
    sweet_child said:
    marycory said:Aoleu!!!Si eu care am crezut ca te-ai linistit si l-ai lasat in pace.....vezi daca nu te inveti minte!!!!

     
     nu pot, ma oftica la culme, acum da vina pe mine ca sunt eu copilaroasa si nu stiu ce pfoai, pfoaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai imi vine sa l omor  

     Esti ca un cal legat la ochi care o tine pe a lui....!!! Iti faci rau singura, dar lasa ca ai sa te inveti tu mine daca nu vrei sa asculti!!

     
    Gata, gata!!! Nu mai fac! Imi ajunge, vad ca el nu termina cu tampeniile lui, nu pot sa-i mai tolerez comportamentul, imi vine sa-l dau cu capu' de pereti  

  •  
    • 4034 mesaje
    7 Mai 2012, 15:54
    1 0
    sweet_child said:Buna seara

    Cum sa-i spui unei fete cand te intreaba de ce ai sarutat-o de cateva ori si ai vorbit cu ea saptamani intrebi non-stop la tel (mesaje si calls)  ca tu nu te-ai gandit ca ea o sa se ataseze de tine?  

    Cum sa pretinzi ca iti este prietena? Cum poti sa faci asa ceva?  Cum sa fii atat de prost? Cum?

     

    sa ti dau o replica pe care am primit o candva intr o situatie similara?

    " da ce am facut? doar am vorbit"
    ))) asa s unii barbati nu te panica si nu fa o obsesie din asta. acum cat inca ai timp 

  •  
    • 478 mesaje
    7 Mai 2012, 15:58
    0 1
    sweet_child said:
    marycory said:
    sweet_child said:
    marycory said:Aoleu!!!Si eu care am crezut ca te-ai linistit si l-ai lasat in pace.....vezi daca nu te inveti minte!!!!

     
     nu pot, ma oftica la culme, acum da vina pe mine ca sunt eu copilaroasa si nu stiu ce pfoai, pfoaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai imi vine sa l omor  

     Esti ca un cal legat la ochi care o tine pe a lui....!!! Iti faci rau singura, dar lasa ca ai sa te inveti tu mine daca nu vrei sa asculti!!

     
    Gata, gata!!! Nu mai fac! Imi ajunge, vad ca el nu termina cu tampeniile lui, nu pot sa-i mai tolerez comportamentul, imi vine sa-l dau cu capu' de pereti  

     Mamaaa!!El stie ce-l asteapta?? calmeaza-te.....asa e dragostea cu bune si cu rele...impartasinata...neimpartasita.

  •  
    • 12625 mesaje
    7 Mai 2012, 16:01
    2 0
    I love you atat de tare
    incat  I believe ca mor
    you  are so incantatoare
    oh,  my dear, cat te ador.


    When  I go la brat cu tine
    ma  simt very magulit
    caci  are looking toti la mine
    oh,  I am so, so fericit.


    All  ar fi atat de bine…
    but  you see, nu-i chiar asa
    caci  I tell ce simt în mine
    dar  tu smile si smile într-una


    And  I think ca spun traznai.
    Please  don’t face pe nebuna
    si  mai look în ochii mei.


    Understand?  I love you draga
    cum vrei sa-ti mai vorbesc
    you  are totul pentru mine
    and  I want sa te-ntalnesc.


    But  is dificult, vezi bine
    caci  your mother e pe faza
    si  din five în five minute
    carefully  ne controleaza


    Maybe  sa ajung la tine
    ca  in Shakespeare, “Juliet”
    I  “Romeo” love pe tine
    give  me scara din boschet.

  •  
    • 207 mesaje
    7 Mai 2012, 16:12
    0 0
    creatza23 said:

    sa ti dau o replica pe care am primit o candva intr o situatie similara?

    " da ce am facut? doar am vorbit"
    ))) asa s unii barbati nu te panica si nu fa o obsesie din asta. acum cat inca ai timp 

     
    Mi-e necaz ca i-am cazut in plasa   numai pot de ciuda si nu stiu ce sa fac!!!!

  •  
    • 207 mesaje
    7 Mai 2012, 16:13
    0 0
    marycory said:

     Mamaaa!!El stie ce-l asteapta?? calmeaza-te.....asa e dragostea cu bune si cu rele...impartasinata...neimpartasita.

     
    nu sunt indragostita de el doar mi-e necaz ca si-a batut joc, nu-mi vine sa cred ahhh!!!

  •  
    • 207 mesaje
    7 Mai 2012, 16:15
    0 0
    carmen008 said:I love you atat de tare
    incat  I believe ca mor
    you  are so incantatoare
    oh,  my dear, cat te ador.

    When  I go la brat cu tine
    ma  simt very magulit
    caci  are looking toti la mine
    oh,  I am so, so fericit.

    All  ar fi atat de bine…
    but  you see, nu-i chiar asa
    caci  I tell ce simt în mine
    dar  tu smile si smile într-una

    And  I think ca spun traznai.
    Please  don’t face pe nebuna
    si  mai look în ochii mei.

    Understand?  I love you draga
    cum vrei sa-ti mai vorbesc
    you  are totul pentru mine
    and  I want sa te-ntalnesc.

    But  is dificult, vezi bine
    caci  your mother e pe faza
    si  din five în five minute
    carefully  ne controleaza

    Maybe  sa ajung la tine
    ca  in Shakespeare, “Juliet”
    I  “Romeo” love pe tine
    give  me scara din boschet.

     
    hahaha mi-ai inseninat ziua multumesc 

  •  
    • 2965 mesaje
    7 Mai 2012, 16:15
    0 0
    marycory said:
    sweet_child said:
    marycory said:
    sweet_child said:
    marycory said:Aoleu!!!Si eu care am crezut ca te-ai linistit si l-ai lasat in pace.....vezi daca nu te inveti minte!!!!

     
     nu pot, ma oftica la culme, acum da vina pe mine ca sunt eu copilaroasa si nu stiu ce pfoai, pfoaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai imi vine sa l omor  

     Esti ca un cal legat la ochi care o tine pe a lui....!!! Iti faci rau singura, dar lasa ca ai sa te inveti tu mine daca nu vrei sa asculti!!

     
    Gata, gata!!! Nu mai fac! Imi ajunge, vad ca el nu termina cu tampeniile lui, nu pot sa-i mai tolerez comportamentul, imi vine sa-l dau cu capu' de pereti  

     Mamaaa!!El stie ce-l asteapta?? calmeaza-te.....asa e dragostea cu bune si cu rele...impartasinata...neimpartasita.

     

    Mary,  numai pe spate stai? Nu mai schimbi deloc pozitia?

  •  
    • 207 mesaje
    7 Mai 2012, 16:17
    0 0
    sweet_child said:
    creatza23 said:

    sa ti dau o replica pe care am primit o candva intr o situatie similara?

    " da ce am facut? doar am vorbit"
    ))) asa s unii barbati nu te panica si nu fa o obsesie din asta. acum cat inca ai timp 

     
    Mi-e necaz ca i-am cazut in plasa   numai pot de ciuda si nu stiu ce sa fac!!!!

    PS: ce urat din partea tipului care ti-a dat replica si ce ai facut in cazul lui?