tzoale :)

  •  
    • 5144 mesaje
    17 Nov 2012, 23:20
    0 1
    ultimul_mohican said:ce inseamna marimea 2B la Jolidon?
    cu ce marime echivaleaza? ca n-am inteles nimic din tabelul lor

     70B

     

    cu potrivitul cred ca e problema de forma a sanului, nu de circumferinte. unele modele imi vin bine, altele nu.


    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 17 Nov 2012, 23:25
  •  
    • 14418 mesaje
    17 Nov 2012, 23:23
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    17 Nov 2012, 23:29
    0 1
    la goldenpoint au niste preturi de-a dreptul nesimtite.
    i-am luat maica-mii 2 perechi de dressuri, am dat aproape 2 milioane pe ele.
    daca erau pt mine, n-as fi dat atat.
     costumele de baie la ei au pret cel putin dublu, daca nu chiar triplu fata de jolidon.
  •  
    • 5575 mesaje
    17 Nov 2012, 23:50
    1 0
    http://www.bonprixro.eu/ro/offer.htm?pr=92919&reko=p&wkz=3790
  •  
    • 7967 mesaje
    18 Nov 2012, 07:22
    0 0
    bertha_ said:inseamna ca eu sunt defecta, jolidonul imi vine turnat, orice as lua.
    m-ati pus pe ganduri....  

    Same here! I love Jolidon, pacat ca aici nu gasesc....  

  •  
    • 7967 mesaje
    18 Nov 2012, 07:35
    0 0

    Fetelor, in Ro nu exista magazinul BHS? Mie imi plac foarte tare rochiile lor, imi cumpar in special pt birou.
    http://www.bhs.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/http://www.bhs.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogNavigationSearchResultCmd?catalogId=34096&storeId=13077&langId=-1&viewAllFlag=false&sort_field=Relevance&categoryId=471259&parent_categoryId=471112&beginIndex=1&pageSize=40#catalogId=34096&storeId=13077&langId=-1&viewAllFlag=false&sort_field=Relevance&categoryId=471259&parent_categoryId=471112&beginIndex=1&pageSize=40

    Imi plac si cele de la Marks & Spencer si Debenhams.

  •  
    • 5144 mesaje
    18 Nov 2012, 10:13
    0 1
    ultimul_mohican said:http://www.bonprixro.eu/ro/offer.htm?pr=92919&reko=p&wkz=3790

     frumoasa geaca, mohicano; dar eu am retineri cu bonprix. o rochita, o bluzita, merge si mai la risc, dar haina... nu stiu. eu am facut de vreo 3 ori comenzi la ei si niciodata nu s-au ridicat produsele la nivelul asteptarilor. daca le-as fi vazut in magazin sigur as mai fi cautat mai departe am avut cat de cat grija cand am ales si sunt purtabile, dar ba materialul nu e chiar stralucit, ba marimea e total eronata si a fost nevoie de ajustari. eu nu cred ca mai cumpar de la ei de acum, ca m-am convins.

     salma, de bhs eu nu am auzit. debenhams nu am in Iasi, iar in deplasare rar merg la cumparaturi (sunt fidela economiei iesene ). serios... sunt defecta rar imi iau haine, incaltari cand sunt in vacante, deplasari. in strainatate realizez ca pe acelasi produs acasa as da mai putin, asa ca daca nu ma fascineaza intr-un mod deosebit, nu iese in evidenta cu nimic, nu-l iau; in orasele patriei sunt cam aceleasi brand-uri peste tot, asa ca nu e mare afacere.

    la marks&spencer am tot intrat in magazin de cateva ori si am iesit cu mana goala; acum nici macar nu mai intru. nu e pe gusturile, conformatia, standardul meu de calitate pret.


    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 18 Nov 2012, 10:28
  •  
    • 14418 mesaje
    18 Nov 2012, 10:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    18 Nov 2012, 10:38
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    18 Nov 2012, 10:49
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 18 Nov 2012, 10:54
  •  
    • 5575 mesaje
    18 Nov 2012, 14:06
    0 0
    basilio said:
    ultimul_mohican said:http://www.bonprixro.eu/ro/offer.htm?pr=92919&reko=p&wkz=3790

     frumoasa geaca, mohicano; dar eu am retineri cu bonprix. o rochita, o bluzita, merge si mai la risc, dar haina... nu stiu. eu am facut de vreo 3 ori comenzi la ei si niciodata nu s-au ridicat produsele la nivelul asteptarilor. daca le-as fi vazut in magazin sigur as mai fi cautat mai departe am avut cat de cat grija cand am ales si sunt purtabile, dar ba materialul nu e chiar stralucit, ba marimea e total eronata si a fost nevoie de ajustari. eu nu cred ca mai cumpar de la ei de acum, ca m-am convins.

     salma, de bhs eu nu am auzit. debenhams nu am in Iasi, iar in deplasare rar merg la cumparaturi (sunt fidela economiei iesene ). serios... sunt defecta rar imi iau haine, incaltari cand sunt in vacante, deplasari. in strainatate realizez ca pe acelasi produs acasa as da mai putin, asa ca daca nu ma fascineaza intr-un mod deosebit, nu iese in evidenta cu nimic, nu-l iau; in orasele patriei sunt cam aceleasi brand-uri peste tot, asa ca nu e mare afacere.

    la marks&spencer am tot intrat in magazin de cateva ori si am iesit cu mana goala; acum nici macar nu mai intru. nu e pe gusturile, conformatia, standardul meu de calitate pret.

     am luat-o acum o luna, e super misto. evident, cea mai mica masura, 32 sau ceva de genul. asta a meritat banii dati. am avut si eu experiente ciudatecu bon prix-ul

  •  
    • 9724 mesaje
    18 Nov 2012, 15:07
    0 0
    Regina_Neagra said:
    bertha_ said:la goldenpoint au niste preturi de-a dreptul nesimtite.
    i-am luat maica-mii 2 perechi de dressuri, am dat aproape 2 milioane pe ele.
    daca erau pt mine, n-as fi dat atat.
     costumele de baie la ei au pret cel putin dublu, daca nu chiar triplu fata de jolidon.

     

     

    io nu sunt genul care sa reuseasca sa poarte o pereche de dresuri o gramada de timp, asa ca dupa ce ca nu gasesc usor ceea ce ma multumeste, atunci cand ii gasesc ii rezolv in maxim 2-3 saptamani (si nu de purtare zilnica).

     

    Ce tare! Cand e vorba de dresuri, la mine e ziua si perechea. Din fericire, acum nu am dress code, asa ca o ard in jeans si ce se mai nimereste, dar acum cativa ani, cheltuiam in prostie, desi nu luam mai scumpe de 3 € perechea.
    Am gasit in Cubus, dresuri 200 den, cu fleece in interior. Pentru temperaturile de-aici, sunt de vis. 

  •  
    • 14418 mesaje
    18 Nov 2012, 15:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4034 mesaje
    18 Nov 2012, 15:33
    0 1
    dresuri groase in interior si foarte fine la exterior mi am luat din dragon. si luciosi si neluciosi. merita toti banii. anu asta inca n am aterizat. adica nu iarna asta.

    cele subtiri.. ce sa mai zic..nu ma bliga nimeni sa scot banii din buzunar. o gramada de bani pt ce calitate. 30 de lei un dres cu banda ,se simt la atingere mai rau decat aia sibiu care ii purta mamaia cand era tanara. foarte prosti. de rupt nu ii mai rup de cand eram in gimnaziu.dar  cirapu vreau sa fie fin frate. 
  •  
    • 5144 mesaje
    18 Nov 2012, 18:37
    0 1
    moama, ce tare-s!  eu si ciorapii de 8 den ii port de mai multe ori. tot de pe la jolidon ii aveam luati pe ultimii. la categoria 15-20 den iau de la Gatta si chiar sunt super rezistenti si au variante multe de culoare.
    am luat odata unii 8 den de la Penti si am reusit sa-i rup intr-o zi, ceea ce nu mi s-a mai intamplat de cand incepusem sa ma cred gagica si sa port ciorapi de femei. imi placea culoarea, foarte apropiata de a pielii mele, dar daca se rup asa usor, nu mai iau
  •  
    • 13597 mesaje
    19 Nov 2012, 14:21
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    20 Nov 2012, 14:07
    0 0
    salmarose said:
    bertha_ said:inseamna ca eu sunt defecta, jolidonul imi vine turnat, orice as lua.
    m-ati pus pe ganduri....  

    Same here! I love Jolidon, pacat ca aici nu gasesc....  

     
    Se va lansa curand si magazinul online international! Daca vrei sa afli exact cand te poti inscrie aici: http://jolidon.us5.list-manage2.com/subscribe?u=dd9866d343dd659a76eca81e5&id=59904f4416  


    Iar daca aveti intrebari despre produse, marimi sau magazinul online, va raspundem tuturor cu mare drag! Fie aici, fie pe mail ( contact@jolidon.ro ).


    Acest mesaj a fost editat de către JolidonInternational: 20 Nov 2012, 14:09
  •  
    • 5144 mesaje
    22 Nov 2012, 13:05
    0 1
    il facem topic de ponturi si laude cu si despre shopping?
    mi-am facut lista de dorinte pt black friday la nissa astept sa vad surprizele de la 00:00
    am vazut ca si sephora si sabrini se mai laudau cu reduceri, dar nu cred ca am nevoie de vreo ceva de pe la ei eventual sa-i vand pontul lui barbat'miu sa-si faca stocul de cadouri pt evenimentele care urmeaza in viitorul foarte apropiat
  •  
    • 8217 mesaje
    22 Nov 2012, 13:18
    0 1
    le-am luat pe astea recent:

    http://www.shoemanic.com/at/Damen/Schuhe/Stiefel/Clarks-Ovinoco-Jazz-cognac-1603702073/

    sunt superbe, comode si yamm...


    si as mai vrea unele negre, tot de la ei, dar mai rezist putin.
  •  
    • 13910 mesaje
    22 Nov 2012, 13:18
    0 2
    dar fesuri, fulare, manusi? 
    dati si mie niste linkuri, pls!