povestiti-va visele si vi le voi dezlega

  •  
    • 509 mesaje
    1 Iun 2004, 13:53
    0 0
    Alice, sunt lucruri la care nu vreau sa ma hazardez sa raspund, nu vreau sa te sperii sau mai stiu eu ce..si nici sa ma aberez, sunt si vise la care nu poti primi raspuns
  •  
    • 509 mesaje
    1 Iun 2004, 13:58
    0 0
    adina, astea sunt stress-uri. ca gonesti cu vitexa maxima sau ai claustrofobie in masina mai inseamna si ca esti cam nerabdatoare din fire, in viata normala vrei sa atingi un scop, un tel si te grabesti tare. asta inseamna.
    cu ciupercile nu stiu ce sa zic, poate n-ar strica sa-ti faci niste analize.
  •  
    • 112 mesaje
    1 Iun 2004, 13:59
    0 0
    ok, multumesc oricum... cam stresata sunt pt ca visul a fost chiar inainte de sambata mortilor!
  •  
    • 962 mesaje
    1 Iun 2004, 18:54
    0 0
    Roza stiu ca toata lumea te solicita f mult dar as vrea sa imi spui macar ce inseamna urmatoarele chestii.

    Am visat aseara ca aveam un bebelus, o fetita, pe care nu o doream dar parintii mei o iubeau. Si m-am dus la baie sa imi privesc sanii in oglinda ca sa vad daca s-au lasat din cauza copilului(Erau ca inainte). Si m-am mai visat imbracata in rochie de mireasa, desi nu ma casatoream...si fugeam de un barbat care ma urmarea. Eram undeva intr-o cladire si priveam in curtea cladirii unde erau multe femei imbracate in rochii de mireasa.
  •  
    • 48 mesaje
    1 Iun 2004, 20:51
    0 0
    inainte de cununie am avut un vis tare ciudat in care parca verigheta mea sa rupt in 3 si eu plingeam de disparare dar parca tatal meu mi-a lipito inapoi si aproape nici nu se vedea ruptura
    ce poate sa insemne?ca de aproape 7 ani ma duce ghindul asta la vis si nu pot sa il uit
  •  
    • 765 mesaje
    2 Iun 2004, 10:43
    0 0
    Draga Rozamunda,

    Iti multumesc pentru mesaj. Ai dreptate in privinta slujbei. Restul sper sa vina.
    Multumesc mult!
  •  
    • 16 mesaje
    2 Iun 2004, 13:02
    0 0
    Buna, buna!! Nu iti poti imagina de cand as fi dorit sa vorbesc cu cineva care intelege visele!! Ma bucur mult ca te-am gasit aici...As fi vrut sa te intreb ce inseamna cand visezi ca zbori?! Dar la ce mod? De vreo 6 ani eu nu mai am cosmaruri.Cosmarurile mele veneau oricum ori ca ma alerga cineva, ori ca picam in prapastii......Dar de cand visez ca zbor, ma salvez intotdeauna.Am tot auzit tot felul de explicatii, dar as vrea sa stiu si parerea ta.De vreun an insa nu am ami visat ca zbor..Te rog raspunde-mi cadn poti.Pupici
  •  
    • 2 mesaje
    3 Iun 2004, 10:42
    0 0
    Buna Rozamunda. Scriu pentru prima data si m-am gandit sa intreb ce inseamna un vis pe care l-am avut aseara.
    Se facea ca eram la mine acasa si vorbeam cu un fost prieten. Cred ca era o petrecere sau nu stiu ce, pentru ca era galagie, dar nu puteam vedea pe nimeni, doar pe el.
    Imediat dupa aceea eram in alt loc. Stateam in capatul unei scari imense si ma uitam jos.Acolo era tot tipul asta. Statea si fuma o tigara. Eu stiam sigur ca pe mine ma astepta. Nu stiu cum stiam chestia asta, dar eram foarte sigura de asta. Am coborat si cand m-am dus spre el sa-l intreb ce vrea de la mine, a tras adanc din tigara, pt ca am vazut fumul, si fastacindu-se mi-a zis ca nu pe mine ma asteapta. Eu i-am spus ca sunt singura acolo si ca el se uita de mult timp la mine sus. Atunci s-a intors si a iesit.
    Ceea ce este ciudat este ca nu am auzit cand a sunat ceasul si telefonul sa ma trezesc. E prima data cand mi se intampla. Efectiv eram asa de bagata in vis ca nu puteam a ma trezesc.
    Sunt foarte curioasa ce ai sa-mi spui, pt ca sunt sigura si acum ca m-a mintit si ca pe mine ma astepta.
  •  
    • 509 mesaje
    3 Iun 2004, 12:45
    0 0
    maria-t

    in casnicia ta vei avea trei mari probleme, trei ''rupturi'', pe care le veti depasi daca veriggeta a fost lipita la loc, dar cu intelepciune vei depasi aceste piedici
  •  
    • 509 mesaje
    3 Iun 2004, 12:46
    0 0
    gina-prajina,

    cauta la inceputul topicului, la primele pagini, acolo vei gasi raspunsul, multe fete au visat ca zboara. e semn de crestere, de succes oricum
  •  
    • 509 mesaje
    3 Iun 2004, 12:50
    0 0
    genuta, e adevarat ca pe tine te astepta, insa e un tip sub nivelul tau- tu coborai scarile dupa el-el era jos, ok? si probabil te-a mintit pentru ca el stia ca esti mult deasupra lui ca nivel intelectual sau conditie materiala
  •  
    • 509 mesaje
    3 Iun 2004, 12:53
    0 0
    yoshi, vei auzi de un divort- o femeie care va ramane singura cu o fetita...
  •  
    • 14 mesaje
    3 Iun 2004, 15:08
    0 0
    Rozamunda draga, azi dimineata m-am trezit greu dintr-un vis ciudat. Eram impreuna cu parintii mei si mergeam pe un teren viran noroios, urcam si coboram niste movile de pamant, parca era un santier in constructie (semana cu un loc cunoscut din copilarie sau cel putin aveam senzatia ca eram acol. La un moment dat tatal meu a reusit sa treaca peste o groapa uriasa si il vedeam cum ne chema din partea cealalta sa trecem si noi dar eu nu reuseam sa gasesc trecerea, mama mea cauta si ea in urma mea. Aproape ca am cazut in haul din fata mea dar am revenit brusc printr-o intoarcere - ca si cum am cazut dar am plutit inapoi si am revenit pe marginea prapastiei. Apoi m-am indepartat si m-am trezit desculta si nedumerita pe pamantul viran. Ce crezi? Multumesc mult.
  •  
    • 1033 mesaje
    3 Iun 2004, 16:54
    0 0
    rozamunda, visul care.l avui' cred ca se bazeaza pe obsesia mea fata de flori!!!
    aveam in bucatarie pe un dulap inalt, un cercelus (tocmai floarea asta imi lipseste din casa!!!),iubitul meu l.a udat seara si a doua zi cand am intrat in bucatarie se intinsese pe tot plafonul si era superb si plin de florii...in vis el l.a tuns un pic, ca i se paruse prea mare si ne incurca cu florile lui deasupra capetelor noastre (iubitul meu are 1,98m inaltime !!) dupa care ma sunase baietelul lui sa vina la noi in vizita !!! ce legaturi se fac in visele astea !!!
    multumesc anticipat si pt. faptul ca.l citesti !!!
    oricum cercelusul era superb!!am ramas cu imaginea lui...
  •  
    • 48 mesaje
    4 Iun 2004, 00:47
    0 0
    multumesc pt raspuns
  •  
    • 2 mesaje
    4 Iun 2004, 07:36
    0 0
    multumesc pt raspuns Rozamunda.
  •  
    • 3526 mesaje
    4 Iun 2004, 09:09
    0 0
    wow, rozamunda, am visat ceva nashpa azi noapte si tot am stat pe ganduri daca e bine sa iti scriu sau nu. eu, in general sunt mai sceptica, dar, sincer, ce am visat m-a dat peste cap.
    parca eram intr-o gradina inconjurata de ziduri vechi si acoperita partial, in fine, o chestie care mie in vis mi s-a parut a fi cimitir. si apare o fetita de vreo 2 ani cu cineva (nu-mi amintesc cine)si mi-o lasa in grija. cum am ramas cu fetita, m-a muscat de mana si cand ma uit era muscatura de sarpe. ma uit la fetita si instinctual am luat-o la fuga iar ea dupa mine, ajung pe undeva prin centru (in cta) si dau sa intru intr-un bar si nu mai intru ca imi suna alarma sa ma trezesc.
    asta e. daca e vreo prostie, spune-mi fara ocolis. culmea e ca m-am trezit cu senzatia de durere la mana de la muscatura. Dumnezeu stie, ca eu habar nu am.
    multumesc mult ptr. raspuns.
  •  
    • 509 mesaje
    4 Iun 2004, 11:02
    0 0
    carry,

    sentimentul de cimitir, de gradina parasita simbolizeaza lucruri de mult uitate si ingropate. in visul tau e vorba de un lucru rau din trecut pe care il uitasesi si care va apare violent in prezent- fetita care te musca si te preschimba in sarpe - un rau de care vei incerca sa fugi dar din pacate te va pride din urma si te va marca un pic..poate fi vorba de o femeie foarte periculoasa.fi precauta zilele astea!
  •  
    • 509 mesaje
    4 Iun 2004, 11:12
    0 0
    maimu (imi place sa-ti zic asa)

    e semn de mare bucurie ce visasesi, intr-adevar, cand ceva din realitate ne place foarte mult, in cazul tau florile adeseori ne apare in vis. dar totisi cel mai important este contextul in care ai visat acea floare care se extinde si faptul ca e legat de iubitul tau,puteai visa pe oricine altcineva
    daca visai acea floare ca se ofileste era semn de sfarsit al relatiei, dar pentru ca infloreste atat de frumos e semn ca relatia voastra va evolua foarte, veti inflori, si el va fi cel care iti va intinde o mana catre asta, nu tu. asteapa-te la bucurii ( si sa ne impartasesti si noua daca va fi asa)
  •  
    • 509 mesaje
    4 Iun 2004, 11:21
    0 0
    draga Adaya,
    noroiul, terenul alunecos inseamna probleme, mici mizerii ale vietii. ca ai visat asta in conjunctura cu parintii tai insemna ca veti avea niste probleme in familie, veti incerca sa fiti uniti, sa depasiti acea prapastie dar va fi foarte greu. nu sunt probleme de sanatate ci mai degraba materiale, o afacere care esueaza, sau eforturi uriase pentru o situatie mai buna..ceva de genul asta