ce faci in momentul asta?

  •  
    • 7959 mesaje
    9 Feb 2016, 20:02
    1 0
    gabriela42 said:

     

     

    Nu te purta ca mosii, fii in ton cu moda, fii... snob,. Aca, "jaca ai, o liaca di bataie stii"...



    Dar de  unde stii soro ca are "jaca" , ai fost la Budapesta ???De ce nu m-ai luat si pe mine ca am o lista cu locuri pe care sa le vizitez in orasul respectiv ???

     Eeee, io am fost, sac!!! Si era ...noapte si mai era putin pana in tara...  
    Asa ca am innoptat la un hotel autohton.  

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Feb 2016, 20:27
    0 0
    Apropo de jaca ...

    Intr-o buna iarna, ma apuca "mila" de un dracusor de om si ii dau geaca mea (aproape noua) cu imprumut asa zis, sa nu il ia dracu de frig pina acasa . Lucram in bar pe atunci, si-apoi daca tot m-o rugat ... fie zic, eu oricum stau la caldurica , in plus, locuiam "gard in gard" cu barul (deh, ma invirtisem si de locuinta aproape ca doar na, prin bar se da lume fel si fel ... care certata cu prietenu, care cu barbaxu, cere n-o primeste parintii pe-acasa ... tre sa ai "inima de mama" si sa intinzi o mina de ajutor ... caldurica, un ceai, o cafeau , un dus proaspat ... in fine )
    Fu vorba ca a doua zi , mirlanu,imi inapoiaza geaca . N-o face . Ziua urmatoare apare prin zona, cu diferite scuze gen " nu vin direct de-acasa " si bla bla bla ... Nui bai zic, o aduci tu ... sau mergi si las-o la ai mei acasa (stiind unde locuiesc ai mei). Bon . Dupa ce pleaca asta, dupa un timp (cred ca o asteptat ca "amicu" sa-si ia teren) se baga in vorba si intreaba despre ce geaca-i fu vorba, dupa care mi-o descrie iar de final sa-mi zica ca, geaca me fu vinduta de mult de catre "amicu" intr-u bar/restaurant . Valeiii ... cazura cerul pe mine nu alta , cind am auzit . Mda, de astea-mi esti in gindul meu ... cu alte cuvinte facere de bine - futere de mama ... Trec citeva zile dupa care, apere prin zona , cu gasca (vreo patru-cinci insi) iar intimplarea face sa fiu in strada si cind am dat cu ochii de mirlan ...instant mi s-o inegrit in fata ochilor , mi-am bagat picioarele in ea de geaca ... dar nici mutra magarului nu o facui scapata .
    Acum, de ar fi fost vorba de-un pusti care ... probabil sa nu-si dea seama ce face, dar nu, barbat in toata fire, ba chiar mai in virsta ca mine ce sincer, nu-l credeam asa cretin...

  •  
    • 7959 mesaje
    9 Feb 2016, 21:10
    0 0
    Bre, Viktoras, e un joc de cuvinte, sper c-ai inteles. Jaca nu e egal cu jaga, jaga..l
    Somn usor, copii!
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Feb 2016, 21:22
    0 0
    White_Storm said:Bre, Viktoras, e un joc de cuvinte, sper c-ai inteles. Jaca nu e egal cu jaga, jaga..l
    Somn usor, copii!

     

    Am inteles, desigur ...

     

    Si la noi in zona am auzit fraza cu "jaca" (asta in tinerete ) dar se referea la geaca, apoi imi veni in minte faza cu mirlanu de-mi vindu bunatate de geaca ce-o indrageam.

     

    Dara na, daca unii atita minte au ... tu ii faci o favoare si-apoi "te vinde"...

     

    Deh, povesti nemuritoare de viata ...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    10 Feb 2016, 04:50
    0 0
    Nu-s povesti nemuritoare, e... viata! Prieteni adevarati nu exista, cel putin din experiente nu exista!!! Fiecare cu ...a ma-sii.
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Feb 2016, 08:57
    0 0
    de moment ...

    Apoi la o intinleala c-o clujeanca ...



  •  
    • 10065 mesaje
    10 Feb 2016, 09:03
    1 0
    White_Storm said:Nu-s povesti nemuritoare, e... viata! Prieteni adevarati nu exista, cel putin din experiente nu exista!!! Fiecare cu ...a ma-sii.

     

    Mai sint , rar ce-i drept dar sint .

     

    Printre ai mei sint in care sa te increzi suta-n suta , indiferent de situatie, de-i zi sau noapte ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    11 Feb 2016, 12:12
    0 0
    si printre ai mei sunt cativa de toata isprava !tot respectul pentru ei !
  •  
    • 12208 mesaje
    11 Feb 2016, 12:13
    0 0
    Am facut un orez cu ciuperci o bunatate , cat se mai raceste , citesc bancuri ....
  •  
    • 12208 mesaje
    11 Feb 2016, 12:13
    0 0
    Am facut un orez cu ciuperci o bunatate , cat se mai raceste , citesc bancuri ....
  •  
    • 7959 mesaje
    11 Feb 2016, 20:14
    1 0
    Gatesc, am pe foc pilaf, carne, trandafiri de porc si ciorbita de curca, de tara...
    Ma incurajez singura sa execut si o salata de varza cruda.
  •  
    • 12208 mesaje
    11 Feb 2016, 20:47
    0 0
    Wow ..super Stormy , varza se digera greu seara mai ales ...... eu mananc alune caju , migdale si ma uit la Bahar ma distreaza maxim , e atata drama acolo ....
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Feb 2016, 21:37
    1 0
    - Ti-e foame ?

    - Pai ... ce gatesti ?

    - Un pilaf ...

    - Ooo ... nu, multumensc, nu mi-e foame ...



    Fu un scurt dialog intre ea si el ...

  •  
    • 7959 mesaje
    11 Feb 2016, 21:58
    1 0
    gabriela42 said:Wow ..super Stormy , varza se digera greu seara mai ales ...... eu mananc alune caju , migdale si ma uit la Bahar ma distreaza maxim , e atata drama acolo ....

     Da, aia calita, dar varza cruda e cel mai bun medicament impotriva tuturor cancerelor si bolilor dintotdeauna. Unde mai pui ca fiind cruda are calorii negative. Deci si-n mic dejun si-n pranz si-n cina e binevenita!!!

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Feb 2016, 10:21
    0 0
    White_Storm said:Gatesc, am pe foc pilaf, carne, trandafiri de porc si ciorbita de curca, de tara...
    Ma incurajez singura sa execut si o salata de varza cruda.

       Eu  as  vrea  un  desert!!!

  •  
    • 12208 mesaje
    12 Feb 2016, 15:33
    0 0
    pitipoanca69 said:
    White_Storm said:Gatesc, am pe foc pilaf, carne, trandafiri de porc si ciorbita de curca, de tara...
    Ma incurajez singura sa execut si o salata de varza cruda.

       Eu  as  vrea  un  desert!!!

     PAI POFTESTE LA COFETARIE ....
     

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Feb 2016, 00:13
    1 0
    Relax, ca miine-i o zi lunga ...

  •  
    • 11561 mesaje
    14 Feb 2016, 08:26
    0 0
    gabriela42 said:
    pitipoanca69 said:
    White_Storm said:Gatesc, am pe foc pilaf, carne, trandafiri de porc si ciorbita de curca, de tara...
    Ma incurajez singura sa execut si o salata de varza cruda.

       Eu  as  vrea  un  desert!!!

     PAI POFTESTE LA COFETARIE ....
     

     Bre  , da  ce  mabile  v  ati  facut!!!

  •  
    • 7959 mesaje
    14 Feb 2016, 08:36
    1 0
    pitipoanca69 said:
    White_Storm said:Gatesc, am pe foc pilaf, carne, trandafiri de porc si ciorbita de curca, de tara...
    Ma incurajez singura sa execut si o salata de varza cruda.

       Eu  as  vrea  un  desert!!!

     Da bre, tu tot timpul vrei doar desert!

  •  
    • 12208 mesaje
    14 Feb 2016, 10:18
    0 0
    'neata oameni ! O zi plina de iubire sa avem cu totii!