povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    11 Feb 2004, 14:25
    0 0
    danixxx

    visul acesta are legatura cu iubitul tau. Faptul ca sunteti intr-o biserica care nu seamana a biserica dar asa o percepi tu, iar in acel loc mai sunt si alti baieti ma face sa cred ca la tine mai aspira cineva, exista un tip care te place mult, el fiind de alta religie, poate catolic sau altceva.
    Este un vis care anunta niste mici neplaceri cu iubitul tau. Cand iesi din biserica apa iti pare foarte adanca dar ATENTIE: doar iti pare, cand de fapt nu iti ajunge decat pana la genunchi, iar pestii aceia asemanatori rechinilor te pun in garda ca aveti niste dusmani, cineva nu prea vrea ca voi sa fiti impreuna. Daca apa ar fi fost intr-adevar adanca ar fi insemnat sentimente foarte puternice de dragoste, dar vezi..doar in aparenta e asa.
    s-ar putea sa gasesti un pic cam dura interpretarea mea, dar asta arata visul tau. Poate nu va fi decat o perioada mai tensionanta in cuplu, poate vei afla un secret despre iubitul tau care nu iti va pica foarte bine.
  •  
    • 509 mesaje
    11 Feb 2004, 14:31
    0 0
    monica-pisica

    visul asta are o mare incarcatura religioasa, mai ales ca se intampla in preajma Bunei-Vestiri. Absolut sigur vei intalni un barbat foarte bine situat social ( liniile din palma duble-om insemnat). E barbatul cu care te vei casatori si cu care vei ramane pana la capat fara nici un risc al separarii. Faptul ca te tine tot timpul de mana inseamna ca te va proteja mult, iar palma aspra poate indica faptul ca va fi mai matur decat tine, poate cineva cu cativa ani mai mare.
  •  
    • 509 mesaje
    11 Feb 2004, 14:45
    0 0
    Andra 11

    e interesant visul, e legat strict de partea materiala a vietii. vei avea o mare reusita pe linie profesionala, ceva legat poate de o afacere colectiva caci vezi pe streda si alti oameni care fac schimb de gherghefe. Faptul ca avea mai mullte culori iar firele se impletesc singure inseamna ca vei ave profit financiar fara prea multa truda fizica, poate fi si ceva legat de computere.
  •  
    • 509 mesaje
    11 Feb 2004, 14:49
    0 0
    mdc2212

    draga mea, ma amuzi..)), chiar daca tu spui ca nunta ta e deocamdata in faza de proiect, uite ca si visul asta tot asta iti releva, poate mai mult decat cel precedent.
    pregateste-te de nunta, chiar daca lucrurile vor intarzia, evenimentul se va produce 100%, Divinitatea lucreaza pentru asta.
  •  
    • 636 mesaje
    11 Feb 2004, 20:17
    0 0
    Multumesc mult Rozamunda.Cel pe care il cunosc si are aceste linii duble este, "momentan" casatorit, asa ca eu nu mai sper sa se intample minunea de a ii deveni soata...sau, poate voi intalni un alt barbat cu aceeasi palma
  •  
    • 10 mesaje
    11 Feb 2004, 23:52
    0 0
    Rozamunda,
    Intr-adevar mai sunt baieti care ,,aspira,, la mine dar eu nu am ochi decat pentru iubitul meu.Mai exista si altcineva care intr-adevar e de alta religie.Neplaceri cu iubitul meu...ah nu mai vreau...si-apoi avem ceva dusmani ....ii stiu secretele si sper ca le stiu pe toate...
    Iti multumesc tare mult Rozamunda si sper ca e asa cum ai spus tu..doar o perioada.
    Sper sa visez mai frumos ....
    pupici
  •  
    • 213 mesaje
    12 Feb 2004, 08:17
    0 0
    Rozamunda multumesc, sper sa fie asa, eu lucrez cu computerele, asa ca..cine stie
  •  
    • 213 mesaje
    12 Feb 2004, 08:26
    0 0
    Rozamunda,iar te bat la cap cu un vis..am visat ca eram cu un grup de femei, eram dezbracate(parca eram la o sauna), aveam pe noi slipi si sutiene cel mult. Eram in cerc , ne tineam de mina si ne rugam..participam la o exorcizare a uneia dintre noi..o chinuia un floricica si simteam asta cind ne tineam de mina..mi-era teama pentru ca ma gindeam cit de puternica spiritual sint eu ca sa fac fata exorcizarii; apoi eu am inceput sa spun troparul Maicii Domnului si "Tatal nostru"..in final totul a fost bine, eram imbracate toate ca de iarna.
  •  
    • 25 mesaje
    12 Feb 2004, 09:45
    0 0
    'Neata, te mai rog inca o data sa ma ajuti...e un vis pe care l-am avut azi dimineata, si mi s-a parut super ciudat.
    Era o inmormantare, barbatul decedat era pe masa, parca in sicriu, o femeie ce parea ca nu avea voie sa se apropie de el(participantii incercau sa o tina la distanta)s-a taiat la mana, in dreptul incheieturii, si i-a picurat mortului pe ochi din sangele ei.Eram intre vis si realitate si stiu ca ma gandeam ca acum spiritului lui nu se mai poate ridica ci trebuie sa ramana pe pamant pana in clipa in care va muri si ea(parca il legase intr-un fel de ea)...tare ciudat.
    Si mi-am mai adus aminte un vis pe care l-am avut dupa moartea mamei.
    Se facea ca eram intr-o bisericita mica de lemn, toti purtam doliu. Eram constienta ca mama trebuia sa moara.Ea era intr-un cosciug dar era inca in viata.M-am apropiat de ea si am rugat-o sa-mi dea bijuteriile(i-au placut foarte tare)gandindu-ma sa le am ca amintire.Nu a vrut sa-mi dea nimic in afara deun cristal alb, in forma de lacrima, prins pe un jnur de piele negru.(nu a avut niciodata o astfel de bijuterie)Imi amintesc ca eram trista, dar linistita . Simteam dragoste si caldura sufleteasca.
    Iti multumesc tare mult.Astept cu nerabdare.
  •  
    • 1101 mesaje
    12 Feb 2004, 11:54
    0 0
    ups...dar chiar e la faza de proiect- proiect!!!
    Multumesc oricum!!!
  •  
    • 509 mesaje
    12 Feb 2004, 14:54
    0 0
    Andra11
    citeste pe privat
  •  
    • 509 mesaje
    12 Feb 2004, 14:55
    0 0
    alexandra, citeste pe privat
  •  
    • 213 mesaje
    12 Feb 2004, 15:00
    0 0
    Rozamunda, privat inseamna mail, nu? Am verificat acum si nu primisem nimic.
  •  
    • 11438 mesaje
    12 Feb 2004, 15:57
    0 0
    roza....ma ajuti si pe mine????

    m-am visat acum cateva nopti intr-o rochie de mireasa toata zdrentuita si deodata m-am vazut murdara de rahat...
    Ce naiba inseamna????

    A...poate e important...trebuia sa plec ca si mireasa de la casa bunicilor mei si nu de la cea a parintilor,sau a mea....
  •  
    • 509 mesaje
    12 Feb 2004, 16:23
    0 0
    carmelia,

    visul asta seamana cu o despartire, un divort..rochia de mireasa rupta si murdarita.
    nu are importanta faptul ca pleci din casa bunicilor.
    fecalele la randul lor inseamna vorbe grele sau barfe, necaz.
    daca in vis era vreo surs de apa lucrurile s-ar mai fi luminat putin, dar asa..
    sper sa nu fie decat un vis urat.
  •  
    • 509 mesaje
    12 Feb 2004, 16:24
    0 0
    Andra11

    verifica la mesaje private, nu-ti stiu mailul.
  •  
    • 213 mesaje
    12 Feb 2004, 16:36
    0 0
    unde sint mesajele private? eu nu stiu decit de mail
  •  
    • 11438 mesaje
    12 Feb 2004, 16:39
    0 0
    Merci tare mult,roza....nu a fost doar vis...chiar s-a intamplat a doua zi.
  •  
    • 213 mesaje
    12 Feb 2004, 16:41
    0 0
    lolo ..acum am avzut...am zis o chinuia un diavol, nu floricica..bine ca si-au gasit ce sa cenzureze si nu au vazut injuraturile de pina acum.
  •  
    • 509 mesaje
    12 Feb 2004, 16:47
    1 0
    carmelia...nici nu ma asteptam ca problema sa fie de natura asta...
    oricum, tinem legatra pe privat cand ai timp