lavya mi-a ghicit tipa aia!!!

  •  
    • 14 mesaje
    3 Iul 2009, 21:03
    0 0
    esti inteligentissima,Dreptul zici?unde la scorbura?de aia nu ai plecat in america,ca nu ai ce face cu diploma ta acolo,doar gunoier la noi ai fi!
  •  
    • 84 mesaje
    3 Iul 2009, 21:04
    0 0
    bine mai mosk is tu cum numesti pe cineva care isi face o gramada de nickmane-uri ca sa-si faca publicitate?om cinstit?imi aduc aminte ca acum ceva vreme o fata a deschis un topic ca ghiceste etc atunci arunna si inca un nick al ei s-au luat de fata ca-si face publicitate, si eu de atunci am vazut ca era ceva ciudat.dar unde e corul laudatorilor acum?lavya philo aditeo nu mai apar deloc..
  •  
    • 2342 mesaje
    3 Iul 2009, 21:07
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2342 mesaje
    3 Iul 2009, 21:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14 mesaje
    3 Iul 2009, 21:10
    0 0
    se darama firma cu tine,de atata inteligenta,de aia ai atata timp pentru postari,sunt la cafea,acum ete dimineata si ma duc putin la ocean,ca mi-ai dat tu pofta,iti trimit pe mess cartea de identitate,cetatenie americana? de acord,da?am si un copil,vrei si numele lui?se numeste mihai si are 3 ani,sunt divortata si am terminat ase-ul in anul 1998,vrei cv-ul meu,sunt contabil-sef la o firma de constructii din 2007,altceva?sorry,ca te intreb,esti cumva singura si demoralizata?daca iti trimit pe mail ingerasul eu de copil poate iti ridic moralul.
  •  
    • 2342 mesaje
    3 Iul 2009, 21:15
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2342 mesaje
    3 Iul 2009, 21:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5 mesaje
    3 Iul 2009, 22:53
    0 0
    Buna seara fetelor. Ma alatur discutiei despre Jasmina si eu sunt de parere ca daca nu este vionvata cu "nimic" sa ne ghiceasca uneia dintre "noi " care o credem o "falsa". Eu pe o parte cred in destin si poate ea chiar are harul acesta de a ghicii si atunci sa-i dam posibilitatea sa ne demonstreze. In principu este urat din partea ei ca sa ascuns sub diverse nume, presupun pentru asi face reclama, dar acesta nu este un lucru de condamnat, mai ales ca nu o cumoastem si la urma urmei suntem liberi sa facem ce vrem, si poate ea asa a crezut ca o sasi faca clienti.
    Eu nu o acuz dar nici o sustin pentru ceea ce a facut, dar cum a zis o fata mai devreme sa ne demonstreze uneia dintre noi ca ea este intradevar o buna ghicitoare si sa nu se mai lase condamnata daca crede ca nu este vionvata.
    Deci Jasmina tu decizi daca vrei sa ne lamuresti cu ceea ce pretinzi ca stii sau iti pierzi din "clienti".
    La urma urmei ce este scris aici nu se sterge asa ca cine va mai intra si va vedea nu va avea parerei bune.
    Deci te asteptam la un DUEL sa vedem cine castiga, la urme urmei nu este asa greu sa ne convingi ca esti intradevar talentata in ceea ce faci, in 10 minute ai putea sa lamuresti pe toata lumea.
  •  
    • 5 mesaje
    3 Iul 2009, 22:55
    0 0
    Scuzati greselile dar sunt foarte obosita, am avut o zii grea.
  •  
    • 4 mesaje
    4 Iul 2009, 03:12
    0 0
    Nu este absolut hilar cat tambalau faceti? Si pentru ce? V-a luat jasmine cu japca la ghicit? V-a smuls banii cu forta sau v-a delapidat conturile? Eu sunt “clienta” ei din 2006. De ce ma reintorc la ea? Pentru ca e pasionata de tarot dar si o prezenta placuta, sofisticata si funny. Dar si penrtu ca de’a lungul timpului aproape tot din ce prezice ea , din pacate sau din fericire, se adevereste mai devreme sau mai tarziu. Nu iau spusele ei ca pe “drobul de sare” si nici nu ma culc pe o ureche, pt ca oricum imi va fi bine. Daca avem un destin scris acolo pe undeva, consider ca avem totusi un liber arbitru si posibilitatea de a ne influenta drumul.
    Cateodata, atunci cand viata bate filmul imi face bine sa evadez in ce ar putea sa fie. Tarortul este stiinta simbolurilor si a semnificatiilor cu care vehiculeaza dar si arta interpretarii lor si a conexiunilor dintre acestea. Eu consider ca Jasmine chiar este o persoana documentata, talentata si inzestrata. Iar pentru cele care nu stiu, etaleaza intr-un mod fascinant. Pentru domnisoarele doritoare de o consultatie gratuita: la Jasmine aceasta nu dureaza 10 minute, cum cred cobaii, ci poate mai mult de 1 ora sau cat este necesar. Ea nu-ti spune “timpul a expirat” ci interpreteaza si-ti spune tot ce vede, nu se uita la ceas.
    O data, acum vre-un an, am fost de curiozitate la o astroloaga renumita ce apare si la TV. Pentru un milion vechi s-a uitat timp de 10 minute max pe harta mea astrala cea minunata. Indiscutabil tipa le vedea si stia, dar era atat de zgarcita cu ce spunea, ca sa se asigure ca revii cat mai repede la ea. Am incercat sa o trag de limba dar n-am mai scos de la ea nimik: “vino peste 3 luni sa vedem cum se mai misca planetele!” Eu asta am considerat sarlatanism si nu m-am mai dus.
    Ca sa va introduc intr-o atmosfera creepy: saptamana trecuta am avut o moarte fulgeratoare in familie, pe care Jasmine mi-a prezis-o de aproape un an dar in care nu am crezut petrnu ca nimik nu o prevestea.Si nu este vorba despre Michael Jackson. Asta a starnit insomniaca din mine care va scrie la ora asta.
    Pe mine Jasmine nu m-a pierdut de clienta, nici pe alte prietene de’ale mele. Si nici nu cred ca va avea de suferit de cele scrise de voi.Nu mi-a parut niciodata rau de banii dati. Ea imi acorda din timpul ei si imi ofera un serviciu pe care eu il solicit. E simplu nu? Inca ma crucesc de ce distractii pot avea unele la cafeaua de dimineata si ma abtin sa jignesc.
  •  
    • 503 mesaje
    4 Iul 2009, 07:34
    0 0
    Si pe mine m-a intrigat faptul ca topicul asta ramanea intotdeauana pe primele locuri in prima pagina, avand in vedere ca stim cu totii cat de volatile sunt topicurile pe Eva. Plus entuziasmul nemarginit al unor eve, semnele de punctuatie abundente. Dar m-am abtinut sa comentez, altfel riscam sa imi sara toata lumea in cap.

    Anyway, si eu as fi vrut sa imi ghicesc la ea, macar din curiozitate, dar face to face. Ce naiba e practica asta prin messenger sau telefon? Are viziuni privind un nickname pe un ecran sau simtind vibratia vocii? Mi-e foarte greu sa cred asa ceva...Vorba lui Evyshor, sa spui cuiva "mi-am ghicit pe messenger si mi-a iesit la fix" suna din start hilar!

    Cat despre pret, si mie mi se pare mult 70 ron. Nu puneti iar placa "serviciilor platite", pur si simplu mi se pare mult pentru un ghicit (si nu sunt eu genul zgarcit), doar in cazul in care chiar ti-ar spune ceva revelator, mi s-ar parea fair.

    Pe mine m-a amuzat foarte tare si faza cu Michael Jackson. Si o eva foarte entuziasmata: "vaai, a prevazut moartea lui Michael Jackson?!???!!" Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar a fost realmente hilara faza.

    Si da, intr-adevar Ilsa aceea scrie prin toate locurile de Jasmine, am dat mai demult un search pe Google "Jasmine" si am tot vazut mesajele Ilsei, culmea indicand mailul Jasminei, daca vor mai multe detalii de la ea. Poate sa fi fost doar o greseala de exprimare, dar mi s-a parut sincer destul de suspect.
  •  
    • 84 mesaje
    4 Iul 2009, 10:43
    0 0
    Lisa si eu la fel am gasit tot pe google cand nu stiam daca tot ce se scria aici e adevarat si uite asa am dat de ea.
    matrusha ce e deranjeaza cel mai mult e metoda folosita nu ca ne-a obligat sau nu si felul cum a procedat si poate era momentul sa scriem asa macar toata lumea stie.Poate fete disperate si cu probleme si-au ghicit la ea si au crezut ca totul se va schimba si cand colo poate nici nu este adevarat.Ce e mai bine sa tacem si sa acceptam totul si sa continuam a ne lasa prostite?
  •  
    • 175 mesaje
    4 Iul 2009, 12:20
    0 0
    Buna dimineata mai pe la amiaza. E week-end. Si-l incep zambind. Asaaaaaaaaa cu cine sa incepem. Pai incepem cu tine Mosk. Te-ai corectat in privinta semnelor si acum esti cand intr-o barca cand in vapor (by the way in vapor suntem eu si Evysor). Hai sa-ti arat mai jos ce ai scris tu pe la inceputurile tale:

    postat de: mosk la data: 2009-06-24 23:13

    buna!! eu sunt noua,dar de pe acest forum am aflat de jasmine!!! eu nu sunt in tara,sunt f departe de casa de cativa ani si am apelat si eu la acesta domnisoara!! de fapt de 2 ori,acum o luna si ceva si ieri am ami avut o sedintza pe skipe!!! vrreau sa va spun ca sunt mai multe decat multumita de ea...acum s-au repetat anumite chestii!! i deea este ca acum 2 sapt am cunoscut un tip,tot roman,mi-a zis ca este roman care seamana intr-utotul cu descrierea ei!!! sa vedem ce se intampla,s-au mai intamplat cateva chestii din cele prezise de ea cu mare exactitate.AICI un stau eu,am o colega de serv. care si-a ghicit si ea sapt asta la jasmine si a ramas uimita de capacitatile ei...eu o recomand fetelor,oe mine m-a lamurit in multe privintze....a durat sedintza mai mult de o ora,este f serioasa asta m-a frapat si vorbeste f clar si frumos!!! e f pritenoasa si deschisa!!! eu am mai fost o singura data la altcineva...dar nu am fost asa multumita si am facut o pauza!!! eu sincer cred ca are un dar...special!!! pare si un om bun!!! parca si o fata de pe aici ANTONIA zicea cam la fel!!! ANTONIA,tu sti sa dai in carti??


    Intrebare: de ce tocmai Antonia? Who the ..... is Antonia? Era intrebare retorica, nu e cazul sa raspunzi, stim cine e Antonia. De fapt Jasmine ce faci acum? Creezi alte nume pt a-ti fi proprii avocati. Nice. Very nice. Iar tu Mosk, te rog sa-ti pui la punct si gramtica limbii romane, chiar daca ai plecat din tara. Ori esti la ei ori esti la noi, mai ales ca vorbesti despre romani cam la persoana a doua plural. Poti scrie si in engleza, if you wish. I can assure you that we all understand you. Si honey, be ware. Dupa cum ai spus ai o diploma de contopista din punctul meu de vedere obtinuta unde vrei tu, pe mine ma lasa rece, conteaza IQ-ul si EQ-ul. Te rog frumos nu mai jigni pregatirea si cultura altor persoane.

    te citez: postat de: mosk la data: 2009-07-03 21:03

    esti inteligentissima,Dreptul zici?unde la scorbura?de aia nu ai plecat in america,ca nu ai ce face cu diploma ta acolo,doar gunoier la noi ai fi!


    Hai sa-ti zic eu de ce cred ca nu a plecat in America; pt ca a reusit sa faca bani si sa traiasca bine in propria tara ceea ce tu nu ai reusit (ca doar nu de bine ai plecat). De unde stii ca ar fi gunoier la VOI? De echivalarea studiilor ai auzit? De research ai auzit? De HR ai auzit? Vezi ca se practica si la VOI, romanca lu' mama. Si daca tot esti tu contabila in alta tara la o firma de constructii, daca esti atat de inteligenta cum pretinzi de ce nu esti tu firma de constructii care sa angajeze contabili? Vaaai, pai in locul tau eu ma laudam ca am firma de constructii si am angajat canadieni contabili.

    Hai sa spunem bine ai venit Matrushei. O cafea ceva? Cu lapte cu putin zahar? Sau cu miere? OK, fa-ti-o singurica.

    postat de: matrusha la data: 2009-07-04 03:12

    ... Pentru domnisoarele doritoare de o consultatie gratuita: la Jasmine aceasta nu dureaza 10 minute, cum cred cobaii, ci poate mai mult de 1 ora sau cat este necesar. Ea nu-ti spune “timpul a expirat” ci interpreteaza si-ti spune tot ce vede, nu se uita la ceas...

    ... Inca ma crucesc de ce distractii pot avea unele la cafeaua de dimineata si ma abtin sa jignesc...

    Draga mea nu ai observat ca topicul nu mai e pt avocatele si pt laudatorii Jasminei? Ah scuze, tot tu esti Jasmine, credeam ca e Matrusha. Ai grija sa nu te arzi cu cafeaua, cruceste-te in continuare.

    Din curiozitate: cum vine aia; Pentru domnisoarele doritoare de o consultatie gratuita? Acum Jasmine incepi sa candidezi la postul "cea mai ieftina ghicitoare care nu ghiceste"? Oferi deci consultatii gratuite? Mai sa fie, hm.

    Fac o mica pauza, ca sa-mi mai prepar o cafea. Vii si tu Matr
  •  
    • 57 mesaje
    4 Iul 2009, 12:38
    0 0
    pentru lissa2. Nu am spus niciodata ca a prevazut moartea lui Michael jackson.Am spus doar ca mi-a prezis o suferinta cauzata de moartea unui barbat important cu activitate publica.Dc s-a intamplat sa fie el poate fi o coincidenta, nu neg asta.Apropo mi-am dat si eu seama ca laya si jasmine sunt aceeasi persoana am cautata nick-urile pe mai multe forumuri, poate are si alte nick-uri.Eu mi-am dat o singura data la ea si nu cred ca tb sa explic nimanui de ce am facut-o.Pana la urma fiecare e liber sa aleaga.
  •  
    4 Iul 2009, 12:47
    0 0
    "Eu sunt “clienta” ei din 2006."

    Deci...asta m-a dat pe spate.
    Matrusca, zi-mi si mie cum se face ca ai acelas IP ca si Yasmine?
    Lasa-neeeee, lasa-neeee!!!!
  •  
    • 175 mesaje
    4 Iul 2009, 12:54
    0 0
    Super tare! eu-nu-conteaz-cine bine ai venit in clubul nostru! E funny, nu?
  •  
    • 175 mesaje
    4 Iul 2009, 13:01
    0 0
    Am uitat sa mentionez ca in vapor mai e si Ramona-baby. Scuze Ramona, dar ai vazut ca e mare vaporul asta de croaziera... Cafeaua asta are si efect oftalmologic, adica vad mai tarziu Sper ca mai intri si tu pe aici, sa te mai distrezi putin.
  •  
    • 175 mesaje
    4 Iul 2009, 13:14
    0 0
    aaaaaa si Isandra e pe vapor. Am zis eu ca am baut cafea cu efecte oftalmologice
  •  
    • 503 mesaje
    4 Iul 2009, 13:16
    0 0
    Irinutza, nu m-am referit la tine, ci la reactia unei eve entuziaste fata de ceea ce ai scris tu, a fost ce am citat eu, mi s-a parut exagerat si deplasat. Mi se pare prea suspect sa fie cineva atat de credul.

    Mai fetelor, in rest, eu nu cred ca e cazul sa o dam in jigniri. Nu avem dreptul sa judecam pe cineva daca este sau nu inteligent din spatele unui monitor. O fi amuzant, dar sa pastram niste limite...

    Pe eva chiar nu exista nici un admin?! Ar putea sa elucideze treaba asta, daca celelalte sunt doar useri clona, daca au acelasi IP.
    Cum naiba pe un forum cu atata trafic, al unui site cu atata tafic nu exista nici un admin, iar lucrurile sunt lasate in totala paragina? Pana la urma, ei isi iau o gramada de bani din publicitate datorita noua! Macar atat minim de respect sa aiba fata de noi! Hai ca m-am si enervat acum...
  •  
    • 4 mesaje
    4 Iul 2009, 13:17
    0 0
    Nu ma ard cu cafeaua, nu sunt Jasmine si nici nu sunt singura si deprimata. Poate sunt fetele indignate care ard gazul pe aici fara a fi fost pagubite cu nimik si in lipsa de ceva mai bun. Daca sunt asa perspicace si inteligente de ce nu'mi baga o cautare de ip.. sau sa-mi verifice punctuatia si stilul sa deduca ca nu sunt jasmine. urmaream topicul dar de afara. si-a facut reclama? pe mine nu ma deranjeaza , eu stiu cum este ea si ce spune, asta incercam sa va impartasesc si voua. opinia mea.
    "Deci te asteptam la un DUEL sa vedem cine castiga, la urme urmei nu este asa greu sa ne convingi ca esti intradevar talentata in ceea ce faci, in 10 minute ai putea sa lamuresti pe toata lumea." Aici faceam referire cand vorbeam despre "consultatii gratuite" si avertizam ca ele n'au cum sa tina 10 minute.