Din dragoste de pisici

  •  
    • 13597 mesaje
    9 Iul 2012, 17:02
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4208 mesaje
    9 Iul 2012, 17:30
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1787 mesaje
    9 Iul 2012, 17:46
    0 0
    Wow, Joplin, ce mortale sunt torturile
    Presupun ca sunt cumparate, nu facute de tine.
  •  
    • 4208 mesaje
    9 Iul 2012, 17:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    9 Iul 2012, 18:40
    0 0
    La multi ani, Urlatica! Ce torturi frateeeeee  de-alea de se intind pe gat ! 

    Dancing, abia am ajuns acasa, trebuie sa bag cardul de memorie in rasnita, sa micsorez pozele, apoi le incarc. Am poze noi, frumoase foc. Pisicile, vreau sa zic!

    Da, am schimbat mancarea, le dau Royal Canin Exigent, nu stiu ce le dadea doamna care le-a avut in grija. Si da, poate fi si de la stressul datorat schimbarii locuintei, saracuta. Dar pare fericita, e activa, comunicativa ( se joaca si miauna tot timpul, cred ca se cearta cu soarecii). Ma gandesc ca trebuie sa se simta bine aici, se joaca cu toate jucariile, folosesc fiecare locsor din copacul ala, mananca bine.  Spoty e innebunita dupa laser pointer, obsedata, as zice. Daca pun mana pe telecomanda, sau pe telefon, se infiinteaza langa mine si asteapta sa ne jucam. 
  •  
    • 7051 mesaje
    9 Iul 2012, 18:50
    0 0
    Joplin, foarte frumoase pisicoantele...ce faina idee sa le sarbatoresti...

    ma gandeam, din pacate, nu stiu ziua de nastere a brunetei mele, stiu doar ca-i nascuta in iunie si a facut un an...

  •  
    • 9724 mesaje
    9 Iul 2012, 18:59
    0 0
    sorell said:Joplin, foarte frumoase pisicoantele...ce faina idee sa le sarbatoresti...

    ma gandeam, din pacate, nu stiu ziua de nastere a brunetei mele, stiu doar ca-i nascuta in iunie si a facut un an...

     
    Pai ai o luna intreaga, s-o tii numai intr-o sarbatoare Isn't that convenient?  

  •  
    • 7051 mesaje
    9 Iul 2012, 19:04
    0 0
    samoa, daa...tort in fiecare zi, pentru care ar trebui sa ma sacrific...dupa o luna de torturi, cu siguranta nu mai pun gura pe dulciuri
  •  
    • 9724 mesaje
    9 Iul 2012, 19:05
    0 0
    sorell said: samoa, daa...tort in fiecare zi, pentru care ar trebui sa ma sacrific...dupa o luna de torturi, cu siguranta nu mai pun gura pe dulciuri

    Dar ce motiv mai bun, sa te ghiftuiesti? Nu c-ai vrea, dar daca e sarbatoare, nah.....  

  •  
    • 4208 mesaje
    9 Iul 2012, 21:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 224 mesaje
    10 Iul 2012, 16:22
    0 0
    servus fetelor
    ma bucur sa aud vesti bune 
    ce sa zic manky a mea este ceas desteptator daca nu ma trezesc la 5:20 cel tarziu vine se urca pe mine ( la 5 kg o simt) si incepe si toarce si toarce  apoi imi baga nasul in ureche si daca nu o bag in seama  ma musca un pic de ureche si pleaca
    am crescut-o cu biberon de la 3 zile  nu stie sa miaune  zice numa     uuua  uua    daca o auzi juri ca zice mama   e  de pomina
    nu stiu cum sa adaug poze am incercat si nu pot ma ajuta cineva? p.s  i faca baie de 2 ori pe luna e bine ? acu cu caldurile astea?
  •  
    • 13597 mesaje
    10 Iul 2012, 16:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    10 Iul 2012, 17:13
    1 0
    niciodata pana acum nu am strans vreun animal de pe strada, dar toate au un inceput...
    astazi cand am ajuns acasa era o pisica birmaneza (sau cam asa ceva ) la intrare, tacuta si suparata. cum am bagat-o putin in seama, cum s-a pus pe un mieunat disperat am chemat-o sa vina dupa mine, in ideea de a a-i da putina apa, mancare ca parea a avea nevoie; a mers putin apoi i-a fost teama sa mai vina, asa ca am coborat eu inapoi cu mancare si apa. se vedea clar ca are/ a avut stapan, ca e ingrijita si cu zgarda. imi spusese sotul acum cateva zile ca a vazut o pisica frumoasa in scara blocului, dar am crezut atunci ca e a unui vecin. ce frumos s-a pus pe tors dupa ce am hranit-o! o cuceritoare...
    am tratat putin cu sotul si cu tata (posibil viitor stapan ) si am decis sa o iau in casa. am uitat sa tratez cu pisica, daca ii convine sau nu sa aiba insotitoare, dar s-or intelege ele... nu am mai gasit-o cand am coborat dupa ea, dar sigur apare iar mai tarziu, ca s-a tot perindat pe aici. am mai lasat vorba si la o vecina, poate o recuperez de pe undeva.
    din spirit de solidaritate pt posesorii de animale de companie, voi pune cateva poze si anunturi cu „s-a gasit pisica”, dar nu prea cred ca voi avea mari sanse sa ii gasesc stapanii. asa ca... posibil sa ne inmultim pt o perioada
  •  
    • 13597 mesaje
    10 Iul 2012, 17:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4208 mesaje
    10 Iul 2012, 17:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    10 Iul 2012, 18:07
    0 0
    a vecinilor din scara nu e, din mai multe motive. odata, are o varsta pisica asta si pana acum nu am vazut-o, de cateva zile se perinda pe aici. m-am mai intalnit cu un vecin care spunea ca o mai hraneste din cand in cand. nimeni nu stie de unde a aparut. eventual de prin zona, de undeva.
    eu zic ca nu o voi tine decat o perioada scurta, sa vad daca o cauta careva, dupa care o sterilizez (daca nu e) si o duc lui tata. deocamdata nu am mai coborat sa vad daca a aparut sau nu; o mai cauta sotul cand vine acasa. sper sa nu ma fi umflat degeaba si deja sa -si fi gasit culcus
    si totusi... tinand cont ca o mai am si pe alintata mea, presupun ca prima miscare ar fi sa duc pisica nou-venita la medic, sa ma asigur ca e sanatoasa?... de vaccinat, cred ca e dificil, ca nu-i stiu trecutul, dar macar un ITP, sa nu ma trezesc cu surprize. cum sa procedez cand o aduc in casa, sa nu apara certuri? ceva tertipuri?
  •  
    • 4208 mesaje
    10 Iul 2012, 18:20
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    10 Iul 2012, 18:29
    0 0
    mizez pe faptul ca cea pe care o am e destul de pasnica si, in curiozitatea ei specifica, sigur va vrea sa vada ce e ghemotocul ala nou de blana. iar nou venita ma astept sa fie recunoscatoare si sa nu incerce sa o faca pe-a sefa din prima
  •  
    • 9728 mesaje
    10 Iul 2012, 18:51
    0 0
    joplin said:

     

    Apoi, teoretic (pentru ca eu nu am putut sa pun in practica) ar trebui tinute cam 7 zile separat si socializate treptat. Mai intai cateva minute, apoi tot mai mult. Numai sub supravegherea voastra. Fiind vorba de 2 pisici adulte s-ar putea sa fie un pic mai dificil.

     


    Si cum se poate face asta, cand ziua esti la job? Le tii incuiate in camere separate, sau cum?

    L.E: La multi ani pentru Urlatica si minunate sunt torturile  

  •  
    • 9728 mesaje
    10 Iul 2012, 18:52
    0 0
    basilio said:mizez pe faptul ca cea pe care o am e destul de pasnica si, in curiozitatea ei specifica, sigur va vrea sa vada ce e ghemotocul ala nou de blana. iar nou venita ma astept sa fie recunoscatoare si sa nu incerce sa o faca pe-a sefa din prima

     
    Cred ca da, prima vizita sa fie la vet; ca sa nu ia pisica din casa boli/insecte de piele.