prieten drag

  •  
    • 1519 mesaje
    1 Nov 2008, 18:57
    0 0
    Sa te insanatosesti repede Doica,sint tare neplacute racelile astea si cu toate ca e la moda sa faci vaccin antigripal eu de cativa ani nu fac pt ca reactionez foarte urat la ele.Ma feresc cat pot si evit aglomeratiile dar nu prea scap fara o muceala macar pe iarna.Le tratez babeste cu ceaiuri fierbinti,bai sau abureli si stat in casa bineinteles.Cate odata scap fara medicamente.Sanatate iti doresc.Pa
  •  
    • 1519 mesaje
    1 Nov 2008, 19:10
    0 0
    Buna Macedonia,am reusit in sfarsit sa ma adun de prin cimitire(ce macabru suna),am morti in trei cimitire la distante destul de mari .Norocul e ca la doua pot merge cu masina pana aproape dar la unul am de facut perpedes destul de mult ca nu ai unde sa parchezi in zilele astea indiferent la ce ora te duci.Ne aducem aminte de cei dragi pe care i-am pierdut si zilele astea sint atat de triste .Am avut niste prieteni la masa si acum ramasa singura am intrat sa vad ce mai faceti.Apropo am facut placinta ta cu dovleac(cu foi din comert)a iesit o minunatie si mi-au mancat-o toata.
  •  
    • 4132 mesaje
    1 Nov 2008, 19:21
    0 0
    Imi pare tare rau ,Doica ca nu te-ai simtit bine azi si nu ti-ai indeplinit dorinta ,dar nu-i nimic,anul asta asa a fost sa fie.
    Ai grija de tine si sper sa te faci sanatoasa.
  •  
    • 4132 mesaje
    1 Nov 2008, 19:24
    0 0
    Ma bucur Lobela,ca tie ti-au iesit toate azi asa cum ti-ai programat,inclusiv bucatele.
    Normal ca a iesti buna placinta,dar cum vroiai sa iasa..?...
  •  
    • 1259 mesaje
    1 Nov 2008, 19:26
    1 0
    Lobela,lobela nu te lasi de loc . Azi am fost cocoana am stat in pat si am zacut . Ma fac eu bine dar stiti si voi ca pina nu trece cel putin o saptamina nu te faci bine chiar daca ei sau nu medicamente.
  •  
    • 4132 mesaje
    1 Nov 2008, 20:05
    0 0
    Lasa ,Doica,te mai odihnesti si tu un pic.
    Totul este sa scapi de raceala cit mai repede.
  •  
    • 1259 mesaje
    1 Nov 2008, 20:23
    0 0
    Ce sa-ti spun ma odihnesc ! Nici eu nu fac cavccin antigripal . Si sa va spun de ce . Acum trei ani un prieten al copiilor a facu si s-a umplut de bube ,de herpes si a racit de nu-si mei revenea si de atunci sa nu mai aud de vaccin . Cind eram mica si ni se facea la scoala pe baza de lista sa nu scape nici un copil cumva , mie imi era ff rau mi se umfla piciorul sau mina acolo unde mi se facea faceam temperatura , ce sa va mai spun imi era rau de tot. Dupa ce am citit aci despte vaccinuri mi-am amintit durerile prin care am trecut cind eram copil .
  •  
    • 4132 mesaje
    1 Nov 2008, 20:32
    0 0
    Doica, acuma sincer,nici eu nu prea am incredere in vaccinuri....
    Acuma atittea se spun despre ele ,ca nici eu nu stiu ce sa mai cred.
    Vezi pe timpul lui Ceausescu,nu aveam informatie deloc,sau aproape deloc.
    Pe cind acum este prea multa si aproape se bat cap in cap.
    Un om care nu este suficient de informat nici nu stie ce sa mai creada...?
    Nici nu avem cum sa fim cu totii ,foarte bine informati in toate domeniile......
  •  
    • 1259 mesaje
    1 Nov 2008, 20:39
    0 0
    Stii Macedonia ce imi pare rau este de vaccinul asta pentru fetite bine ca se spune ca este nu este obligatoriu. Nici nu stii ce sa crezi cind citesti atitea articole legate de sanatate. A apropo ,luni ma duc la spital pentru internarea mea lunara . Sunt curioasa ce o sa-mi mai zica doctorul legat de medicamentul bonviva si legat de nemia care mi-a iesit.
  •  
    • 4132 mesaje
    1 Nov 2008, 22:28
    0 0
    Doica draga,ce sa zic cu vaccinurile astea..?.......eu am inteles ca este obligatoriu,dar poate ca nu am inteles eu bine.
    Dar daca este asa cum am inteles eu atunci nu ai ce sa faci trebuiesc facute.
  •  
    • 1519 mesaje
    2 Nov 2008, 08:33
    0 0
    Buna dimineata,azi a ajuns si la noi ploaia.E toamna blanda dar se simte in aer ca a venit si cred ca nu o sa mai avem zilele de vara de care ne-am bucurat pana acum.Fetele mele de o saptamana se plang ca e frig si ploua neincetat.Mi groaza ca o astfel de vreme voi avea si de sarbatori si in loc de schii la Arieseni sau Baisoara o sa iau umbrela ca accesoriu permanent.Ai mei deocamdata rasfoiesc ofertele din Franta unde ne putem bucura de zapada dar depinde de zilele libere pe care le vor avea.
  •  
    • 4132 mesaje
    2 Nov 2008, 08:53
    0 0
    Buna dimineata,nu demult m-am trezit si eu,am facut suc proaspat si stau si-l savurez uitindu-ma pe geam.Aici este in bine ,aseara chiar a fost caldut,am stat cu geamul deschis pina m-am culcat.
    Azi, este senin si a iesit soarele si se anunta o zi la fel de frumoasa ca si ieri.
    Geamul meu este deschis si nu -mi este frig,deci cred ca va fi o zi excelenta de iesit pe afara.
    Ce ai mai vorbit cu copii ,ce fac aia mici?
    Cred ca ai dormit asta noapte neintoarsa de atita alergat,nu ?
  •  
    • 1259 mesaje
    2 Nov 2008, 08:57
    0 0
    Buna dimineata Lobela. Unde spuneai ca ai fost ieri plecata? Va ginditi deja unde o sa mergi tu impreuna cu fetele de Revelion? Ce bine ca ve-ti merge in Franta . Fata mea cu care stau pleaca dupa revelion in Austria citeva zile ,asa ca nu se mai pune eu voi sta acasa cu copilul si cu ginerele . El ia dat voie sa mearga numai ea impreuna cu o prietena ,nu stiu prea multe amanunte. Cert este ca ea pleaca singura si se bucura inca de pe acuma.
  •  
    • 1259 mesaje
    2 Nov 2008, 09:09
    0 0
    Si la noi este un soare de m-a sculat de asa lumina puternica. Acum avem cald ,mult prea cald in casa dar oricum este bine . Te salut Macedonia .E o zi splendida de toamna.
  •  
    • 4132 mesaje
    2 Nov 2008, 09:20
    0 0
    Buna dimineata Doica ,la fel si tie iti doresc o zi minunata,cum te mai simti,sper ca mai bine.
  •  
    • 1259 mesaje
    2 Nov 2008, 09:36
    0 0
    Da ,ma simt ceva mai bine mult mai bine dar asta este acum mai pe seara nu se stie. Acum mi-e bine . Unde o fii Lobela ?
  •  
    • 4132 mesaje
    2 Nov 2008, 09:45
    0 0
    Ai dreptate totdeuna seara temperatura revine si anumite stari le fel si ele revin ,dar ce ai luat petru raceala?
  •  
    • 1519 mesaje
    2 Nov 2008, 09:48
    0 0
    Sant aici cu voi.Tocmai am baut cafeaua de duminica dimineata cu prietenii mei care stau cu un etej mai sus.V-am mai scris odata ca ne cunoastem de la gradinita (ei au fost colegi de banca pana au terminat liceul)acum sant colegi de viata de 30 ani rad cu ei ca-mi spun tot timpul ca sant o pereche care sigur nu vor rezista unul fara altul si vor comanda sicriu dublu.Avem un obicei de multi ani si duminica dimineata se bea cafeaua fara fite(in halate si pijamale)la mine.
  •  
    • 4132 mesaje
    2 Nov 2008, 09:50
    0 0
    Nu stiu pe unde o fi,dar cred ca prin casa,ca zicea ceva de vreme ,ca este urita azi si nu cred ca a si iesit chiar asa de repede fara sa ne dea un semn.
    Lobela tu este meteosensibila ?
    cunosc foarte multe persoane,care sunt si le inflenteaza vremea de afara.
    Am o colega,care a ajuns sa nu suporte extremele(foarte frig sau foarte cald)ii dau o stare de nervi si disconfort.Mai ales cind afara este mohorit ea este de-a dreptul indispusa,fara sa aiba vreo problema.
  •  
    • 1519 mesaje
    2 Nov 2008, 09:53
    0 0
    Doica ma bucur ca esti mai bine,prietena mea care-mi este si doctorita imi spune mai in gluma mai serios ca :"orice gripa trece tratata sau netratata dupa sapte zile sau o saptamana"e gluma ei preferata dar cum nu-mi plac deloc medicamentele eu o iau in serios.