Topicul meu

  •  
    • 7959 mesaje
    2 Ian 2015, 14:52
    1 0
    Aici ce se intampla? N-are nici o directie topicul?
  •  
    • 12208 mesaje
    2 Ian 2015, 15:06
    0 0
    White_Storm said:Aici ce se intampla? N-are nici o directie topicul?

    nu are ...dar ce conteaza .... pentru discutii inalte accesati ...celelate topicuri ...

  •  
    • 3765 mesaje
    2 Ian 2015, 15:12
    2 0
    White_Storm said:Aici ce se intampla? N-are nici o directie topicul?

     

    nici directie, nici sens. da' este al meu si scriu ce-mi trece prin occipital.

  •  
    • 12208 mesaje
    2 Ian 2015, 17:27
    1 0
    igivansenior said:
    White_Storm said:Aici ce se intampla? N-are nici o directie topicul?

     

    nici directie, nici sens. da' este al meu si scriu ce-mi trece prin occipital.

     foarte frumos ...scoate tu ceva din putul gandiriii ...https://www.youtube.com/watch?v=j28ZsBEDD8M

  •  
    • 148 mesaje
    2 Ian 2015, 17:38
    1 0
    directie? sens? occipital? ce e aici... am nimerit bine?
  •  
    • 12208 mesaje
    2 Ian 2015, 17:59
    1 0
    ei era o gluma ...
  •  
    • 7959 mesaje
    2 Ian 2015, 18:28
    1 0
    igivansenior said:
    White_Storm said:Aici ce se intampla? N-are nici o directie topicul?

     

    nici directie, nici sens. da' este al meu si scriu ce-mi trece prin occipital.

     Cum sa fie al tau? N-auzisi ca forumul e public? Asa de public ca nu poate scrie tot omul ce si unde vrea.

  •  
    • 12208 mesaje
    2 Ian 2015, 20:06
    0 1
    de aia imi iua eu palme rosii pentru poezii ...
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 2 Ian 2015, 20:06
  •  
    • 7959 mesaje
    2 Ian 2015, 20:15
    0 0
    Pe mine palmele rosii ma lasa rece. Mai zic si eu de ele, dar cu ce naiba ne afecteaza?
  •  
    • 3765 mesaje
    2 Ian 2015, 21:46
    1 0
    White_Storm said:Pe mine palmele rosii ma lasa rece. Mai zic si eu de ele, dar cu ce naiba ne afecteaza?

     cu nimic.

    io ma simt afectat cand primesc palmute verzi. ma intreb daca nu cumva omul a gresit. adica i-a alunecat dejtul si in loc de rosu a clicait pi verde.

    ma simt destul de afectat cand primesc palmute verzi. noapte nu pot doremii gandidu-ma ca totu-i doar o greseala.

     

    cei de la "in pui mei", au avut o faza , un remake dupa liceeni cu stefan banica junior.

    era ala de-si pierduse broscutele, in film, luate de isoscel si se tot ruga de ea sa-i dea broscutele "  tovarasa profesoara, da-ti-mi broscutele inapoi. tovarasa profesoara...!". in remake  buzdugan juca rolul celui cu broscutele si o urmarea pe isoscel pe culoarele liceului. asta tot ii spunea " nu mai insista ca nu-ti dau broscutele". buzduganm i-a replicat " ma doare-n ula de broscutele tale. am venit sa-ti spun ca deseara ma duc la capatos".

  •  
    • 7959 mesaje
    2 Ian 2015, 21:50
    1 0
    Tare faza. Gabi e campioana la palme verzi. Gasesc o gramada de la ea.
  •  
    • 3765 mesaje
    2 Ian 2015, 21:52
    1 0
    White_Storm said:Tare faza. Gabi e campioana la palme verzi. Gasesc o gramada de la ea.

     

     

    ii place sa ma ia la palme, cand nu sunt cuminte

  •  
    • 7959 mesaje
    2 Ian 2015, 21:56
    1 0
    Bine ca doar "virtual", ca tot fu azi la mare cautare cuvantul.
  •  
    • 3765 mesaje
    2 Ian 2015, 22:03
    0 0
    White_Storm said:Bine ca doar "virtual", ca tot fu azi la mare cautare cuvantul.

     

    azi am fost virtual. maine e alta zi.

    tu ce crezi? suntem diferiti in virtual?

  •  
    • 7959 mesaje
    2 Ian 2015, 22:12
    1 0
    igivansenior said:
    White_Storm said:Bine ca doar "virtual", ca tot fu azi la mare cautare cuvantul.

     

    azi am fost virtual. maine e alta zi.

    tu ce crezi? suntem diferiti in virtual?

     Unii da, altii ba. Fiecare cu ce are de aratat sau dovedit din spatele unui calculator. Unii se simt pe aici mai bine ca in real, altii vor sa fie mai tari ca in real.

  •  
    • 12208 mesaje
    3 Ian 2015, 14:31
    0 1
    eu sunt cea pe care o puteti intanli si in real la o cafea sau la un poker cu pedepse , daca imi place ceva dau like , rar taxez cu palme rosii , mai bine ignor prezenta deranjanta ! INSA daca cineva imi place ceea ce scrie si gandeste va sti si ea/el cu siguranta ca a fost citit si apreciat ! Pe de alta parte lasitatea asta mizerabila a unora de a se ascunde in spatele lui deleted doar ca sa se razbune pe o persoana ... e penibila zau !Pentru ca daca ar avea de argumentat pe un subiect si si-ar exprima deschis opinia , tot respectul !
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 3 Ian 2015, 14:32
  •  
    • 12208 mesaje
    3 Ian 2015, 15:01
    0 0
    Suntem nişte porci, dar ne tratăm!

    Marius Agape
    31 December 2014


    Totul a început acum cîţiva ani. Tipa care mă iubea atunci, mă întreabă dacă printre dorinţele mele privind noul an există şi ea. Urmau exact artificiile, iar eu aveam ceva whiskey la bord. În mintea mea plină de cereale distilate s-a declanşat avalanşa. Nu-mi pusesem nicio dorinţa. Brusc am simţit că anul viitor va fi un an secetos pentru simplul fapt că nu i-am ordonat cum să fie. Ei nu i-am spus nimic atunci. Am pupat-o şi i-am întins paharul de şampanie, lăsîndu-i de înțeles că va fi bine şi vom trăi fericiţi pană la adînci bătraneţi.

    Suntem nişte porci. Aşa e, dar ne tratăm!

    Nu a rămas fară urmări acea noapte. Fiind o fecioară veritabila am început rapid să despic ideea şi să o întorc pe toate părţile. Am înțeles că dorinţele de sfîrşit de an sunt speranţe care pleacă din interior şi e normal să fie aşa. Evoluăm. Mergem înainte. Vrem mai mult.

    Următorul revelion m-a găsit singur. Chiar dacă mă şi simţeam singur, aveam pregătit pachetul cu dorinţe şi, nerăbdator precum vinul spumant, aşteptam numărătoarea inversă de la televizor.

    Cu exactitatea orologiului elveţian s-au întîmplat toate. La timpul potrivit, exact cînd credeam mai puţin. Deja în mintea mea a devenit o tradiţie.

    Luat de val, deja în anii următori visam cai verzi pe pereţi. Chestiuni materiale de care n-aveam nevoie neapărat. Pe parcursul anului realizam cît de superficial am devenit. Deja îmi făceam griji privind maturitatea mea.


    Sunt constructor. De la un profesor charismatic și foarte viu am învăţat că o construcţie nu va fi mai stabilă şi mai sigură dacă vom supradimensiona armătura ce o leagă, ci trebuie să-i calculam structura corect, astfel cu banii rămaşi vom putea să-i facem şi un finisaj frumos.

    La fel e şi cu dorinţele, e păcat să-le risipim.

    Funcţionez după principii și tratez cu seriozitate maximă vorbele din bătrâni. Cred foarte tare în ele pentru că vin dintr-o inteligenţă nativă şi sinceră, nu dintr-o minte lucrată şi antrenată sau din vreo frustrare a unui filosof beţiv si nefericit.

    Aşa că, ai grijă ce-ţí doreşti fiincă chiar se poate întîmpla.

    Nu voi scrie aici ce-mi doresc pentru anul viitor, dar ştiu că aştept cu braţele deschise tot ce-mi va oferi el.

    Dorinţele mele sunt realizabile, conţin viaţă şi soare, există ploi de mai, şi ninsoare abundentă, şi mare caldă, și piscuri înalte printre altele.

    Şi da, exişti şi tu, draga mea. Exact aşa, fluctuantă şi frumoasă!
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 3 Ian 2015, 15:02
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Ian 2015, 15:47
    1 0
    gabriela42 said:eu sunt cea pe care o puteti intanli si in real la o cafea sau la un poker cu pedepse , daca imi place ceva dau like , rar taxez cu palme rosii , mai bine ignor prezenta deranjanta ! INSA daca cineva imi place ceea ce scrie si gandeste va sti si ea/el cu siguranta ca a fost citit si apreciat ! Pe de alta parte lasitatea asta mizerabila a unora de a se ascunde in spatele lui deleted doar ca sa se razbune pe o persoana ... e penibila zau !Pentru ca daca ar avea de argumentat pe un subiect si si-ar exprima deschis opinia , tot respectul !

     

    d-asta imi place de tine, ca-mi dai palme cand ai chef!!

    apropo, ce-i cu ditamai textu'??  un rezumat.

  •  
    • 3765 mesaje
    3 Ian 2015, 15:51
    1 0
    White_Storm said:
    igivansenior said:
    White_Storm said:Bine ca doar "virtual", ca tot fu azi la mare cautare cuvantul.

     

    azi am fost virtual. maine e alta zi.

    tu ce crezi? suntem diferiti in virtual?

     Unii da, altii ba. Fiecare cu ce are de aratat sau dovedit din spatele unui calculator. Unii se simt pe aici mai bine ca in real, altii vor sa fie mai tari ca in real.

     

    e ca o descarcare.  virtualul.

    ceea ce nu putem , ceea ce nu indraznim sa facem in viata reala, facem aici.

    io imi umflu muschii si aici. in noaptea de revelion i-am sugerat unuia sa-si bage o  petarda in chiloti sa-i indrepte parul cret. asta pentru ca daduse cu petarda la trei metrii de mine si m-am scapat in chilotei de sperietura. si nu numai io.

    saracu', speriat de reactia mea. s-a dus repede in scara si s-a bagat sub fusta prietenei.

  •  
    • 12208 mesaje
    4 Ian 2015, 11:56
    0 1
    igivansenior said:
    White_Storm said:
    igivansenior said:
    White_Storm said:Bine ca doar "virtual", ca tot fu azi la mare cautare cuvantul.

     

    azi am fost virtual. maine e alta zi.

    tu ce crezi? suntem diferiti in virtual?

     Unii da, altii ba. Fiecare cu ce are de aratat sau dovedit din spatele unui calculator. Unii se simt pe aici mai bine ca in real, altii vor sa fie mai tari ca in real.

     

    e ca o descarcare.  virtualul.

    ceea ce nu putem , ceea ce nu indraznim sa facem in viata reala, facem aici.

    io imi umflu muschii si aici. in noaptea de revelion i-am sugerat unuia sa-si bage o  petarda in chiloti sa-i indrepte parul cret. asta pentru ca daduse cu petarda la trei metrii de mine si m-am scapat in chilotei de sperietura. si nu numai io.

    saracu', speriat de reactia mea. s-a dus repede in scara si s-a bagat sub fusta prietenei.

    Da sau nu ... depinde de om ....virtualul iti da o sansa pe care nu o ai in viata reala de a intanli oameni diversi de oriunde , daca ai un pic de experienta de viata este aproape imposibil sa nu il simti pe omul cu care conversezi mai ales daca vrei sa vezi dincolo de muschii incordati , in casuta sufletului ! Si aici intervine inevitabil, ca si un catalizator timpul , in timp aproape oricine isi da arama pe fata ....,mitomanii caci uita ce au exagerat la inceputurile discutiilor si adevaratii ca nu au ce ascunde si de ce se preface !
    Am cativa bunii prieteni cu care am avut privilegiul de a devenii prietena si in realitate ; intuitia si buna cunoastere a sufletului omului m-au ajutat mereu ! va sarut prieteni adevarati si celor virtuali o imbratisare virtuala


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 4 Ian 2015, 11:57