Nu stiu cum sa abordez situatia

  •  
    • 11561 mesaje
    1 Oct 2015, 14:00
    0 0
    mihabd said:
    ViktorC said:Mihaela , Mihaela ...

    Tu esti indragostita ....

     

    chiar da, cred ca da... E ciudata rau treaba.

     
    Ai  grija ,  cand  te  trezesti  din  vis!!!

  •  
    • 17 mesaje
    1 Oct 2015, 17:47
    0 0
    Honesty is the best policy ii spui direct ca iti place de el. Bafta!
  •  
    • 507 mesaje
    1 Oct 2015, 22:40
    2 1
    Te-ai îndrăgostit, e bine, nu-i un păcat sau o greșeală, dargostea vine când nici nu te aștepți. Ție ți se pare că ai întâlnit pe Făt-Frumos, pe băiatul perfect, mintea umană umple golurile de informații așa și tu ești convinsă că e manierat, deștept, cult etc.- trezește-te, nu-l cunoști, ai grijă.
    Eu zic să stai pe locul tău și dacă el nu te contactează, asta este, nu forța nota că ai să pici de gâsculiță și o etichetă de acest gen odată pusă așa rămâne pt mulți și pt mult timp și vei fi ocolită de mulți băieți.
  •  
    • 11561 mesaje
    1 Oct 2015, 22:49
    0 0
    Taraxacus said:Te-ai îndrăgostit, e bine, nu-i un păcat sau o greșeală, dargostea vine când nici nu te aștepți. Ție ți se pare că ai întâlnit pe Făt-Frumos, pe băiatul perfect, mintea umană umple golurile de informații așa și tu ești convinsă că e manierat, deștept, cult etc.- trezește-te, nu-l cunoști, ai grijă.
    Eu zic să stai pe locul tău și dacă el nu te contactează, asta este, nu forța nota că ai să pici de gâsculiță și o etichetă de acest gen odată pusă așa rămâne pt mulți și pt mult timp și vei fi ocolită de mulți băieți.

     

      Din  cugetarile  lui  Tarax , si  neaparat  sa  fii  fata  mare!

  •  
    • 48 mesaje
    1 Oct 2015, 23:57
    0 0
    Taraxacus said:Te-ai îndrăgostit, e bine, nu-i un păcat sau o greșeală, dargostea vine când nici nu te aștepți. Ție ți se pare că ai întâlnit pe Făt-Frumos, pe băiatul perfect, mintea umană umple golurile de informații așa și tu ești convinsă că e manierat, deștept, cult etc.- trezește-te, nu-l cunoști, ai grijă.
    Eu zic să stai pe locul tău și dacă el nu te contactează, asta este, nu forța nota că ai să pici de gâsculiță și o etichetă de acest gen odată pusă așa rămâne pt mulți și pt mult timp și vei fi ocolită de mulți băieți.

     

    Sunt plecata din tara. Nu cunosc multe persoane pe aici. Chiar daca ar avea o impresie gresita, nu s-ar purea raspandi Nu avem persoane in.comun
  •  
    • 48 mesaje
    1 Oct 2015, 23:58
    0 0
    pitipoanca69 said:
    Taraxacus said:Te-ai îndrăgostit, e bine, nu-i un păcat sau o greșeală, dargostea vine când nici nu te aștepți. Ție ți se pare că ai întâlnit pe Făt-Frumos, pe băiatul perfect, mintea umană umple golurile de informații așa și tu ești convinsă că e manierat, deștept, cult etc.- trezește-te, nu-l cunoști, ai grijă.
    Eu zic să stai pe locul tău și dacă el nu te contactează, asta este, nu forța nota că ai să pici de gâsculiță și o etichetă de acest gen odată pusă așa rămâne pt mulți și pt mult timp și vei fi ocolită de mulți băieți.

     

      Din  cugetarile  lui  Tarax , si  neaparat  sa  fii  fata  mare!

     

    Si sa astept pana dupa nunta
  •  
    • 48 mesaje
    2 Oct 2015, 01:36
    0 0
    Nu stiu cum sa mai procedez. Azi nu l-am vazut, are liber
    Dar maine am sa merg. Desi o sa fie aceeasi chestie ca de obicei. Ne zambim, ne privin si atat...
  •  
    • 1890 mesaje
    2 Oct 2015, 08:49
    1 0
    Eu zic ca iti pierzi timpul si banii. Lasa-l in drumul lui.
  •  
    • 11561 mesaje
    2 Oct 2015, 09:43
    0 0
    Mya30_ said:
    pitipoanca69 said:
    Taraxacus said:Te-ai îndrăgostit, e bine, nu-i un păcat sau o greșeală, dargostea vine când nici nu te aștepți. Ție ți se pare că ai întâlnit pe Făt-Frumos, pe băiatul perfect, mintea umană umple golurile de informații așa și tu ești convinsă că e manierat, deștept, cult etc.- trezește-te, nu-l cunoști, ai grijă.
    Eu zic să stai pe locul tău și dacă el nu te contactează, asta este, nu forța nota că ai să pici de gâsculiță și o etichetă de acest gen odată pusă așa rămâne pt mulți și pt mult timp și vei fi ocolită de mulți băieți.

     

      Din  cugetarile  lui  Tarax , si  neaparat  sa  fii  fata  mare!

     

    Graira doi flacai! )

     Myutzo ,  iar  ai  "mancarimi"????

  •  
    • 507 mesaje
    2 Oct 2015, 09:58
    0 1
    mihabd said: Sunt plecata din tara. Nu cunosc multe persoane pe aici. Chiar daca ar avea o impresie gresita, nu s-ar purea raspandi Nu avem persoane in.comun

      Asta am înțeles de la bun început, chiar dacă ești în altă țară tot printre oameni ești și dacă ai remarcat nu ești invizibilă.

    Văd că nu ai nevoie de sfaturi deși le ceri, voiai doar să arăți lumii întregi că ai niște trăiri pe alte meleaguri și cât de palpitant este....

  •  
    • 10065 mesaje
    2 Oct 2015, 11:15
    1 0
    mihabd said:Nu stiu cum sa mai procedez. Azi nu l-am vazut, are liber
    Dar maine am sa merg. Desi o sa fie aceeasi chestie ca de obicei. Ne zambim, ne privin si atat...

     

    Sa-i aduci la cunostinta ca te-ai facut prezenta expres pentru el si ...  nu fu ...

     

    Insa revenire sa iti bucura ochii si sufletul, iti facura-i griji pentru ...

     

  •  
    • 507 mesaje
    2 Oct 2015, 14:11
    1 0
    Victor, aidi bre că mi-ai înseninat ziua...
    thumb up !
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Oct 2015, 16:46
    0 0
    Taraxacus said:Victor, aidi bre că mi-ai înseninat ziua...
    thumb up !

     

     

    Hai bre ca la urma toata nici ea nu tre sa creada ce ii iese pe gurita ...

     

     

    Iote la mine , azi .

     

    In jur de 11.oo ajung la munca iar dupa vreun sfert de ora apare o draguta, o chinezoaica dragalasa foc , cu patru clatite proaspete (doua cu gem si doua cu ciocolata) si o punga cu strugiri albi de masa , expres sa mi le inmineze . Efortul ii efort, ce mai ...

     

    Acu ... Mihaela n-o sti sa faca clatie, da doua vorbe acolo le poate arunca si ea, nu ?

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 2 Oct 2015, 16:47
  •  
    • 48 mesaje
    2 Oct 2015, 19:11
    0 0
    Taraxacus said:
    mihabd said: Sunt plecata din tara. Nu cunosc multe persoane pe aici. Chiar daca ar avea o impresie gresita, nu s-ar purea raspandi Nu avem persoane in.comun

      Asta am înțeles de la bun început, chiar dacă ești în altă țară tot printre oameni ești și dacă ai remarcat nu ești invizibilă.

    Văd că nu ai nevoie de sfaturi deși le ceri, voiai doar să arăți lumii întregi că ai niște trăiri pe alte meleaguri și cât de palpitant este....

     

    Daca tu asta ai dedus din spusele mele, ca am deschis acest subiect ca un fel de " lauda", poti crede ce vrei. Dar iti spun ca te inseli. Eu am cerut cateva sfaturi despre cum as putea intra in vorba cu el. Nu am taiat capul nimanui si nu am cerut nimic nimanui din ceea ce nu se poate. Se presupune ca pentru asta este acest forum. Nu pentru a ne lauda cu experientele noastre sau de pe ce iPhone scriem etc Dar tu poti crede ce vrei. Fiecare e liber la opibie,cum si altii sunt liberi sa imi dea un sfat sau nu. Chiar daca nu mi l-ai cerut si probabil putin te va interesa,.sfatul meu pentru tine este sa nu mai tragi concluzii despre persoanele pe care nu le cunosti. Ai putea avea surprize. Take care!
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Oct 2015, 22:49
    0 0
    Aaa ...

    Io imi retrag cuvintele ...

  •  
    • 48 mesaje
    2 Oct 2015, 23:01
    0 1
    White_Storm said:
    mihabd said:
    Taraxacus said:
    mihabd said: Sunt plecata din tara. Nu cunosc¿ multe persoane pe aici. Chiar daca ar avea o impresie gresita, nu s-ar purea raspandi Nu avem persoane in.comun

      Asta am înțeles de la bun început, chiar dacă ești în altă țară tot printre oameni ești și dacă ai remarcat nu ești invizibilă.

    Văd că nu ai nevoie de sfaturi deși le ceri, voiai doar să arăți lumii întregi că ai niște trăiri pe alte meleaguri și cât de palpitant este....

     

    Daca tu asta ai dedus din spusele mele, ca am deschis acest subiect ca un fel de " lauda", poti crede ce vrei. Dar iti spun ca te inseli. Eu am cerut cateva sfaturi despre cum as putea intra in vorba cu el. Nu am taiat capul nimanui si nu am cerut nimic nimanui din ceea ce nu se poate. Se presupune ca pentru asta este acest forum. Nu pentru a ne lauda cu experientele noastre sau de pe ce iPhone scriem etc Dar tu poti crede ce vrei. Fiecare e liber la opibie,cum si altii sunt liberi sa imi dea un sfat sau nu. Chiar daca nu mi l-ai cerut si probabil putin te va interesa,.sfatul meu pentru tine este sa nu mai tragi concluzii despre persoanele pe care nu le cunosti. Ai putea avea surprize. Take care!

     Vai, da' ce te-ai 'nervat! Si eu care ma gandeam ca in sfarsit a aparut un topic vesel si optimist, fara strigate de lupta.

     

    M-am enervat?! Tu nu esti pe treaba ta... Crede-ma ca fac rau cand sunt " enervata". Nu sunt. Plus ca tu ai inceput si tot tu vrei topic vesel. Asta-i buna!
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Oct 2015, 23:39
    1 0
    Incepe a ma lua cu mila de baietasu' ala ...

  •  
    • 48 mesaje
    3 Oct 2015, 01:28
    0 0
    ViktorC said:Incepe a ma lua cu mila de baietasu' ala ...

     

    Si asta de ce?!
  •  
    • 48 mesaje
    3 Oct 2015, 01:35
    0 1
    White_Storm said:
    mihabd said:
    White_Storm said:

     Vai, da' ce te-ai 'nervat! Si eu care ma gandeam ca in sfarsit a aparut un topic vesel si optimist, fara strigate de lupta.

     

    M-am enervat?! Tu nu esti pe treaba ta... Crede-ma ca fac rau cand sunt " enervata". Nu sunt. Plus ca tu ai inceput si tot tu vrei topic vesel. Asta-i buna!

     Ha? Ce vorbesti franz? Ia, silabiseste cum se cuvine!!!

     

    " ha?" , vorbesti la tine la tara acolo. Daca nu iti place cum " silabisesc" eu, nu te obliga nimeni sa intri aici. Esti invitata mea, sa iesi...!
  •  
    • 507 mesaje
    3 Oct 2015, 10:57
    2 1
    Acum ai înțeles de ce nu vrea să intre în vorbă cu tine? El e frumușel, tu urâțică și țâfnoasă dar mimezi o părere fooooarte bună despre tine iar intelectul tău dispune de un spațiu vacuumat și nemobilat, cred că ți se citește ușor pe față și dacă nu ți-am cerut niciun sfat înseamnă că nici nu am de gând să iau în seamă emanațiile tale factice. Te-a deranjat și te ustură faptul că t-am ”citit” și au mai aflat și alții... nu fi trista, nu ai motiv pt că nu ești singura.