Nu stiu cum sa abordez situatia

  •  
    • 507 mesaje
    6 Oct 2015, 12:53
    1 3
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

     Oooo, daaaaa, era mucoasa în dubii... să se axeze pe carieră sau pe tăvăleală... mda, poți să faci din tăvăleală o carieră așa că o să le împace pe amândouă ... începi ca prospătură și termini ca MILF...


    Acest mesaj a fost editat de către Taraxacus: 6 Oct 2015, 16:16
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Oct 2015, 14:53
    1 0
    Taraxacus said:
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

     Oooo, daaaaa, era mucoasa în dubii... să se axexe pe cariera sau pe tăvăleală... mda, poți să faci din tăvăleală o carieră așa că o să le împace ăpe amândouă ... începi ca prospătură și termini ca MILF...

     

    Tii sa-i furi inima Mihaelei, bag seama ...

     

  •  
    • 507 mesaje
    6 Oct 2015, 15:17
    1 2
    White_Storm said:

     Nu crezi ca esti prea dur? Te-a suparat asa tare?

     

    Legea a III a lui Newton.... pe care a emis-o isus Hristos acum 2000 de ani...C'est la vie !

  •  
    • 507 mesaje
    6 Oct 2015, 15:51
    1 1
    Da , despre asta spuneam....
  •  
    • 48 mesaje
    6 Oct 2015, 16:06
    0 0

     Draga mea, si Taraxacus, si veracara au dreptate. Daca ii dadea inima branci fii tu sigura ca gasea un mijloc sa te "agate". Un biletel strecurat in palma cu un numar de telefon, sau ar fi venit dupa tine in momentul in care plecai (putea sa lase sala 2 minute in grija unui coleg!), mijloace se gaseau. Intr-adevar, nu mai suntem pe vremea bunicii dar unele obiceiuri, maniere, legi nu se pot schimba. Prin revolutia feminina am castigat mult dar am si pierdut mult. Am pierdut tocmai ce ne statea bine, feminitatea. Acum noi vrem sa abordam, noi vrem sa pilotam in casnicie (oricum pilotam dar la modul subtil, nu pirateresc!) noi vrem sa platim restaurantul, sau cafeaua, sau sexul. Nu reusim decat sa indepartam barbatii sau sa facem din ei niste oameni de paie. Asculta mai bine la tampla carunta, esti inca tanara si mai ai ceva de invatat. Un intelept spunea ca e bine sa inveti din greselile tale dar mai bine sa inveti din greselile altora.

     

    Da, ai dreptate... Merci!
  •  
    • 48 mesaje
    6 Oct 2015, 16:11
    0 0
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

    Nu stiu, o las sa vina de la sine. Nu ca as pune-o pe locul doi,dar prefer mai mult sa-mi formez viitorul.
  •  
    • 507 mesaje
    6 Oct 2015, 16:15
    1 1
    White, mult timp nu am crezut in darwinism și chiar și în momentul de față am o groază de arcumente împotrivă, în același timp nu sunt nici adeptul creaționismului dar câteodată parcă teoria evoluționistă se face simțită...
  •  
    • 48 mesaje
    6 Oct 2015, 16:16
    1 0
    Taraxacus said:
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

     Oooo, daaaaa, era mucoasa în dubii... să se axexe pe cariera sau pe tăvăleală... mda, poți să faci din tăvăleală o carieră așa că o să le împace ăpe amândouă ... începi ca prospătură și termini ca MILF...

     

    Ce-ti mai plac glumele tale... Cand vei calatori in timp si vei avea cei 7 ani de acasa, vorbim. Pana atunci, nu-ti mai irosi timpul, ca este inutil. Si pentru informatia ta personala, cariera mea este in medicina. Sper ca odata sa nu ajungi pe mana mea.
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Oct 2015, 16:30
    0 0
    mihabd said:
    Taraxacus said:
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

     Oooo, daaaaa, era mucoasa în dubii... să se axexe pe cariera sau pe tăvăleală... mda, poți să faci din tăvăleală o carieră așa că o să le împace ăpe amândouă ... începi ca prospătură și termini ca MILF...

     

    Ce-ti mai plac glumele tale... Cand vei calatori in timp si vei avea cei 7 ani de acasa, vorbim. Pana atunci, nu-ti mai irosi timpul, ca este inutil. Si pentru informatia ta personala, cariera mea este in medicina. Sper ca odata sa nu ajungi pe mana mea.

     

    Asa - asa ...

     

    Sa il lasi la mila mea ...

     

     

    Baga-ti mintile-n cap, Taraxule ...

     

  •  
    • 48 mesaje
    6 Oct 2015, 16:43
    0 0
    ViktorC said:
    Taraxacus said:
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

     Oooo, daaaaa, era mucoasa în dubii... să se axexe pe cariera sau pe tăvăleală... mda, poți să faci din tăvăleală o carieră așa că o să le împace ăpe amândouă ... începi ca prospătură și termini ca MILF...

     

    Tii sa-i furi inima Mihaelei, bag seama ...

     

     

    Nici de ar fi ultima persoana de pe pamant.
  •  
    • 48 mesaje
    6 Oct 2015, 17:24
    0 1
    ViktorC said:
    mihabd said:
    Taraxacus said:
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

     Oooo, daaaaa, era mucoasa în dubii... să se axexe pe cariera sau pe tăvăleală... mda, poți să faci din tăvăleală o carieră așa că o să le împace ăpe amândouă ... începi ca prospătură și termini ca MILF...

     

    Ce-ti mai plac glumele tale... Cand vei calatori in timp si vei avea cei 7 ani de acasa, vorbim. Pana atunci, nu-ti mai irosi timpul, ca este inutil. Si pentru informatia ta personala, cariera mea este in medicina. Sper ca odata sa nu ajungi pe mana mea.

     

    Asa - asa ...

     

    Sa il lasi la mila mea ...

     

     

    Baga-ti mintile-n cap, Taraxule ...

     

     

    Ce sa-si bage, pentru asta are nevoue de creier. Din pacate nu este specualitatea mea. E o cauza pierduta.
  •  
    • 495 mesaje
    6 Oct 2015, 18:24
    0 0

    dublat

     


    Acest mesaj a fost editat de către veracara: 6 Oct 2015, 18:30
  •  
    • 495 mesaje
    6 Oct 2015, 18:29
    1 1
    veracara said:
    mihabd said:
    Taraxacus said:
    ViktorC said:
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?

     

     

     Oooo, daaaaa, era mucoasa în dubii... să se axexe pe cariera sau pe tăvăleală... mda, poți să faci din tăvăleală o carieră așa că o să le împace ăpe amândouă ... începi ca prospătură și termini ca MILF...

     

    Ce-ti mai plac glumele tale... Cand vei calatori in timp si vei avea cei 7 ani de acasa, vorbim. Pana atunci, nu-ti mai irosi timpul, ca este inutil. Si pentru informatia ta personala, cariera mea este in medicina. Sper ca odata sa nu ajungi pe mana mea.

     

     Ca sa faci cariera ar trebui sa ai tact si o atitudine profesionala...ceea ce nu prea ai.Ultimele tale cuvinte lasa mult de dorit.Vorba aia:"daca taceai,filozof ramaneai."

  •  
    • 495 mesaje
    6 Oct 2015, 18:35
    1 2
    Si inca ceva...primul semn al lipsei de inteligenta este sa iei lucrurile personal.
  •  
    • 507 mesaje
    6 Oct 2015, 22:21
    1 3
    mihabd said:
    Ce-ti mai plac glumele tale... Cand vei calatori in timp si vei avea cei 7 ani de acasa, vorbim. Pana atunci, nu-ti mai irosi timpul, ca este inutil. Si pentru informatia ta personala, cariera mea este in medicina. Sper ca odata sa nu ajungi pe mana mea.

    Nu voi ajunge pe mâna ta niciodată, până vei ajunge tu să iei o diplomă va trebui să înveți, să înveți într-un proces didactic, organizat nu la colțul străzii.

    De data asta nu glumesc, nu ai pic de bun simț și nici cultură. Cei 7 ani de acasa ai dovedit tu ca nu-i ai.

    Maaaare doctoriță vei fi dacă ai preocupări în domeniul băieților frumoși care nu-ți dau atenția pe care tu crezi că o meriți și mai ales ca preocupările tale în vederea lărgirii orizontului intelectual sunt jocurile de noroc pentru pensionari.

    Prostia revarsă din mintea ta deși nu știu ce poate revărsa dintr-un loc gol, din care emană doar expresii economiastice  sprijinite pe un soclu gelatinos, ești atât de redusă încât nici nu ai auzit de jurământul Hipocratic. În fine, cred că îmi pierd timpul polemizând cu o pseudovedetă gonflabilă de maidan.

  •  
    • 141 mesaje
    6 Oct 2015, 23:57
    0 0
    Daca tipul te placea te invita la o cafea, asa ca nu cred ca esti asa interesant pentru el.Ps sper ca nu esti doctorita.
  •  
    • 10065 mesaje
    7 Oct 2015, 09:41
    0 0
    Io cred ca Mihaela si Tarax se plac dar nu si-o spun ...

    O poveste de dragoste ceva mai aparte ... si plina de suspans .

  •  
    • 507 mesaje
    7 Oct 2015, 12:01
    0 2
    După toate postările și discuțiile se pare că fetița asta are vreo 12 anișori și e cu mama ei la muncă în Italia unde îngrijesc un bătrân. Ca să mai aibă timp de una alta, mama ei o trimite cu bătrânul la Bingo și uite așa mai răsuflă și ea un pic. Nicin flăcău nu se încurcă cu o fetiță de 12 ani, zâmbetul nu se pedepsește dar sexul cu minore da. Sub 15-16 ani deja e pedofilie, ea probabil nu vrea sex, aleargă după fluturi în schimb băiatulnu are timp de romantisme dar nici nu vrea să facă închisoare. Visează și ea că odată și odată va ajunge doctoriță și vrea să studieze anatomie pe viu...
    Era main corect și mai bine dacă spunea de la început că are 12 anișori, ar fi fost trataă cu mai multă înțelegere și căldură pt că pe aici sunt și mame care au fetițe și care au fost și ele mici odată... Așa nu a reușit decât să arate ca o persoană de 19 ani care gândește ca la 12... a vrut să pară mai mare și mai înțeleaptă, Oricum la vârsta asta (12 ani deja nu mai are ce învăța, nu știm noi dar ea le știe pe toate) - Ultima frază este o ironie directă și nu subtilă, asta ca să îți fie limpede mihabd -
    Mihabd, sper să nu apari pe forum peste vreo 2 luni să întrebi despre nelămuriri în legătură cu o posibilă sarcină. Mai bine întreabă acum ca să știi ce ai de făcut înainte de a avea un contact sexual și după ce s-a consumat acel act. Te asigur că vei primi sfaturi decente și competente.
  •  
    • 507 mesaje
    7 Oct 2015, 12:12
    1 1
    White_Storm said:
    Taraxacus said:White, mult timp nu am crezut in darwinism și chiar și în momentul de față am o groază de arcumente împotrivă, în același timp nu sunt nici adeptul creaționismului dar câteodată parcă teoria evoluționistă se face simțită...

     Adicatelea, pe romaneste nu crezi ca ne tragem toti din aceiasi stramosi comuni, nici ca D-zeu a creat lumea in 6 zile, dar crezi ca intamplator din una intr-alta ne-am transformat amestecat ajungand la forma de azi? 

     

    Teoria darwinistă ar trebui completată. Lipsește partea reversibilității pe care realitatea o confirmă.

  •  
    • 10065 mesaje
    7 Oct 2015, 13:26
    0 0
    Taraxacus said:După toate postările și discuțiile se pare că fetița asta are vreo 12 anișori și e cu mama ei la muncă în Italia unde îngrijesc un bătrân. Ca să mai aibă timp de una alta, mama ei o trimite cu bătrânul la Bingo și uite așa mai răsuflă și ea un pic. Nicin flăcău nu se încurcă cu o fetiță de 12 ani, zâmbetul nu se pedepsește dar sexul cu minore da. Sub 15-16 ani deja e pedofilie, ea probabil nu vrea sex, aleargă după fluturi în schimb băiatulnu are timp de romantisme dar nici nu vrea să facă închisoare. Visează și ea că odată și odată va ajunge doctoriță și vrea să studieze anatomie pe viu...
    Era main corect și mai bine dacă spunea de la început că are 12 anișori, ar fi fost trataă cu mai multă înțelegere și căldură pt că pe aici sunt și mame care au fetițe și care au fost și ele mici odată... Așa nu a reușit decât să arate ca o persoană de 19 ani care gândește ca la 12... a vrut să pară mai mare și mai înțeleaptă, Oricum la vârsta asta (12 ani deja nu mai are ce învăța, nu știm noi dar ea le știe pe toate) - Ultima frază este o ironie directă și nu subtilă, asta ca să îți fie limpede mihabd -
    Mihabd, sper să nu apari pe forum peste vreo 2 luni să întrebi despre nelămuriri în legătură cu o posibilă sarcină. Mai bine întreabă acum ca să știi ce ai de făcut înainte de a avea un contact sexual și după ce s-a consumat acel act. Te asigur că vei primi sfaturi decente și competente.

     

    Ce anume ar dori sa studieze ? Carei intrebari nu-i gaseste raspunsul ?

     

    De ce mandravela tresare cind o simte-n preajma pe desdemona ?

     

    Pai legenda o spune foarte clar si pe intelesul tuturor . Mandravela si desdemona fu colegi de munca in constructii . Mandravela, dupa cum se stie, o lenesa ... toata ziua intinsa la soare ... n-avea nici o treaba ... pe cind desdemona cara mortar cu roaba la greu . Azi asa, miine-asa ... de la un timp desdemona se oftica si trece cu roaba peste mandravela (intinsa la soare ca de obicei) ranind-o (doar se vede clar urma lasata de roata roabei ... )

     

    Iar de atunci ... dupa spaima si rana ramasa ... cum apare cum tresare ...