Nu stiu cum sa abordez situatia

  •  
    • 48 mesaje
    3 Oct 2015, 14:03
    1 1
    Taraxacus said:Acum ai înțeles de ce nu vrea să intre în vorbă cu tine? El e frumușel, tu urâțică și țâfnoasă dar mimezi o părere fooooarte bună despre tine iar intelectul tău dispune de un spațiu vacuumat și nemobilat, cred că ți se citește ușor pe față și dacă nu ți-am cerut niciun sfat înseamnă că nici nu am de gând să iau în seamă emanațiile tale factice. Te-a deranjat și te ustură faptul că t-am ”citit” și au mai aflat și alții... nu fi trista, nu ai motiv pt că nu ești singura.

     

    Chiar m-ai distrat cu mesajele tale. Nu ai " citit" absolut nimic. Nici macar pe aproape nu ai fost. Nu esti decat una din multele frustrate, care pe Internet se dau " dive", dar tot una agatata la betie ramai. Cat despre uratica, nu ai tu fire in cap, cate concursuri de frumusete am castigat eu. Asa ca poate vorbeai despre tine. Cat despre inteligenta, esti cu mult sub nivelul meu. Si din nou vei intelege doar ce vrei tu, ca daca am castigat concursurile alea,sunt o barbie fara nimic in cap. Din contra,nu le-am amestecat cu cariera mea. Si da, am o parere foare buna despre mine,ca ma cunosc si stiu eforturile pe care le-am facut sa ajung unde sunt. In schimb, tu nu ma cunosti,ai doar impresii aiurea.
  •  
    • 495 mesaje
    3 Oct 2015, 15:13
    4 0
    Dacă erai așa inteligenta cum zici..știai ca dacă placi unui barbat,face orice sa se bage în seama .Barbatul trebuie sa facă primul pas, nu femeia.
  •  
    • 48 mesaje
    3 Oct 2015, 19:31
    0 2
    veracara said:Dacă erai așa inteligenta cum zici..știai ca dacă placi unui barbat,face orice sa se bage în seama .Barbatul trebuie sa facă primul pas, nu femeia.

     

    Inca suntem pe ' vremea bunicii"?! O femeie are aceleasi drepturi ca si un barbat. Unde scrie ca el trebuie sa faca primul pas? Unde scrie ca el trebuie sa se ocupe mereu de nota de plata sau ca o fata nu ar putea lua initiativa?! Trezeste-te!
  •  
    • 495 mesaje
    3 Oct 2015, 19:34
    4 0
    Sa mă ții la curent dacă o sa meargă Barbatul e un vânător și asta nu se va schimba niciodată. Nu mai suntem pe vremea bunicii...însă o femeie sa alerge după barbat, nici chiar așa. ... Dacă îi plăceai, te agata el.Poate sa meargă dacă tu îl agăți,cel mai probabil doar pentru sex.Dupa aia te vei întreba unde ai greșit. ...
    Acest mesaj a fost editat de către veracara: 3 Oct 2015, 19:40
  •  
    • 507 mesaje
    3 Oct 2015, 22:21
    3 1
    Mihabd... ai înțeles greșit, sau nu ai înțeles deloc, inteligența cu care te lauzi, nu te ajută. Într-un mod eufemistic ți-am spus că ești proastă și asta te doare. Fii liniștită, prostia nu doare, uneori te revoltă dezvăluirea ei.. Băiatul ți-a zâmbit din politețe sau din milă, nu-l interesezi. Caracteristic proastelor mucoase de vârstat ta le este impresia că dacă cineva le dă atenție imediat exclamați: ” ahhh, cred că acel cineva e îndrăgostit lulea dar e prea timid să mi-o mărturisească, nu știu cum să procedez...bineînțeles că frumusețea și inteligența mea îl intimidează...”
    Încă ceva, Bingo este în toată lumea un joc pentru pensionari... o tânără inteligentă frecventează alte locuri pentru distracție... de aia nu-ți dă atenție.
  •  
    • 48 mesaje
    4 Oct 2015, 03:12
    1 2
    Taraxacus said:Mihabd... ai înțeles greșit, sau nu ai înțeles deloc, inteligența cu care te lauzi, nu te ajută. Într-un mod eufemistic ți-am spus că ești proastă și asta te doare. Fii liniștită, prostia nu doare, uneori te revoltă dezvăluirea ei.. Băiatul ți-a zâmbit din politețe sau din milă, nu-l interesezi. Caracteristic proastelor mucoase de vârstat ta le este impresia că dacă cineva le dă atenție imediat exclamați: ” ahhh, cred că acel cineva e îndrăgostit lulea dar e prea timid să mi-o mărturisească, nu știu cum să procedez...bineînțeles că frumusețea și inteligența mea îl intimidează...”
    Încă ceva, Bingo este în toată lumea un joc pentru pensionari... o tânără inteligentă frecventează alte locuri pentru distracție... de aia nu-ți dă atenție.

     

    Tu esti proasta sau faci pe proasta?! Si nu,nu este nevoie sa imi raspunzi,este retorica. Chiar esti proasta! Daca nu, ai fi inteles de la bun inceput ca eu merg pentru el. Nu pentru ca imi place jocul in sine. Si prefer sa fiu " o mucoasa" cum zici tu, decat o persoana atat de incapabila mental ca tine. Nu esti decat o alta frustrata, tare-n gura ca patentul, ce incearca sa para foarte inteligenta din spatele tastaturii, cu cuvinte pe care le cauta pe Google. Stai in fata unui monitor, cu un bol de chipsuri, 80 kg pe un picior,fara viata sociala si imi dai mie sfaturi... mananca-ti chipsurile,fa-te mare! Ca de viata mea, ma ocup eu. Si am terminat aici cu aceasta " discutie", ca nu are rost sa ma cobor la nivelul tau. Am auzit ca prostii te coboara la nivelul lor si te bat cu experienta So... Ma retrag.
  •  
    • 495 mesaje
    4 Oct 2015, 08:31
    4 1
    Taraxus e barbat
    Pentru una care are pretenții de inteligenta ai un limbaj prea vulgar.
    Cam penibil sa te duci zilnic și sa te străduiești sa te remarce tipul.Nu te mai stradui degeaba.Daca erai genul lui, te agata el deja.Ești doar o răsfățată și o orgolioasa,nu știi sa pierzi.
  •  
    • 10065 mesaje
    4 Oct 2015, 10:16
    2 0
    Valeiii ... Mihaelo ...

    Faci ravagii printre pensionari, ai ?

  •  
    • 48 mesaje
    4 Oct 2015, 16:15
    0 0
    veracara said:Taraxus e barbat
    Pentru una care are pretenții de inteligenta ai un limbaj prea vulgar.
    Cam penibil sa te duci zilnic și sa te străduiești sa te remarce tipul.Nu te mai stradui degeaba.Daca erai genul lui, te agata el deja.Ești doar o răsfățată și o orgolioasa,nu știi sa pierzi.

     

    Nu,nu stiu sa pierd. Mereu am castigat ce am vrut. Ai dreptate
  •  
    • 48 mesaje
    4 Oct 2015, 16:17
    0 0
    ViktorC said:Valeiii ... Mihaelo ...

    Faci ravagii printre pensionari, ai ?

     

    Sunt persoane de toate varstele acolo... Iar in weekend, nu ai loc de tineret. Asa ca vorbiti prostii.
  •  
    • 48 mesaje
    4 Oct 2015, 16:19
    0 0
    ViktorC said:Valeiii ... Mihaelo ...

    Faci ravagii printre pensionari, ai ?

     

    Sunt persoane de toate varstele acolo... Iar in weekend, nu ai loc de tineret. Asa ca vorbiti prostii.
  •  
    • 495 mesaje
    4 Oct 2015, 16:49
    2 0
    mihabd said:
    veracara said:Taraxus e barbat
    Pentru una care are pretenții de inteligenta ai un limbaj prea vulgar.
    Cam penibil sa te duci zilnic și sa te străduiești sa te remarce tipul.Nu te mai stradui degeaba.Daca erai genul lui, te agata el deja.Ești doar o răsfățată și o orgolioasa,nu știi sa pierzi.

     

    Nu,nu stiu sa pierd. Mereu am castigat ce am vrut. Ai dreptate

     

    Un barbat se cucerește, nu se castiga.Nu poți plăcea tuturor,cât ai fi de frumoasa.Tu te bazezi pe faptul ca ești sexy și atât.Mai sunt bărbați care vor mai mult decât sexy...dar văd ca nu ești așa sigura pe tine sa-l cucerești prin felul tău de a fi.Nu ajunge sa arăți bine. Și Îți zic eu de ce nu vei cuceri băiatul asta:ești prea plina de tine, prea cu nasul pe sus.Asta respinge.
  •  
    • 10065 mesaje
    4 Oct 2015, 23:04
    0 0
    mihabd said:
    ViktorC said:Valeiii ... Mihaelo ...

    Faci ravagii printre pensionari, ai ?

     

    Sunt persoane de toate varstele acolo... Iar in weekend, nu ai loc de tineret. Asa ca vorbiti prostii.

     

    Ei , lasa ... io mi-s mai intelegator ...

     

    Acu, de iti strigi dragutu cu "tati" parca ce are ...

     

    Dragostea nu are margini , precum nici virsta .

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 4 Oct 2015, 23:05
  •  
    • 48 mesaje
    5 Oct 2015, 04:13
    2 0
    veracara said:
    mihabd said:
    veracara said:Taraxus e barbat
    Pentru una care are pretenții de inteligenta ai un limbaj prea vulgar.
    Cam penibil sa te duci zilnic și sa te străduiești sa te remarce tipul.Nu te mai stradui degeaba.Daca erai genul lui, te agata el deja.Ești doar o răsfățată și o orgolioasa,nu știi sa pierzi.

     

    Nu,nu stiu sa pierd. Mereu am castigat ce am vrut. Ai dreptate

     

    Un barbat se cucerește, nu se castiga.Nu poți plăcea tuturor,cât ai fi de frumoasa.Tu te bazezi pe faptul ca ești sexy și atât.Mai sunt bărbați care vor mai mult decât sexy...dar văd ca nu ești așa sigura pe tine sa-l cucerești prin felul tău de a fi.Nu ajunge sa arăți bine. Și Îți zic eu de ce nu vei cuceri băiatul asta:ești prea plina de tine, prea cu nasul pe sus.Asta respinge.

     

    Nu sunt cu nasul pe sus,dar chiar mi de pare bine,ca orice persoana sa aiba o parere buna despre ea. Daca te subestimezi tu ca persoana,ce pretentii ai la altii?! Si da,ai dreptate. A fi sexy nu este suficient, asta duce la relatii de o noapte. Ceea ce eu nu vreau. Dar a fi sexy, nu inseamna doar vulgaritate cum inteleg majoritatea. O fata,femeie poate fi sexy si fara sa arate sani sau sa aiba o fusta de doua degete. Asta este vulgar,nu sexy.
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Oct 2015, 07:21
    0 0
    Io mi-s convins ca esti frumoasa foc, Mihaelo ...

    Dar totusi, frumos e ceea ce-ti place, nu ce se spune ca e frumos .

  •  
    • 48 mesaje
    5 Oct 2015, 16:46
    0 0
    ViktorC said:Io mi-s convins ca esti frumoasa foc, Mihaelo ...

    Dar totusi, frumos e ceea ce-ti place, nu ce se spune ca e frumos .

     

    " dar totusi?! Si da,de acord cu ultima parte.
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Oct 2015, 18:28
    1 0
    mihabd said:
    ViktorC said:Io mi-s convins ca esti frumoasa foc, Mihaelo ...

    Dar totusi, frumos e ceea ce-ti place, nu ce se spune ca e frumos .

     

    " dar totusi?! Si da,de acord cu ultima parte.

     

    Cum apare "totusi" ?

     

    In ciuda faptului ca esti multipla campioana a frumusetii (si mi-s convins ca esti draguta foc ) nu neaparat sa-i cazi suficient de bine si lui nenea in cauza incit sa va dati pe sub cearsaf . De aia am si zis "frumos e ceea ce-ti place" , ce e mai mult decit adevarat, cel putin din punctul meu de vedere .

    Dar ce-i al tau e pus de-oparte sa stii , nu ecazul a te stresa de nu-ti iese pasenta .

     

  •  
    • 48 mesaje
    6 Oct 2015, 01:14
    0 0
    ViktorC said:
    mihabd said:
    ViktorC said:Io mi-s convins ca esti frumoasa foc, Mihaelo ...

    Dar totusi, frumos e ceea ce-ti place, nu ce se spune ca e frumos .

     

    " dar totusi?! Si da,de acord cu ultima parte.

     

    Cum apare "totusi" ?

     

    In ciuda faptului ca esti multipla campioana a frumusetii (si mi-s convins ca esti draguta foc ) nu neaparat sa-i cazi suficient de bine si lui nenea in cauza incit sa va dati pe sub cearsaf . De aia am si zis "frumos e ceea ce-ti place" , ce e mai mult decit adevarat, cel putin din punctul meu de vedere .

    Dar ce-i al tau e pus de-oparte sa stii , nu ecazul a te stresa de nu-ti iese pasenta .

     

     

    Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!
    Acest mesaj a fost editat de către mihabd: 6 Oct 2015, 01:16
  •  
    • 1890 mesaje
    6 Oct 2015, 10:41
    2 0
    mihabd said:Tu esti proasta sau faci pe proasta?! Si nu,nu este nevoie sa imi raspunzi,este retorica. Chiar esti proasta! Daca nu, ai fi inteles de la bun inceput ca eu merg pentru el. Nu pentru ca imi place jocul in sine. Si prefer sa fiu " o mucoasa" cum zici tu, decat o persoana atat de incapabila mental ca tine. Nu esti decat o alta frustrata, tare-n gura ca patentul, ce incearca sa para foarte inteligenta din spatele tastaturii, cu cuvinte pe care le cauta pe Google. Stai in fata unui monitor, cu un bol de chipsuri, 80 kg pe un picior,fara viata sociala si imi dai mie sfaturi... mananca-ti chipsurile,fa-te mare! Ca de viata mea, ma ocup eu. Si am terminat aici cu aceasta " discutie", ca nu are rost sa ma cobor la nivelul tau. Am auzit ca prostii te coboara la nivelul lor si te bat cu experienta So... Ma retrag.

     Draga mea, si Taraxacus, si veracara au dreptate. Daca ii dadea inima branci fii tu sigura ca gasea un mijloc sa te "agate". Un biletel strecurat in palma cu un numar de telefon, sau ar fi venit dupa tine in momentul in care plecai (putea sa lase sala 2 minute in grija unui coleg!), mijloace se gaseau. Intr-adevar, nu mai suntem pe vremea bunicii dar unele obiceiuri, maniere, legi nu se pot schimba. Prin revolutia feminina am castigat mult dar am si pierdut mult. Am pierdut tocmai ce ne statea bine, feminitatea. Acum noi vrem sa abordam, noi vrem sa pilotam in casnicie (oricum pilotam dar la modul subtil, nu pirateresc!) noi vrem sa platim restaurantul, sau cafeaua, sau sexul. Nu reusim decat sa indepartam barbatii sau sa facem din ei niste oameni de paie. Asculta mai bine la tampla carunta, esti inca tanara si mai ai ceva de invatat. Un intelept spunea ca e bine sa inveti din greselile tale dar mai bine sa inveti din greselile altora.

  •  
    • 10065 mesaje
    6 Oct 2015, 11:01
    0 0
    mihabd said:Nu stiu cum apar amandoua. Tu le-ai scris... Si da, sunt constienta ca ce-i al meu, in final va fi al meu,doar ca imi placea mult tipul. Si am prostul obicei ca atunci cand imi place cineva,sa nu mai vad restul... Am zis imi placea, desi inca imi place, dar incep sa am dubii in legatura cu ce vreau. Ar fi mai bine sa ma axez pe cariera,cred... Nici nu stiu cat timp as putea acorda unei relatii cu el cu programul lui de lucru.. Si al meu... Merci oricum pentru sfat,apreciez!

     

    Si cu dragosetea cum ramine ?