povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 5 mesaje
    4 Feb 2004, 14:51
    0 1
    !!!!!!!!
  •  
    • 509 mesaje
    4 Feb 2004, 15:11
    0 0
    Alice.A, stai linistita si nu te mai gandi, tot ce sper este sa nu te influenteze ce ti-am scris, si asta e valabil pentru voi toate!
  •  
    • 1101 mesaje
    4 Feb 2004, 15:13
    0 0
    Nu imi vine sa cred!!!
    Intradevar tata l-a iubit pe A ca pe copilul lui, pe actualul nu il stia decat din vedere.
    Si intradevar A, din cate am inteles, inca ma mai regreta...tardiv, dar asta e!!
    Si cel putin din partea mea e intradevar ceva de domeniul trecului pe care nuam nici cea mai vaga intentie sa il redeschid!!!
    Multumesc mult!
  •  
    • 509 mesaje
    4 Feb 2004, 15:37
    0 0
    oooo, suzzi...pai da, uitasei taman esentialu`mai fato.
    apai in cazul asta, nu te logodesti acum, nu cu baiatul asta. florile artificiale pe care le-ai respins e semn ca vei mai avea cateva relatii artificiale,cu baieti falsi, care nu corespund standardelor tale, dupa care vei cunoaste un tip fain si te vei opri la el. Va fi un tip foarte sincer (culoarea alb-roz a lalelei), cu care te vei casatori si cu care vei ramane pentru totdeauna. practic vei sti sa alegi ce va fi bine pentru tine, dar ti-am spus, asteapta-te si la o serie de baieti mai neseriosi..
  •  
    • 5 mesaje
    4 Feb 2004, 16:53
    0 0
    !!!!!!
  •  
    • 509 mesaje
    4 Feb 2004, 17:20
    0 0
    suzzi...eu ti-am interpretat un vis. mai paranormala decat atat nu pot fi, asa ca...lasa timpul sa treaca. daca ti-l doresti asa tare pe baiatul asta sper sa ramai cu el.Ti-am dat totusi un indiciu: cel cu care vei ramane va fi un tip extrem de sincer si sensibil, si nu te va dezamagi cu nimic. daca asa arata prietenul tau, atunci el sa fie. mai viseaza si mai povesteste-mi
  •  
    • 962 mesaje
    4 Feb 2004, 22:48
    0 0
    Rozamunda, pt inceput vreau sa iti spun ca te-am mai vazut pe forum, si imi placi fff, f mult.
    Acum, visul meu:
    1.Eram in casa de la Cernavoda, unde am locuit pana sa vin in Buc. In casa era un copil mic, ff mic, un omulet in miniatura, cu niste ochi albastri ff sticlosi...fosforescenti aproape. Eram singura din casa care il vedea...se punea printre picioarele parintilor mei, cum face o pisica cand se alinta printre picioarele stapanului. La un moment dat mi-am dat seama ca ceva e in neregula, m-am luptat cu el sa il dau afara din casa dar nu am putut, sarea la gatul meu si nu am reusit. A venit tata acasa, si copilul a inceput sa se tina dupa el si sa ii bolboroseasca cuvinte. Apoi a venit mama, eu m-am dus la ea si i-am spus ca este omuletul ala in casa pe care ei nu il vad, si am vrut sa iesim afara pe usa sa facem ceva dar s-a terminat visul. Am mai multe vise de genul acesta.

    2.Odata l-am visat pe domnul Iisus, era intr-o barca in cer cu ucenicii sai. Am incercat sa ajung la barca, parea ff aproape, apoi mi-am dat seama ca e fff departe si am renuntat. A fost un vis fff frumos, linistitor.
  •  
    • 509 mesaje
    5 Feb 2004, 14:32
    0 0
    yoshi,
    e foarte limpede visul tau..mai exact visul despre Isus Hristos iti da cheia despre celalat vis cu copilul acela insaimantator. spui ca se repeta visul urat, asta inseamna ca se prevesteste un mic necaz in familie, pentru ca in vis apar membrii ai familiei tale respectiv mama ta. e un semn rau, dar pe de alta parte e bine ca Isus in apare in vis si faptul ca nu puteai ajunge la barca desi ti se parea atat de aproape denota faptul ca ti-ai dori sa te apropii mai mult de divinitate, chiar ti se cere asta in plan astral, dar mai multi factori te retin. eviti sa intrii intr-o biserica desi Isus te indeamna sa-l cauti. drumul credintei e lung..
    apropierea de divinitate e cheia visului,poti evita acel necaz rugandu-te mult. poate fi vorba de o boala a cuiva apropiat. Ai avut un vis cu un mesaj clar, apropie-te de Dumnezeu cu mijloacele tale si va fi bine.
  •  
    • 962 mesaje
    5 Feb 2004, 23:35
    0 0
    Mersi mult de tot pt dezlegare. Visul cu domnul Iisus l-am avut acum mult timp, iar cele urate sunt destul de frecvente. Nu inteleg de ce.
    Sa-ti mai povestesc niste vise.
    1. Am visat ca eram la o tiganca care imi dadea in carti. A asezat cartile in fata mea, erau ff mari, cu chipuri ciudate. Apoi chipurile de pe carti au inceput sa se schimonoseasca iar eu m-am speriat foarte tare. Tiganca mi-a spus ca tata duce in spate un car de blesteme.

    2. Alta data, acum f mult timp, am visat un camp verde, f intins, cu flori frumoase si in departare se vedeau muntii. Cerul era senin, si m-am intalnit cu o babuta care mi-a dat 3 sfaturi. Din pacate nu mai tin minte ce mi-a spus, stiu ca am povestit cuiva dar am uitat...
  •  
    • 1101 mesaje
    9 Feb 2004, 09:43
    0 0
    Rozamunda, cand ai timp te rog spune-mi si mie ca inseamna visul avut alaltaieri:
    eram intr-un fel de casa, turn, nu stiu exact, parca apareau si trepte, totul era in mare dezordine pe acolo si eu incercam sa pun niste haine pe umeras. Apoi apaream tot acolo, la o masa, cu cativa barbati pe care nu ii cunosteam si care aveau camasi albe.Cu totii (inclusiv eu) aveam o sticla de bere in mana si parea veseli...
    Apoi brusc imaginea se schimba si sunt intr-un loc intins, o vad pe bunica mea moarta (cea de care ti-am scris in visul cu accidentul de masina) si ea imi facea semne cu mana sa vin..
    Eu alerg bucuroasa spre ea, dar ma impiedic, cad, cumva nu pot ajunge si sunt frustrata...
    Apoi o vad pe bunica zambind, asa, cumva resemnata si disparand...
  •  
    • 136 mesaje
    9 Feb 2004, 19:21
    0 0
    Draga Rozamunda, abia m-am inscris pe forumul eva.ro, pe care il urmaresc de mult timp. Ceea ce m-a determinat sa o fac a fost chiar acest subiect initiat de tine, care mi se pare pur si simplu fascinant si deosebit de complex.

    Ca sa nu ma lungesc prea mult, iti descriu pe scurt unul dintre visele pe care le am deseori: pur si simplu visez ca zbor. Ma ridic de la pamint si fara nici un alt ajutor, fara nici un device incep sa zbor. De cele mai multe ori e vara/primavara iar eu zbor pe deasupra copacilor si uneori simt cum le ating virfurile cu picioarele. Am o stare extraordinara in momentele acelea, ma simt incredibil de fericita!
    Ce inseamna visul meu, draga mea?
  •  
    • 40 mesaje
    9 Feb 2004, 23:44
    0 0
    draga roza...,
    eu visez ca ma aflu undeva intr-o ceata..si caut ceva,dar nu stiu ce,si am visat de mai multe ori visul asta....poate nu l-as baga in seama ,dar ma trezesc brusc si sunt speriata,dupa care nu mai pot sa adorm repede.
    eu si cu Scarlett O` Hara....,dar pe cuvant ca e adevarat....
    astept raspuns..........mona
  •  
    • 509 mesaje
    10 Feb 2004, 11:33
    0 0
    yoshi

    interesante vise..
    in cel despre tatal tau in care apare tiganca cu tarotul- astea sunt cartile cu figuri ciudate,tiganca care simbolizeaza fiinta care se ocupa cu aflarea viitorului, te avertizeaza ca tatal tau are niste secrete ciudate, lucruri pe care nu le scoate la iveala. poate e un caracter mai introvertit. sarcina ta este sa spargi acest cerc al lucrurilor necurate printr-o buna comunicare cu el. daca in realitate tatal tau are un comportament mai ciudat,daca nu-i merge bine atunci ia legatura cu un duhovnic.
    si visul cu babuta care vrea sa-ti impartaseasca trei lucruri tot la secrete neaflate ma duce cu gandul.sunt niste lucruri care trebuiesc scoase la iveala, nu vad mai mult.
  •  
    • 509 mesaje
    10 Feb 2004, 11:38
    0 0
    mdc2212

    visul tau miroase a nunta, cineva foarte apropiat se va casatori, daca nu chiar tu. Bunica ta veghiaza foarte mult asupra ta, si acel semn nu a fost altceva decat binecuvantarea ei.

    bunica ta in vis
  •  
    • 509 mesaje
    10 Feb 2004, 11:40
    0 0
    Silvia navaro, nu mi-ai dat alte detalii, daca mai apareau persoane in vis, daca mai zbura cineva alaturi de tine etc. vezi ce le-am scris si celorlalte despre zbor, e bine, esti o fiinta urmarita de noroc. in general nu intampini greutati in ceea ce inteprinzi.
  •  
    • 509 mesaje
    10 Feb 2004, 11:47
    0 0
    monaliza
    In viata ta este un punt nevralgic, exista o situatie neclara, nerezolvata la care te gandesti destul de des si care-ti cam zdruncina un pic increderea in tine. poate ca vrei sa afli un lucru care pentru moment iti este interzis. daca te macina ceva nu tine in tine, comunica, exteriorizeaza-te.
  •  
    • 10 mesaje
    10 Feb 2004, 17:20
    0 0
    SCUMPA ROZAMUNDA
    Am visat ceva tare ciudat si oricat as vrea sa pot intelege nu pot.De aceea te rog pe tine sa ma ajuti sa-l dezleg.
    Se facea ca eram intr-o biserica mare,dar nu semana deloc a biserica ci o sala mare cu multa lume si cateva trepte...nu erau icoane sau altceva cu exceptia unui preot care vazandu-l i-am aratat un tip ( stiam ca e iubitul meu dar acest tip avea o alta fata)si i-am spus ca acesta este barbatul cu care eu vreu sa ma casatoreasca.Preotul m-a luat in brate si stiu ca mi-a spus ceva despre el ,ceva ce nu-mi amintesc.
    In cele din urma s-a tinut o ,,slujba,,
    dar nu eram interesata de acest lucru ci de faptul ca urmarindu-l pe ,,iubi,, al meu am mai vazut si alti baieti care ma priveau si-mi zambeau,spunandu-si unora si altora ca ma cunosc.Mai tin minte ca langa mine se aflau si cativa tigani fapt de care nu eram prea incantata.
    Dupa ce s-a terminat,,slujba,, am iesit afara cu iubitul meu si culmea...era foarte multa apa...eram constienta ca apa e foarte adainca si mi-era putin teama ca nu stiu sa inot dar spre mirarea mea apa era pana la genunghii mei si privind in jos vedeam multi pesti...pesti mari ca rechinii .De aici trebuia sa ajungem la o masina.Cu noi mai erau un cuplu,o fata blonda si un baiat .Ne-am urcat in masina...si cam asta a fost.A sunat telefonul si m-am trezit.
    Abia astept sa-mi spui ce-a fost acest vis...
    te pupic,dani
  •  
    • 636 mesaje
    10 Feb 2004, 22:39
    0 0
    Draga Rozamunda am si eu un vis care se repeta, de catva ani, in preajma Bunei-Vestiri (25 martie):
    merg tinandu-ma de mana cu un barbat, nu ii vad fata dar il recunosc dupa palma aspra si liniile duble(nu glumesc cand iti spun ca toate liniile din palma sunt duble).Mergem pe iarba, e primavara, insa intre noi se vede o poteca (pamantul) si in zare se vede un copac.Pe masura ce ne apropiem de copac ne dam seama ca trebui sa ne desprindem mainile pentru a putea trece de pom insa la fel de bine stim ca dupa ce trecem de el ne vom putea tine iar de mana.
  •  
    • 213 mesaje
    11 Feb 2004, 07:12
    0 0
    Draga Rozamunda, tocmai am visat ceva interesant, daca vrei sa-mi interpretezi.. Am visat ca aveam multe gherghefe cu toate culorile de ata si daca desfasuram ata, se facea materialul singur..ca si cum s-ar fi crosetat singur. In unele parti se mai desira, dar il desfaceam si iarasi se croia singur. Parca era o fiinta inteligenta. Mai vedeam si pe strada pe ici colo oameni ca faceau schimb de gherghefe cu ate. Cam asta e. Multumesc.
  •  
    • 1101 mesaje
    11 Feb 2004, 10:23
    0 0
    Draga Rozamunda,
    multumesc de interpretare...din cate stiu eu nimeni apropiat nu are nunta...
    iar sa fie a mea - e o probabilitate destul de vaga...dar intradevar zilele astea am vorbit cu prietenul meu despre asta...
    Insa m-ai bucurat f tare cu cele spuse referitor la bunica mea; multumesc, chiar m-a facut fericita!!!

    Si mai vroiam sa te rog sa imi spui ce inseamna daca te viseszi in biserica, esti cu un grup de oamani care stii ca iti sunt prieteni, pare sa fie si iubitul acolo, dar nu e clar...preotul pare ca scrie sau citeste ceva dintr-o carte mare...eu la randul meu par ca sriu ceva intr-o carte mare...vad destul de clar o parte a bisericii (eram in partea stanga, in fata, aproape de altar). Apoi ma vad in vis rastindu-ma la cineva, nu stiu cine (parca era un grup) si le spun sa taca sa putem asculta slujba, pt ca e frumoasa...si iar nu-s f sigura, dar se auzea un cor in biserica aia...

    MUltumesc mult pt timpul acordat!