Nu stiu cum sa abordez situatia

  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 00:08
    0 0
    mihabd said:
    ViktorC said:Unele e chiar indraznete si incep lejer cu : povesteste-mi despre tine, mi-ar face placere sa ne cunoastem ...

     

    As face-o, dar nu stiu cum sa am un moment singura cu el. Iar sa ii scriu numarul meu pe un carton si sa i-l dau, nu mi se pare prea indraznet,ci un gest cam disperat

     

    Ei bine, acu nu te panica ... de o intelege gresit, fie problema lui, tu incearca-ti norocul, de tine-tine, de nu ... nu ...

     

    De-ar fi singur ai fi mai curajoasa ?

     

  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 05:08
    0 0

    De-ar fi singur ai fi mai curajoasa ?

     

     

    Da, normal. As gasi eu ceva de discutat. Dar in zece secunde cat vine la mine la masa ce sa-i zic?! Nu prea sunt multe... Chiar nu mai am nici o idee despre ce sa fac, de asta am apelat la voi. Poate,poate aveti voi.
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 09:18
    0 0
    mihabd said:

    De-ar fi singur ai fi mai curajoasa ?

     

     

    Da, normal. As gasi eu ceva de discutat. Dar in zece secunde cat vine la mine la masa ce sa-i zic?! Nu prea sunt multe... Chiar nu mai am nici o idee despre ce sa fac, de asta am apelat la voi. Poate,poate aveti voi.

     

    Macar de-as fi mai in tema in de-al de astea ...

     

    La cit mi-s de mototol si mutalau ... cred ca mi-ar lua cu lunile sa ma bag si io in seama cu vreo draguta, nici glas de-a striga "bingo" nu cred ca as mai avea ... d-apoi sa-i zic ca are ochi frumosi ...

     

  •  
    • 12625 mesaje
    30 Sep 2015, 10:48
    2 0
    Eu cred ca vei avea o mare surpriză. Un băiat care lucrează la un bingo ,deci cu mulți oameni trebuie să fie mai dezinvolt. Al tău e mutălău ,ori e cuplat,ori și mai fain e gay. Dacă te plăcea te aborda el ca bărbat. Însă aștept cu nerabdare continuarea.
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 13:51
    0 0
    Io cred ca isi iubeste prea mult jobul si evita abuzul in serviciu ...

    Ce-i drept, nici io n-as indrazni a iesi din regulile jobului ... mort - copt, imi fac treaba si atit ...


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 30 Sep 2015, 13:53
  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 14:31
    0 0
    Hai sa va povestesc ce s-a mai intamplat aseara.
    Am ajuns acolo, m-am pus la aceeasi masa ca de obicei. A venit, mi-a zambit,m-a salutat , mi-a lasat carton si a zis: " hai sa fie bingo-ul al tau" si am inceput sa radem, apoi eu am zis " da... Ce o fi, oricum nu-mi plac jocurile astea'
    Iar el a ramas foarte surprins si a zis " nici mie nu imi plac,faptul ca lucrez aici nu are legatura cu viata mea personala"
    ( apoi repede mi-am dat seama ca nu prea trebuia sa zis ca nu imi plac. Poate acum crede ca l-am mintit sau chiar ma crede o ciudata...)

    Dupa ceva timp, s-a pus pe un scaun langa mine,( scaun care pt asa ceva este,pentru ei sa astepte pana la bingo, deci nu a fost intentionat. Sau da? Putea.ramane in picioare mai departe... Nu stiu)
    S-a uitat ce numar imi trebuie pt linie si ziceam amandoi 68,68,68 ... A.fost amuzant, ca oricum nu a iesit

    Dupa asta, fiind o saptamana festiva ?aici, au " buchete" de baloane prin tiata.sala. Am apropiat unul de masa mea, sa ma joc cu el. Si a venit seful de sala si mi l-a luat, zicandu-mi ca este de ornament nu sa ne jucam.
    Apoi el a venit, si mi-a zis sa nu fiu suparata, ca asa este seful, mai nervos de fel. Am zis ca nu sunt..
    Mi s-a parut un gest dragut ca a tinut cont.

    Dupa asta, a venit radul lui sa zica numerele la microfon. Eu eram exact in fata lui,la masa. Si din putin in putin ma privea, iar cand ii fixam privirea, privea in continuare la monitor... Apoi, dupa putin timp, s-a incurcat la numere de trei ori in cinci min... A venit o colega si l-a schimbat. Dupa nu a mai fost asa zambitor,.parca imi zambea.fortat...
    Era agitat si nervos,ba chiar a dat un picior la un scaun crezand ca nu il vede nimeni.

    Nu prea mai stiu cum sa interpretez totul...
  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 14:35
    0 0
    Daca e din cauza mea, nu as vrea sa ii fac probleme. Credeti ca ar trebui sa incetez sa mai merg ..?
  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 15:02
    0 0
    ViktorC said:Io cred ca isi iubeste prea mult jobul si evita abuzul in serviciu ...

    Ce-i drept, nici io n-as indrazni a iesi din regulile jobului ... mort - copt, imi fac treaba si atit ...

     

    La asta m-am gandit si eu. Nu neaparat ca il iubeste, doar ca mi se pare normal sa se comporte ca atare. Pana si tinuta lor cu camasa, cravata si toate cele inspira seriozitate si chestii de genul.
  •  
    • 12625 mesaje
    30 Sep 2015, 15:02
    0 0
    Cu siguranta trebuie sa incetezi,isi va pierde job-ul. Poti sa il intretii?
  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 15:08
    0 0
    carmen008 said:Cu siguranta trebuie sa incetezi,isi va pierde job-ul. Poti sa il intretii?

     

    Mersul meu acolo ar inceta daca as primi un numar de telefon. Glumesc... Chiar nu as vrea sa ii fac probleme. Nu stiu ce sa mai cred.
  •  
    • 12625 mesaje
    30 Sep 2015, 15:14
    0 0
    Simplu. Ii dai nr telefon pe o foaie si pleci ca sa lucreze. Daca suna ok..daca nu...tot ok. Mergi mai departe.
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 15:32
    0 0
    Incearca-l cu un 76 , Mihaela, poate prinde mai usor ideea ...



    De tot nu pricepe ... las-o moarta si muta-ti cuibul ...

  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 16:25
    0 0
    White_Storm said:
    mihabd said:Buna! Ma numesc Mihaela, am 22 de ani. Sunt plecata din tara. Aici, acum o luna am mers pentru prima data la bingo, acolo lucreaza tipul de care imi place. Mi-a placut de el prin prima clipa in care l-am vazut, si din ziua aia, merg aproape zilnic la bingo cel putin 30 min ,sa il vad. Ii zambesc mereu, iar el face la fel.. Sunt momente cand ill surprind privindu-ma si imi zambeste... Dar nu am vorbit cu el altceva mai mult de un salut sau de joc. Nici nu stie numele meu. Zilele trecute, l-am asteptat la iesire cand a terminat lucrul sa intram in vorba, dar m-am panicat si am luat telefonul ca si cum as suna pe cineva. Mi-a zambit si mi-a zis doar " chao"... Nici nu stiu daca are sau nu o iubita... Cum fac sa ne cunoastem mai bine? Fara sa par insistenta sau sa ii las o impresie proasta. Orice sfat e bine-venit. Multumesc!

     Ei nu stii cum sa-l agati! Cand iti aduce cartonul la masa ridica-te brusc in fata lui ca si cum nu l-ai fi vazut ca vine si tintuieste-l bine cu privirea, dar sa te dai surprinsa ca e acolo. Si vezi sa fii aproape de nasul lui. Sa vezi tu surpriza pe capul lui.
     Sau cand se apropie de tine te faci ca lesini si "cazi" peste el. 
    Sau cand iti da cartonul ia-l din mana lui si ca din greseala ia-l de mana... Nica nu stii.
    Dar sa stii ca astia de lucreaza pe acolo sunt obligati sa le zambeasca tuturor. Poate ti s-a parut ca esti speciala pentru el.
    Daca e gay?
     

     

    Faza cu luatul cartonului din mana e o chestie, dar celelalte mi se par un pic exagerate. vreau sa il agat,nu sa-l sperii. Merci! Am sa incerc sa il ating subtil pe mana.
  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 16:31
    0 0
    carmen008 said:Simplu. Ii dai nr telefon pe o foaie si pleci ca sa lucreze. Daca suna ok..daca nu...tot ok. Mergi mai departe.

     

    Zic sa nu ii las o impresie proasta... Dar da, ar fi mai simplu... M-am gandit,dar zic sa nu las o impresie proasta. De obicei ma las
  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 16:36
    0 0
    ViktorC said:Incearca-l cu un 76 , Mihaela, poate prinde mai usor ideea ...



    De tot nu pricepe ... las-o moarta si muta-ti cuibul ...

     

    Da, de obicei sunt agatata. Nu-mi place sa fac eu primul pas. Dar chiar imi place mult tipul. Sper sa se intample ceva mai mult curand,altfel incep sa ma cam satur
  •  
    • 115 mesaje
    30 Sep 2015, 20:03
    0 0
    Buna,
    Uite cum as proceda eu
    Cand vine la masa la tine ii zici incet sa auda doar el:"unde am putea servi o limonada impreuna? "(cu un zambet pe buze)..din politete trebuie sa raspunda..apoi functie de raspuns te adaptezi

    Faptul ca nu te-a abordat el poate fi din cauza faptului ca e la munca, ca e timid, ca are pe cineva..in opinia mea un barbat caruia ii place cineva face tot posibilul si abordeaza cumva..

    Sa iti dau un exemplu in cazul meu: o fata asculta la casti muzica de pe telefon..i-am zambit i-am scos o casca din ureche si am intrebat-o poti sa imi zici cat este ceasul? (eu avand telefonul in mana unde se vedea ceasul )..a inceput sa rada si a fost evident ca imi place de ea si ca vreau sa vb cu ea..apoi restul a fost simplu..
  •  
    • 48 mesaje
    30 Sep 2015, 20:13
    1 0
    buji81 said:Buna,
    Uite cum as proceda eu
    Cand vine la masa la tine ii zici incet sa auda doar el:"unde am putea servi o limonada impreuna? "(cu un zambet pe buze)..din politete trebuie sa raspunda..apoi functie de raspuns te adaptezi

    Faptul ca nu te-a abordat el poate fi din cauza faptului ca e la munca, ca e timid, ca are pe cineva..in opinia mea un barbat caruia ii place cineva face tot posibilul si abordeaza cumva..

    Sa iti dau un exemplu in cazul meu: o fata asculta la casti muzica de pe telefon..i-am zambit i-am scos o casca din ureche si am intrebat-o poti sa imi zici cat este ceasul? (eu avand telefonul in mana unde se vedea ceasul )..a inceput sa rada si a fost evident ca imi place de ea si ca vreau sa vb cu ea..apoi restul a fost simplu..

     

    Da,ar fi o idee buna. Doar ca nu cred ca as avea atata curaj sa ii zic asta. Insa am sa incerc, poate ii scriu asta pe spatele cartonului... Merci!
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 22:20
    0 0
    Mihaela , Mihaela ...

    Tu esti indragostita ....

  •  
    • 48 mesaje
    1 Oct 2015, 02:12
    0 0
    White_Storm said:
    mihabd said:

     

    Da, de obicei sunt agatata. Nu-mi place sa fac eu primul pas. Dar chiar imi place mult tipul. 
     

     Vezi ca astia frumusei cand deschid gura o cam iei la fuga, nu prea ai ce sa vorbesti cu ei. Poate ai vreo surpriza, sau nu conteaza? Mai rar si frumos si citit si manierat... 

     

    Deci va vine sa credeti ca pare perfect?! Pentru.mine cel putin. Este exact cum imi place,de asta sunt asa.nebuna.cu el acum Este inalt, bine facut, are putina barba Am vazut ca respecta mult si e manierat. Din discutiile pe care le-am mai auzit intre el si colegi, pare o persoana desteapta... Buff m-am indragostit
  •  
    • 48 mesaje
    1 Oct 2015, 03:53
    0 0
    ViktorC said:Mihaela , Mihaela ...

    Tu esti indragostita ....

     

    chiar da, cred ca da... E ciudata rau treaba.