Constanta la apel !!!!!!

  •  
    • 1097 mesaje
    10 Ian 2007, 11:29
    0 0
    Cum adica "normele"? Ce te intereseaza exact?
  •  
    • 627 mesaje
    10 Ian 2007, 11:36
    0 0
    extravaganza ,ce norme ? te referi la conditiile de deschidere a unui salon dupa 2007?


    In rest ,vesti despre noi : ieri am fost la medic ,am vazut si ascultat inima bebelusului ,maine implinim 8 saptamani ,avem o activitate cardiaca buna si masuram 8.5 mm.
  •  
    • 599 mesaje
    10 Ian 2007, 11:49
    0 0
    nu ma refer la salonale deschise din 2007, ci acelea care deja sunt deschise si sunt vraishte si acum s-au apucat sa renoveze. si ma intereseaza ce impune UE referitor la saloanele de cosmetica si coafor?
  •  
    • 627 mesaje
    10 Ian 2007, 13:04
    0 0
    Oficial nu se stie inca nimik ,cred....

    Zvonuri: fiecare activitate cu camera ei.Deci nu mai merge una peste alta ,ingramadite ,spatiu separat de asteptare clienti , baie separata clienti ......
  •  
    • 627 mesaje
    10 Ian 2007, 13:11
    0 0
    Uite ce am gasit pe net :

    -Ideea ca briciul va fi inlocuit de aparatul de unica folosinta si ca angajatii nu vor avea voie sa mai foloseasca prosoape pentru stersul miinilor dupa spalare, ci servetele de unica folosinta sint doar citeva dintre surprizele ce pot insemna integrarea frizerilor romani in UE. „Speram ca proiectul sa fie finalizat la jumatatea lunii februarie. El a fost supus dezbaterii publice pe site-ul Ministerului Sanatatii, insa am primit foarte multe opinii impotriva, de care vrem sa tinem cont“, declara Bogdan Nica, inspector general in cadrul MSP. Conform proiectului, orice cabinet de piercing, frizerie sau salon de coafura si cosmetica va trebui sa aiba incinte separate cu usi pentru fiecare activitate in parte, inclusiv pentru curatarea, dezinfectia si sterilizarea instrumentelor de lucru. Totodata, fiecare cabinet trebuie sa mentina inregistrari privind dezinfectia, pentru a putea prezenta informatiile in cazul inspectiilor. In plus, saloanele de coafura se vor separa de cele de manichiura si pedichiura .

    In plus am mai citit si asta stiu sigur ca am mai discutat si cu altii -dispare ceara traditionala ,deci clar saloanele care incalzesc ceara "la ibric" .Este acceptata doara ceara de unica folosinta.

    La manichiura/pedichiura dispare foarfeca ,se va aface cu laserul iar preturile unei manichiuri va creste f mult .
  •  
    • 599 mesaje
    10 Ian 2007, 13:18
    0 0
    multumesc....ma interesa pt ca sub mine este un cabinet cosmetic si ma deranjeaza f mult pt ca vin clientele de la ora 7, fac galagie nu au izolatie si se aude tot la mine in casa, nu ma pot odihni in propria locuinta din cauza lor, plus ca miroase numai a ceara in bloc intrare separata nu au, ci folosesc intrarea scarii, iar acum s-au apucat si ele sa zugraveasca si sa socata gresia si sa puna termopane. si vreau sa iau atitudine putin ca nu am chef sa ma deranjeze in continuare si sa-mi fac programul de trezire dupa cum vor ele, mai ales ca mai sunt si in sesiune.
  •  
    • 627 mesaje
    10 Ian 2007, 13:41
    0 0
    Din punctul asta de vedere ,nu are nici o legatura cu normele UE .Cat despre programul salonului ...daca este aprobat de Primaria ,asta este .
    Doar asociatia de locatari poate face reclamatie.
    ORICUM SE PRECONIZEAZA CA TOATE CABINETELE ,SALOANELE DE LA PARTERUL BLOCULUI SA DISPARA!
  •  
    • 599 mesaje
    10 Ian 2007, 16:29
    0 0
    ba are legatura si cu normele UE pt ca acolo e focar de infectie, incalzesc ceara intr-o oala de 7 ani prosoape murdare, te da cu crema de galbenele pt masaj pe fata de 2 lei si etc. in fine, o sa rezolvam pb intr-un fel
  •  
    • 627 mesaje
    10 Ian 2007, 18:59
    0 0
    stai linistita ,o sa dispara " de la sine " salonul ...si multe altele de gen .

    Igiena este prima norma UE .
  •  
    • 106 mesaje
    11 Ian 2007, 21:15
    0 0
    Fetelor ce mai faceti? ati uitat de Eva.ro? Sper sa ne auzim maine.

    SOmn usor!
  •  
    • 599 mesaje
    12 Ian 2007, 18:41
    0 0
    ce mai faceti fetelor? vroiam sa va intreb daca stiti vreo cosmeticiana buna, care sa penseze si sa dea o forma frumoasa sprancenelor, m-am saturat sa merg la o groaza si de nici una nu-mi convine
  •  
    • 106 mesaje
    13 Ian 2007, 12:50
    0 0
    extravaganza...si eu caut! cam greu gasesti pe cineva cu adevarat bun.
  •  
    • 599 mesaje
    13 Ian 2007, 13:49
    0 0
    exact...nu stiu dc, dar cu greu gasesti pe cineva bun in Constanta, cam in orice meserie, mair ar oameni care sa-si faca meseria cum trebuie.
  •  
    • 1097 mesaje
    15 Ian 2007, 17:37
    0 0
    Eu ma faceam undeva pe Atelierelor inainte la una MIoara.Penseaza fff misto, dar mi le facuse cam subtiri si am schimbat.
    Acum ma duc la una Iulia, care mi-a dat o forma ff misto.Sunt mai groase.Dar sunt inca in reconstructie.
  •  
    • 599 mesaje
    15 Ian 2007, 18:01
    0 0
    pai poate ne spui si unde lucreaza aceste fete
  •  
    • 1097 mesaje
    17 Ian 2007, 14:16
    0 0
    Pai Mioara are un cabinet pe Atelierelor la o vila. M&C se cheama studioul, iar cealata are un cabinet micut doua case mai jos de cealalta.
  •  
    • 599 mesaje
    19 Ian 2007, 19:07
    0 0
    Fetelor ce mai faceti, mai traiti? Nu prea mai sunteti prezente pe forum, eu am fost 3 zile plecate la Bucuresti si abia m-am intors, cu niste idei in cap, vreau sa-mi schimb look-ul, sa ma tund altfel si vreau sa ma apuc sa iau lectii de dans oriental, stie cineva daca in Constanta se fac, iar daca da, unde anume?
  •  
    • 106 mesaje
    19 Ian 2007, 23:04
    0 0
    Buna fetelor!

    Eu am inceput serviciul si am fost fff ocupata...Am asteptat weekend-ul acesta f mult si ma bucur ca maine o sa dorm mullllllllllllllllt!

    Va doresc weekend placut si sa fiti iubite!
  •  
    • 1097 mesaje
    20 Ian 2007, 12:04
    0 0
    Extravagantza, darce ai facut la Buc de ai venit cu asa idei??Dans oriental??Hmmm......eu nu stiu de asa ceva in Constanta, dar dacaaud ceva te anunt.
    georgiana, cum merge munca??
    Si eu am fost superocupata sapt asta.de fapt cred ca asa o sa tot fiu.Dimineata nu pot sa intru pe net ca sunt la instanta, iar dupa amiaza lucrez la birou.
    MI se pare asa de greu acum............
    Ce faceti inweek-end??
    Euma duc la birou
  •  
    • 164 mesaje
    20 Ian 2007, 14:44
    0 0
    ce topic lung,n-am reusit sa citesc.
    din ce domenii avem constantzence aici?