Filme si seriale....

  •  
    • 10816 mesaje
    5 Apr 2015, 17:43
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4503 mesaje
    5 Apr 2015, 17:55
    0 0
    dalia, tu esti de partea ursului

    rick a fost serif intr-un oras mic, e ca si cum ai fi politist la buftea nu prea ai ocazia sa intalnesti criminali

    ba io-mi aduc aminte ca madama, dupa ce si-a vazut barbatul mort, a zis rick kill him, s-ar fi repezit inainte la el dar l-a oprit Carol

    atunci cine-i rick? asculta ce il indeamna altcineva

    in 5 min actioneaza sau nu actioneaza la cerinta, influenta altcuiva
  •  
    • 9724 mesaje
    5 Apr 2015, 20:12
    0 0
    No, asa mah! Pariu ca o sa fie si o gramada de bullshit, da' oriscat, abia astept sa-l vad:

    https://m.youtube.com/watch?v=Qn2g9qGbH_k
  •  
    • 4503 mesaje
    5 Apr 2015, 20:25
    0 0
    samoa said: No, asa mah! Pariu ca o sa fie si o gramada de bullshit, da' oriscat, abia astept sa-l vad:

    https://m.youtube.com/watch?v=Qn2g9qGbH_k

     
    eu o sa ma uit numai pentru actorul principal

    sunt amuzante comentariile: Thor hacker  

  •  
    • 13597 mesaje
    6 Apr 2015, 08:59
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    6 Apr 2015, 17:45
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 6 Apr 2015, 17:51
  •  
    • 10816 mesaje
    6 Apr 2015, 18:06
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    6 Apr 2015, 18:08
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4503 mesaje
    6 Apr 2015, 21:02
    0 0
    daria_alex said:
    Mara77 said:dalia, tu esti de partea ursului

    rick a fost serif intr-un oras mic, e ca si cum ai fi politist la buftea nu prea ai ocazia sa intalnesti criminali

    ba io-mi aduc aminte ca madama, dupa ce si-a vazut barbatul mort, a zis rick kill him, s-ar fi repezit inainte la el dar l-a oprit Carol

    atunci cine-i rick? asculta ce il indeamna altcineva

    in 5 min actioneaza sau nu actioneaza la cerinta, influenta altcuiva

     
    Mara, tu ai vazut serialul de la inceput cap-coada?
    Mi se pare ca este destul de clara transformarea personajelor. Asa cum zice si Dalia, este fix regula "supravietuieste".
    Este irelavant trecutul de politist al lui Rick. El a vazut crime si tot felul de orori in timpul goanei dupa supravietuire si nu in trecutul lui de politist. In momentele in care grupul a dat dovada de altruism si credulitate au fost toti la un pas de a fi omorati. Cea mai recenta faza este cand au dat peste canibali.
    De asta actioneaza mult mai repede si nu pentru ca ar fi manipulat ci pentru ca pur si simplu stie ca statistic: nu omori, vei sfarsi a fi victima.
    Mie mi se pare ca serialul nu se vrea a fi moral ci este pur si simplu un film de actiune care pune accentul pe faptul ca omul nu este un animal etic. Iar in conditii de razboi, calamitati si alte cele, ca sa supravietuiesti trebuie sa actionezi rapid si fara prea multe mustrari de constiinta.

     
    daria, dar nu trebuie sa te superi pe mine ca am alta parere

    am urmarit serialul cap coada, si mie nu-mi place si pace "evolutia' personajului rick si nici cel al lui Carol

    nu vad nicio evolutie la rick spre supravituire

    ba din contra, isi pune in pericol grupul actionand ca o primata si nu il mai intereseaza decat scopul lui personal, nu il mai intereseaza grup, nu-l mai intereseaza copii, nimic

    si devine instabil

    din fermitatea cu care s-a opus venirii in alexadria (vezi incidentul teminus) ajunge sa tac pac sara de o stare la alta, incidentul cu batausu' daca aveau alexandrienii coae mai mari ar fi trebui sa se termine in sange pentru el

    daca o lua razna in stilul Sashei era mai de inteles pentru mine

    si cu asta punct.

    si ca sa-i raspund daliei, personajul meu favorit este Daryl, daca-l omoara eu nu ma mai uit la serial 

  •  
    • 9724 mesaje
    6 Apr 2015, 21:24
    0 0
    Am vazut Hercules. Atat de interesant, ca am atipit de vreo 2 ori, am vorbit la telefon, mi-am cautat si bascheti, intre timp. 
    Daca vreti zgomot de fond, in timp ce va faceti treburile, pe langa casa, il recomand! 
  •  
    • 13597 mesaje
    7 Apr 2015, 08:39
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    7 Apr 2015, 10:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13597 mesaje
    7 Apr 2015, 11:01
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4503 mesaje
    8 Apr 2015, 00:19
    1 0
    daria_alex said:Nuuuu, Mara, nici vorba sa ma supar pe tine. Cum ar putea sa existe suparare cand doi oameni au pareri diferite pe un film, carte etc ?!
    Intrebasem daca l-ai vazut de la inceput pentru ca eu nu am vazut intreg primul sezon si eram curioasa daca au existat atunci niste caracteristici in personalitatea lui Rick care ti-au format parerea asta.
    Si mie tot Daryl imi place.

    Asa este Dalia, nu e film care sa aiba doar actiunea ca subiect principal.

     
    dupa parerea mea, schimbarea personajului Rick spre ceva ce nu-mi place a intervenit in special de la jumatatea ultimului sezon

    sezonul 1 a fost scurt, de vreo 6 episoade, si comportamentul lui este cel al politistului bun care incearca sa ii protejeze pe oameni etc. sa faca lucrurile corect

    din sezonul 2 devine lider si cam incepe sa ia deziile (evident conflictul cu celalalt politist, Shane etc.)

    si continua sa fie lider pana ii moare nevasta si o ia razna in puscarie, cand considera ca e momentul sa nu mai hotarasca el pentru tot grupul ci sa fie respectata si parerea celorlati

    ca si idee principala, scopul lui major este sa-si protejeze copilul, apoi copiii si pentru asta si grupui fara care n-ar fi putut supravietui

    nu ucide gratuit ci doar daca era absolut necesar

    nu acepta cu usurinta alti oameni in grup etc.

    Daryl este mereu persoana cu care se consulta

    o elimina din grup pe Carol pentru ca a ucis doi oameni bolnavi, daca iti amintesti, Carol revine pentru ca-i salveaza din terminus si el ii spune: ne putem alatura grupului tau? (grupul ei era doar ea)...

    se opune venirii in alexandria, (tot efectul terminus), venit in alexandria in prima parte este precaut, apoi incepe sa-i placa, atat femeia cat si sa fie politist din nou si de aici incepe declinul, nu-i mai pasa de copiii, de grup

    toti din grup lui rick au vazut ca alexandria e vulnerabila prin faptul ca au fost feriti de lumea de afara, dar in afara de rick si carol, nici unul nu incearca cu forta sa impuna

    gata  

  •  
    • 13597 mesaje
    8 Apr 2015, 12:54
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    8 Apr 2015, 18:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    8 Apr 2015, 18:12
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    8 Apr 2015, 19:54
    0 0
    The Forger- cu Travolta, dragut film, pueril pe alocuri, dar merge.
    Cut Bank- cu Malkovikchi sau cum s-o scrie-ok film.
  •  
    • 9724 mesaje
    8 Apr 2015, 23:45
    0 0
    Se scrie putin aici, in ultima vreme. Trebuie sa-mi fac stoc de filme. Am 10 zile de regim besnitz!
    Dancing, am notat, e pe lista
  •  
    • 8578 mesaje
    8 Apr 2015, 23:51
    0 0
    Vreau sa l vad si eu p ala de ai zis tu samoa, predestination. Acum sa l caut pe tv, in internet sau daca nu cumpăr DVD ul...m am uitat la trailer...